Autor Tema: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI  (Pročitano 53405 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže predrag

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 278
  • Age: 54
  • Lokacija: Brus
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat cc
Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« poslato: Novembar 28, 2012, 11:40:32 pre podne »
Pitanje ...cuo sam da treba zameniti osovinicu pumpe za ulje na 200.000 km...da nebi došlo nedaj bože do veceg kvara..kažu da se osovinica pojede i dolazi do zakošenja zupčanika ...
pa pitam dali neko ima iskustva sa tim...dali je menjao i na koju kilometražu....ja konkretno imam passata 2,0 tdi prešao 190.000 km...

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #1 poslato: Novembar 28, 2012, 09:46:04 posle podne »
Prvi put to cujem.Ali po logici, ako se osovinica pojela (istrosila) pa onda je i onaj drugi deo pohaban. Moj savet zameniti uljnu pumpu celu brate.
Boban-Rus

Van mreže lemi2903

  • VW Početnik
  • Poruke: 102
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3c
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #2 poslato: Decembar 03, 2012, 08:38:59 posle podne »
Ja znam coveka koji to radi, ima svoju radnju u Sarajevu i to mu je jedna od djelatnosti, istokari tu osovinu i daje garanciju 2 godine. Pokazivao mi je sta je to ustvari i kako se radi ali nije rekao da ima period kad to treba raditi nego one istrosene on sredjuje, tj. pravi druge ili njih reparira ili sta vec...

Van mreže predrag

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 278
  • Age: 54
  • Lokacija: Brus
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat cc
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #3 poslato: Decembar 04, 2012, 09:57:46 pre podne »
Ma nema šta da ih sredjuje toti je kao imbus ključ parče metala i kaDA prokliza stavi se nov deo košta 500-600 dinara..

Van mreže dejan golf3

  • VW Početnik
  • Poruke: 176
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Karma: +10/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf3 1,8 benzinac monopoint
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #4 poslato: Decembar 04, 2012, 01:37:19 posle podne »
ne cackaj bez potrebe jos je rano za tu kilometrazu .to je deo iz prve ugradnje i to brate traje.menjaj ulje na vreme i vozi.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #5 poslato: Decembar 04, 2012, 07:10:09 posle podne »
Ja znam coveka koji to radi, ima svoju radnju u Sarajevu i to mu je jedna od djelatnosti, istokari tu osovinu i daje garanciju 2 godine. Pokazivao mi je sta je to ustvari i kako se radi ali nije rekao da ima period kad to treba raditi nego one istrosene on sredjuje, tj. pravi druge ili njih reparira ili sta vec...

to moze uraditi bilo koji strugar


Ma nema šta da ih sredjuje toti je kao imbus ključ parče metala i kaDA prokliza stavi se nov deo košta 500-600 dinara..

kako da ne. ima li tih od 500din na vecu kolicinu da se kupi?

ta osovina se potrosi zbog dotrajalog mehanizma pumpe ili prljavstine u karteru, ne odlazi sama od sebe nikad.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #6 poslato: Decembar 04, 2012, 08:04:06 posle podne »
To majstore, samo sam cekao da potvrdis moje reci da ne ispadnem bela vrana. Pumpa za ulje ili valja ili ne valja. A zamena osovine je sistem drzi bure vodu dok majstori odu.
Boban-Rus

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #7 poslato: Decembar 04, 2012, 10:24:53 posle podne »
Imao sam priliku da prisustvujem otvaranju 2,0 tdi motora sa problemom uljne pumpe.Motor kada radi culo se lupkanje u karteru,lanac se toliko isteglio da je polomio klizac na hidro spaneru lanca.Ima dva tipa pogona uljne pumpe do 2006 godine je na lanac a od 2006 god na zubcanike.Nije problem toliko u samoj osovinici nego u samom lancu koji se tegli a ne prodaje se vise zbog loseg fabrickog resenja.Lancanike osovinicu i hidro spaner lanca sam kupio iz originala oko 8000 din jer jedino jos to smeju da prodaju a lanac stavljen od opela.Da bi trajno resio problem nova pumpa sa resenim problemom prenosa kosta 135000 din i polovna 600e.

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #8 poslato: Decembar 04, 2012, 10:33:19 posle podne »
jel ima nesto sto nisu usrali na tom 2.0 tdi ?

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #9 poslato: Decembar 04, 2012, 10:36:37 posle podne »
taj se motor posle 120 000km trese na leru ko mlin za kafu, ali ako ima majstora koji taj problem rjesavaju za 500-600 din onda je ok.

Van mreže Hard_Core_Golf

  • ETKA 7.4 WORKER
  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 584
  • Lokacija: Novi Sad Gari
  • Karma: +30/-10
  • Pol: Muškarac
  • Volkswagen Motorsport
    • 123kkk
  • Auto: Hard_Core_Caddy
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #10 poslato: Decembar 04, 2012, 10:39:28 posle podne »
auuuh
ta jbna pumpa je samo da je meris na kilo! izacivanje AUS!
a to sto kvazi majstori ubacuju te shestkante tj imbuse od plastelina okacish macku o rep..
ta pumpa se izbacuje i ubacu je se obicna na lanac od 1.9 samo ko je skonta ta ce da radi dok je veka...

Van mreže chemise

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 5
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #11 poslato: Decembar 05, 2012, 10:14:06 pre podne »
Auuu, ovakav skup neznalica odavno nije vidjen (sa ponekim izuzetkom) , najvise me iritiraju ljudi koji prepricavaju kafanske price i bacaju coveka koji je kulturno postavio pitanje u gadan trip . Jedan sredjuje stvar za 500 kinti , drugi brat lazov kupuje spaner koji je povucen iz prodaje pre 4 godine za 8000 din ( i da ga nadjes negde nekim slucajem ne bi ga dobio za te pare nikad u zivotu) , a treci biser ugradjuje pumpu od 1,9 tdi a provereno se zna da od 1,9 tdi NE MOZE zbog uljnog pritiska ,a da ti kazem sta se desava i zasto bas necu, nego bato stisni petlju pa je ugradi nekom.
Jedino trajno resenje je konverzija pumpe sa pogona na lanc na pogon na zupcanike i to je to.

Van mreže mirko79

  • VW Početnik
  • Poruke: 52
  • Lokacija: subotica
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #12 poslato: Decembar 05, 2012, 12:42:23 posle podne »
samo da dodam da pasati 3c sa brojem sasije ispod 200000 imaju lanac a preko nemaju

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #13 poslato: Decembar 05, 2012, 02:24:01 posle podne »
Brat lazov je kupio osovinicu spaner hidraulicni i lancanik u porseu novi sad imam i racun skeniracu ga.Sve delove mozes da kupis i imaju ih cak na stanju sem lanca koji se vise ne prodaje i ne moze se nabaviti pa je stavljen pogonski lanac opelov .Sama uljna pumpa je minijaturna kao i na svakom autu 2006 godina je prelomna tada su iz upotrebe izbacili pogon uljne pumpe na lanac jer je bilo puno reklamacija i problema i preradili pogon uljne pumpe na zubcanike.Uljna pumpa je teska oko13 kg jer na sebi ima dve balans osovine koje pogoni uljna pumpa preko osovinice.Zaista na forumu nas ima raznih ali bas zbog raznih gluposti koje sam procitao gledam da se maksimalno suzdrzavam bilo kakvih komentara.Nisam mehanicar ali sam svakodnevno u radionici  jer se bavim prodajom novih delova.Da nisam siguran u to sto sam gore napisao ne bih lupetao gluposti.Imao sam problem sa 2,0tdi motorom i kako je uradnjeno jer mi se nije davalo 135000 din za novu uljnu pumpu i gvozdjuriju oko nje.U karteru se ne cuje vise lupanje,a problem je u lancu koji se neverovatno tegli i pocinje da lupa jer hidro spaner ne moze vise da ga spanuje dosao je do kraja.

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #14 poslato: Decembar 05, 2012, 02:44:19 posle podne »
Nasao sam racun uslikacu ga i okaciti cena delova iz originala maloprodajna porsce novi sad ako delove nemaju trenutno mogu da se poruce osovinica kosta 700 din lancanik na uljnoj pumpi 2100 din spaner lanca uljne pumpe 6800 din.Ja sam platio jeftinije jer imam rabat kod njih.

Van mreže chemise

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 5
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #15 poslato: Decembar 05, 2012, 03:00:19 posle podne »
Onda su oni jedini u evropi koji prodaju nesto sto je fabrika izbacila  i NE UGRADJUJE VISE  vec je OBAVEZA OVLASCENOG SERVISA da se uradi konverzija. Inace problem je u lancu i zupcaniku radilice koji su povuceni iz prodaje a samim tim i spaner lanca. Nije ni logicno da i dalje prodaju delove za sklop  koji je proglasen za felerican , kao , to nije dobro vise se ne ugradjuje ali mozes da kupis kao rezervni deo.To tako ne funkcionise vec ako je nesto povuceno iz ugradjne onda se povlaci i iz prodaje.
Cak i da su umali na stanju neku zaostalu zalihu nisu smeli da ti prodaju.

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #16 poslato: Decembar 05, 2012, 03:24:06 posle podne »
Isprozivao si me a pojma nemas problem je u lancu i njega su izbacili i ne prodaju a ostale delove sklopa imaju i u celom svetu se prodaju bez ikakvih problema.Ako ne znas onda lepo pitaj i proveri a ne da mi tu filozofiras nepotrebno a ne pomazes.I nije problem u lancaniku radilice nego uljne pumpe.Umesto da dam 135000 din za pumpu ja sam prosao sa 8000 +2000 lanac opelov sa  spojnicom

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #17 poslato: Decembar 05, 2012, 03:39:07 posle podne »
Zamolio bi bez prepucavanja i prozivanja, inace ce svaki sledeci post koji bude sadrzao slicne komentare biti obrisan a clan koji ga bude pisao bice BANOVAN
Boban-Rus

Van mreže predrag

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 278
  • Age: 54
  • Lokacija: Brus
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat cc
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #18 poslato: Decembar 07, 2012, 07:57:49 posle podne »
ipak sam se raspitao malo bole ...stvar stoji ovako...nemora ništa da se dira dok traje,nepostoji nikakav termin da se nešto menja...

Van mreže Hard_Core_Golf

  • ETKA 7.4 WORKER
  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 584
  • Lokacija: Novi Sad Gari
  • Karma: +30/-10
  • Pol: Muškarac
  • Volkswagen Motorsport
    • 123kkk
  • Auto: Hard_Core_Caddy
Odg: Osovinica uljne pumpe motora 2,0 TDI
« Odgovor #19 poslato: Decembar 08, 2012, 01:57:13 pre podne »
Rodila majka predraga sina...e onda je opao uljni pritisak... biggrin