Autor Tema: Golf 4, svjetlo u kabini - moguće da nije mikroprekidač/osigurač... šta dalje?  (Pročitano 2003 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nele976

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 48
  • Lokacija: Doboj, RS
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4, 1.6 16V 77kW
Golf 4, svjetlo u kabini - moguće da nije mikroprekidač/osigurač... šta dalje?
« poslato: Februar 13, 2023, 12:35:53 posle podne »
Prvi post na forumu... a tema vjerovatno prežvakana 100 puta ali nisam našao rješenje.

[Golf 4, karavan, 2002 godište] Auto je skoro kupljen sa kombinacijom halogenih i led sijalica (pozicija, tablice - promijenjeno na obične), prilikom kupovine auta osvjetljenje kabine je radilo kako treba (reagovalo na otvaranje vrata, svi prekidači su radili tj. palili gasili svjetlo) i odjednom mrak. Provjerio osigurač za unutrašnju rasvjetu (broj 14, 10A ispravan), board uredno registruje otvaranja svih vrata, haube i gepeka tako da mislim da nisu mikroprekidači. Takođe, pali se zujalica ako su ostala upaljena svjetla a i sva spoljašnja svjetla naprijed i nazad rade kako treba...

Skidao sam tapacigurne na prednjim vratima, provjerio konektore, sijalice, iscimao kablove između štoka i vrata i sve se čini OK ali i dalje je mrak :(

Da li postoji još nešto što bih mogao sam provjeriti (nisam električar niti sam baš pri parama za majstora).

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 4, svjetlo u kabini - moguće da nije mikroprekidač/osigurač... šta dalje?
« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2023, 12:42:13 posle podne »
Uzmi unimjer i provjeri sve osigurače, možda se osigurač za svjetlo u kabini ne nalazi na toj poziciji koju si provjeio.

Van mreže nele976

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 48
  • Lokacija: Doboj, RS
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4, 1.6 16V 77kW
Odg: Golf 4, svjetlo u kabini - moguće da nije mikroprekidač/osigurač... šta dalje?
« Odgovor #2 poslato: Februar 16, 2023, 08:46:34 pre podne »
Isprovjeravao sve osigurače - svi su na odgovarajućoj poziciji i svi su ispravni. Svjetlo u kabini i dalje nije radilo...

Iiiii.... onda novi moment - dva dana nisam vozio (ni otvarao) auto i sinoć kad sam otvorio vrata - svjetlo radi normalno kao što je radilo i ranije. Sve izgleda i funkcioniše apsolutno normalno... samo je pitanje do kada.

Kakvi su gremlini u pitanju?  :39

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Golf 4, svjetlo u kabini - moguće da nije mikroprekidač/osigurač... šta dalje?
« Odgovor #3 poslato: Februar 16, 2023, 10:01:21 posle podne »
Modul komfora, iz njega ide napajanje za unutrašnje osvetljenje, proveri kada ne radi ima li 12 V na izlazu za osvetljenje iz njega.

Van mreže nele976

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 48
  • Lokacija: Doboj, RS
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4, 1.6 16V 77kW
Odg: Golf 4, svjetlo u kabini - moguće da nije mikroprekidač/osigurač... šta dalje?
« Odgovor #4 poslato: Februar 17, 2023, 08:37:07 pre podne »
Samo da provjerim.. da ne rasklapam šta ne treba: CCM je s lijeve strane volana ispod plastika (a tu negdje su i dodatni releji)? I drugo pitanje - s obzirom da svjetlo nekad funkcioniše, kolike su šanse da je sam modul ispravan tj. da eventualno problem u konektoru/ožičenju ili da se spremim na zamjenu modula?

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 4, svjetlo u kabini - moguće da nije mikroprekidač/osigurač... šta dalje?
« Odgovor #5 poslato: Februar 17, 2023, 09:19:58 pre podne »
CCM se kod starijih VW nalazi ispod tepiha kod vozačevih nogu. Zna da se desi da dođe vlaga do njega i on pobrljavi dok se ne osuši.

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Golf 4, svjetlo u kabini - moguće da nije mikroprekidač/osigurač... šta dalje?
« Odgovor #6 poslato: Februar 17, 2023, 10:28:27 posle podne »
Kod Passata je ispod tepiha, kod Golfa 4 je baš ispod plastike gde si i napisao Nele.

I ja sam imao taj problem nekad radi nekad ne i rešio zamenom ccm-a.

Kad budeš menjao CCM iskopiraj long coding sa starog pre nego skineš i upiši u novi i pregledaj za svaki slučaj dali je sve ukodirano prema autu kako treba.

Pre promene modula proveri čvorište mase nalazi se nede ispod tepiha napred otprilike ispod footresta, nekome to korodira pa zeza ali kod mene nije bio taj slučaj.

Van mreže nele976

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 48
  • Lokacija: Doboj, RS
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4, 1.6 16V 77kW
Odg: Golf 4, svjetlo u kabini - moguće da nije mikroprekidač/osigurač... šta dalje?
« Odgovor #7 poslato: Februar 23, 2023, 07:25:37 posle podne »
Gremlini su srećom prestali sa dijaboličnim sabotažama... za sada

Srećom nisam ništa dalje čačkao i rastavljao jer od posljednjeg posta sva rasvjeta radi savršeno.

Moguće pojašnjenje - mislim da prodavci auta pretjeraju sa dubinskim pranjem... i pokvase i što treba i ne treba. Digao patosnice a tepisi vrlo mokri... ovih dana relativno toplo, tepisi se osusili i sve opet normalno.

Hvala svima na savjetima i pomoći.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Golf 4, svjetlo u kabini - moguće da nije mikroprekidač/osigurač... šta dalje?
« Odgovor #8 poslato: Februar 23, 2023, 09:48:19 posle podne »
Ili CCM pred crkavanje ili ga led sijalice u enterijeru brkaju (na neke je bio taj problem).
TDI POWER

Van mreže nele976

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Age: 48
  • Lokacija: Doboj, RS
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4, 1.6 16V 77kW
Odg: Golf 4, svjetlo u kabini - moguće da nije mikroprekidač/osigurač... šta dalje?
« Odgovor #9 poslato: Februar 23, 2023, 11:19:20 posle podne »
Povadio sam sve LED sijalice (iako su bile samo na pozicijama i tablici) pa ne vjerujem da je do njih... I ja sam mozda pred crkavanje.. pa se jos ne dam Vidjecu s vremenom kako ce biti.. ako bude potrebno mijenjacu modul kako je Kosta naveo.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk