Autor Tema: Seat Alhambra trese pri opterećenju  (Pročitano 2285 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Seat Alhambra trese pri opterećenju
« poslato: Jun 24, 2016, 09:44:00 posle podne »
Drugar ima Seat Alhambru TDI 2005-2006, čini mi se 85KW, automatski menjač. Naime, trese mu pri opterećenju, pogotovo kada je pun auto i ide uzbrdo, desna strana auta napred. Vozio me, maltene kao da lupa. Kaže da su mu majstori rekli da je to mana kod Sharana/Alhambre/Galaxi-ja.... Navodno, zamene mu zglob na poluosovini do menjača, i onda neki period sve u redu, pa onda opet počne da lupa-trese.
Da li je neko ima sličan problem i šta je po sredi, da dečko više na baca pare?
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Seat Alhambra trese pri opterećenju
« Odgovor #1 poslato: Jun 24, 2016, 10:25:09 posle podne »
da to im je mana ... ali ne bas ...zavisi i od predjene kilometraze i kako i koliko se vozi , kako se auto odrzava itd ...  :46

otidji kod dobrog majstora , to se lako proveri ako je otisao krst na duzoj poluosovini ... ako sta zapne imas ovde Gedoru, Gagija itd ...

ja sam mojeg starog Sharana vozio nepunih 7,god sa luftom u krstu i plivajucim zamajcem ... i tako ga prodao ... malo se obrati paznja

pri kretanju bez naglog cimanja itd ...i to moze da traje ... pun -prazan auto ...

u tvom slucaju automacki menjac kad se staje 1. rucna pa u parging P , cuvas i menjac i osovine ... itd itd itd ...
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Seat Alhambra trese pri opterećenju
« Odgovor #2 poslato: Jun 24, 2016, 10:45:46 posle podne »
On mi spominje kraću poluosovinu, na desnoj strani, malopre sam rekao desna jel' mu lupa desno kad me vozi, znači suvozačeva strana.... Doduše, malo oštrije vozi, zna i naglo da krene, sve to možda ima veze..... Kaže, kad je jednom prilikom stavio 17-tice ili 18-tice, lupalo k'o ludo... čim se vratio na 15-tice, sve u redu...
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Seat Alhambra trese pri opterećenju
« Odgovor #3 poslato: Jun 24, 2016, 10:50:36 posle podne »
za suvozacevu ti i pricam ...ona je iz dva dela -tu gde je sastav tu je taj krst koji kad se pojedu zubi ima lufta i lupa ......taj auto nosi fabricki 16-ce ... a pogotovo sto je jos automatik nije za ta nagla cimanja itd tezak je to auto ... u redu ostrija voznja itd ...ali startovanje itd mu bas ne prija
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Seat Alhambra trese pri opterećenju
« Odgovor #4 poslato: Jun 24, 2016, 10:53:31 posle podne »
Da, 16-tice ima, vidi mene 15- tice.... On se nada ako sredi da može da stavi 17-tice ili 18-tice.. Jbg, radi sa tim kolima, vozi neku robu, a vuče ga želja da stavi veće felne...
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Seat Alhambra trese pri opterećenju
« Odgovor #5 poslato: Jun 24, 2016, 10:58:43 posle podne »
ako ga vuku vece felne i gume i po dzepu ce ga vuci  ;)

215/55/16 na felnu od 7J idealno , da ne idemo sa teme nek sredi 1. to sto mu lupa ...  ;)

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=7489.msg731319#msg731319

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=7489.msg730209#msg730209

ja sam vozio 17, Djuka , RUS ... na kraju svi smo na 16-ma ... imas teme pa citaj , ako sta zapne pitaj pomocicemo  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.