Autor Tema: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...  (Pročitano 428355 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #20 poslato: Septembar 27, 2012, 03:19:48 posle podne »
Ja koristim Nokiju N900 (Maemo5 sistem) i Nokiju N9. Koristio sam sve i svasta od telefona mada je Nokia i pored sve aktuelnosti iOS i Androida i delje top telefon izuzev Simbian sistema koji su zastareli po mom misljenju. Velika zelja mi je da isprobam i novi Windows Phone 8 sistem koji ima Nokija Lumia 920. Sto se tice mog telefona N9 on koristi MeeGo sistem razvijen od strane Nokije. Iskreno govoreci, najbolji hardver koji sam video do sada mada ni softverski nema nikakvih preteranih mana. Telefon koji za 1 godinu nije zabagovao, sjajan multitasking (pravi multitasking), Swipe tehnologija kretanja po meniju bez i jednog dugmeta za upravljanje, Zakrivljenim staklo radi boljeg osecaja ivice ekrana i gomila drugih stvari. Imam i HTC sa android sistemom i uporedjenju sa MeeGo-m je daleko iza. Nazalost Meego se nece mnogo razvijati barem ne u sadasnjoj formi zbog Microsofta koji saradjuje sa Nokijom.

Van mreže Nikola GTi

  • Nikola Mihajlovic
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1933
  • Age: 35
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +34/-49
  • Pol: Muškarac
  • Golf u srcu GTi u krvi :)
  • Auto: Golfovi i a3
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #21 poslato: Septembar 27, 2012, 03:24:01 posle podne »
nisam znao da nokia ima taj meego sistem, mislio sam da su ostali sa symbianom pa su presli na windows platformu, oduvek sam voleo nokie ali sam se razocaorao sa symbianom u odnosu na android i ios
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2012, 09:00:02 posle podne od strane Nikola GTi »

Van mreže dexterkv

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 201
  • Age: 38
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 GTI 16v
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #22 poslato: Septembar 27, 2012, 03:51:06 posle podne »
iphone vec par godina sad trenutno 4s, extra kvalitet i jako stabilan! ima malo nedostatka, npr dok ne uradis jailbreak nema bluetooth za razmenu datoteka itd,itd,itd! kazem jedino sranje je to sto puknes 600-700 eur a nemas neke osnovne stvari dok ga ne probijes sa jailbreak-om! inace ponavljam, kvalitet vrhunski! generalno sam zadovoljan! :)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #23 poslato: Septembar 27, 2012, 05:14:23 posle podne »
Gagi iznese argumentovano svoje mišljenje, a onda...
Android je sranje, uzas.
Samo iphone imam 3gs
Troll king

Shomi moguć problem sa tim telefonom je što je podešen automatsko biranje mreže i telefon "namiriše" 3G, ali užasno slab signal i onda ne može da se uspostavi veza niti rade paketi. To se dešava kod nas na poslu. Kako ručno prebacimo na 2G sve proradi kako treba. Naravno prenos paketa u 2G je sakat, ali bar se normalno priča. Tako da mislim da je tu problem do mrežne pokrivenosti, ali nijedan provajder ti to neće reći. Mi smo kao firma za uslov tražili proveru signala, pa smo saznali kako to funkcioniše. Nama su stavljali neke pojačavače i radi nam.

Fredi ja bi na tvom mestu uzeo Huavei G300 korektan telefon za te pare. Nije ništa lošiji od Samsunga, a za android je jako bitna veličina ekrana. Uzeo sam ga juče za ženu i ona koja je duduk za tehniku je zadovoljna tj snalazi se.
Ja imam Motorolu Razr koji mi je skoro crko nakon ICS update-a (čekam ga sa servisa), ali sam zadovoljan sa telefonom jer je dosta ozbiljan. Ne sviđa mi se podrška motorole, ali Razr-i koji izlazi deluje jako dobro. Drugar imao S2, a sada S3 i telefoni su odlični. Kolega ima S1 od kad je izašao i dalje je po meni dosta dobar telefon nudi mnogo za šta ogromnoj većini potreban.
Ko se ne snalazi sa fabričkim pozivanjem na androidu neka proba Go Launcher. Ja sam podesio kako meni odgovara. Gomila Go aplikacija na telefonu umnogo olakšava korištenje. Bagovi na androidu su posledica masovnih aplikacija za isti. Kao što bi Staljin rekao kvantitet je kvalitet.
IPhone je imala moja sestra i samo znam da svi kradu ideje od drugih i unapređuju. To se zove zdrava konkurencija, a samo potrošači imaju korist od toga. Majka ima iPad i radi jako dobro. Moje mišljenje da iPhone previše košta za ono šta pruža. Naravno roba vredi koliko je neko spreman da je plati. Velika mana iphona je što ako padne puca kao čaša.
E sad malo je licemerno da mi ovde pričamo o telefonima od 200-400-700e, a u drugoj temi kukamo kad gorivo poskupi 2 dinara. Ja za sebe telefon nikad ne bi kupio opet. Razr sam dobio od firme, a realno uz sve šta mi pruža sve su to stvari bez kojih se može. Sad imam stari dobri U900 koji ima halo i SMS i to mi je najbitnije.
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2012, 05:18:12 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #24 poslato: Septembar 27, 2012, 08:15:06 posle podne »
Tema je dobra,čak šta više predobra.Ali,ako ovako nastavite,pomisliću da je ovo neki IT mobil software forum,a ne SMF Forum.
Uzgred,ja posedujem SE X10 mini pro,sa nadograđenim softverom i iGO navigacijom.Svaki dan se bar po jednom ugasi i zabaguje,al' šta ću sa njim.Dobar je. biggrin
Kako da vratim na fabričku verziju softvera i da li ću tada moći da koristim iGO?
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #25 poslato: Septembar 27, 2012, 09:12:40 posle podne »
Meni Nokia E52 završava poslove.Imaš email,wireless, aplikacije za vremensku prognozu i slično. Za mene sasvim dovoljno. A baterija 5+dana. Na punjač zaboraviš.
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #26 poslato: Septembar 27, 2012, 09:18:33 posle podne »
Kakav nadogradjeni softver? Jel u pitanju neki custom rom?
Radice igo bez obzira koji je u pitanju

steva

  • Gost
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #27 poslato: Septembar 27, 2012, 09:35:59 posle podne »
do skoro nosio telefon star 10 godina al mi se pokvario, nece da se puni... u pitanju je samsung n400 pininfarina... ako neko zna za nekog ko bi mozda znao nekog ko ima ovaj fon rado bi ga otkupio od njega ili predlog za neki servis mobilnih telefona koji radi vec 100 godina pa da im odnesem na popravku!!!

nema ni symbian ni android al je mobilni pa zato trazim pomoc...

 beer

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #28 poslato: Septembar 27, 2012, 09:38:59 posle podne »
Stevo imao sam taj telefon, vrlo je efektan i upecatljiv, antena mu izlazi cim se dugme pritisne  zar ne?

A inace prvi mobilni sam kupio davne 1996 kostao je citavo bogatstvo 12000 DM. Bio je Nokia ali model neznam, imao je integrisanu karticu u sebi, i imao je br 061313131.
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2012, 09:41:47 posle podne od strane Strbac »
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

steva

  • Gost
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #29 poslato: Septembar 27, 2012, 09:41:20 posle podne »
kad otvoris vratanca izlazi antenica, jos kad bi ga nasao negde zaturenog biggrin

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #30 poslato: Septembar 27, 2012, 09:59:08 posle podne »
@Boban  Kad sam ga kupio imao je fabričku verziju softvera,a ja sam imao neki program u kompu za SE koji mi je predložio da instaliram noviji.Na YT sam pogledao kako se to radi i instalirao ga.Eto,sad svaki dan baguje.
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #31 poslato: Septembar 27, 2012, 10:25:50 posle podne »
Ubaci neki rom i resices problem, samo izaberi nesto sto ti odgovara posto ih ima mnogo, evo jedne liste. http://xperiaminicyanogen.wordpress.com/2011/07/01/list-of-xperia-x10-mini-roms/
Javi ako ti treba pomoc oko root-ovanja i instalacije rom-a ;) 

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #32 poslato: Septembar 27, 2012, 10:43:51 posle podne »
...Stevo,dokle ti nije daleko da odes za popravku tog modela,da ti nadjem neki servis u blizini?...
Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

steva

  • Gost
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #33 poslato: Septembar 27, 2012, 10:54:05 posle podne »
trazi!  mada mene svi odjebu odmah jer je fon star i redak pa niko nece da se igra...

hvala unapred beer

Van mreže BorkoUE

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Age: 38
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +14/-11
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #34 poslato: Septembar 27, 2012, 11:29:39 posle podne »
...Jbg,prva Nokija koja se pojavila u masovnoj prodaji je bila mislim 1011,ali ona nije mogla pre 94-te da se koristi u Srbiji,jer nije imalo operatera.Ona je,ako su tacne price starijih kolega,u Nemackoj kostala do 5 hiljada maraka tadasnjih.Tek posle nje je se pojavila 2110,ali je u nju mogla da se ubaci bilo koja kartica,i ona je se kretala do nekih 3 hiljade DM. E sad,ne ulayim u to koliko je se ko tebi ogradio,jer je npr jedan moj prijatelj iy Cacka prodavao prve kartice u to vreme,i cena im je bila preko 150 maraka,te sa numeracijom 061...
Citat: gedora  Jun 18, 2012, 11:24:49 posle podne

evo i pekar gleda onaj snimak ni njemu nista nije jasno sto posto

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #35 poslato: Septembar 27, 2012, 11:56:33 posle podne »
Nekad je bilo čudo što neko ima mobilni telefon i ne retko je bio deklarisan kao kriminalac !!! Danas je čudo kad neko nema mobilni telefon i ne retko je deklarisan kao budala.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #36 poslato: Septembar 28, 2012, 12:52:57 pre podne »
ја узео ZTE Skate сa андроидом, и презадовољан сам, боље ради 3X скупљих HTC i Samsung телефона.
За ајфон 4 немам коментар иако сам га кратко тестирао, само ћу да кажем много паре а малко музика.

Послато са ZTE Skate Monte Carlo користећи Тапаток 2
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #37 poslato: Septembar 28, 2012, 01:30:19 pre podne »
Zašto ljudi pljujete po nečemu ako ne znate zašto??? Iphone telefon se pojavio kao svetsko tehnološko čudo bez konkurencije,kada ste na policama radnji mogli da vidite Nokiu n95, koja je u to vreme koštala isto,a nije mogla da mu prismrdi!!! Konačno posle toliko godina je dobio konkurenciju!!! Meni se android platforma svidja,ali radi dobro samo na isto tako skupim telefonima!!! Ovi jeftiniji sa adroidom su bukvalno da ga razbiješ o zemlju jer sve što ima dzaba mu kada ne radi kako treba,muči se,blokira,baguje!!!


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk
« Poslednja izmena: Septembar 28, 2012, 01:32:14 pre podne od strane Gagi »

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #38 poslato: Septembar 28, 2012, 01:57:13 pre podne »
Borko ja sam tad zvanicno kupio mobilni i to je bila cena za sve. Kazem bila je Nokia ali model nema sanse da se setim.
Probaj ovde da se podsetish :D
http://nokiamuseum.com/view.php?model=250

Inace, ja sam te godine bio bash mali, ali ovi stariji se secaju da su te prve mobtelove nosali politicari, njihovi licni vozaci, i "kontraverzni biznismeni"... Ja ne znam, tako se prica ;) sad, ispadni smeker pa podeli sa nama u kojoj si gurpi tada bio :D ihihhi shala, mala...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #39 poslato: Septembar 28, 2012, 02:01:30 pre podne »
Zašto ljudi pljujete po nečemu ako ne znate zašto??? Iphone telefon se pojavio kao svetsko tehnološko čudo bez konkurencije,kada ste na policama radnji mogli da vidite Nokiu n95, koja je u to vreme koštala isto,a nije mogla da mu prismrdi!!! Konačno posle toliko godina je dobio konkurenciju!!! Meni se android platforma svidja,ali radi dobro samo na isto tako skupim telefonima!!! Ovi jeftiniji sa adroidom su bukvalno da ga razbiješ o zemlju jer sve što ima dzaba mu kada ne radi kako treba,muči se,blokira,baguje!!!


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk
Apsolutno... Oduvek je to karakteristika entry level modela.... Sad shto apple ima filozofiju da nema low budzet uredjaje to je neshto drugo... I naravno kad se porede, trebalo bi da se porede uredjaji iste klase... Ovi samsunzi S3 i iphone... ostalo dzaba labamo tastere na tastaturi....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!