Autor Tema: Pasat b7 curi panorama krov.  (Pročitano 2086 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kuzaru83

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: ruma
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b7
Pasat b7 curi panorama krov.
« poslato: Decembar 18, 2022, 09:42:13 pre podne »
Pozdrav svima nov sam u vw klubu.Interesuje me dali neko ima iskustva sa curenjem panoramskog krova na pasagu b7.Creva za odvod su cista krov curi na sastavu izmedju aluminijumske sine i plasticne kadice sa cela dali je to neko resavao i kako?


Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Pasat b7 curi panorama krov.
« Odgovor #1 poslato: Decembar 18, 2022, 10:47:35 pre podne »
Je li ovo prednja str panorame, kod soferke? Aj slikaj s gornje str kad otvoris da pogledam taj kanal i slikaj kanal izvise vrata dje je mehanizam...ako je to sto mislim, imao sam slicno

Van mreže Kuzaru83

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: ruma
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b7
Odg: Pasat b7 curi panorama krov.
« Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2022, 09:36:33 pre podne »
Curi tacno na kopci koja vezuje plasticni prednji deo onu kadicu u metalne sine.ja prosto ne znam kakomto da zatvorim skidao sam panoramu i lepio ke prajmerom inlepkom za soferke i spoj drzi idealno ali ta kopca koja je ispred svega ja nz kako to da resim.


Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Pasat b7 curi panorama krov.
« Odgovor #3 poslato: Decembar 20, 2022, 04:39:16 posle podne »
Sad cu da pokusam da ti objasnim ali tesko mi je kad ne vidim to uzivo! Zelena boja je kanal kuda voda smije da ide i nidje drugo, bijeli kanal sluzi samo da se spakuje mrezica za vjetar i nista drugo, a zuta boja je ja mislim zid izmedju ta dva kanala, to dje je plava boja, tuda nedje oko mehanizma voda skrece u zeleni kanal ali vrlo moguce da ti se od vremena kanal zacepio i ne ide u zelenu boju dje bi trebalo nego preliva u bijelo i ovo dje si ti zaokruzio, a kako to nije namijenjeno za vodu naravno da propusta...isprati malo kuda bi voda trebalo da ide i bice ti jasno...meni je takav problem bio...sebi sam ja naravno zeznuo, podmazao ga pa nakrljao masti i zacepilo tu "skretnicu" da kazem


Isto mozes provjeriti tako sto kad ga nakvasis vidi da li je mrezica za vjetar mokra, a mislim da mora biti ako ti tu propusta
A isto tako otvoris panoramu, lagani pristisak u kanal i vidi kuda voda ide i sta se desava
« Poslednja izmena: Decembar 20, 2022, 04:41:53 posle podne od strane bogdanPG »

Van mreže Kuzaru83

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: ruma
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b7
Odg: Pasat b7 curi panorama krov.
« Odgovor #4 poslato: Decembar 23, 2022, 05:36:57 posle podne »
Skidao sam celu panoramu 5 puta sve sam razradio u detalje kroz sve kanale ide voda pa i kroz taj de je wind deflektor voda mi prosto curi kako sam rekao na kopci koja steze plasticni prednji deo za metalne sine koje vode vodu sa strane.skinu sam mrezu i zasilikonirao tecnim gumom od gore pored kopci i vise ne curi nigde.