Autor Tema: Golf 7 Veca potrosnja  (Pročitano 10201 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan WV

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 47
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #20 poslato: Januar 15, 2023, 01:56:58 pre podne »
Druze ako iko vozi auto ko po jajima onda sam to ja.Trazim resenje a ne kritike.Uveliko sam u 5 deceniji i veruj mi da me zustra voznja ne zanima.Nadao sam se nekom ko je imao slican problem i resio.Mudrovati o nekome koga ne poznajemo mozemo do sutra.Da vozim naglo to bih i napisao u uvodnom postu.
Zahvaljujem se na videu 2posta iznad

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #21 poslato: Januar 15, 2023, 11:08:05 pre podne »
Hajde za početak ovako. Napuni pun rezervoar i vidi koliko kilometara možeš da pređeš, kako bi izračunao stvarnu potrošnju goriva. Kad to odradiš znaćeš troši li više ili ne, mada moraš da budeš svjestan da ljudi često govore da auto troši manje nego što troši stvarno. One fabričke podatke da po gradu troši 4.5l, a na otvorenom 3.5 jedino niz brdo možeš da postigneš, te brojke ne očekuj. Trenutnu potrošnju ne gledaj, ona se mijenja na blagi pritisak papučice gasa, ulazak u krivinu i slično. I lagana vožnja može da poveća potrošnju, ako ga voziš na 1200-300 obrtaja to ubija motor i više trošiš tada goriva. Najmanja potrošnja je kada ga voziš u obrtajima gdje ima najviše obrtnog momenta, oko 2000 obrtaja.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #22 poslato: Januar 15, 2023, 03:09:29 posle podne »
osvezio sam softver automobila sa verzije 4...

Zahvaljujem se na videu 2posta iznad


"How it works:
Old software used fuel injection only during power stroke, which makes a lot of power and maximises use of fuel in efficient way, but exhausted gases are not fully burned.
In modified software car inject fuel during exhaust stroke in order to burn off soot and make cathalitic converter more efficient, but at cost.
Injecting fuel during exhaust stoke works agains piston and slows it down, so engine makes less power, and also consumes more fuel.

They did market research, and found that people would not refil their urea tanks, and urea injection system is expensive.
If these cars had urea system (like add blue Mercs) fuel consumption would be low and they would not have polution problem."

"NOx је уопштена форма за моно-азотне оксиде(NO и NO2). Ови оксиди настају приликом процеса сагоревања, нарочито приликом процеса сагоревања на високим температурама."
U prevodu: Manje goriva - veca temperatura - vise NOx i obrnuto. Sto su promenili u opozivu za EA189 motore.
« Poslednja izmena: Januar 15, 2023, 03:28:57 posle podne od strane Desmo »

Van mreže Jetta-boY

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Jetta 2.0tdi
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #23 poslato: Januar 15, 2023, 03:38:24 posle podne »
Napuni, do rezerve teraj. Napuni opet na istu pumpu i racunaj potrosnju. Sve ostlo ti je XY nagadjanje.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9782
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #24 poslato: Januar 15, 2023, 04:42:46 posle podne »
Kakva mu je radna temp? Ako gledas neki prosek tom autu je 5.5 - 6, i sto duze vodis evidenciju potrosnji rezultati ce biti precizniji.
https://www.spritmonitor.de/en/overview/50-Volkswagen/452-Golf.html?fueltype=1&constyear_s=2012&constyear_e=2013&power_s=101&power_e=108&sort=2&powerunit=2
« Poslednja izmena: Januar 15, 2023, 04:45:37 posle podne od strane Desmo »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #25 poslato: Januar 15, 2023, 05:07:49 posle podne »
Realno najbolje pitaj jednog od te dvojice da zamenite kola na par dana, pa vidi kolika je potrosnja kod jednog i drugog. biggrin

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #26 poslato: Januar 15, 2023, 06:01:18 posle podne »
E taman tako vala!

Van mreže Bojan WV

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 47
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #27 poslato: Januar 15, 2023, 06:53:44 posle podne »
Radna je 90C...sve uredno. Ostaje mi i to da probam, do cepa pa prvo punjenje na 100km posle cu ceo rezervoar. Ono sto je mene bunilo da to sto sam video kod drugih je isto ono sto pisu SAT na testu 7-ce i jos par renomiranih testova. Gledam onu Insigniju karavana 130km/h auto put potrosnja 5.5 litara.Rekoh sta je ovo onda kod mene a pola tone laksi auto trosi 1.5 litar vise. Pojedini su savetovali pregled dizni, pre neki dan zovem Prodavnicu delova u N.Sadu kaze svi koji su imali taj problem resili su zamenom lambda sonde. Pojma nemam zato sam se i obratio ovde.Jedino sto nisam ocekivao "prezvakane" kritike tipa...hteo bi da ide na vazduh i slicno ali ajde.
Zamenom softvera na noviju verziju nisam dobio apsolutno nista.To su npr preporucila 2 wv servisa.

NA tom linku potrosnje kao i kod mene..svasta
DESMO jos jednom velika hvala na ovom linku kao i na onom videu.Velika pomoc.
« Poslednja izmena: Januar 15, 2023, 07:12:31 posle podne od strane Bojan WV »

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #28 poslato: Januar 16, 2023, 02:20:19 posle podne »
Potrebna je dijagnostika i da se odradi adaptacija potrošnje. Nađeš nekog ko to radi i za sitne pare spustiš prosečnu na 4.5 l, doplatiš za stage 2 i može i na 3.9 da se spusti.
Posle kad te drugari pitaju kako si spustio potrošnju ti kaži da si zamenio MAF, MAP i senzor radilice...
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Bojan WV

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 47
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #29 poslato: Januar 16, 2023, 07:41:31 posle podne »
Raca,to sto si napisao adaptacija potrosnje preko dijagnostike da li si mislio na to da softver prikazuje manju potrosnju iako nije ili to nesto zaista podesi kako treba?

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1789
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #30 poslato: Januar 16, 2023, 08:04:17 posle podne »
Ma zezam se, možeš samo da našteluješ da prikazuje realniju potrošnju, tj. možeš i da je spustiš. Kad premeriš par rezervoara možeš tek da vidiš koja je realno potrošnja i razlika u odnusu na board.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Bojan WV

  • VW Početnik
  • Poruke: 14
  • Age: 47
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #31 poslato: Januar 16, 2023, 08:24:35 posle podne »
Ok hvala

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #32 poslato: Januar 16, 2023, 09:28:10 posle podne »
14000cmm3, 500ks, oko 20t utovara, autoputem, puni gas! i manje trosi na trenutnu od ovoga tvoga...bruka lollol


Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #33 poslato: Januar 17, 2023, 09:22:34 posle podne »
Uvek se setim Dedinih reci ...
Ako neka stvar ima tockove
ili sise , pre ili kasnije ce
poceti da pravi probleme ...

Bojane dobronameran savet resi se ti tog golfa 7 1.6 tdi , niko se nije usrecio sa tim motorm ...
 
a mozda da ipak predjes na Insigniju to ti je Fiatov motor ... pa ces bar potrosnju da imas kako treba , a ostalo kupi neki Lap top i drzi u kolima za svaki slucaj
posto si u zrelim godinama -razumes sta ti pricam -ponavljam dobro namerno

ko god vozi VW a kuka na potrosnju tu je problem ili kod vlasnika ili vozila -trece nema

meni je Sharan trosio i 9L pa sam uzivao u voznji , sad Ibiza kad mi trosi (2.0 tdi ) 5l kuckam onaj satic mislim da laze  :84

bilo kako bilo dok ne resis sta ces -kako ces

procitaj malo covek koji vozi i gde sve vozi  Y-line i uziva prezadovoljan i ne spominje potrosnju a kamoli ostale softvare itd

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=77041.msg880200#msg880200

Zivio ti meni Bojane  :26
« Poslednja izmena: Januar 17, 2023, 09:27:15 posle podne od strane Zgubidan »
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #34 poslato: Januar 17, 2023, 09:57:21 posle podne »
Naprotiv odlican motor pogotovo posle 2013/14 u Beogradu ih znam najmanje 10tak sa preko 600.000km na taksiju, imam isti od 120ks i sad je na 410.000km bez ikakve greske.
Pusti rekla kazala..

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #35 poslato: Januar 17, 2023, 10:29:26 posle podne »
daj pomozi Coveku kad je tako  :25

i odma kazi kakva ti je potrosnja
« Poslednja izmena: Januar 17, 2023, 10:43:33 posle podne od strane Zgubidan »
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2031
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #36 poslato: Januar 17, 2023, 11:16:11 posle podne »
da se ne nadje niko uvredjenim i prozvanim, ali nikada nisam mogao razumeti ljude kojima auto trosi 5-6l kako kazu, i onda krenu se zaliti da im se povecala potrosnja jer im pre toga auto trosio 3l, ljudiii 5l. 1000 din. vozis se 100km, de ce te vise jeftinije, ako je i 5l. mnogo potrosnje, onda je najbolja bicikla za voziti, po nekad stvarno imam utisak da bi pojedini kada bi im auto iso na isparenja, stvarno trazili kusur iz rezeorvara da im se vrati wacko izmedju ostalog stvarno ne znam kako pojedini voze ta auta da im trosi 3l samo, ja ko god dizela sam vozio od prijatelja kod mene ni kod jednog nije bila potrosnja ispod 7l otvoren put.
navescu jedan primer samo kad sam iso  7-icu gti da cipujem, samnom poso prijatelj njegovim audijem 2.5 tdi takodje da cipuje, pratio me putem zajecar/ beograd voznja je bila solidna driving meni potrosnja prosek 9l benzin, njemu 13l dizel....
drive

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #37 poslato: Januar 18, 2023, 12:56:32 pre podne »
To je zbog toga što fabrika postavlja jako niske brojke potrošnje, recimo za ovog Golfa 7 3.3l otvoren put, a grad 4.6 i normalno je da vlasnik misli da mu nešto nije uredu sa autom kad vidi 2l veću potrošnju od deklarisane. Rijetko koji auto na 100km troši ispod 4l otvoreni put ako se vozi normalno. Momci iz PG su snimili potrošnju Pola 1.4 TDI, 2.5l na 100km, ali to je skoro u idealnim uslovima snimljeno. https://youtu.be/9QVVurQ0zlQ


Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 934
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #38 poslato: Januar 18, 2023, 01:00:21 pre podne »
daj pomozi Coveku kad je tako  :25

i odma kazi kakva ti je potrosnja


Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 7 Veca potrosnja
« Odgovor #39 poslato: Januar 18, 2023, 08:47:18 pre podne »
To je tih famoznih 6l po BGu 2 ujutru, pri istom rezimu voznje je moj bivsi 1.8t sa skoro duplo vise konja od tog 1.6 TDI trosio 8.5l. Danju taj isti 1.8t na istoj relaciji trosi 11-12l...
Burazerov passat 1.9 TDI kad sam ga vozio po BGu trosio mi je 9.5l.