Autor Tema: Golf 4 Haldex problem mozda?  (Pročitano 4567 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Golf 4 Haldex problem mozda?
« poslato: Mart 04, 2023, 07:43:08 pre podne »
Pozz drustvo,  Golf 4 4motion u pitanju… Da li sme da pali ESP kad mu nabodem gas? Recimo idem drugom po mokrom asfaltu i gas u patos, pocne da proklizava… Gume su trenutno letnje i lošije.  Nema na tabli gresaka, i kad se preskenira brzinski na VagCom nema gresaka….  Zar ne ni trebao na tabli da upali neku sijalicu ako ne radi 4motion? Za svake gluposti se pale sijalice….


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #1 poslato: Mart 04, 2023, 08:50:50 pre podne »
Pa mora proklizati na mokrom sa losim gumama realno, a ako si mislio zbog pogona, pa njemu je prednji pogon i po potrebi pali zadnji (kad prokliza) i vj dok sve to odreaguje, a kako su gume losije to bude malo izrazenije

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #2 poslato: Mart 04, 2023, 01:52:16 posle podne »
Po cemu si ti majstore zakljucio da je na 4 motion prednji pogon i po kojoj potrebi to pali zadnji? Ima dosta literature koja objasnjava sistem rada visko,haldex i torxen sistema koju koristi V.A.G. koncern i da si jednom barem slusao kako neko ko se razumije u matriju prica o tome ne bi pisao gluposti, a gluposti o pisanju ovdje na ovom forumu ti ne manjka. Sad ti ja pisem i stojim iza toga da je POGON STALNI NA SVE CETRI TOCKA I UVJEK OKRECE SVE TOCKOVE naravno ako je ispravna jedna od gore navedenih spojki

Ivco mora ponekad da upali ESP to je normalo. Ako hoces da provjeris jel radi pogon bez diagnostike negdje na livadu iskljuci ESP i po gasu
« Poslednja izmena: Mart 04, 2023, 02:01:27 posle podne od strane PaulGT »
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #3 poslato: Mart 04, 2023, 02:30:44 posle podne »
Okk hvala. Promenio sam juce ulje u menjacu i onoj maloj razdelnoj kutiji iza odma, sipao sam Fuchs Titan Syntofluid FE. 75W, Api 4 bas kako treba…. Ovo pozadi ne smem da se zajebavam, to u ovl. servis sledece nedelje, da promene filterce i ulje u haldex i diferencijal…. Reci cu im da pogledaju da sve 100% radi…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže petarp031

  • VW Početnik
  • Poruke: 86
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #4 poslato: Mart 04, 2023, 07:21:35 posle podne »
Ivane, vozim 4x4 mk1 octaviu 150ks turbo i nikad u zivotu mi nije upalila esp na mokrom u drugoj brzini kad naglo stisnem gas, mislim da ti ne radi pogon ili su ti bas ocajne gume a napolju bas klizavo. Kao sto Paul rece radi se o stalnom pogonu koji kontrolise elektronika, kardan se uvek okrece. Sto je novija generecija haldexa to je savrseniji sistem, od gen 4 i 5 proslajfavanje je gotovo nemoguce uhvatiti.
Pozdrav

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Mart 04, 2023, 07:32:33 posle podne od strane petarp031 »

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #5 poslato: Mart 04, 2023, 08:13:42 posle podne »
Jesu gume krš, letnje dot 2011 tvrde ko kamen a bilo mokro kad sam probao…  Mislim da ipak ovaj ARL mnogo vrutalnije potegne u drugoj od 150ke 1.8T Nadam se da je Paul u pravu


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže petarp031

  • VW Početnik
  • Poruke: 86
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #6 poslato: Mart 04, 2023, 08:46:23 posle podne »
Ma potegne on brutalnije nema tu govora. Al bre treba ti minut da vidis radi li zadnji pogon.

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk


Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2023, 08:55:31 posle podne »
Ne smem


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #8 poslato: Mart 04, 2023, 10:07:38 posle podne »
Ufff...dobro druze nece niko nastradati ako sam pogresno shvatio kako funkcuonise, ne znam cemu takva reakcija ali ajde nebitno...slusam i ja svakakvih gluposti dosta cesto pa eto pokusam nekome onako stalozeno da objasnim i da ga naucim...izvini molim te sto te iznervirah

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #9 poslato: Mart 04, 2023, 10:54:06 posle podne »
Koliko njih se samo vratilo ili prokomentarisalo sledecim dolaskom da nesto nije u redu, da im auto losije ide kad stave nove i kvalitetne gume.
Ljudi misle da auto ide bolje ako slajfuje kad dodaju gas.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #10 poslato: Mart 04, 2023, 11:08:36 posle podne »
Ufff...dobro druze nece niko nastradati ako sam pogresno shvatio kako funkcuonise, ne znam cemu takva reakcija ali ajde nebitno...slusam i ja svakakvih gluposti dosta cesto pa eto pokusam nekome onako stalozeno da objasnim i da ga naucim...izvini molim te sto te iznervirah

Mnogi su bas najebali zbog te price da se zadnji pali po potrebi pa kupili auto kojem ne radi zadnji pogon i kasnije ih kostalo i zivaca i novaca da isprave tvrdnje takvih kao ti.
Druga tvoja glupost je balansiranje guma nakon 100 kilometara. Ja ti garantujem, a evo i Dag81 je covjek koji je prevalio dosta guma kroz ruke ce da potvrdida svaka guma nakon 120 km/h sama sebe izbalansira i prestane da trese ako nema ostecenja na sebi i da je dovedes na stoju na "o" nakon prvog ivicnjaka izbaciti ce barem 5g

Tako da ti nekada bolje da citas sta pametni i uceni pisu a ne mlatis ko pida po samaru i pricas price sto je pricao teca tvog komsije ispred prodavnice sa niksickim u ruci


ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #11 poslato: Mart 04, 2023, 11:46:24 posle podne »
 lollol lollol milo mi sto ima pametnih i ucenih samo je problem sto vas ima onako bas dosta kad vas covjek slusa, na pricu ste cudo! Mozda ti nisi od tih pa ti zato hvala sto si me naucio kako pogon funkcionise samo si strog brate puno, nije ti dobro da si iza ekrana tako zeznut tip  ;)

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #12 poslato: Mart 05, 2023, 01:53:54 posle podne »
Ja uopce nisam zeznut tip ni iza ekrana ni uzivo to ce potvrditi ljudi koji me poznaju. Livadari koji misle da nesto znaju, a ne znaju gdje su suplji i tu istu suplju prodaju po svijetu i netu u mom zivotu nisu bitni.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #13 poslato: Mart 05, 2023, 02:47:18 posle podne »
Ti Paule očigledno ne shvataš namjenu ovog foruma. Nismo svi na njemu automehaničari, ne znamo svi sve, da je tako forum nebi imao ni poente. Nema člana na ovom forumu kojeg nisi u nekom trenutku ovako napao. Za sve ima lijep način da se kaže, bez vrijeđanja i slično. Bogdan je iz najbolje namjere ovu gore poruku napisao da pomogne čovjeku, a ti umjesto što loviš greške bolje da ispod samo objasniš kako jeste i tako svi nešto naučimo.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #14 poslato: Mart 05, 2023, 03:20:24 posle podne »
Pa ako si normalan mogao bi normalnije i da se ponasas, a ne konstantno da vrijedjas izmedju ostalog ono sto sam rekao kad je vec pogresno ne znaci da sam ga zeznuo... i da se pali po potrebi upalio bi se na nacin koji si ti objasnio ne znam sta sam ga zeznuo realno...

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #15 poslato: Mart 05, 2023, 06:38:51 posle podne »

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #16 poslato: Mart 05, 2023, 07:22:23 posle podne »
Ti Paule očigledno ne shvataš namjenu ovog foruma. Nismo svi na njemu automehaničari, ne znamo svi sve, da je tako forum nebi imao ni poente. Nema člana na ovom forumu kojeg nisi u nekom trenutku ovako napao. Za sve ima lijep način da se kaže, bez vrijeđanja i slično. Bogdan je iz najbolje namjere ovu gore poruku napisao da pomogne čovjeku, a ti umjesto što loviš greške bolje da ispod samo objasniš kako jeste i tako svi nešto naučimo.

Evo Vasilije da ti sad nesto napisem i tebi Bogdanu. Prvo pogledaj kada je bio moj prvi post i ne trebas mi ti govoriti sta je smisao ovog foruma. Ako je smisao da pametujete Blade, Jerotije, Ivca, Bogdan i ti trebalo bi ga i ukinuti.
Ja sam prestao prije 10 godina pisati i pomagati ovdje na ovom forumu jer takvih pametnjakovica kao sto ste vas dvojica je bilo malo vise i isto kao i sada se raspredalo pametarenje o necemu o cemu se pojma nema. Mnogi ljudi koji su se kuzili u materiju su digli ruke jer pojedinim ces prije utjerati metar u bulju nego milimetar u glavu.  Ja se odjavljujem i sasvim mi je svejedno hoce li mi admistratori obrisati profil jer je ovdje vise od deset godina uzalud  objasnjavati kako treba i sta treba.
Davno su se odjavili oni koji su imali prave projekte i koji su bili tu i za pomoc i za zajebanciju
A vi gore nabrojani navedite barem jedan koristan savjet ili konstatatiju koju ste vi udjelili.
« Poslednja izmena: Mart 05, 2023, 07:27:04 posle podne od strane PaulGT »
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #17 poslato: Mart 05, 2023, 08:08:52 posle podne »
A zašto se ti baviš time šta drugi pišu? Kapa dolje za to što si toliko dugo član ovog foruma, ali je jako ružno tvoje obraćanje ljudima koje ispravljaš. Odaješ, barem meni, utisak osobe koja misli da je najpametnija na ovoj zemaljskoj kugli i da si ti nepogrješiv. Svi mi gore pobrojani smo ljudi koji su ovdje ne drugima da sole pamet, već da nešto nauče od ljudi koji su iskusni, koji znaju tematiku. I da mi pametujemo, nije apsolutno razlog da ti nas ovdje vrijeđaš. Ja hoću da ostavim svoju pretpostavku za nešto ispod svakog posta, pa neka je i pogrešna, baš iz razloga da bi me neko ko zna ispravio i na taj način naučim nešto novo. Meni je drago kada me neko ispravi, pokuša da me nauči nešto, ali ne na način kao ti, uz vrijeđanje i podcjenjivanje.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Golf 4 Haldex problem mozda?
« Odgovor #18 poslato: Mart 05, 2023, 11:32:53 posle podne »
Pa poenta svega je bila nacin ophodjenja ali ne mozes ti da se objasnis s nekim likovima tako da ne znam kome je lakse sta ucerati ali aj sad...da sam nesto kontrirao i ucio ja njega pa ajde da ga koliko toliko razumijem ali ovako, nevjerovatno...ali na kraju krajeva ja sam mislio da se ovo zavrsilo jer smo nebitni lollol
« Poslednja izmena: Mart 05, 2023, 11:40:51 posle podne od strane bogdanPG »