Autor Tema: Metan (CNG) - iskustva, misljenja, saveti  (Pročitano 111625 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Antibes

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Metan (CNG) - iskustva, misljenja, saveti
« Odgovor #60 poslato: Decembar 22, 2019, 04:25:12 pre podne »
I jel sad ima iskustva sa ovim modelom / motorom? Da je neko kupio polovan 1.4 tsi i vozio nekoliko godina?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Van mreže Antibes

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Odg: Metan (CNG) - iskustva, misljenja, saveti
« Odgovor #61 poslato: Decembar 22, 2019, 05:29:28 posle podne »
Da taj od 150 ks me interesuje.
Bojim se kod njih što su svi prešli +175h km. A motor je sam po sebi kao što ste naveli komplikovan i preko 200h km da ne krene i neki problem sa metanskim diznama i slično...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Van mreže Salesto

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran CNG 2.0 2009
Odg: Odg: Metan (CNG) - iskustva, misljenja, saveti
« Odgovor #62 poslato: Januar 10, 2020, 09:13:48 posle podne »
Pozdrav ljudi

Ne znam koliko ljudi ima ovaj problem, ali znam da ih ima. Auto je Touran 2009 na metan. Uglavnom uvek pali na metan i radi na metan normalno, ali kad je ispod 5 stepeni temperatura, tad upali na benzin, pustim ga da odradi malo, cuje se da "skljocne" kao da prebaci na metan, ali ostane na benzinu. I ako krenem da ga vozim, sve vreme ide na benzin. Problem resim, tako sto ujutru upalim auto da odradi dok ne "skljocne", ugasim, skinem klemu sa akumulatora na 4-5min (3 min nije imalo efekta), vratim sve, upali se na benzin i onda normalno prebaci na metan ubrzo. Posle toga, ako ga vozim, nema problema. Ako ga ostavim da stoji ( sto je preko noci uglavnom), taj problem se opet pojavi.
 Dakle, zanima me da li neko zna sta bi mogao biti problem ili jos bolje kako ga resiti?
Unapred hvala

Van mreže Salesto

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran CNG 2.0 2009
Odg: Odg: Metan (CNG) - iskustva, misljenja, saveti
« Odgovor #63 poslato: Januar 11, 2020, 09:18:01 pre podne »
Vozio sam ga bukvalno pola rezervoara na benzin... mada on ima samo 10l. Problem postoji, posto cim skinem klemu na 4-5min prebaci jako brzo... Verujem da je nesto do struje ili kompjutera... ali do sad sam pokusao i hladne lemove, i pretresena instalacija... Foru sa klemom mi je rekao po mnogima najbolji majstor za metan u BG, ali resenje jos uvek nema. Servis iz Panceva mi je rekao da oni znaju da rese problem, ali da spremim 200eu najmanje... a ne bi da dam tolike pare ako ce da zamene, lupam, lambda sondu ili neku glupost... Srecem jos dosta ljudi po ulici koji imaju isti problem,  ali tek od ove zime. Ja sam uzeo auto u aprilu kad je bilo lepo vreme, pa se problem javio sa prvim zahladjenjem.

U ovom Touranu je fabricki metan koji nije bas isti kao naknadno ugradjen, bar ne sto se tice paljenja direktno na metan.

@Salesto, na +5c bi trebao da pali i dalje direktno na metan, a tek na temp. u minusu na benzin.
Jesi li zapazio na kojim i kada pali na benzin?
Kako bese na Touranu, vidis da je na benzinu po sijalici na inst. tabli ili? Posto on nema dugme za prebacivanje cng/benzin
Kad god je na instrument tabli 5C i manje pali na beznin ( moje zapazanje ), i onda moram celu proceduru sa klemom da odradim. Znaci cak i kad preko noci padne ispod 5 stepeni, ako je ujutru i 10C opet pali na benizn i nece da prebaci. Znaci dovoljno je da se to nesto "smrzne", da ga ne palim neko vreme ( desilo mi se da je stajao po hladnom 2h i da je opet upalio na benzin) i da on pali na benzin bez prebacivanja. Inace kad god se napuni metan, on fabricki pali na beznin, ali ni ne izadjem sa pumpe vec prebaci na CNG.
Ima strelica kod onih tacki koliko ima benizna. Kad je strelica upaljena, radi na benizn. Kad se ugasi strelica, radi na metan, nema mogucnost manuelnog prebacivanja. Koliko sam citao, on ce prilikom svake greske sa metanom da prebaci na benznin, ali na dijagnostici metanskoj je sve u redu. Verujem da je neko na ovom forumu imao susret sa ovim problemom
« Poslednja izmena: Januar 13, 2020, 04:04:51 posle podne od strane Modus »

Van mreže Boban71

  • VW Početnik
  • Poruke: 1
  • Lokacija: 11000
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran
Odg: Odg: Metan (CNG) - iskustva, misljenja, saveti
« Odgovor #64 poslato: Januar 04, 2024, 09:13:24 posle podne »
Vozio sam ga bukvalno pola rezervoara na benzin... mada on ima samo 10l. Problem postoji, posto cim skinem klemu na 4-5min prebaci jako brzo... Verujem da je nesto do struje ili kompjutera... ali do sad sam pokusao i hladne lemove, i pretresena instalacija... Foru sa klemom mi je rekao po mnogima najbolji majstor za metan u BG, ali resenje jos uvek nema. Servis iz Panceva mi je rekao da oni znaju da rese problem, ali da spremim 200eu najmanje... a ne bi da dam tolike pare ako ce da zamene, lupam, lambda sondu ili neku glupost... Srecem jos dosta ljudi po ulici koji imaju isti problem,  ali tek od ove zime. Ja sam uzeo auto u aprilu kad je bilo lepo vreme, pa se problem javio sa prvim zahladjenjem.

U ovom Touranu je fabricki metan koji nije bas isti kao naknadno ugradjen, bar ne sto se tice paljenja direktno na metan.

@Salesto, na +5c bi trebao da pali i dalje direktno na metan, a tek na temp. u minusu na benzin.
Jesi li zapazio na kojim i kada pali na benzin?
Kako bese na Touranu, vidis da je na benzinu po sijalici na inst. tabli ili? Posto on nema dugme za prebacivanje cng/benzin
Kad god je na instrument tabli 5C i manje pali na beznin ( moje zapazanje ), i onda moram celu proceduru sa klemom da odradim. Znaci cak i kad preko noci padne ispod 5 stepeni, ako je ujutru i 10C opet pali na benizn i nece da prebaci. Znaci dovoljno je da se to nesto "smrzne", da ga ne palim neko vreme ( desilo mi se da je stajao po hladnom 2h i da je opet upalio na benzin) i da on pali na benzin bez prebacivanja. Inace kad god se napuni metan, on fabricki pali na beznin, ali ni ne izadjem sa pumpe vec prebaci na CNG.
Ima strelica kod onih tacki koliko ima benizna. Kad je strelica upaljena, radi na benizn. Kad se ugasi strelica, radi na metan, nema mogucnost manuelnog prebacivanja. Koliko sam citao, on ce prilikom svake greske sa metanom da prebaci na benznin, ali na dijagnostici metanskoj je sve u redu. Verujem da je neko na ovom forumu imao susret sa ovim problemom


Imam isti problem sa svojim Touranom, da li je mozda neko u medjuvremenu nasao resenje za ovaj problem? Veliki pozdrav

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Metan (CNG) - iskustva, misljenja, saveti
« Odgovor #65 poslato: Januar 04, 2024, 09:42:30 posle podne »
Dobro došao...
U skladu sa pravilima foruma, neophodno je da pre započinjanja diskusije pročitati pravila: http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=159.0

Sledeći neophodan korak je predstavljanje: http://www.vw-club.rs/forum/index.php?board=9.0

Hvala na razumevanju!
VW Club