Autor Tema: pali se crvena lampica za ulje golf 4 .6sr  (Pročitano 13387 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže aladins

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Age: 50
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
pali se crvena lampica za ulje golf 4 .6sr
« poslato: Maj 01, 2016, 12:09:49 pre podne »
Pozdrav svima,
povremeno ali rijetko pali mi se crvena lampica za ulje, danas mi se opet to desilo kad smo bili na planini na zemljanom putu punom rupa kratko nekih 200 metara, provjerio sam ulje i bilo ga je. Poslije 4-5 sati sam najnormalnije upalio auto vratio se istim putem i do kuće je sve bilo uredu. Primjetio sam da se ta lampica češće pali na neravnim terenima ali desi se i na ravnom. Ulje i filtere radovno mijenjam provjeravam i dosipam ako treba, ulje ja Castrol magnatec 5-40, golf 4 1.6 sr, prešao oko 189000km. Pada mi na pamet da počnem sipati 10-40 zbog istrošenosti motora, neznam ima li to nekog uticaja. Ili da možda da odem kod maistora da izmjere pritisak ulja, napominjem da se to zaista rijetko dešava i kratko traje, pa sam u dilemi. Imate li kakav savjet?

Van mreže 2000.B5

  • VW Početnik
  • Poruke: 115
  • Lokacija: Inđija
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: B5
Odg: pali se crvena lampica za ulje golf 4 .6sr
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2016, 01:35:27 pre podne »
Meni je problem pravio senzor ulja, palio je doduše žutu lampicu, i majstor mi reče da dospem još ulja kada se motor ohladi, jer kada radi on izvuče određeni deo ulja za podmazivanje u motor, pa tada pali lampicu, pa sam dosuo još recimo 2dl ulja i od tad ne pali.
I am not in danger Skyler, I am the danger! A guy opens his door, and gets shot, and you think that of me? No, I am the on who knocks!

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: pali se crvena lampica za ulje golf 4 .6sr
« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2016, 12:23:44 posle podne »
obavezno izmjeri pritisak pa onda mjenjaj gradaciju i ostale derivate. zna masa da zeza pa pali ali rijetko
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže aladins

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Age: 50
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: pali se crvena lampica za ulje golf 4 .6sr
« Odgovor #3 poslato: Maj 04, 2016, 10:35:40 pre podne »
Najnovije išao sam na put pa prekontrolisao nivo ulja i dolio oko max dok je bio hladan, sve je bilo ok do ozbiljne uzbrdice 3 puta se palila i gasila lampica uz zvučni signal (tačno na mjestima gdje je nagib uz brdo i opterećenje motora bilo najveće), jel moguće da se pod nagibom ulje salije pa zato senzor javlja nedostatak. Dešava li se još nekome, je li to normalno, ne sjećam se da mi se to prije dešavalo rijetko idem tom dionicom ?

Van mreže dudjaa

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Paracin
  • Karma: +3/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.6 SR
Odg: pali se crvena lampica za ulje golf 4 .6sr
« Odgovor #4 poslato: Maj 04, 2016, 01:25:23 posle podne »
Dešava se i meni na istom motoru. Zaključio sam da hoce da troši ulje po malo i onda nema dovoljan nivo i pali lampicu. Malo jače kad uđem u krivinu odmah pali STOP ENGINE ali brzo i nestane. U principu kad zamenim ulje počne da radi to posle dugo vremena vožnje.
Dok nam je predsednik bio bravar sva su nam vrata bila otvorena!!!!

Van mreže aladins

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Age: 50
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: pali se crvena lampica za ulje golf 4 .6sr
« Odgovor #5 poslato: Maj 04, 2016, 02:07:16 posle podne »
jeli stop engine ili ona lampica sa kanticom i kapljicom, nadopunio sam uljem do maximuma kad sam krenuo jedino ako nešto nije potrošio za tih 200km al to onda ne miriše na dobro, moram provjeriti koliki je nivo ulja sad.

Van mreže dudjaa

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Paracin
  • Karma: +3/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.6 SR
Odg: pali se crvena lampica za ulje golf 4 .6sr
« Odgovor #6 poslato: Maj 06, 2016, 03:40:51 posle podne »
Ne na bordu pokaže stop engine u prevodu upozorava da nema dovoljno ulja. Kod mene se to dešava i uz to se pojavi lampica sa kanticom dok se ta lampica ne ugasi neće da nestane ni upozorenje zaustavi motor. Moj troši ulja po malo. Međutim predlažem ti ulje luk oil lux ja sam prezadovodjan koliko sam sipao toliko sam istočio! Ne bi bilo loše i da auto prikačiš negde na dijagnostici možda jednostavno neki senzor brljavi pošto je kod tebe nivo ulja OK. Pozdrav!

Послато са MI 4W уз помоћ Тапатока

« Poslednja izmena: April 26, 2018, 11:13:39 posle podne od strane Modus »
Dok nam je predsednik bio bravar sva su nam vrata bila otvorena!!!!

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: pali se crvena lampica za ulje golf 4 .6sr
« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2016, 11:42:53 pre podne »
Obavezno prikaci merac pritiska ulja i prati njega u voznji,on ce ti tacno reci jel motor za otvaranje tj pumpa ulja...Al po meni vrlo verovatno da nema dovoljan pritisak ulja.A to da fali ulja vidi se lako na meracu kad je ladan..Ne bi trebalo da pali lampicu ako ima iznad polovine...A ako vam ti 1,6 sr trose 1l na 100-200km onda od njih nema leba vise...
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Na mreži Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: pali se crvena lampica za ulje golf 4 .6sr
« Odgovor #8 poslato: Maj 10, 2016, 11:50:50 pre podne »
Nece da pali ni kad je ispod polovine, tj. do minimuma.

pOsLaTo Sa MaRsA


Van mreže jurimo30

  • VW Početnik
  • Poruke: 118
  • Age: 40
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +2/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: pali se crvena lampica za ulje golf 4 .6sr
« Odgovor #9 poslato: Maj 10, 2016, 04:36:10 posle podne »
imao sam problem sa lampicom za ulje   doduse na motiru 1.4 (ne znam koliko imaju veze)
kad je pocela da mi se pali lampica zamenili smo davac pritiska,nije bilo do toga,pa smo merili pritisak i u voznji i u leru ,zagrejan ili hladan svejedno i sve je bilo ok.medjutim jednom je u voznji poceo da radi/stekce kao traktor/skinuli smo karte i izvadili brdo mulja.milisli smo da je toga ali posle par meseci se desilo opet,opet smo skinuli karter ali je bio cist.na kraju se ispostavilo da je sabirnik.vremenom su pocele da mu se raspadju plasticne klapne i delici te plastike su uletale u motor.otkad sam njega zamenio nemam problema,evo vec 3,4 godine

Van mreže Perone

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.4 16V
Odg: pali se crvena lampica za ulje golf 4 .6sr
« Odgovor #10 poslato: April 26, 2018, 10:33:59 posle podne »
jurimo to se i meni dešava. pojasni mi šta je sabirnik? Plastična klapna? Delići plastike?

Van mreže TOMARA

  • VW Početnik
  • Poruke: 130
  • Age: 34
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf Mk4 1.6 16v
Odg: pali se crvena lampica za ulje golf 4 .6sr
« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2018, 06:08:04 posle podne »
Pretpostavljam da misli na iberlauf ili ti separator uljnih isparenja... Kada se otvori hauba, nalazi se dole levo sa zadnje strane motora blize suvozacu i iz njega ide crevo do kucista filtera vazduha...

Van mreže delpo

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: https://t.me/pump_upp
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • mehanicari zive od TDI-ja
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Auto: golf 5
Odg: pali se crvena lampica za ulje golf 4 .6sr
« Odgovor #12 poslato: Jun 15, 2018, 02:37:54 posle podne »
sito na uljnoj pumpi zaprljano , skinuti karter i zameniti sito (boljka na 1.6 sr ) i nema problema ,inace moze da prolupa motor jer ima ulja u karteru ali nema ga dovoljno u glavi motora i drugim mestima gde ga treba imati poz.