Autor Tema: Vag Can Pro 5.5.1  (Pročitano 1977 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Vag Can Pro 5.5.1
« poslato: Decembar 13, 2022, 02:48:22 posle podne »
Pozdav svima.
Nedavno sam kupio Vag Can Pro dijagnostiku i zadovoljan sam, na našem je jeziku, jednostavna je za korištenje i ima puno opcija. Već sam iskodirao par opcija, ali nikako ne uspijevam da napravim maglenke kao dnevna svjetla, pa me interesuju iskustva ostalih i da li je neko kodirao ovu opciju. Vidio sam da se za neka kodiranja koristi VAG helper,  nepoznat mi je rad sa dijagnostikom, pa bih volio ako je neko sa više iskustva voljan da mi objasni kako se šta radi bio bih jako zahvalan. :)
Da napomenem, dijagnostika nije originalna.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Vag Can Pro 5.5.1
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2022, 04:01:59 posle podne »
Je li taj uredjaj isto koristi VCDS kao program?

Evo ti uputstvo za VCDS:

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Vag Can Pro 5.5.1
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2022, 04:24:11 posle podne »
Koristi neki njegov program, zove se VCP6. Hvala za video, možda mogu na sličan način uključiti opciju, jer ovaj uređaj po podacima sa stranice sa koje sam ga uzeo objedinjuje VCDS i još dvije dijagnostike za VAG grupaciju, ako je tako mora biti sličan postupak.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Vag Can Pro 5.5.1
« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2022, 04:51:04 posle podne »
Aha, znas li mozda da li ima neke dodatne funkcije u odnosu na VCDS, tipa da li moze da ocita PIN kod iz table?
Za ovo kodiranje, mozda nema bas isti pristup, ali ako ima Long Coding, mozes samo pomocu brojki da probas. VCDS je za takve stvari bas dobar, sto se kaze, vodi te za ruku, tacno pise koji bit cemu sluzi.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Vag Can Pro 5.5.1
« Odgovor #4 poslato: Decembar 13, 2022, 05:26:14 posle podne »
Ne znam za taj PIN, ali je istaknuto da ima dodatnu funkciju chip tuninga. Ima jedno polje gdje je sve vezano za svjetla, gledao sam na jednom drugom forumu da je čovjek sa ovim uređajem iskodirao stop svjetla da rade kao dnevna, ali piše da je potreban VAG helper za korištenje ovog polja. Evo linkovi ka VAG helperu i uputstvu za uključivanje i stop svjetala kao dnevnih koje je taj čovjek okačio na forum.
https://www.drive2.com/l/568355153657203363/
https://forum-skodapilot-com.translate.goog/viewtopic.php?f=4&t=34&_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=hr&_x_tr_pto=ajax,se,nv,elem
Mogu li nešto da zabrljam ako skinem sa Google VCDS program, pa probam ovaj moj kabl da koristim preko VCDS programa?

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Vag Can Pro 5.5.1
« Odgovor #5 poslato: Januar 08, 2023, 05:26:21 posle podne »
 Danas sam se direktno povezao na modul 09 "centralna elektronika" pa na kodiranje. Ušao sam u polje 23 i umjesto opcije "turn lights not active" štrikirao opciju "turn light via fog light", zatim na opciju "upiši u tabelu" i na krjau "završi kodiranje". Uključivanjem ove opcije sađ trebao da aktiviram corner lights preko maglenki, međutim ništa nisam dobio. Kada sam vidio da nije uspjelo opet sam po ovim gore koracima ušao u kodiranje, polje 23 gdje je i dalje stajalo "turn lights not active", probao sam opet da kodiram ali ovaj put bez da idem na opciju "upiši u tabelu" međutim opet ništa. Može li neko da mi kaže šta pogrešno radim? Kada odem tako direktno na kodiranje isti je postupak kao preko VCDS, samo što nemam opciju "do it" već ove dvije gore navedene.