Autor Tema: Lupkanje na trapu  (Pročitano 3873 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sasa111

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 238
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Lupkanje na trapu
« poslato: Maj 21, 2022, 01:30:28 posle podne »
Od prosle godine samo kada su vrucine nesto lupka na autu na trapu. Kada je hladno nista ne lupka. Najvise se cuje 25kmh na neravninama kao i hoce i kada idem polako i skrecem.
Bio kod 2 dobra majstora kazu auto je utegnut ne znaju sta je. Pre 2 dana sam isao u auto kucu tasic ovlasceni vw servis. Gledali 20 minuta kaze majstor auto je kao casa, fabricko stanje. Ne moze da kaze sta lupka. Danas kod vozim cujem to lupkanje. Dok radi auto u mestu brzo cimam volan levo desno i cuje da nesto lupka ne jako ali cuje se.
Ovo je snimak kada je auto ugasen i brzo se cima levo desno volan i dosta jako se cuje.
Da li je normalno da se ovako cuje kada je ugasen ako nije sta je u pitanju. Golf 4


Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Lupkanje na trapu
« Odgovor #1 poslato: Maj 23, 2022, 12:45:24 posle podne »
Kugla - spoljni zglob na poluosovini. Za kuglu i može da se vidi stanje pregledom trapa, a zglob može da klikće, lupka a da to na dizalici majstor ne može da utvrdi.
Čuje il se možda ponekad i škripanje ili samo lupkanje iz trapa?
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Sasa111

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 238
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: Lupkanje na trapu
« Odgovor #2 poslato: Maj 23, 2022, 04:47:47 posle podne »
Nikada se nije culo skripanje. Samo lupkanje kada su vrucine, na neravninama. Kada vozim brze ni tada se cuje. Kada je hladno recimo 10’c i nize ne cuje se nista.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Lupkanje na trapu
« Odgovor #3 poslato: Maj 23, 2022, 10:11:20 posle podne »
I zglob i kugla hoće da reaguju na toplo vreme ako nisu dobri, kugla hoće da zaškripi kad ostane bez masti.
Imao sam skoro slučaj kod sebe sa sličnim simptomima, prvo sam proverio šolje u dobrom stanju, zamenio kuglu i lupanje se utišalo jer manje zvoni kroz novu kuglu, a kad sam zamenio zglob potpuno nestalo.
Računam da su na ova dva majstora dobro pregledali ostatak trapa.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Sasa111

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 238
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: Lupkanje na trapu
« Odgovor #4 poslato: Maj 24, 2022, 01:59:08 posle podne »
Pa gledali su ga 2 majstora u ZA i jedan u ovlascenom VW servisu u Jagodini. Sva trojica su rekli da ne znaju sta lupka i da je auto stegnut. E sada nisam primetio neravnomerno trosenje guma kao i kada pustim volan auto ide pravo ne vuce u stranu. Na volanu se ne oseca nista tokom voznje. I kada predjem preko lezecih policajaca nista ne lupka. Inace licno sam gledao kada je jedan moj majstor koji mi prijatelj, nakon sto ga je podigao na dizalici vukao gumu sa leve na desnu stranu i od gore na dole, i pajserom neke delove na viljusci natezao... mada cini mi se da zvuk potice nize negde, oko tockova i imam neki sasav osecaj kao mi je neki deo labav oko tockova 🤪 mada nema lufta u volanu i voznji sve ok.
Pre nekih 3 - 4 godine sam samo ponekada cuo da lupka nesto i to samo na desnoj strani ali vrlo retko, dok sada cujem i sa desne i sa leve strane da lupka i to mnogo kada vozim polako. I to samo kada su vrucine.
« Poslednja izmena: Maj 24, 2022, 02:28:41 posle podne od strane Sasa111 »

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Lupkanje na trapu
« Odgovor #5 poslato: Maj 24, 2022, 03:58:46 posle podne »
Može na pajser da proveri silen blokove, spone, stabilizator... ali luft u zglobu ako drma točak može samo ako je supermen. Jedino ako nije baš pred raspad zglob.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 866
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Lupkanje na trapu
« Odgovor #6 poslato: Maj 25, 2022, 12:00:07 pre podne »
Letva verovatno.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: Lupkanje na trapu
« Odgovor #7 poslato: Maj 26, 2022, 07:58:43 posle podne »
Meni lupka plocica na levom tocku, isto tako dva puta majstor kaze sve je ok
Ja uzmem malu macolu i krenem da udaram po gumi i odjednom krene da vibrira plocica
Kao da poskakuje, kad pustim kocnicu kao da dobije luft
A dobre plocice imaju jos mesa nisu za menjanje
Nema resenja sem da stavi malo vise masti na klizace i oko plocice, to je drzi mesec dva i posle kad mast nestane opet krene da lupka :)
Ne lupka na velike rupe vec na pukotine na asfaltu i sitne neravnine

Van mreže Sasa111

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 238
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: Lupkanje na trapu
« Odgovor #8 poslato: Maj 27, 2022, 08:39:04 pre podne »
Majstor u ZA mi je rekao da su mi prednje plocice pri kraju. Zadnje su kao ok a prednje pri kraju. Tako da sam probao jos prosle godine na nizbrdici sa blagom krivinom da malo pritisnem kocnicu dok ide i idalje se culo lupkanje. Da li si ti probao tako nesto?

Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: Lupkanje na trapu
« Odgovor #9 poslato: Maj 28, 2022, 12:21:28 posle podne »
Jesam, i odmah prestane.
Tako i resvam taj problem kad krene da mi probija mozak, blago pritisnem kocnicu i sve bude ok
Stvarno mi nije jasno kako su osmislili taj mrhanizam kad se ovo desava

Nego da ne odvucem previse temu od tvog problema, primetio sam na istom tocku da mi je guma na stabilizatoru pukla pa pretpostavljam da sada u taj zglob ulazi prljavstina i voda i da nece dugo potrajati stabilizator?
Za sada ne pravi nikakve zvukove.