Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 838477 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6860 poslato: Februar 18, 2023, 07:03:52 posle podne »
najbolje odvoj vreme idi uzivo pogledaj auto povedi za svaki slucaj nekog majstora ili ko se dobro razume u kola ...

on ovako izgleda OK ali sta ako je nesto oko motora radjeno -pisem ono sto mi pada na pamet -

a opet nista nemora da znaci ... zamena za Kombi ...verovatno ljudi imaju neku pricu ili da kace prikolicu dovoze neka vozila ili nesto trece

opet cena je mozda takva zbog drugog posla u koji zele da uloze itd ...a ovaj auto im stoji ne vozi se ili se slabo vozi

znaci sve je relativna stvar a nisu to ni male pare ...
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6861 poslato: Februar 18, 2023, 10:26:20 posle podne »
Ko zna koliko je ovaj opeglao km...barem ga provjeri na CARVERTICAL da znas na cemu si

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6862 poslato: Februar 19, 2023, 05:50:06 pre podne »
Drug, naslikama se ovde ama bas nista ne vidi. Moras uzivo da ga pogledas i sto kazu, proveri ga obavezno ako bude uzivo sve kako treba… Ovo sto ovde vidis na slikama izivo moze biti totalno djubre od kola…. Slike su cisto info karaktera…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6863 poslato: Februar 19, 2023, 08:15:42 pre podne »
Ziva istina, nevjerovatno koliko uzivo moze drugacije da izgleda, kao da nisu dva ista auta...provjereno kazem

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6864 poslato: Februar 19, 2023, 01:18:52 posle podne »
Ko zna koliko je ovaj opeglao km...barem ga provjeri na CARVERTICAL da znas na cemu si
Po slikama si video da je opeglao vise km nego na satu?

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6865 poslato: Februar 19, 2023, 08:10:50 posle podne »
Iskreno meni ovaj Golf deluje da je pakovan za prodaju,sav mi je nekako cudan.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6866 poslato: Februar 19, 2023, 09:56:11 posle podne »
R line je i ima cini mi se sve od opreme osim rikverc kamere i odabira modova voznje. Meni je cas cudan ,cas mi je ok, ali ovako na slikama zazori deluju OK, ne vidi se neka razlika u nijansi boje na limariji, enterijer je u top stanju.... Svakako ga ne bih uzimao bez provere ali u ovlascenom (Porsche Ada, Sever i Porsche Novi Sad) provera kosta najmanje 14 hiljada i ceka se bar dve nedelje jer nema termina (cena po radnom satu je 7.000  din sa PDV-om a po recima servisera treba najmanje dva ako ne i tri sata za kontrolni pregled) dok je u Subotici u AC Tasic 5.000din i moze da se zakaze danas za sutra. Mozda ce nekom i ta informacija biti od koristi.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6867 poslato: Februar 19, 2023, 10:03:18 posle podne »
Ove slike su prije su mutne da bi se bilo sta moglo zakljuciti onako sigurno, a i te provjere u ovlascenom mislim da su bacanje para ali eto mozda grijesim

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6868 poslato: Februar 19, 2023, 10:34:13 posle podne »
Pa ne znam baš za R line, meni ono na volanu djeluje kao neka Aliexpress varijanta znaka, do sada nisam viđao onakav volan sa oznakom R line. Preko slika teško možeš da zaključiš da li je auto "šaren" posebno jer je bijela boja. Traži vlasniku broj šasije i testiraj na Carvertical, pa ako bude ok izvještaj idi i pogledaj auto. Ta provjera u ovlašćenom servisu mislim da je bacanje para, bolje plati nekom majstoru da ode sa tobom da pogleda auto i povedi negdje na dijagnostiku da pogledaju.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6869 poslato: Februar 20, 2023, 05:58:58 pre podne »
Ja se u 7ce ne razumem al mi ga isto ič ne vata oko nešto…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13068
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6870 poslato: Februar 20, 2023, 09:07:30 pre podne »
Pa ako je decko zvao nemacki servis i oni mu potvrdili da je radjen servis pre 2 godine, zasto mislite da kilometraza nije tacna?

Istina je da mehanicari cesto uzmu auto koji je imao ili problem, ali sta i da jeste? Veruj mi da to vrlo cesto bude samo neka glupost ili popravka koja preko kosta mnogo para, a kod nas odradis 5 puta jeftinije. Ako ti se svidja auto, a pritom si vec odradio istrazivanje kao da udajes cerku, odi da makar vidis auto uzivo.
« Poslednja izmena: Februar 20, 2023, 10:50:37 pre podne od strane Madison »

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6871 poslato: Februar 20, 2023, 10:27:36 pre podne »
I to je potpuno tacno...podji zbilja vidi auto i znaces o cemu se radi

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6872 poslato: Februar 20, 2023, 03:07:49 posle podne »
Meni samo da je znati po cemu carvertical racuna kilometrazu i po cemu su to oni relevantni osim sto ti uzimaju tih par eura na slijepo.
Taxist u Sarajevu kupi novog golfa i vozi u ovlasteni na servis. izmedu intervala radi jos jedan servis na crno i vraca kilometrazu za 15000 i sve opet u prve tri cetri godine u granicama normale, a auto presao duplo nego sto je na satu. Debil ce unistiti auto za 50.000 km sa ciganjenjem i ne odrzavanjenjem vise nego neko ko je presao 200.000 km sa redovnim odrzavanjem. Nikada u zivotu me kilometraza nije zanimala nego sam gledao ukupno stanje auta
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6873 poslato: Februar 20, 2023, 03:45:52 posle podne »
I meni Carvertical nista ne znaci, bacio sam pare dva puta, u oba slucaja nije bilo podataka o predjenoj kilometrazi. Bez zelje da ulazim u polemiku uvek mi je bilo zanimljivo kad neko kaze povedi majstora nekog sa tobom da pogleda. Ja jedino mogu da razuemem da neko ima brata, ujaka, zeta,  drugara iz detinjstva ili kuma koji je majstor pa da ima vremena da podje i pogleda auto. Sve majstore koje znam ne mogu glavu da dignu od posla, neki su poceli da rade i nedeljom, nemaju pet sekundi ni za musterije a kamoli da sedne sa mnom u auto i izgubi pola ili ceo dan da bi mi za nekoliko minuta gledanja auta i dijagnostike dao misljenje. Pri tom veliki broj njih ni ne zna mnogo oko TSI motora. U ovlascenom verujem da ih bolje poznaju a imaju i pristup bazi podataka u inostranstvu dok je auto odrzavan u ovlascenom servisu preko i mogu da ocitaju i kilometrazu koja je zabelezena prilikom servisa, vide sta je sve menjano na autu (delovi, karoserija...), pa moze koliko - toliko da se stekne uvid da li je km relana ili je mozda vracana. Nije km najbitnija ali ako je nesto petljano oko km onda je ko zna sta jos sakriveno.
« Poslednja izmena: Februar 20, 2023, 04:03:22 posle podne od strane nikolaradocaj »

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6874 poslato: Februar 20, 2023, 04:16:40 posle podne »
Ja probao danas da proverim moj auto na Carvertical, mislio nešto besplatno ali traže 20€ uplata pa da šalju izveštaj  lollol

Ja jedino mogu da razuemem da neko ima brata, ujaka, zeta,  drugara iz detinjstva ili kuma koji je majstor pa da ima vremena da podje i pogleda auto.

Ja sam tako više puta išao da gledamo auto i uvek ja ispadnem grbav, te preterujem, sitničarim, sviram kupcu... posle par meseci dolivaj antifriz, dolivaj ulje, krpi, osvežavaj...
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13068
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6875 poslato: Februar 20, 2023, 04:49:55 posle podne »
Naravno da nece majstor bilo koji da se bakce sa tobom ceo dan negde da gleda auto koji je mozda i krs ili koji neces ti kupiti iz ko zna kog razloga. Tj. hoce ako ces da mu platis jedno 150, jer bi inace toliko mogao da zaradi za to vreme da je u servisu. Ili ako ti je bas dobar drugar i dobre je volje.
Gledas sam najbolje sto mozes i to je to, sto kaze Paul, kilometraza je vracana, pa je vracana, u 80% slucajeva.

CarVertical nije los, ali uglavnom za novija kola i dobar je za to da mozes da vidis da li je auto lupan i koliko. Drugaru je izbacio za njegov Audi bas sve slike gde je bio udaren. Malo je glupo sa njihov strane sto naplacuju uvek, cak i kad nemaju nikakve podatke. Brat je probao za passata i nije izaslo nista.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6876 poslato: Februar 20, 2023, 05:39:33 posle podne »
Meni je za Golfa sve izašlo, svaki put kad je bio u ovlašćenom je zapisana kilometraža i u CV izvještaju. Jedino mi se nije svidjelo što piše da nikada nije imao oštećenja, a prošle godine sam imao jednu malu nezgodicu koja je išla preko osiguranja i naplaćena je 160e, ali možda ni ne prikupljaju podatke sa naših prostora. Drug je Pola testirao i njemu je bio prazan izvještaj, poslali smo mail CV-u i dodijelili su mu mogućnost zbog praznog izvještaja da opet testira neki auto ,to je po meni ok.
Ima majstora koji će izdvojiti vrijeme da odu sa tobom da vide auto, ukucaj na Instagramu "autodijagnostika_seferovic" čovjek se bavi dijagnostikom i pomaže pri kupovini automobila.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6877 poslato: Februar 20, 2023, 05:52:56 posle podne »
Naravno da nece majstor bilo koji da se bakce sa tobom ceo dan negde da gleda auto koji je mozda i krs ili koji neces ti kupiti iz ko zna kog razloga. Tj. hoce ako ces da mu platis jedno 150, jer bi inace toliko mogao da zaradi za to vreme da je u servisu. Ili ako ti je bas dobar drugar i dobre je volje.
Gledas sam najbolje sto mozes i to je to, sto kaze Paul, kilometraza je vracana, pa je vracana, u 80% slucajeva.

CarVertical nije los, ali uglavnom za novija kola i dobar je za to da mozes da vidis da li je auto lupan i koliko. Drugaru je izbacio za njegov Audi bas sve slike gde je bio udaren. Malo je glupo sa njihov strane sto naplacuju uvek, cak i kad nemaju nikakve podatke. Brat je probao za passata i nije izaslo nista.
Pa jel taj drugar video pre car vertikala da je taj auto lupan i farban?

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13068
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6878 poslato: Februar 20, 2023, 06:28:17 posle podne »
Video je, naravno, interesovalo ga je kolika je steta je bila. Auto je bio jedno 30% ispod cene i odlicno je uradjen, tako da je ipak vredeo, bio je udaren pozadi u cose. Moj svaki auto je bio malo cuknut, sa cetvorkom sam cak i ja imao nezgodu, doduse ne svojom krivicom. Osim ako nije bila havarija velika, ne bezim od auta koji je bio lupan, svaki drugi je imao neku nezgodu, evo i mog brata pre dva meseca lupio taksista u BGu, tj. njegovu zenu dok je vozila. Opet, samo mala steta.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 933
  • Lokacija: bg
  • Karma: +18/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #6879 poslato: Februar 20, 2023, 07:27:45 posle podne »
Jedno je lupan drugo je zakacen, licno volim da platim i vise ali Limarijski da bude perfektan i naravno u prvoj boji. Doduse ja uzimam auta do 5god starosti pa je veci izbor.