Autor Tema: Pranje, poliranje, wax....  (Pročitano 163604 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2021
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #240 poslato: Oktobar 09, 2018, 12:34:27 posle podne »
evo da postavim neki moj rad sto radim u sslobodno vreme,  poliranje auta, mada u zadnje vreme toliko me napinju za poliranje da vise i ne mam slobodnog vremena,iz pekare na poliranje pa u pekari,slabo spavanje slabija ishrana i odmah pad imuniteta i sinoc me zakuca angina i temperatura boodala taman da odmorim malo :) sto se tice poliranja par slika sto cu postaviti radjeno je samo pastama bez pipanja smirgle na autu

audi A6, 2 dana posla. macka slajfovala po haubi,ker koga ima naravno na krilu slajfuje ne bi li uhvatio macku bonk ceo zagreban na sve strane,  dve ruke poliranja i carnauba vosak na kraju

pre




posle














evo i videa zavrsenog auta



range rover,  3 dana posla, takodje samo pastama bez pipanja smirgle.+ keramicka zastita na bazi nano tehnologije. auto ima toliko mek i zajeban lak za rad da je to cudo,onda neko sa polirkom misli da je odmah veliki majstor i sobzirom da je ranije poliran pre nego sto ga uzeo sadasnji vlasnik, lak je toliko bio upaljen,unakazen a hologrami 100% auta,bukvalno u svakom smislu reci auto je na dnevnoj svetlosti bio od holograma sive boje a ne crn boodala i uz sve to u perionici na pranje mu ceo auto ogrebu na sve strane, gazda umalo ih nije popalio boodala

pre




posle




















pasat B8 godinu dana star, pojavile se neke fleke boje rdje u garanciji je i ne prihvataju garanciju za te fleke,kazu usled vremenskih prilika je to i kiselih kisa, a za auto godinu dana star lak je mnogo mutan a samo 20.000km preso

pre






posle







ima jos radova,ali mrzime sad sve postavljati... ovi mi najinteresatniji biggrin
drive

Van mreže Zeleni Zub

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 295
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +23/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5,5
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #241 poslato: Oktobar 09, 2018, 01:08:26 posle podne »
Bravo majstore, svaka cast !!!
A koju polirku imas ?

Ja sad gledam sta se nudi... ne planiram drugima da radim, sto znaci treba mi 3-4 puta mesecno za voskiranje.
Moze li to da zavrsi ova od 30-40e ili je to bas igracka i bez 150 komada da ne vredi ni da razmisljam o tome (pricam o novim)
?

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #242 poslato: Oktobar 09, 2018, 03:01:17 posle podne »
Au pekare bome ti to trljas posteno, svaka cast, odlicno odradjeno

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Na mreži Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #243 poslato: Oktobar 09, 2018, 03:55:05 posle podne »
Sija ko masan burek  :58

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2021
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #244 poslato: Oktobar 10, 2018, 11:54:04 pre podne »
 lollol samo sa manje masti biggrin thumbup

@mikula fala brat  :26

Bravo majstore, svaka cast !!!
A koju polirku imas ?

Ja sad gledam sta se nudi... ne planiram drugima da radim, sto znaci treba mi 3-4 puta mesecno za voskiranje.
Moze li to da zavrsi ova od 30-40e ili je to bas igracka i bez 150 komada da ne vredi ni da razmisljam o tome (pricam o novim)
?

hvala drug, ako ces samo voskirati auto i raditi sa karnubu cist prirodni vosak, onda ti ne treba polirka on se nanosi rucno, ako mislis sa onim jeftinijim pastama tipa politura i vosak za sjaj u jednom onda vrsi ce ti poso ta najobicnija polirka, ako hoces sa ozbiljnijim pastama radeti onda ti treba i ozbiljnija masina ;) ja koristim rotacionu bosch polirku i ekscentricnu flex polirku



drive

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #245 poslato: Oktobar 10, 2018, 12:24:56 posle podne »
Ja koristim Makita polirku i jako sam zadovoljan, skida i sitne i krupnije ogrebotine.

Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Martin kš

  • VW Početnik
  • Poruke: 156
  • Age: 45
  • Lokacija: Kruševac
  • Karma: +11/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf1 '81, audi 80 b4
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #246 poslato: Oktobar 22, 2018, 10:04:32 posle podne »
Makita je najizdrzljivija i dobija se hrom efekat haha

Pekar koje paste koristis?
« Poslednja izmena: Oktobar 22, 2018, 11:38:35 posle podne od strane Modus »

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2021
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #247 poslato: Oktobar 23, 2018, 12:32:03 posle podne »
scholl paste
drive

Van mreže VW Diego

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 638
  • Age: 33
  • Lokacija: Nevesinje-Mostar
  • Karma: +22/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GII
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #248 poslato: Decembar 03, 2018, 08:20:36 posle podne »
pekar svaka cast, moze li malo procedure kako ovo radis?!  :25

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2021
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #249 poslato: Decembar 05, 2018, 04:02:07 posle podne »
hvala brat :26
moze procedura,samo sto bi morao pisati dve stranice biggrin mogu nesto u kratkim crtama reci za one koji prvi put hoce polirati, na prvom mestu ima vise tvrdoce lakova  kod razlicitih marki automobila, za najtvrdji lak najbolje je radeti sa rotacionom masinom kako bi uspeo razbiti lak za poliranje, kod mekih lakova je najbolja ekscentricna masina, mnogo manji rizik za spaljivanje laka i pravljenja holograma, dosta tvrde lakove imaju audi i vw dok opel,bmw imaju srednje tvrdoce i mnogo dobri za rad, a rangrover najmeksi lak i dosta zajeban za rad, ukoliko radis sa rotacionom masinom,ona je u pravim rukama mama za rad i daje besprekorne rezultate a isto tako je u losim rukama katastrofa za lak, najbitnije za rad kod rotacione ne prelaziti brzinu poliranja vecu od 1800 obrtaja u minutu i ne vrsiti pritisak na podlogu tokom poliranja sem u nekim situacijama gde je lak dosta ostecen, tokom poliranja treba kostatno kontrolisati temperaturu laka koja ne sme preci za vreme rada temperaturu vecu od 65C kako nebi doslo do spaljivanje laka.
sa ekscentricnom polirkom je mnogo lakse za rad po pitanju brige za spaljivanje laka, tu nema opasnosti o usijanju laka jer sama masina tokom rada rasipa toplotu tako da sa njom nema greske i najbolja je za pocetnike, ali ima manu kod tvrdjih lakova ne moze bog zna sta uradeti, jednostavno ne pipa ga, tu se onda ide prvo rotacionom masinom da se razbije lak  pa posle ide ekscentricna...
ako sam nesto zaboravio napisati a sigurno jesam, ili te nesto konkretno zanima ti reci ;)
ko prvi put hvata polirku u ruke, najbolje je na otpadu kupiti haubu u crnoj boji, zasto bas u crnoj? zato sto je ona najgora za poliranje i na crnoj boji se svaki nedostatak vidi, i na njoj se uciti poliranja i da pronadjes svoj stil kako najbolje izgleda i na kraju najbolji rezultat...
drive

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #250 poslato: Decembar 05, 2018, 07:10:30 posle podne »
Svaka cast Pekare, da je meni upola takvog znanja i opreme hahaahaha formidable

Da li je iko ima sa ovim iskustva, znam da nije nista specijalno al pomaze li ista?

Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #251 poslato: Decembar 06, 2018, 03:05:32 pre podne »
Jedino što pomaže je 3M zeleni čep. Ostalo je sve bacanje para. Ne znam kakav je Sonax Profiline.

Ja sam ispolirao Golfa, vratio sjaj, međutim ostalo je baš dosta holograma, koje sam nešto ublažio pomoću 3M plavog čepa, ali nije to to. Poslije toga sam nanio 3M vosak, ali imam osjećaj da uopšte nije upio u lak i da se poslije svakog pranja skida sve više i više.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

TDI POWER

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2021
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #252 poslato: Decembar 06, 2018, 12:59:33 posle podne »
3M paste su proslost, jesu dobre ali u svoje vreme bile, Sonax Profiline i scholl  paste su daleko mnoooogo bolje od 3M jer su paste sa novijom tehnologijom a narocito dobre za novije generacije lakova koji su na bazi vode, primera radi, keramicke lakove kod novijih francukih vozila 3M pasta ga ne pipa dok kod Sonax Profiline i scholl  rade ih bez problema. naravno uz odgovarajuce podloge koje nisu nimalo jeftine.

@Speedey sa ovom pastom ne mozes ocekivati profesionalne rezultate, da ce sjaj autu ako ti je pasta u boji auta zamaskirace ti neke sitne ogrebotine ( nece ih ukloniti) i posle ako ne prvog pranja, drugo pranja bice opet tu ogrebotine, ali za hobi varijantu ako ti je dosadno nije lose cisto dati sjaj malo autu :26
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2018, 01:13:37 posle podne od strane Pekar »
drive

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #253 poslato: Decembar 06, 2018, 01:47:56 posle podne »
Drusto jel neko ima iskusto sa MENZERNA pastama? Ja sam davno dobio jednu tubu za rucno poliranje pa sa njom malko motor prepoliram deluje ok.

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #254 poslato: Decembar 06, 2018, 01:54:29 posle podne »
3M paste su proslost, jesu dobre ali u svoje vreme bile, Sonax Profiline i scholl  paste su daleko mnoooogo bolje od 3M jer su paste sa novijom tehnologijom a narocito dobre za novije generacije lakova koji su na bazi vode, primera radi, keramicke lakove kod novijih francukih vozila 3M pasta ga ne pipa dok kod Sonax Profiline i scholl  rade ih bez problema. naravno uz odgovarajuce podloge koje nisu nimalo jeftine.

@Speedey sa ovom pastom ne mozes ocekivati profesionalne rezultate, da ce sjaj autu ako ti je pasta u boji auta zamaskirace ti neke sitne ogrebotine ( nece ih ukloniti) i posle ako ne prvog pranja, drugo pranja bice opet tu ogrebotine, ali za hobi varijantu ako ti je dosadno nije lose cisto dati sjaj malo autu :26

Tako sam i pretpostavljao, koliko toliko bar da ga malo usjaji. Hvalaa :26 :26
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2021
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #255 poslato: Januar 21, 2019, 07:05:21 posle podne »
evo jos jedan zanimljiv rad, danas zavrsio nakon tri dana poliranja :31 auto unakazen maksimalno i uz sve to pran je non stop na cetke boodala

pre






posle








evo i klipa celog zavrsenog auta :)

drive

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #256 poslato: Januar 21, 2019, 07:57:16 posle podne »
 thumbup Top ispalo ...
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #257 poslato: Januar 22, 2019, 09:30:09 pre podne »
Top ispalo
Čudo da se nije pretvorio u prašinu dok si ga polirao
TDI POWER

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2021
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #258 poslato: Januar 23, 2019, 11:06:58 pre podne »
 lollol ako budu procitali opelovci ovo, najebali smo ga  thumbup

thumbup Top ispalo ...
:26
drive

Van mreže Francesko

  • VW Početnik
  • Poruke: 180
  • Lokacija: Negotin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pranje, poliranje, wax....
« Odgovor #259 poslato: Januar 24, 2019, 04:02:48 posle podne »
Pozdrav ljudi, ako može pomoć.


Parking mesto mi je ispod stanova gde su dva odvoda za vodenu paru centrale za gas.
U ovim zimskim mesecima pravi se kondenzacija i kapi te "vode" su mi pali na haubu / stakla, i nekoliko kapi na krov kada je duvao vetar.
Poslao sam sliku mom majstoru i rekao mi je da je da ta otpadna voda kisela i kasnije pročitao da ima PH vrednost 2-4.
Od svega toga ostale su mi mrlje na autu od tih kapi koje ne znam kako da skinem, oseti se i promena kada se predje prstima preko mrlja.
Auto je braonkaste-kapućino boje i nov je, pa se bojim da se ne ošteti lak ukoliko budem jače trljao sa ko zna čim.
Pokušao sam sa WD-om, sredstvom za čišćenje od insekata i benzinom ali nije mi mnogo pomoglo.


Da li neko može da mi da preporuku sa čim da probam da skinem te mrlje a da ne oštetim farbu i lak, baš sam očajan...