Autor Tema: Koliko ulja se sipa u 1.8T???  (Pročitano 15044 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2448
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Koliko ulja se sipa u 1.8T???
« Odgovor #20 poslato: Jul 26, 2022, 10:19:22 posle podne »
Ravenol VST 5W40 USVO
Navodno je specijalno za turbo benzin motore.
TDI POWER

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Koliko ulja se sipa u 1.8T???
« Odgovor #21 poslato: Jul 27, 2022, 08:07:43 pre podne »
To je ovo...


 A ja gledah i razmisljah o ovom 10w50,
 malo se cuje ono sitno zveckanje hidropodizaca, uvek se tako culo, ne znam ni koliko i da li mora malo da se cuju pa reko mozda bi ih ovo 10w50 umirilo ali mu je i cena lepa. Sad mu sipah ovaj mobil pa cu videti ako bude ok neka ga ovo malo do snega pa na prolece svakako ravenol, hvala drug!



Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2448
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Koliko ulja se sipa u 1.8T???
« Odgovor #22 poslato: Jul 27, 2022, 06:56:43 posle podne »
Ne opterećuj se toliko. 5W40 sa 502.00 oznakom, Mann filter ulja, zamjena na 8000km i nemaš brige. Pogotovo ako nije ekstremno tjuniran motor.
TDI POWER

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Koliko ulja se sipa u 1.8T???
« Odgovor #23 poslato: Jul 30, 2022, 11:25:42 pre podne »
Pa nije tjuniran nista, bar ne otkad je kod mene mada ide dosta bolje od svih koje sam imao prilike da probam sa 150ks. Sipah mu mobil full 5w40 a filter je Mahle, made in China pise  🙄

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Koliko ulja se sipa u 1.8T???
« Odgovor #24 poslato: Jul 30, 2022, 01:51:37 posle podne »
Mislim da ta 10w60 ima Motul i cena je bila nesto oko 5.000-6.000 din za 2 litre ako se dobro secam. Baci pogled za sledecu zamenu i na Millers Oils.

Van mreže Limitless

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Age: 39
  • Lokacija: Prijepolje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.8T Quattro (B6)
Odg: Koliko ulja se sipa u 1.8T???
« Odgovor #25 poslato: Septembar 17, 2022, 05:42:52 posle podne »
Sipmam Castrol 10w60 i prezdovoljan sam. Pre toga dugo sam sipao Castrol 5w40 C3 sto je takodje bilo OK. 10W60 je dosta bolje i naravno full sintetika isto kao 5W40. Manje ga trosi i odlicno je za visoke letnje temperature.  Sipam 4l u A4 1.8t iako je po specifikaciji da u karter ide nesto oko 3.6l Tako da kad dospem i onih 400ml ulje na meracu dodje tacno na max.
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2022, 05:47:34 posle podne od strane Limitless »

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Koliko ulja se sipa u 1.8T???
« Odgovor #26 poslato: Mart 15, 2023, 08:33:53 pre podne »
To mi je i bitno jer ga zimi ne vozim tako da nema rada na niskim temperaturama pa gledam i ovaj ravenol razmisljam da li njega uzeti, ...? Trenutno je u njemu mobil 5w40 full sint ali nesto sam sumnjicav kad je mobil u pitanju.  Predjem godisnje sa njim nekih 6-7000....


A gde uzimas castrol drug, ja se nesto plasim falsa castrola...?
« Poslednja izmena: Mart 15, 2023, 08:36:13 pre podne od strane vladegti »

Na mreži Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13064
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Koliko ulja se sipa u 1.8T???
« Odgovor #27 poslato: Mart 15, 2023, 10:51:19 pre podne »
10w60 Castrola ima po dosta radnji ali su kantice uvek od litar. Kod mene je bilo to ulje kad sam kupio, ali mislim da je pregusto za zimu, pa sam sipao Liqui Moly. Nisam primetio neku veliku razliku u potrosnji ulja, mada je zamena radjena na jesen, pa je auto vozen po hladnijem vremenu.

5W50 je ja mislim bolja varijanta, ima ga i Liqui Moly, 10w60 jedino ako ga gazis svaki dan.

Van mreže guzva

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Imam
Koliko ulja se sipa u 1.8T[emoji47]
« Odgovor #28 poslato: Mart 15, 2023, 08:08:20 posle podne »
Ovo je odgovor od Sec Lubes doo generalnog uvoznika Castrola za Srbiju ko bi trebalo da prodaje original Castrol kod nas.






Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Van mreže danko67

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5, Golf 6
Odg: Koliko ulja se sipa u 1.8T???
« Odgovor #29 poslato: Mart 15, 2023, 08:11:12 posle podne »
U taj motor se sipa sintetičko ulje koje mora da zadovoljava VW standard 502.00
To je veoma bitno. Ima mnogo dobrih ulja koja ne zadovoljavaju taj standard.  Ukoliko se sipa ulje koje ne zadovoljava taj standard, a posebno ako se po savetu "stručnjaka" sipa polusintetika, prilikom eksploatacije, usled visokih temperatura na turbini dolazi do neke vrste kristalizacije čestica u ulju i do naslaga na delovima motora i kanalima za podmazivanje. Prvi znak problema je da se javlja nedovoljan pritisak ulja i paljenje lampice za pritisak ulja , na nižim obrtajima, kada je motor zagrejan. A u tom slučaju je pod znakom pitanja stanje turbine a i celog motora.
Kako to sve uzgleda možeš da vidiš ako u googleu otkucaš : 1.8T oil sludge
Kada do ovoga dodje mora da se sprovede kompletna procedura- prema Audi vw servisnom uputstvu.. Sprovodjenje procedure ne garantuje da će svi problemi biti otklonjeni, ali ako uspe, može da značajno produži vek motora....

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2448
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Koliko ulja se sipa u 1.8T???
« Odgovor #30 poslato: Mart 15, 2023, 08:50:07 posle podne »
Ravenol VST 5w-40 za turbo benzince najbolji.
TDI POWER

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Koliko ulja se sipa u 1.8T???
« Odgovor #31 poslato: Mart 16, 2023, 09:05:13 pre podne »
E upravo to mi se desavalo prosle godine, pisao sam vec o ovome... dva puta se desilo da se upali lampica ulja na nizim obrtajima i kako u blizini nema niko ziv koga zanima bilo sta osim tdi motora, uzmem i rasturim sam, nov turbo k03s a bio k03, cev ulja nisam menjao ali sam je procistio max, bila je do turba zastopala takoreci skroz, davac ulja i temperature zamenio, pumpu ulja, n75, DV, PCV ventil... sve iz originala i jos usput sve na sta sam naisao da ne valja, sve ocisceno i pregledano, odusak motora... glava nosena na sredjivanje, oprana i ventili uslajfani, gumice i vodjice zamenjene... izduvnu granu jedva nasao polovnu da nije napukla pored ona tri srafa... ostalo jos benz dizne da se srede, ne pravi on problem ali vozio se po malo na plin pa moraju se ocistiti a to ne znam gde da nosim da se srede...
Porucih... 😊


« Poslednja izmena: Mart 16, 2023, 09:22:47 pre podne od strane vladegti »

Van mreže danko67

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5, Golf 6
Odg: Koliko ulja se sipa u 1.8T???
« Odgovor #32 poslato: Mart 16, 2023, 06:58:13 posle podne »
Fabrika je poslala cirkularno pismo svim ovlašćenim servisima. Ako se dobro sećam, koraci su bili sledeći:
Skine se karter skine i se poklopac glave motora i naslage  sa donje strane motora (karter i okolina radilice) i sa gornje strane strane motora (poklopac i prostor oko bregastih i lanca) se detaljno očiste.
Skinu se još neka vakum creva i očiste.
Sve se sklopi, stavi se nova uljna pumpa, nova cev za dovod ulja na turbinu. nov filter ulja i novo ulje.(502.00)
Motor se upali i sačeka da se zagreje na radnu temperaturu.
Kada se zagreje, doda se gas i motor dovede na 3500 obrtaja, i tako na fiksnih 3500 obrtaja se drži 30 minuta. (za to vreme se malte ne usija turbina i izduvna grana). Sve vreme se prati temperatura (da se ne pregreje) i pritisak ulja (da ne padne ispod dozvoljenog).
Nakon pola sata rada, motor se ostavi da radi još 10 minuta na leru.
Zatim se gasi, i menja filter ulja i ulje. (JBG, baca se praktično nov filter i novo ulje, ali tako je).
Ako se nakon ove intervencije ne javlja problem sa pritiskom ulja, onda je sve OK.
Ako se ponovo javi-motor je "kaput".

Ako je sve ok, nakon ovoga potrebno je na svakom drugom malom servisu, menjati cev za dovodjenje ulja turbini.
I napravljena je izmena što se tiče filtera ulja, ne ide više onaj koji je išao fabrički,(manji) već neki ogroman, kao traktorski....

Probaću da pronadjem taj cirkular fabrike servisima...negde sam ga imao u pdf-u

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Koliko ulja se sipa u 1.8T???
« Odgovor #33 poslato: Mart 16, 2023, 10:03:37 posle podne »
Pa kod mene nije imalo naslaga u donjem delu motora, gore jeste onako... i kanali za mazanje bregastih su bili delimicno zapuseni ali imali su mazanje, najvise je imao zapusenja koliko se secam neki srednji kanal u pravcu gde se usijava turbo... Motor je bio solidno zapusten kada sam ga uzeo 2006 god sa nekih 189000 na satu pa sam pre nekih 10ak godina ocistio sto se moglo ocistiti kada se skine poklopac ventila, cistio i kupio usisivacem nekim ali nisam mnogo nesto strugao da negde nesto ne uleti u neki kanal... tako sve sa naslagama na nosacima bregastih itd do prosle godine vozio bez problema kada poce lampica ulja da opominje, jednom pa jedno vreme nista pa opet i onda... rasturaj... e sad kako je ovaj oprao kanale u glavi ne znam ali onako je sve izgledalo solidno oprano kako je bilo... tu cev turba sam vratio staru ali sam je oprao i procistio jer je samo na kraju do turba bila nakupila koks