Autor Tema: Vinjete, putarine i sl.  (Pročitano 6438 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Vinjete, putarine i sl.
« poslato: Avgust 10, 2021, 11:13:53 pre podne »
Založih ovu temu kako bi smo svi ovdje pisali svoja iskustva, zapažanja, savjete kako da ... onaj ... nebitno, uglavnom sve vezano za putarine, vinjete, mostarine i "tunelarine" bilo gdje u Evropi i regionu.

Počeću od svog zapažanja. Mađarska. Da li sam dobro skontao da ako kupim regionalnu vinjetu (županijsku, opštinsku kako god hoćete), mogu da se vozim po autoputevima, putevima rezervisanim za saobraćaj motornih vozila, regionalnim i magistralnim putevima u okviru date opštine? Makar tako zaključujem iz mapa koje sam skinuo a čiji link mećem odje da pogledate i vi: https://toll-charge.hu/articles/article/road-network

Po ovome ako uzmemo hipotetički primjer za moju rutu koju koristim za Češku, pod pretpostavkom da češće idem, mogao bih kupiti 3 godišnje regionalne vinjete, za krajeve kroz koje prolazim umjesto da svaki put plaćam mjesečne.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Vinjete, putarine i sl.
« Odgovor #1 poslato: Avgust 15, 2021, 12:05:00 pre podne »
Protip ko fura češće kroz HR.. onaj ENC njihov je 30% jeftiniji kad se plaća preko neta, plus je u bilo kakvom špicu brže 10x jer nema gužve. Mislim da imaju već u paketima opciju relativno jeftino gde dobiješ uređaj praktično džabe, posle si samo u plusu, a nema neku članarinu godišnje itd. Skoro svaka naplatna rampa ima opciju da se kupi, samo kad prođeš parkiraš i vratiš se peške do kancelarije.
Za žabariju je isto jako praktično u špicu imati jer su višekilometarske kolone česta pojava, a na elektronskoj je prazno. Nisam još uzeo jer je krenuo covid pa nismo išli dugo, al je na spisku.
Za sloveniju jedino mogu da savetujem da se ne zajebavate i probate bez da profurate, nacrtaju se ili na ulazu ili na izlazu i redom mlate, kazna je 300e + svejedno moraš da platiš vinjetu. Inače nema nikakve elektonske kontrole, samo murija kad napravi busiju nekgde.
lollol