Autor Tema: GUBITAK ANTIFRIZA  (Pročitano 40531 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #40 poslato: April 10, 2020, 12:07:00 posle podne »
Bio kod mehanicara kaze mi ako se otvara glava moze biti i do 1000 eur troskova..ako ima nesto oko dizni oko bregaste oko ovog oko onog...Pre ce biti da se to ne isplati vise ni popravljati ili me mehanicar navlaci ko zna...Ima li neko da zna koliko moze tacno biti najcrnja varijanta troskova kada glavu skidaju.Meh po uzimaju od 100 do 150 eur plus onaj sto ravna glavu oko 250.To je oko 400.I gde jos moze biti 600 eur?

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #41 poslato: April 10, 2020, 01:43:46 posle podne »
Ponesi nedje da ti urade taj mali hladnjak i to je to

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #42 poslato: April 10, 2020, 03:09:40 posle podne »
E tako cu Bogdane....u ponedeljak zamene hladnjak pa cu videt sta ce biti...sta bude bude..ne mirise mi na glavu ne naduvavaju creva.ne mesa ulje i vodu itd neznam...ne dize tempraturu...Nigde one skrame sve tekucine ciste i bistre,,,,,hvala Bogdane...
« Poslednja izmena: April 10, 2020, 03:12:53 posle podne od strane Goranbanjica »

Van mreže rope

  • VW Početnik
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Okolina NS-a
  • Karma: +1/-0
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #43 poslato: April 24, 2020, 02:27:38 posle podne »
Samo da se nadovezem, imao sam isti problem, tj. jos imam ali se nadam da ce biti resen sledece nedelje, u pitanju je Touran 2.0 2004. i godinu dana dolivam bar po litru antifriza mesecno, prethodni vlasnik mi je rekao da gubi vodu negde ali da njegov majstor nije nasao gde, ja sam bio kod 2-3 majstora i nista, rasklapao tablu da dodjem do malog hladnjaka .... i nedavno mi majstor kod kog sam prvi put otisao , digao auto da vidi sta sve treba i kaze da mi curi antifriz na nekom plasticnom crevu,i to se valjda podliva na auspuh i isparava... 1000din crevo... biggrin

Van mreže 5-re

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Skopje
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 5 plus 2.0 TDI 2005
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #44 poslato: Mart 24, 2023, 08:23:51 posle podne »
Imam golf 5 plus 16V BKD motor. Gubi antifriz oko litar na 50 km. Ne vidi se nigde da curi, nema beli dim iz auspuh ni na hladan start ni u voznju. E sada ima pritisak u creva, prave mi meurcici kad motor je zagrejan. Kad je ladan motor nema meurcici. Parno radi bez problema. Pred godina ipol glava je menjana, i kad je bila glava napukla, imao sam dimnu zavesu iz auspuha, parno ni je radio i imalo je meurcici kad je bio motor hladan. Sta moze da bude problem ako nije glava ili ako nije dihtung glave (vec su menjani).

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #46 poslato: Mart 25, 2023, 06:32:29 pre podne »
Može ponovo dihtung, zavisi kako je urađeno i kakvog je kvaliteta dihtung i koja je debljina, pa i to da li su mijenjani šarafi glave
TDI POWER

Van mreže DjoleBGD

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK5 1.9 TDI BKC
Odg: GUBITAK ANTIFRIZA
« Odgovor #47 poslato: Mart 25, 2023, 07:28:33 posle podne »
Imam golf 5 plus 16V BKD motor. Gubi antifriz oko litar na 50 km. Ne vidi se nigde da curi, nema beli dim iz auspuh ni na hladan start ni u voznju. E sada ima pritisak u creva, prave mi meurcici kad motor je zagrejan. Kad je ladan motor nema meurcici. Parno radi bez problema. Pred godina ipol glava je menjana, i kad je bila glava napukla, imao sam dimnu zavesu iz auspuha, parno ni je radio i imalo je meurcici kad je bio motor hladan. Sta moze da bude problem ako nije glava ili ako nije dihtung glave (vec su menjani).

Proveri one plasticne racve gde iz motornog prostora ulaze u kabinu, meni je tako pustala jedna jer gumica u njoj godinama popusti i krene da curi.
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !