Autor Tema: zatamnjivanje stakala  (Pročitano 139531 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1840 poslato: Januar 17, 2018, 09:34:47 pre podne »
Tako je bilo i za glasanje ;)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1841 poslato: Januar 17, 2018, 12:37:18 posle podne »
Time što sebe odmah deklarišeš kao beskičmenjaka ne menja stvari ni najmanje. Mene ne mrzi. Nosim svoje ime kao krst i krv predaka. Istorija je pokazala, da naš narod uvek saginje glavu, zadovoljan i kad ima travu da pase. Zato je i bilo puno osvajača, a i domaćih nametnika. Sretenjski ustav, državni praznik Srbije, je sačinjen kao posledica narodnih buna srpskog naroda zbog samovolje Miloša Obrenovića, oslobodioca turskog jarma koji je samo nastavio (sa svojim saradnicima) da zlostavlja srpski narod porezima i otimačinom. Ljudi moraju da shvate da se ništa nije promenilo jer je to genetski kodirano u nama i da svako od nas ima svoju ulogu da se bori za svoju zemlju i čast, a ne da pase travu. Moje je da učinim sve šta mogu i znam. Ko hoće da okreće glavu u drugu stranu to je njegov izbor.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1842 poslato: Januar 17, 2018, 12:51:19 posle podne »
Ja oduvek vozim zatamnjena stakla ...i nikad nista ... sve ok ... i kad me zaustavi policija ... i ne gledaju stakla ...  B)
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže ivan75

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 7 1.6 TDI
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1843 poslato: Januar 17, 2018, 05:19:09 posle podne »
Time što sebe odmah deklarišeš kao beskičmenjaka ne menja stvari ni najmanje. Mene ne mrzi. Nosim svoje ime kao krst i krv predaka. Istorija je pokazala, da naš narod uvek saginje glavu, zadovoljan i kad ima travu da pase. Zato je i bilo puno osvajača, a i domaćih nametnika. Sretenjski ustav, državni praznik Srbije, je sačinjen kao posledica narodnih buna srpskog naroda zbog samovolje Miloša Obrenovića, oslobodioca turskog jarma koji je samo nastavio (sa svojim saradnicima) da zlostavlja srpski narod porezima i otimačinom. Ljudi moraju da shvate da se ništa nije promenilo jer je to genetski kodirano u nama i da svako od nas ima svoju ulogu da se bori za svoju zemlju i čast, a ne da pase travu. Moje je da učinim sve šta mogu i znam. Ko hoće da okreće glavu u drugu stranu to je njegov izbor.
Ako si se meni obratio... Vidi, kad je skočio namet za obavezno osiguranje za beše 45%, na dva foruma, ne I na ovom, sam zvao ljude da se nešto uradi, pa i na ulici ako treba jer nas jašu ko magarce I - nula. Ama ni komentar. Tako da znam kakvi su ljudi. I hvala na predavanju.

 Tapatalk


Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1844 poslato: Januar 17, 2018, 08:57:14 posle podne »
Pazi ovo... proizvođač automobila 'BMW' ne daje nikakvu saglasnost za bilo kakav vid promene na vozilu.
Saglasnost daje ABS u njihovo ime! Ma koga vi pravite budalama, ko ste vi i kako u nečije ime možete dati takvo odobrenje?!

Koliki patriota treba da budeš kada te tvoj (vlast) jebe...

Wele, država te tera iz zemlje... zakonom, nipodaštavanjem i vređanjem inteligecije. Svakim danom ti nameću nešto novo... preovlađuju nas brojčano svakim danom, valjda pratite malo vesti. Prodalo se ljudi za šaku novca, kupljenim diplomama oni ti kroje zakon.

Svi mi volimo svoju zemlju ali ljudi su ogorčeni i nemaju snage a ni mesta gde da nam zavlače više!   :73


Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1845 poslato: Januar 17, 2018, 09:01:46 posle podne »
Ma hajde Joco sta lupas pa valjda Wele zna

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1846 poslato: Januar 17, 2018, 09:18:25 posle podne »


Pazi ovo... proizvođač automobila 'BMW' ne daje nikakvu saglasnost za bilo kakav vid promene na vozilu.

Znas zasto?

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1847 poslato: Januar 17, 2018, 09:24:31 posle podne »
Zato što su normalni ;)

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1848 poslato: Januar 17, 2018, 09:27:23 posle podne »
U neku ruku.

Ako hoces tamna stakla na BMW neces dobiti odobrenje nego obavestenje da ako hoces tamna stakla na njihovom vozilu ista mozes poruciti kod njih fabricki zatamnjena.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1849 poslato: Januar 17, 2018, 09:38:09 posle podne »

Citat
država te tera iz zemlje... zakonom, nipodaštavanjem i vređanjem inteligecije. Svakim danom ti nameću nešto novo... preovlađuju nas brojčano svakim danom

Joco svaka ti na svom mestu ... ziv sam primer  :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1850 poslato: Januar 17, 2018, 09:39:44 posle podne »


Razumem 'BMW' ali koje tu ABS da daje svoju saglasnost za njihov proizvod?


'Naši' Ivane sprovode zakon prema EU a vozila koja su uvežena iz iste, ne priznaje im se naknadno lepljene folije sa
 njihovim atestom, kako to? 


Zoki, znaš li kolikooo takvih primera ima i koliko bi bilo... da neki imaju kako da odu...  :(

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1851 poslato: Januar 17, 2018, 09:48:22 posle podne »
Isto kao sto ne priznaju atest za fabricki ugradjeni gas nego mora ovde da se atestira.



da neki imaju kako da odu...  :(

Ovo tek ne mozes da objasnis.
« Poslednja izmena: Januar 17, 2018, 09:50:22 posle podne od strane Ivan »

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1852 poslato: Januar 17, 2018, 09:49:59 posle podne »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1853 poslato: Januar 17, 2018, 10:35:56 posle podne »
ma postali smo luda kuca sa zakonima i svim ostalim pratecim stvarima ... ali da ne odemo sa teme

zatamnjivanje stakala

Sta ...Kako ...Moze ...Ne Moze ... kolikom para ili na dobru pricu prodjes policiju bla bla bla ...ili postujes Zakon i skines folije ako ih imas  ;) B) bonk


 :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže ivan75

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 7 1.6 TDI
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1854 poslato: Januar 17, 2018, 11:15:34 posle podne »
Najsmešnije u celoj priči su bile cene "saglasnosti proizvođača". Šarena politika a i cene su bile šarene kad sam ja to radio, Auto komerc - 5000, a neko je pričao da Reno traži mnogo više. Politika BMW je jasna, ili si to već poručio pri kupovini ili ćao. Ito sve prolazi kao "politika proizvođača" a zapravo je šamaranje lokalnih dilera koji koriste frku. 5000  "saglasnost"...pazi q. Okolo po EU je komplet igranka 20-30€ ali smo mi u svemu najskuplji... Banana.

 Tapatalk


Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1855 poslato: Januar 17, 2018, 11:30:48 posle podne »
Sta uopste uvoznik ima da daje saglasnost za neku prepravku?


Van mreže ivan75

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 7 1.6 TDI
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1856 poslato: Januar 18, 2018, 07:23:13 pre podne »
Pa da, budalaština. Pa sam dobio i mini predavanje u Porsche Sever o menjanju felni, "kako je sišao sa trake to mu je". Za moj auto, Golf 7, VW predviđa 15", 16" i 17" kao fabričke dimenzije, dakle nije prepravka. Čak i 18" za GTI. Ali ne, genije iz Krnjače zna bolje.

 Tapatalk
« Poslednja izmena: Januar 18, 2018, 07:26:10 pre podne od strane ivan75 »

Van mreže saGTInaTDi

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 219
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-3
  • Auto: pasat B6 2.0 TDI
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1857 poslato: Januar 18, 2018, 10:49:20 pre podne »
ABS je zakomplikovala sa traženjem tih potvrda od proizvođača i po tome je BMW u pravu što ne izdaje potvrde jer je on prodao takav i takav model i sa tom opremom, a na tehničkom pregledu je da utvrdi da li promene koje si izvršio ispunjavaju uslove za tehničku ispravnost vozila, drugi dileri kod nas su videli priliku da uzmu suve pare za parče papira i to koriste, tako će sutra da traže potvrdu proizvođača za felne, farove i dr....AMSS je u sprezi sa ABS-om jer samo oni mogu da verifikuju prepravke i tako se opet otimaju dobre pare od vozača. Najprostije bi bilo da onaj ko ugrađuje (folije, plin...) ima sertifikat i sa tim odeš na tehnički kao u normalnim zemljama. Što se tiče felni "genije iz Krnjače" je delimično u pravu jer na onoj nalepnici sa kodovima sve piše šta je na kolima montirano, a i koliko se sećam nekad je na stranim dozvolama (papirnim) pisalo koje su dimenzije guma pa ako ih menjaš moraš na tehnički da se unese izmena. Kod nas sve mora da se iskomplikuje i ovakvih gluposti kod nas će uvek biti sve dok zakon donose nestručni i nekvalifikovani ljudi,a mi možemo ovde da komentarišemo do mile volje oni koji trebaju ne prate ovakve forume i nemaju razumevanja za vozače već samo kako doći do para.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1858 poslato: Januar 18, 2018, 11:54:29 pre podne »
Ja imam upisano par dimenzija koje proizvodjac dozvoljava. tipa 175/50/15 , 185/45/16 itd .. u tom formatu. to je na papiru za homologaciju koji imas uz auto.
E sad ako hocu felne ili dimenzije guma koje nisu medju tim dimenzijama, moram da imam od proizvodjaca felni TUV sertifikat , gde oni potvrdjuju da moze na moj auto i xy dimenzija da ide gore. Ne razumem kako bi fizicki mogao recimo vw da proveri sve moguce BBS felne i dal pasu ili ne.. plus bi onda vw nosio odgovornost , sto im sigurno nije u interesu nekom.
lollol

Van mreže ivan75

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 7 1.6 TDI
Odg: zatamnjivanje stakala
« Odgovor #1859 poslato: Januar 19, 2018, 09:50:41 pre podne »
Šta je trenutno montirao I šta "piše" potpuno je nebitno, bitno je samo šta sam proizvođač kaže za dati model. Bez IKAKVIH izmena na moj  auto ide od 15" do "17, kako je za GTI fabrički 18" nisam istraživao ali vrv ima drugačije vešanje pa je ok. Da sam ja na TDI stavio 18" I pored preporuke VW da ide do 17" bez prepravke e onda bi atest bio na mestu jer remetim geometriju. I to je u civilizacijama rešeno prosto, bez trčanja okolo i za daleko manju cifru od 100€ za pišljiva stakla.
A čuo sam da je i to u planu, kao i spojleri itd. Tek će biti vašar.

Primer za to, pre par godina sam stavio Eibach distancere, 20mm. Ista priča, na fabrički offset felni (uz gore navedene prečnike) bez problema sa geometrijom trapa i atestom idu distanceri do 20mm, kaže na sajtu Eibacha. Dakle atest ima logiku da sam stavio 19" I distancere i napravio cirkus od kola I trapova.
Dakle "odobrenje proizvođača" nije nikakvo odobrenje već izjava da folije ne narušavaju nešto na kolima.
« Poslednja izmena: Januar 19, 2018, 10:13:03 pre podne od strane ivan75 »