Autor Tema: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje  (Pročitano 7094 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #40 poslato: April 18, 2023, 02:23:47 posle podne »
pa šta ako recimo živiš u kaliforniji gde je stalno sunce, pa odlučiš za 3 godine da se preseliš negde na sever gde je ladno stalno? ili imaš 1 mesec godišnje niske temperature pa ti je za 10-20 godina jeftinije taj mesec da plaćaš :)
elem, taj fazon je Tesla prva krenula sa kolima da gura, imaš u osnovi sve fizički u autu, pa doplatiš šta hoćeš naknadno... mislim da će sve više sličan princip primeniti jer ih grejač verovatno košta lupam 20$, i bolje da uzimaju mesečno ceo život auta nego da neko nema.
A biće chip tunerima nova zabava "otključavam grejanje sedišta" već vidim po oglasima :D
lollol

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #41 poslato: April 18, 2023, 02:27:00 posle podne »
Idiotski je stvarno, ali znam za ovo odavno. Pretpostavljam da moze da se aktivira softverski i bez ovlascenog servisa, ali je pitanje da li ne stoji nesto u ugovoru kad kupis koje su posledice ako to uradis.

Sto se tice popravki el. vozila, mislim da ce se navici majstori vremenom i obuciti, a da li ce neki propasti, moguce je i to. Ne bi bio prvi put da neko ostane bez posla zbog manje potraznje na trzistu, gledajte samo koliko je sada manje obucara i generalno zanatskih radnji.

Verujem da je bio bauk medju majstorima i kada su svi morali da nauce da koriste dijagnostiku, pa sad moze da se kupi na Aliju za 30e. :)

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #42 poslato: April 18, 2023, 08:07:07 posle podne »
Ovo je stvarno smiješno. Razumijem ono što Tesla radi, imaš unjihovoj aplikaciji da nadoplatiš nešto od opreme, ali ti to ostane za stalno. Mada sigurno ima neko rešenje da se izbjegne to plaćanje za grijanje u sjedištima.

Nikada u zivotu.Lik kupio polovnu teslu sa autopilotom koji naravno nije radio jer je prmjenio vlasnika. U Njemakoj kada kupis Renault Zoe bateriju moras placati posebno kao iznajmljivanje jer kazu da ona nije dio auta.
Kod nas su poceli da idu na doskolovavanje i kurseve za odrzavanje ful elektro i hybrida. Ima nas par starijih sto necemo ni da im prilazimo. Do penzije ce bit jos ovih starih SUS motora
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #43 poslato: April 18, 2023, 08:20:30 posle podne »
Nije mi poznato da i Tesla naplaćuje tako na mjesečnom ili godišnjem nivou opremu. Mada je stavrno bezobrazno i sramota to što se radi. Ja recimo da kupujem nov auto platio bih koliko god treba ali da znam da je to moje i neću da nešto što sam već unaprijed platio da "iznajmljujem". Isto radi i VW sa Golfom 8, svaki ima sve sisteme pomoći vozaču, sve identične opcije, ali sve mora da se doplaćuje. Već imaš sve ugrađeno u autu ništa ih ne košta da sktiviraju to, ali ne, ti nmoraš da platiš tu opciju i ako si je već platio u startu.
Mada izgleda da sve teži prema takvom sistemu, da mi nemamo ništa, da radimo, sve iznajmljujemo i na kraju mjeseca nam ništa ne ostane. Zašto bi proizvođači prodavali svioje proizvode ako mogu lijepo da namih  iznajmljuju...

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #44 poslato: April 18, 2023, 08:25:35 posle podne »
Bit i jeste da vise nisi vlasnik nego korisnik. Hoce da naprave da ja krenem iz Düsseldorf za balkan i kad mi se baterija isprazni uzmem drugi istu takav i tjeram dalje. Opcija dodatne opreme ostaje na tvom kontu i u koji god sjedes tvoja oprema koju su ti uplatio na svojoj aplikaciji je tvoja. Uzmi od sedmice carplay i azuriranje navigacije sve placas svake godine
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #45 poslato: April 18, 2023, 10:53:10 posle podne »
Ej kod renaulta ti možeš komotno da kupiš u startu bateriju.. al kad ljudima kažu 15k ili 50e mesečno, svi uzmu 50e mesečno :)
lollol

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #46 poslato: April 19, 2023, 12:38:44 posle podne »
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #47 poslato: April 20, 2023, 01:21:20 pre podne »


Srušiti i spaliti do temelja!
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: VW prekida razvoj Golfa sa motorom na unutrasnje sagorevanje
« Odgovor #48 poslato: April 20, 2023, 01:27:18 pre podne »


« Poslednja izmena: April 20, 2023, 01:30:13 pre podne od strane raca1 »
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.