Autor Tema: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)  (Pročitano 719174 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13068
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1880 poslato: Mart 21, 2023, 11:37:43 posle podne »
Jeste dokoni majke mi, vidite li vi linkove sa nemackih sajtova koliko kod njih kosta ulje? 2023. je godina, sve je online.
Ko hoce da arci pare, neka salje upite ovlascenim servisima, i to najbolje faks da im posalje ili mozda goluba pismonosu sa upitom. Svako ima pravo da stavi cenu koliku hoce, pa tako i njihovi ovlasceni mogu da deru.

Ako vam smeta jeftino ulje (a pritom nije jeftino kod nas, kao sto sam pokazao), evo sto kaze Desmo, kupite kod njega za 30e, valjda ce vam lakse biti i mislicete da je kvalitetnije. lollol
Apsolutno sve je kod nas skuplje nego preko, pocevsi od auto-delova, guma, tehnike itd.

Van mreže guzva

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Imam
PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1881 poslato: Mart 22, 2023, 12:29:49 pre podne »
U tome je i najveci problem, ovde u Srbiji je sve skuplje i sve je jedno 10 puta losijeg kvaliteta... Pocevsi od tehnike, auto delova, guma, ulja...

U moja dva posta imas od dva ovlascena servisa jedan nas a drugi u CH.
Sta mislis sto ga Svajcarac prodaje za 32chf a Srbin za 12 evra po litru...

I nemoj da pisete posle kao standard ovo ono... Kakav crni standard, tamo nema uvaljivanja ali moras da platis, a ovde platis pa ti jos i uvale.


I da ok ovde su mi dali cenu sa 5w40 ali ne verujem da je 5w30 nesto drasticno skuplje od ove cene sto su dali za 5w40.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Mart 22, 2023, 12:45:32 pre podne od strane guzva »

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2451
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1882 poslato: Mart 22, 2023, 01:41:35 pre podne »



Apsolutno sve je kod nas skuplje nego preko, pocevsi od auto-delova, guma, tehnike itd.

Upravo to.
TDI POWER

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13068
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1883 poslato: Mart 22, 2023, 06:37:09 pre podne »
Guzva, objasni mi sto je kod njih u normalnoj radnji Castrol 11e a u ovlascenom 30e?
Je l' ovi "neovlasceni" Nemci prodaju ulja za srpsko trziste?!
Ja ne kazem da se stvari za nase trziste, a i ostale zemlje istocne Evrope (cak i clanice EU kao sto su Ceska, Madjarska, Slovacka, Bugarska itd) ne prave sa slabijim standardom (dokazali su bili ovi spomenuti vezano za prehrambene namirnice), ali nemojte da lupate gluposti o cenama kad se vidi sve crno na belo.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1884 poslato: Mart 22, 2023, 08:25:46 pre podne »



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13068
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI

Van mreže Stefan 1.9

  • VW Početnik
  • Poruke: 64
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW polo 1.9 tdi
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1886 poslato: Mart 22, 2023, 10:39:22 pre podne »
Mene ne zanima koliko šta i gde košta. Castrol jednostavno NIJE toliko kvalitetno ulje kao što se misli i priča (bar kod nas). Millers pa 5 mesta prazno pa ostali brendovi. Jednom mi je jedan mehaničar reko za Castrol da isparava, misliš da ti auto troši ulje ali ne mora da znači jer ulje samo po sebi isparava. Da li je tačno nzm prenosim samo šta sam čuo.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13068
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1887 poslato: Mart 22, 2023, 10:49:11 pre podne »
Ne pricam ja uopste o kvalitetu nego o ceni, sipajte sta hocete u svoj auto, ali informisite se pre nego sto iznosite cinjenice koje mogu da se provere sa 15 sekundi pretrage na Google-u.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1888 poslato: Mart 22, 2023, 12:33:26 posle podne »
Mene ne zanima koliko šta i gde košta. Castrol jednostavno NIJE toliko kvalitetno ulje kao što se misli i priča (bar kod nas). Millers pa 5 mesta prazno pa ostali brendovi. Jednom mi je jedan mehaničar reko za Castrol da isparava, misliš da ti auto troši ulje ali ne mora da znači jer ulje samo po sebi isparava. Da li je tačno nzm prenosim samo šta sam čuo.

Vidiš Stefane upravo je tu problem jer ti tvrdiš da Castrol ulja nisu toliko kvalitetna, posebno kod nas, a nisi napisao ni jedan argument da opravdaš tvrdnju. A kasnije pišeš da je to na osnovu lovačkih priča "majstora", a da ti ne razumeš materiju pa ni ne znaš jeli to tačno. A taj "majstor" koji kaže da Castrol isparava pa ne valja, a da druga ulja ne isparavaju je obična budala ili tebi priča priče.

Za cenu smo videli da je ista svuda i da ima i kod nas Castrol 100€ litar @Desmo, samo što ga on miksuje, a sebi sipa čisti  lollol
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže guzva

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Imam
PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1889 poslato: Mart 22, 2023, 12:54:59 posle podne »
Guzva, objasni mi sto je kod njih u normalnoj radnji Castrol 11e a u ovlascenom 30e?
Je l' ovi "neovlasceni" Nemci prodaju ulja za srpsko trziste?!
Ja ne kazem da se stvari za nase trziste, a i ostale zemlje istocne Evrope (cak i clanice EU kao sto su Ceska, Madjarska, Slovacka, Bugarska itd) ne prave sa slabijim standardom (dokazali su bili ovi spomenuti vezano za prehrambene namirnice), ali nemojte da lupate gluposti o cenama kad se vidi sve crno na belo.
Zato sto tu "normalnu" prodavnicu drzi Turcin a ne Nemac... I nemoj da mislis da i tamo nema prevara. Kod odes preko uvek gledaj da ides kod Nemca, Svajcarca, Austrijanca za bilo sta a sve ostale izbegavaj.

Ovo sa sajtova sto gledate nemojte da mislite kako je to to. Treba da odes tamo pa da pogledas.
Ja recimo nisam znao da u Nisu u Obilicevom vencu svaka radnja ima svaki original deo,sta god i u kojoj god radnji da pitas, pa oni bre jaci od vw jebes mi mater :)


Tako je i ovde isto. Evo u prodavnici u obilicevom vencu castrol ti je litar 1150 a na pumpi ti je 1750 dinara litar. Na pumpi pise uvoznik sec lubes ovamo u radnji nema ni deklaracija... I kad ga pitas jel dobro ovo ulje, ko ti je dobavljac "Bajo original sta me to pitas" Srbistan....

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Mart 22, 2023, 01:06:20 posle podne od strane guzva »

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1890 poslato: Mart 22, 2023, 04:12:25 posle podne »
Od Wolfa koji ostaje na maximumu posle 10k u tdi motoru starom 20god, preko Castrola koji isparava,  do zakljucka da u online prodavnicama u Nemačkoj rade Turci koji prodaju djubre od ulja Majko moja mila….ajde idite igrajte se u pesku…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Mart 22, 2023, 04:14:15 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2451
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1891 poslato: Mart 22, 2023, 05:20:29 posle podne »
Kakve se ovdje valjaju teorije zavjere.
TDI POWER

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1892 poslato: Mart 22, 2023, 06:04:37 posle podne »
Od Wolfa koji ostaje na maximumu posle 10k u tdi motoru starom 20god, preko Castrola koji isparava,  do zakljucka da u online prodavnicama u Nemačkoj rade Turci koji prodaju djubre od ulja Majko moja mila….ajde idite igrajte se u pesku…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Pogotovo Durlanci sve znaju, a jedini kontakt sa proizvodom iz EU im je giros u Paraliji :)

Van mreže guzva

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Karma: +2/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Imam
PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1893 poslato: Mart 22, 2023, 06:58:43 posle podne »
Bitno da u Srbiji preko sajta uljars,tektion, beocar i slicnih uzmes ulje koje je "original" i platis ga kao u Nemackoj  sa sajta i mislis da sve znas i da si sipao ulje vrh kvaliteta i zajebo si Nemca :) Ili u radnjama u Obilicevom vencu...Bravo vam ga bate svaka cast. Samo vi kupujte tako ulja i sipajte i nema problema.

Ne zelim vise da raspravljam o cenama jer tome ovde nije mesto. A ko ce sta da kupuje i gde za svoj auto sam najbolje zna.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Mart 22, 2023, 07:24:53 posle podne od strane guzva »

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1894 poslato: Mart 22, 2023, 07:25:47 posle podne »
Ja u Delmax sa Castrol prešao  ko zna koliko bez problema, a matori sa Altea 2.0Tdi BKD ravno 300k. 2007g, prvi vlasnik kupio covek nov auto. Samo uzimao u Delmax Castrol, Mobil, Valvoline, Total 507.00. Uzimao sam i Motul u Mass Company ali ke skupo a nista ne dobijas… Sa tim Castrolom je presao 27000km  prosle fodine jer mu ja proveravam ulje uvek, njega zabole, i nesto nisam proveravao a on vozio mnogo, kad pogledam ono 27k


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1895 poslato: Mart 22, 2023, 09:42:38 posle podne »
Niko ne kaže da je Castrol loš, već da imaš boljih ili ulja sličnog kvaliteta po istoj ili nižoj cijeni. Mislim da više nema smisla pisati u ovoj temi, svako svoju priču priča i pri tom ta priča nikakvog smisla nema.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1896 poslato: Mart 22, 2023, 09:52:47 posle podne »
Jeste dokoni majke mi, vidite li vi linkove sa nemackih sajtova koliko kod njih kosta ulje? 2023. je godina, sve je online.
Ko hoce da arci pare, neka salje upite ovlascenim servisima, i to najbolje faks da im posalje ili mozda goluba pismonosu sa upitom. Svako ima pravo da stavi cenu koliku hoce, pa tako i njihovi ovlasceni mogu da deru.

Ako vam smeta jeftino ulje (a pritom nije jeftino kod nas, kao sto sam pokazao), evo sto kaze Desmo, kupite kod njega za 30e, valjda ce vam lakse biti i mislicete da je kvalitetnije. lollol
Apsolutno sve je kod nas skuplje nego preko, pocevsi od auto-delova, guma, tehnike itd.

35e je litra, pise u predhodnoj poruci, na stanju imam uglavnom to sto ide a ostalo se ceka par dana. U zavisnosti od zemlje uvoza, cena moze da ide i do 45e za litar.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1897 poslato: Mart 22, 2023, 10:51:45 posle podne »
« Poslednja izmena: Mart 22, 2023, 11:01:43 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1898 poslato: Mart 23, 2023, 01:11:27 pre podne »
Kad budes isao u Paraliju svrati u Solunu u prvu radnju autodelova i vidi koliko je litar Castrola svaka prica je suvisna.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #1899 poslato: Mart 23, 2023, 07:39:43 pre podne »
Cekaj bre, jel vidis ti ove linkove koje saljem? Kakva Paralija i Leptokarija? Ponasas se kao polu pijani čiča ispred zadruge. Umes li ti da koristis internet i da googlas? Vidis li ti posto je ulje u DE i EU? 20 online prodavnica iz DE sam linkovao i svuda je cena ulja ISTA kao kod nas! Sta ti nije jasno, ne razumem?



Evo cene u Paraliji…

https://www.autolube.gr/29-5w40?gclid=EAIaIQobChMIhcrhrrjx_QIVp5BoCR1sdwugEAAYASAAEgL0pPD_BwE

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Mart 23, 2023, 08:01:41 pre podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!