Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 838203 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6880 poslato: Februar 20, 2023, 09:10:06 posle podne »
razna su iskustva i misljenja Nikola odes vidis uzivo ...pa onda dalje odlucujes

ako si bas In za taj auto ... ako je vizuelno dobar lep probas vidis koliko je utegnut u voznji vuce ne vuce lupa itd ...

jedino sto ja mislim ako se momci bave mehanikom , sto kaze Madison, mozda je imao nesto sa motorom ili je cak mozda i promenjen motor ...

neznam sa tim TSI kakva je situacija , tu PaulGT moze vise da kaze sta kako na osnovu godista i oznake motora , sta je mana vrlina , pa da se obrati

paznja  :46

gledaj prati imas ih i  preko dosta po oglasima pa uporedjuj prati ...

Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6881 poslato: Februar 26, 2023, 10:05:55 posle podne »
@mboy87

Izgleda da si upravu kada si rekao da je "napakovan". Izbacene su nove slike na oglasima, gde se vidi da je auto u "CUP" trimu a on ga prodaje kao R-line.




Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6882 poslato: Februar 26, 2023, 11:32:08 posle podne »
Standard, kod nas je svaki auto u "full" opremi na oglasu. Posebno ta oznaka na volanu R Line se vidi da je Aliexpress, a i potpuno drugi volan dolazi u R Line paketu. A i dugo se prodaje. Taj Golf je dobra godina, cijena je malo niža od ostalih na oglasu. Da stvarno vrijedi taj novac neko bi ga do sada kupio.

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6883 poslato: Februar 27, 2023, 07:43:57 posle podne »
Po meni je auto za izbegavanje.

Van mreže Gajag

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Age: 27
  • Lokacija: Beograd-Jagodina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW B5.5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6884 poslato: Mart 01, 2023, 07:38:11 pre podne »
Pozdrav svima,mala pomoć oko kupovine. Kum prodaje primerak sa linka https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17452476/volkswagen-golf-5-20-tdi-ch?attp=p0_pv0_pc0_pl2_plv1&show_date=true ,u pitanju je golf 5. Iskreno mišljenje,savet,mkslim da će ga dati jeftinije nego u oglasu.. Ako bi ga kupio,vrv bi ugradio multi volan,multimediju,možda grejače sedišta..

Hvala unapred  biggrin

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6885 poslato: Mart 01, 2023, 08:02:00 pre podne »
Ne djeluje mi očuvano. Cijena je niska, toliko košta dobar primjerak u inostranstvu. Kilometraža teško da je prava. Na tabli gori par grešaka, ali to može da bude samo jer je akumulator zamijenjen. Najbolje pogledaj uživo, tako ćeš sve znati.

Van mreže Gajag

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Age: 27
  • Lokacija: Beograd-Jagodina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW B5.5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6886 poslato: Mart 01, 2023, 01:48:51 posle podne »
@Vwasil

U subotu ću snimiti i slikati auto i dostaviti materijal,pa da se proceni.. biggrin

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6887 poslato: Mart 01, 2023, 02:30:49 posle podne »
Pa vidi, a i kum je to, neče te lagati za auto biggrin

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 667
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6888 poslato: Mart 01, 2023, 04:42:36 posle podne »
Obrisan
Samo VW

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6889 poslato: Mart 02, 2023, 09:13:52 pre podne »
Da li ste pratili ovaj zadnji lajv na SAT-u? Zamena staro za novo, gde gdin iz Mercedes salona u zamenu prima samo do 5 god(retkim slucajevima do 10 ako je mecka), do 120k km(auto od 10 god i 200k je boze sacuvaj, to ni da udje na parking nikako..), pa tek onda majstori rade procenu vozila.. Zali se neko u komentarima da su mu za 3 god star auto nudili 40% vrednosti, no to pitanje su tako brzo preleteli

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6890 poslato: Mart 05, 2023, 05:35:19 posle podne »
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21029843/volkswagen-golf-7?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

Da li je ovo mozda auto nekoga sa foruma ? Meni se cini poznat, auto je uvezen 2018, vozen je do prosle godine u Obrenovcu a sada je u Smederevu. Ima i CarVertical izvestaj.

Kako vam se cini ?























Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6891 poslato: Mart 13, 2023, 11:02:23 posle podne »

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6892 poslato: April 28, 2023, 08:59:41 posle podne »
1.4 tsi motor EA211

92kw 125hp
110kw 150hp (2015. godiste.)

Moze li neko da napise (potvrdi) u cemu je razlika ?

Ja sam pronasao samo podatak da je razlika jedino u vecem turbu i nesto sa varijabilnim otvaranjem ventilia,  da ovaj slabiji ima samo na usisu npr a ovaj jaci i na usisu i na izduvu.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6893 poslato: April 29, 2023, 12:11:00 pre podne »
Ajde da odgovorim sam sebi a mozda ce nekome znaciti podatak. Imao sam malo vise vremena da istrazim kada sam seo za komp. Iskocio mi je jedan auto sa CZEA motorom pa sam se zato zainteresovao da vidim koja je razlika izmedju tog jaceg i najslabijeg motora od 1400 kubika koji ima 92kw i po onome sto sam nasao razlike su jako male pa odrzavanje ovog jaceg motora izgleda nije mnogo, ako je uopste i skuplje od slabije verzije.


Motor od 150hp ima tri varijante razlicitih kodnih oznaka a osnovna je CZDA. To je motor koji je Euro 6 norma i zamenio je CHPA motor od 140hp koji je bio Euro5. Postoji verzija CZDB kojoj je snaga smanjena na 125 konja i ugradjivan je u Tiguana kao i verzija CZEA koja ima AST tehnologiju deaktivacije cilindara u odredjenim rezimima voznje.

"13 ... CZDA (2014 - present) - replacement of CHPA for Euro 6. This motor is without AST, and its power is 150 hp. 14 ... CZDB (2015 - 2016) - analogue of CZDA, but the power is reduced to 125 hp. and it is found on VW Tiguan. 15 ... CZEA (2014 - present) - analogue of CZDA with the AST system. "

Takodje razlika izmedju slabijeg motora od 92 kw i ovog od 110kw je da jaca verzija ima veci turbo i da ima varijabilno otvaranje ventila i na usisu i na izduvu a slabija verzija ima samo na usisu. I kvacilo je drugacije MQ200 naspram MQ250. TO su izgleda jedine razlike.

SA jednog SEAT foruma:

"CXSA (and CMBA): variable valves timing only on intake side, smaller turbo
CHPA: VVT on both intake and exhaust sides and bigger turbo
If i remember correctly those are only difference between those ENGINES.
Of course also gearbox is different - 122 and 125 bph versions come with MQ-200, and 140 bhp comes with MQ-250 (the same as with 1.8 TSI 180 bhp). Since gearbox is different, also cluth is different (220 mm in less powerfull versions vs 228 in more powerfull)."

Koliko sam shvatio malo citajuci taj motor od 150hp je izgleda odlicna kupovina.
« Poslednja izmena: April 29, 2023, 12:16:16 pre podne od strane nikolaradocaj »

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6894 poslato: Maj 08, 2023, 09:36:22 posle podne »
Drugari pitanje, krecem da trazim Karoq, e sad vecina u opremi koju zelim ide uz automatik. Posto nikada nisam imao automatik, pitanje>
Ja sam u Kikindi gde bas i nema nesto majstora za menjace, koliko je DSG pouzdan? Da li daje neke znake da nesto nije u redu, pa da se mogu dovuci do Subotice ili Zr/NS, ili zna da zakuca i da glumi ukras za garazu? Ja sam tip koji vozi uglavnom po Vojvodini, po ravnom, mozda jednom godisnje prema brdima, godisnje oko 10k km.. Hocu sebe da pocastim novijim SUV a eto Karoq negde 2018-2020 mi zapao za oko. Da li uzeti polovan DSG ili ipak cekati dok ne naidje neki manuelac?

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6895 poslato: Maj 15, 2023, 09:23:34 pre podne »
Da sam na tvom mestu, uzeo bih samo nov auto sa DSG menjačem. Ali, ako si kratak sa budžetom, trebalo bi da se nađe dobar Karoq sa održavanim DSG menjačem, možda čak i u Srbiji, ali nekako mi je pouzdaniji ovlašćeni diler koji prodaje proverene automobile. Ali i to je verovatno na 75% od cene novog automobila + troškovi uvoza, pa onda i to dođe na isto.
U svakom slučaju drago mi je da sam video da se neki stari član aktivirao na forumu. Posebno moj Kikinđanin.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Kavalabunga

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Audi
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6896 poslato: Jun 04, 2023, 12:44:56 pre podne »
Pozdrav svima. Nameravam da uzmem Tiguana 2017-2018 godina, sa 2.0 biTdi motorom od 240ks. Nisam video mnogo komentara o ovom motoru pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa njim.

Ono što znam je da je tim motorima kraci interval za servise, a nacuo sam da postaju problematicni vec od 200k (motor, a posebno menjač).

Svaki savet je dobrodosao.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6897 poslato: Jun 13, 2023, 10:32:06 posle podne »
Da li mozda neko sa foruma prodaje GOlf 7, 1.2 ili 1.4tsi, sa bar srednjim a pozeljeno višim nivoom opreme ? Ili da znate nekoga ko prodaje ocuvan i proveren primerak... Mozete me kontaktirati na PP ili na 065 98 77 549 (viber,wattsup...)

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6898 poslato: Avgust 28, 2023, 12:06:47 posle podne »
Malo bi da zamenim B6 sa nekim novijim autom...

Zanima me koji motor za B8 osim dizelaša od 150KS uz automatski menjač?
Da li dolaze u obzir ovaj dizel motori od 190KS?
Da li valjaju benzinski motori koji se od 2019. ugrađuju u B8 (i koji valjaju, a koji ne valjaju i zasto ...)
Ima li neki motor(i) da ne valjaju u B8 ?

A ako bi naletio neki SuperB (isto karavan, automatik, dosta oppreme), da li bi njega valjalo uzeti umesto Passat B8?

Da li valja adaptivni tempomat na B8 i Sueprb-u?
Kvari li se taj radar, to asisitrano kocenje i sta vec ide uz adaptivni tempomat u paketu?

Da li kada ima auto kameru 360 stepeni se prikazuje i pogled sa kamere pozadi (pogled unazad sa linijama kad se savija volan)?

Eeee, kad bi još znao nekog čestitog uvoznika kola, da mi izabere ili barem pogleda nekoliko komada koje nadjem online (mobile.de naravno) i doveze jedan komad...

Kolika je cena vozila kad se doveze kod nas i plate sve dazbine (bez registracije, placen transport, dazbine u D, carina nasa, pdv nas, naknada uvozniku...) u odnosu na cenu istog tog vozila na mobile . de ?

Kako i koliko brzo se moze vratiti nemačni pdv?
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže srdjan123

  • VW Početnik
  • Poruke: 103
  • Age: 27
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW MK4 ALH
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6899 poslato: Oktobar 04, 2023, 04:36:44 posle podne »
Da li da kupim Golf 7 sa 1.4tsi motorom,oznake EA211 kako su se pokazali ti motori,znam da su imali problema sa prethodnom serijom,pišite sta da gledam ili da ga izbjegavam