Autor Tema: Problem sa grijanjem  (Pročitano 7260 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Problem sa grijanjem
« poslato: Februar 11, 2023, 07:29:14 posle podne »
Vec sam postavio pitanje na audi forumu ali posto je tamo manji promet ljudi postavicu i ovde jer audi i vw su jedno isto. Naime, imam problem na audi a6 c6 vec sam pretrazio forum i internet nigdje nisam naisao na slican problem. na autu sam ljetos mijenjao termostat i od tad je sve ekstra radilo do nekidan. Otisla mi bila letva volana majstor to zamjenio i jos ulje i filtere i sad preuzeo auto od majstora i nemam grijanje u kabini. Cas grije mlako, cas hladno odjednom procepi i pocne vreo vazduh izbacivati. Antifriza ima dovoljno, temperatura motora mi se cudno ponasa, danas na -7 upalim auto predjem 5km ono pokazuje da se motor vec zagrijao sto je ne moguce. Da li se neko susreo sa slicnim problemom? Da li je mozda majstor nesto zeznuo kad je mijenjao letvu volana?

Van mreže golfac

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Srebrenik
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #1 poslato: Februar 11, 2023, 09:22:49 posle podne »
Izmjeri antifriz do kolko drzi, ja sam imao na Audi A6 problem sa grijanjem, antifriz je bio "izlapio" xD

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #2 poslato: Februar 12, 2023, 03:37:02 posle podne »
Hvala na odgovoru. Provijericu sutra :D

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #3 poslato: Februar 15, 2023, 08:28:24 posle podne »
Provjerio preko dijagnostike termostat, pokazuje tacne podatke, provijerio antifriz sve u redu. Nikakve greske ne pokazuje. Ima li neko jos neku ideju sta bi moglo biti?

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #4 poslato: Februar 15, 2023, 09:14:53 posle podne »
Cekaj, kako mozes preko dijagnosteike provjeriti termostat?? Mozes da vidis sta pokazuje trenutno ali ne mozes da znas je li otvoren ostao...provozaj to auto na otvoreni put i vidi da li se hladi pogotovo ako ides nedje nizbrdo ili ujutro dok ne digne radnu temp, fornje crijevo ovde na hladnjaku mora biti toplo, a donje potpuno hladno dok ne otvori termostat...ako semoba crijeva istovremeno isto griju ne valja! Je li ti sta radio oko rashladne tecnosti? Mijenjao  mozda?
« Poslednja izmena: Februar 15, 2023, 09:18:58 posle podne od strane bogdanPG »

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #5 poslato: Februar 16, 2023, 09:28:02 pre podne »
Preko dijagnostike sam provijerio temperaturu rahladne tecnosti i sve pokazuje tacno. Temperatura motora ne pada uopste. Nije nista dirao oko rashladne tekucine koliko znam, samo je zamijenio letvu volana, ulje i filtere. Jedan majstor sumnja da su klapne za toplo hladno zaglavile sad ne znam da li je do toga.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #6 poslato: Februar 16, 2023, 09:31:34 pre podne »
Mene zeza temp od kad sam kupio auto. Grejanje je odlično, zato što ima dodatnu pumpu i izlazni grejač, ali kazaljka temp pada.
Pratim temperaturu preko Cariste. Brzo dođe do 60 stepeni, onda stane pa kilavi do 90. Čini mi se da je donje crevo toplo već na 60.
Po gradu stoji na 90, malo padne nizbrdo negde, ali kad izađem na auto put, temperatura padne na 60 stepeni, i vozim se tako na 59-60 stepeni.
Ubeđivali me da je to normalno, da tako noviji  automobili rade... Temperatura ulja pada ali ne toliko.
Nisam ga promenio na velikom servisu, majstor kao, nek ostane.... Sve dok sad nisam instalirao Caristu i video pravu temperaturu...

Spremam se da menjam termost ovih dana. Posao je komplikovan. Skida se klapna, a najveći problem je izgleda kruto crevo uz sam blok iza nosača filtera ulja.
Neki skidaju alternator, pa čupaju termostat, neki skidaju filter vazduha, pa olabave to crevo, neki nekako dođu do tih šrafova što drže to crevo, pa ga malo olabave, neki čak i skidaju ceo nosač filtera ulja....

Jel' radio neko to sam na CR 1,6 ili 2,0 (2009-2012) pa da mi da savet kako je ipak najlakše?

Izvinjavam se Santinu, što upadam sa pitanjem!

Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #7 poslato: Februar 16, 2023, 01:45:34 posle podne »
Preko dijagnostike sam provijerio temperaturu rahladne tecnosti i sve pokazuje tacno. Temperatura motora ne pada uopste. Nije nista dirao oko rashladne tekucine koliko znam, samo je zamijenio letvu volana, ulje i filtere. Jedan majstor sumnja da su klapne za toplo hladno zaglavile sad ne znam da li je do toga.
A moguce bogami i klapne da zezaju ako je digitalna vj moze kalibracija da se odradi, ne znam tacno ili reset...pogledaj malo po netu sta ima
Mene zeza temp od kad sam kupio auto. Grejanje je odlično, zato što ima dodatnu pumpu i izlazni grejač, ali kazaljka temp pada.
Pratim temperaturu preko Cariste. Brzo dođe do 60 stepeni, onda stane pa kilavi do 90. Čini mi se da je donje crevo toplo već na 60.
Po gradu stoji na 90, malo padne nizbrdo negde, ali kad izađem na auto put, temperatura padne na 60 stepeni, i vozim se tako na 59-60 stepeni.
Ubeđivali me da je to normalno, da tako noviji  automobili rade... Temperatura ulja pada ali ne toliko.
Nisam ga promenio na velikom servisu, majstor kao, nek ostane.... Sve dok sad nisam instalirao Caristu i video pravu temperaturu...

Spremam se da menjam termost ovih dana. Posao je komplikovan. Skida se klapna, a najveći problem je izgleda kruto crevo uz sam blok iza nosača filtera ulja.
Neki skidaju alternator, pa čupaju termostat, neki skidaju filter vazduha, pa olabave to crevo, neki nekako dođu do tih šrafova što drže to crevo, pa ga malo olabave, neki čak i skidaju ceo nosač filtera ulja....

Jel' radio neko to sam na CR 1,6 ili 2,0 (2009-2012) pa da mi da savet kako je ipak najlakše?

Izvinjavam se Santinu, što upadam sa pitanjem!


A dje bre normalno tako su i meni pricali dok nisam termostat zamijenio i koliko senja sjecam od g2 sam stavio 4.5e evo ga 5g radi greske nema

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #8 poslato: Februar 16, 2023, 02:21:35 posle podne »
Drugu na B7 je tako bilo, ali samo na suvozačevoj strani mu nije grijanje radilo, nekada malo bolje grije ali većinom slabo. Provali smo sa resetom klapni i ništa se nije promijenilo. Na kraju je zamijenio mali hladnjak i sad radi normalno.

Mene zeza temp od kad sam kupio auto. Grejanje je odlično, zato što ima dodatnu pumpu i izlazni grejač, ali kazaljka temp pada.
Pratim temperaturu preko Cariste. Brzo dođe do 60 stepeni, onda stane pa kilavi do 90. Čini mi se da je donje crevo toplo već na 60.
Po gradu stoji na 90, malo padne nizbrdo negde, ali kad izađem na auto put, temperatura padne na 60 stepeni, i vozim se tako na 59-60 stepeni.
Ubeđivali me da je to normalno, da tako noviji  automobili rade... Temperatura ulja pada ali ne toliko.
Nisam ga promenio na velikom servisu, majstor kao, nek ostane.... Sve dok sad nisam instalirao Caristu i video pravu temperaturu...

Spremam se da menjam termost ovih dana. Posao je komplikovan. Skida se klapna, a najveći problem je izgleda kruto crevo uz sam blok iza nosača filtera ulja.
Neki skidaju alternator, pa čupaju termostat, neki skidaju filter vazduha, pa olabave to crevo, neki nekako dođu do tih šrafova što drže to crevo, pa ga malo olabave, neki čak i skidaju ceo nosač filtera ulja....

Jel' radio neko to sam na CR 1,6 ili 2,0 (2009-2012) pa da mi da savet kako je ipak najlakše?

Izvinjavam se Santinu, što upadam sa pitanjem!


To ti pričaju jer je komplikovana zamjena a ne mogu da naplate.

Van mreže guzva

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Imam
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #9 poslato: Februar 16, 2023, 08:40:21 posle podne »
Moze biti da je do ovog cuda jer se najcesce kvare.

https://youtu.be/8eqLeij4uGY

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk


Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #10 poslato: Februar 16, 2023, 08:46:11 posle podne »
Najbolje spoji na dijagnostiku, ako bude klapna prikazaće grešku. Ako ne onda je najvjerovatnije mali hladnjak.

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #11 poslato: April 18, 2023, 05:43:19 posle podne »
Evo da azuriram temu. Bio kod majstora , spojio na dijagnostiku kaze neka cirkulaciona pumpa crkla. Pitam ga da nije mozda mali hladnjak kaze nije. Zamjenio pumpu uzeo mi 125€, sjednem u auto ono isto kao sto je bilo. Drugi majstor tvrdi da su neki ventili sto se nalaze pod haubom na desnoj strani. Ne znam vise do cega je uglavnom jedna strana puse toplo druga hladno i obratno.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #12 poslato: April 18, 2023, 06:15:41 posle podne »
Idi kod tog majstora što si mu platio da ti lijepo riješi problem. Ne može tako da radi metodom eliminacije i ti samo da plaćaš. Odeš, ostaviš auto i tražiš da ti riješi problem ili da ti vrati pare.

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #13 poslato: April 18, 2023, 08:13:38 posle podne »
Nisam bas htio detaljno pisati situaciju sa majstorom, ali bila je frka. Vratio sam se nazad i fino mu rekao da problem nije rijesen na sta mi je on rekao da sad mora dalje traziti kvar. Pitam ga za sta sam ja dao 125€ on mi samo slegao ramenima. Tu se pokacimo i reknem mu fino da mi moju staru pumpu vrati nazad i da mi vrati pare i tako je i bilo. Jos mi je napravio i stete na autu, trebao vozacevu bravu na vratima zamjenuti i pokida mi plastiku na vratima jer je pregrubo vukao. Katastrofa, bas sam se bio iznervirao ali na kraju je vratio pare i jos mi rekao da mi nikad vise nece popraviti auto a ja mu kazem zar ti mislis da bih ti ja ponovo dovezao auto da popravis  biggrin

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #14 poslato: Septembar 21, 2023, 10:37:47 pre podne »
Evo ljudi da azuriram temu, jos nisam rijesio problem. Jedan majstor tvrdi da je mali hladnjak, drugi tvrdi da su neki ventili sto se nalaze sa desne strane pod haubom, treci kaze klapne ne znam vise sta da radim. Znaci grijanje uopste ne radi vise. Jedino ako autoputem vozim preko 2500 obrtaja krene na suvozacevoj strani malo topao vazduh izbijati i to je to. Cim usporim samo hladno puse. Sta vi mislite, sta raditi. Nisam pametan da li sad rasturati cijeli kokpit da mijenjam hladnjak ili zamjenuti te ventile koji isto nisu jeftini. Najgore ako ne bude hladnjak opet dzaba bacene pare i jos instrument tabla rasturena koja vijerovatno nece nikad isto stajati kao fabricki.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #15 poslato: Septembar 21, 2023, 12:17:49 posle podne »
Pa mozda je taj hladnjak dijelom zacepljen...ne znam da li vodena pumpa moze da igra ulogu ako je losa...pitaj majstora nekog, a to sto se tice table moze samo biti bolje tj ako je neki sraf popustio sad ce se stegnuti tako da ne sjekiraj se jedino ako stvarno naletis na nekoga koga bas boli uvo koji ce to da "pretrči" samo

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 667
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #16 poslato: Septembar 21, 2023, 03:51:53 posle podne »
.

A mozda ovo da probas >


Samo VW

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #17 poslato: Septembar 23, 2023, 06:06:53 posle podne »
Vozim sledecu sedmicu kod jednog majstora, pa vam javim ako uspjedne rijesiti

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #18 poslato: Septembar 30, 2023, 01:33:48 posle podne »
Drugari, rijesio sam problem sa grijanjem. Naime, neko od prethodnih majstora je slucajno ili mozda ne iskliopio neki dzek koji je povezan sa grijanjem. Majstor danas vratio dzek nazad i sve radi normalno. Ne znam tacno koji je dzek u pitanju. Hvala svima na pomoci.

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 667
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Problem sa grijanjem
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 01, 2023, 04:05:20 pre podne »
 alealeee
Samo VW