Autor Tema: Audi A3 8P centralna konzola 2DIN  (Pročitano 3988 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Audi A3 8P centralna konzola 2DIN
« poslato: Februar 23, 2023, 10:41:01 pre podne »
Šta je sve potrebno da se prepravi konzola sa 1DIN na 2DIN? Očigledno je potreban novi kavez, ali me konkretno interesuje kontrola za Climatronic i prekidači. Kakva je tu razlika, mora komplet da se nabavi novo ili se samo maska menja?

Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Audi A3 8P centralna konzola 2DIN
« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2023, 08:36:03 posle podne »
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Audi A3 8P centralna konzola 2DIN
« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2023, 10:26:33 posle podne »
Koliko sam ja istražio komande klime postoje u tri verzije. 1DIN, 2DIN i 2DIN sa grejačima sedišta (2DIN je sistem sa navigacijom). Svaka od verzija u dve tri ili više podverzija.
Izgleda da ova 1DIN verzija može da se ubaci dole na 2DIN nosač ali mora ivica plastike da se skine po par milimetara sa svake strane da bi moglo lepo da legne.
Eventualno bih kupio i drugi originalni 2DIN Climatronika li samo ako bih znao da je 100% kompatibilan sa ostatkom sistema i ako je cena ok.

Drugi problem je red prekidača i Cup holder ili fioka. Čitam po netu da je centralni prekidač za 4 migavca isti za obe verzije iako im je oznaka drugačija, a za ESP prekidači da su različite veličine i da ne mogu da se kombinuju. Mada sad razmišljam da je možda tu razlika samo u obliku prekidača, stari pravougaoni i noviji zaobljeni, a ne da li su sa 1DIN ili 2DIN.

Ovo trebam kolegi da odradim koji se vraća u SRB za oko mesec dana pa ne bih ništa radio dok ne budem siguran da imam svaku cvrcu i da će sve da radi.
Trebalo bi biti pozitivno iznenađenje, a ne da ga sačeka auto sa rupama umesto prekidača i da pola stvari ne radi, mada...  :rolleyes:  lollol
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Audi A3 8P centralna konzola 2DIN
« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2023, 11:29:11 posle podne »
Možda ti je najbolje da odeš do na otpad da pogledaš 2DIN konzolu i uporediš sve razlike. Klima sigurno može ta da se iskoristi, samo negdje odneseš ko ima tračnu brusilicu (ako se tako zove :) ) da obrusi te ivice podjednako. Postoji i ova varijanta koja možda i nije toliko loša, ali se meni iskreno ne sviđa. I pitanje je da li je sve lijepo ispod prekidača pokriveno plastikom.
https://youtu.be/gToPpPc7-Gw

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Audi A3 8P centralna konzola 2DIN
« Odgovor #4 poslato: Februar 24, 2023, 12:23:52 pre podne »
Video sam ovaj video sa prekidačima dole, interesantno jeste ali je najverovatnije budženo.
Idem samo na originalno kačenje i plastiku, ne sme da kvrcka i da se budži ništa.
A ovo za ukrajanje plastike imam sav alat, to neće biti problem.Čak sam i gledao neki video gde je lik to i odradio, ali sad ne mogu da nađem.
Videću da se raspitam za delove ima li i koje su cifre, pa ćemo videti za dalje.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Audi A3 8P centralna konzola 2DIN
« Odgovor #5 poslato: Februar 24, 2023, 09:33:56 pre podne »
2003-2007 ima 24 verzije jedinica klimatronika, koliko videh na netu razni problemi pri kombinovanju.
Nije mi ovo trebalo, al ajde idemo dalje  lost006
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Audi A3 8P centralna konzola 2DIN
« Odgovor #6 poslato: Februar 24, 2023, 09:54:53 pre podne »
Iskoristi tu klimu, možda čak može samo plastika okolo da se skine i da se postavi od klime sa 2DIN konzole. Ovo što sam ja poslao je sigurno neka budževina, ali ne izgleda loše. Sano ne znam kakva je ituacija ispod dugmića, stvarno je bzv ako je otvoreno i vide se kablovi.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Audi A3 8P centralna konzola 2DIN
« Odgovor #7 poslato: Februar 25, 2023, 12:04:47 pre podne »
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Nikola GTi

  • Nikola Mihajlovic
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1933
  • Age: 35
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +34/-49
  • Pol: Muškarac
  • Golf u srcu GTi u krvi :)
  • Auto: Golfovi i a3
Odg: Audi A3 8P centralna konzola 2DIN
« Odgovor #8 poslato: Februar 25, 2023, 11:18:03 posle podne »
Ja sam to planirao da radim kod sebe, koliko sam se raspitao menja se kavez, ona maskica oko dugmica i klimatronik i naravno 2din medija, ja sam sve nabavio samo nikada nisam ugradio

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Audi A3 8P centralna konzola 2DIN
« Odgovor #9 poslato: Februar 26, 2023, 12:05:55 pre podne »
Imaš gore link za PDF, fino odrađeno uputstvo. Mislim da moraju i prekidači da se menjaju, a ne samo maskica oko prekidača.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.