Autor Tema: Audi B8.5 multitronic 130kwh- struganje na papucici kocnice  (Pročitano 3748 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bollegti

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Age: 32
  • Lokacija: Crepaja
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi B8.5
Audi B8.5 multitronic 130kwh- struganje na papucici kocnice
« poslato: April 12, 2023, 09:29:40 pre podne »
Pozdrav drugari,
Imam A4 b8.5 130kw cvt, imam jedan neobican problem sa njim. Kada krenem sa njim iz mesta na nekih 15kmh osetim neko struganje na papucici kocnice kada ubrzam posle se vise ne oseti nista . Plocice(ATE) su na pola diskovi(ATE) su dobri nisu krivi uopste ne tresu na kocenju, menjao sam ramena gore na amortizeru, menjao sam dole kuglu, i veliki silen blok na velikom ramenu dole. Takodje nosaci motora su odlicni i na menjacu. Do sad 4 majstora nisu mogla da izvale sta se desava, a od svih sam dobio staru narodnu "pojacaj muziku" i "obuj deblje patike". Da li neko zna sta to moze da bude ?

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Audi B8.5 multitronic 130kwh- struganje na papucici kocnice
« Odgovor #1 poslato: April 12, 2023, 09:16:01 posle podne »
E moj druze ja kad odem kod majstora tako sa mojim b8 pocinju da me gledaju "ovaj je pukao skroz" i def mora da se ceka da nesto zestoko rikne, da se vuku djelovi za njim da bi oni ustanovili sta je ili da se zamijeni pola auta pa od toga svega ce se mozda ali mozda znati sta je bilo...ali me cudi da barem kod vas u srb nisu "naucili" ta auta s obzirom da je mnogo vise tih auta takvih

Van mreže bollegti

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Age: 32
  • Lokacija: Crepaja
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi B8.5
Odg: Audi B8.5 multitronic 130kwh- struganje na papucici kocnice
« Odgovor #2 poslato: April 13, 2023, 09:32:43 pre podne »
Ma prvo sam imao problem kuckanje dole levo i to samo kad se auto stisne po gasu kada se podigne gore, ja kazem homokineticki svi ostali kazu nije, dobar je moze da ide, odem kupim ga promenim kuckanje prestane. Svi su majstori kad im kazes sta trebaju da zamene. Sad cenim da je i desni, jer kada sam ga proveravao nema lufta ali u njemu nije mast nego ulje kaze majstor to je fabricki tako treba :14 tako da mislim da mozda i njega promenim pa da vidimo lagano sta posle jos.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Audi B8.5 multitronic 130kwh- struganje na papucici kocnice
« Odgovor #3 poslato: April 13, 2023, 07:23:24 posle podne »
Ulje? Nisam cuo, sve je moguce danas izgleda blink...kod mene na b8 je mast! Mozda je kod tebe neki novi sistem :)

Van mreže bollegti

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Age: 32
  • Lokacija: Crepaja
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi B8.5
Odg: Audi B8.5 multitronic 130kwh- struganje na papucici kocnice
« Odgovor #4 poslato: April 20, 2023, 07:18:06 posle podne »
Ma da, i evo sta se u medju vremenu desilo. Zamenim ti ja homo zglob i dalje grebe. I reko ajde da simuliram voznju, stavim auto na dizalicu i na 20kmh grebe po kocnici. Poskidam ja plastike dole ispod volana skinem papucicu gasa reko da nije potenciometar unutra da grebe i ja rukom dajem gas medjutim nista i dalje grebe, i zena pocela da daje gas i ja pod haubu i naidjem ti ja na esp modul skace sam od sebe na 20kmh i prenosi cevima do serva i od serva na papucicu kocnice, nikakvu gresku ne prijavljuje modul esp i abs rade skroz. Tako da je to problem....