Autor Tema: Prica o motoru golf 2 1.6D koji je prezubio ili ipak ne?  (Pročitano 2905 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Alleksandarr

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6D
Prica o motoru golf 2 1.6D koji je prezubio ili ipak ne?
« poslato: April 09, 2019, 03:28:40 posle podne »
Pozdrav svima,
Ispricacu vam jednu pricu kako sam zbog 15e upropastio motor...
Pa da pocnemo, Posto sam imao problema sa pumpom za gorivo odlucio sam da staru pumpu zamenim "novom" polovnom kako bih ustedeo neki dinar i tako raspitam se
kod kog majstora da oteram auto a da me ne odere i usput da mi zameni i zupcast kais. I tako kod boljih majstora koji su na glasu je ta intervencija kostala oko 20e
dok mi je jedan poznanik preporucio strucnjaka koji ce mi auto srediti za 5e do 10e i tako odlucim se ja za strucnjaka oteram auto stojao kod njega par dana zove on mene gotovo sve
dodji po auto. Odem ja po auto platim sta kosta, Da upalim auto cvrc ispraznim akumulator auto nikako da upali. Kaze on to je normalno dok nalegne kais ali opet videces ako nastavi
tako tesko da pali ti dodji kod mene da pomerimo kais mozda se nije lepo uzubio slusam i ne verujem ali reko ajde ipak je on strucnjak valjda zna sta radi i tako upalimo mi nekako
auto jedva uz pomoc startera auto dimi crno kao da voz. Nakon par dana auto pali i ne pali prvi put na gurku svaki sledeci put molim boga da upali. Zbog nedostatka vremena
nikako da odvezem auto kod strucnjaka da presteluje to sto je rekao da treba. Medjutim nakon nekih 300km od jednom auto stucne i ja rekoh ajde mozda je lose gorivo ili nesto kad ispod
haube se od jednom cuje zvizdanje pritisnem kvacilo auto se istog trena ugusi i ugasi. Parkiram sa strane podginem haubu preko celog motora sa leve strane kod alternatora opiljci od metala
skinjem poklopac zupcastog kaisa i imam sta da vidim donja remenica koja se nalazi ispod pumpe za gorivo a iznad remenice za radilicu se odsrafila i uletela u remnicu pumpe za vodu.
Zovem ja strucnjaka ne javlja se posle izveznog vremena se on meni javi i kaze da su remenice trebale da se dotegnu kad su nalegle i da je motor 100% prezubio tj pokrivio ventile.
Poludim ja dodjem kuci i odlucim da izvadim motor napolje jer mi se ne isplati da ga popravljam kada mogu da nadjem drugi za te pare mozda i u boljem stanju. i tako motor je stojao
izvadjen par dana za to vreme sam ovde na forumu procitao razne teme i odlucio da pokusam sam da namestim zupcasti kais i da upalim motor pa ako upali upalio je posto vec postoji
sansa da je prezubio. I tako u jednu ruku drzim telefon u drugu kljuc i polako za par sati sam uspeo da namestim kais. Kljucem  okrenem par puta donju remenicu na radilici nista se ne
cuje iz motora nigde nista ne zakacinje ne zapinje nista. Postavim menjac alnaser zaverglam na kratko nista se ne cuje. Postavim flasu sa gorivom i polako palim motor i od jednom cudo
motor je poceo da daje znake zivota i u jendom trenutku je upalio. Nikakvo lupkanje nista se ne cuje ja sav srecan ugasim motor i odlucim da ga ostavim da odstoji pa sutradan da ga ponovo
upalim da vidim da li ce i dalje imati problema sa paljenje kad ono auto upalio bez verglanja kao sto je i palio pre strucnjaka.
Tako da toplo savetujem svima da se batale strucnjaka i da auto bilo koliko da je star ili nov voze tamo gde treba to jest kod pravih majstora. Da ne bi zbog male ustede imali velike troskove.

Van mreže VW Diego

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 638
  • Age: 33
  • Lokacija: Nevesinje-Mostar
  • Karma: +22/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GII
Odg: Prica o motoru golf 2 1.6D koji je prezubio ili ipak ne?
« Odgovor #1 poslato: April 10, 2019, 08:40:38 pre podne »
Amin  tapsac

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Prica o motoru golf 2 1.6D koji je prezubio ili ipak ne?
« Odgovor #2 poslato: April 10, 2019, 11:01:47 pre podne »
Lepo je sto si podelio to sa nama. Meni je isto tako motor otisao u aut skroz, samo sto sam radio ceo remont punpe.

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Prica o motoru golf 2 1.6D koji je prezubio ili ipak ne?
« Odgovor #3 poslato: April 10, 2019, 01:58:30 posle podne »
Jbg,dao jedan da udje a posle dva da izadje..Tako sam i ja nagrabusio pre dve god..stajao auto dva meseca kod dundjera nije ni karter skinut bio..uzmem dam decku koji je tad imo 22 god i servis,uradio ga za 7 dana..
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Alleksandarr

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6D
Odg: Prica o motoru golf 2 1.6D koji je prezubio ili ipak ne?
« Odgovor #4 poslato: April 10, 2019, 04:38:13 posle podne »
Nazalost zivimo u zemlji gde ne moze puno da se zaradi od postenog rada, i onda mislimo posto vec vozimo uglavnom stara vozila neka ga popravlja ko god ume da zavrti pravo sraf. Ali uglavnom na kraju to uvek kosta. Zbog toga sam i podelio sa svima ovo sto mi se desilo da se moja greska ne bi nekome ponovila. Eto imao sam ludu srecu da kais nije pukao ili pokidao zube i iskrivio ventile, Predpostavljam da je zbog toga jer je kais bio nov sto opet govori da se treba redovno menjati. Ali za svaki slucaj motor sada ide kod pravih majstora kada je vec izvadjen iz auta da se pogleda pumpa,dizne,grejaci i naravno da li je lepo namesten zupcasti kais za svaki slucaj.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg:
« Odgovor #5 poslato: April 12, 2019, 11:42:57 posle podne »
Dobro, svaka škola se plaća, sada znaš. Platio sam je i ja, kao ostali forumaši koji pišu. Što kaže kolega, hvala što si priču podelio sa nama.

Danas je svako ko ima garazu i kupi stubnu dizalicu - majstor. Alat je bezvredan, ako ne umeš da ga upotrebiš kako treba. Ja cu da ti kažem iz velikog, mahom lošeg iskustva - najbolji majstor je onaj posle koga ne moraš da teraš auto kod drugog majstora ili da sam popravljaš. A ako ti je i naplatio malo više od prosečne cene, to je, veruj, najmanji problem.

Teško je da nadješ potkovanog znanjem, pedatnog, a jeftinog majstora. Dok onih koji naplaćuju svoje neznanje skupo, ima koliko hoćeš. Uostalom, kao i u svakom poslu u našoj zemlji. A i skup, a dobar majstor, je mnogo jeftiniji od jeftinog dunđera.

Ako ti možeš kod majstora da ostaviš auto i odeš da završavaš dalje šta imaš, a siguran si da mu neće ostati višak delova, da neće da slomi neki treći deo dok namesta onaj zbog koga si došao, da će valjano da uradi svoj posao za koji ga plaćaš, da neće sa tvojim autom da ode da obavi neki svoj posao i tako dalje na tu temu...Iako ti naplati svoju uslugu npr. prosečno uzimaju 50e za zamenu seta kvačila, a on ti naplati 60, veruj da si veoma jeftino prošao. Ne kažem ja, ne treba ići u krajnost, koliko god da si ti pedatnan, pukne neka žabica ili šraf, ali pravi majstor to zameni, a ne ostavi bez toga, pa ti posle nešto zveči, a ti se pitaš odakle...

I svako ima pravo da naplati svoj rad, pedantnost i znanje, a ne nerad, aljkavost i neznanje, kao što mnogi u ovoj našoj nazovi državi, naplaćuju.

Svi mi gledamo da uštedimo gde se može, jbg, takvo je vreme. Ali na nekim stvarima ne možeš, ako nećeš da posle budeš na gubitku. A u trenutku ti se samo čini da si uštedeo. To što je auto star, ne znači da može svako ko sebe zove majstorom, da ga popravi.
« Poslednja izmena: April 12, 2019, 11:44:55 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Prica o motoru golf 2 1.6D koji je prezubio ili ipak ne?
« Odgovor #6 poslato: April 13, 2019, 01:14:32 pre podne »
Zaključak je da za 5€ ima kod Plavog Mosta, od 150-250€ sat viša klasa i ko može ne pita za cenu, pa ko šta voli... :51

P.S. nisam mislio na Moravčević BOSCH servis ispod Plavog Mosta  lollol
« Poslednja izmena: April 13, 2019, 01:19:19 pre podne od strane raca1 »
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Prica o motoru golf 2 1.6D koji je prezubio ili ipak ne?
« Odgovor #7 poslato: April 13, 2019, 08:35:03 posle podne »
Da, ima onaj drugi pored Moravca.