Autor Tema: Audi q5 2.0 tdi adblue grejac  (Pročitano 8706 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Audi q5 2.0 tdi adblue grejac
« poslato: April 03, 2019, 09:56:34 pre podne »
Ljudi jel neko nekad imao problem sa grejacem adblua. U firmi imamo jedan q5 2.0 tdi i crko mu grejac adblua. Prvo je pokazao check engine lampicu kad smo ustanovili sta je majstor je prespoji neke zice i vise ne pokazuje ali je rekao da je crko grejac i da do zime smo mirni. Ja sam zvao ovlasceni i rekli mi da ima da se kupi procesor, ventil, pumpa i ceo rezervoar sa zastitom i pumpom ali oni ne znaju za grejac niti im je iko trazio. Nesto na netu smo nasli u kanadi neki kit za reparaciju pa da li iko ima predstavu o tom grejacu sta i kako.

p.s. on sluzi samo da adblue ne smrzne preko zime.

p.s.s. najveroivatnije ako se zameni ceo rez sa pumpom i svi m tim se dobija i grejac ali cifra je oko 360k dinara.  boodala

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Audi q5 2.0 tdi adblue grejac
« Odgovor #1 poslato: April 03, 2019, 11:41:10 pre podne »
Sad videh da sam omanuo sa kacenjem temom, prebacite je u audi podforum

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Audi q5 2.0 tdi adblue grejac
« Odgovor #2 poslato: April 03, 2019, 02:34:01 posle podne »
Zar ceo taj system adblue nije pod garancijom? I to dosta dužom nego sve ostalo?

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Audi q5 2.0 tdi adblue grejac
« Odgovor #3 poslato: April 03, 2019, 03:04:30 posle podne »
auto je 2013. god. Tako da ne bih rekao da je u garanciji, mi smo ga uzeli polovnog sa placa, inace auto iz Italije dovezen.

Trazio sam po netu mahom pisu o garanciji itd. i uglavnom vw malo ko o audiju. a nasao sam neke rezervne ali pise da ne pase za audija. Sad je sve to pitanje. Ide u servis da vide da li ima neki kataloski broj pa cemo da vidimo sta i kako. Posto ima ih valjda gde je pumpa u rezervoaru izgleda da je kod ovog modela tako a  ima i gde je napolju.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Audi q5 2.0 tdi adblue grejac
« Odgovor #4 poslato: April 03, 2019, 03:30:32 posle podne »

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Audi q5 2.0 tdi adblue grejac
« Odgovor #5 poslato: Maj 23, 2019, 10:41:25 pre podne »
Evo da odgovorim na svoje pitanje. Mozda nekom zatreba

Postoje 2 grejaca adblua jedan je u rezervoaru tacnije ide uz pumpu adblua ima ih sa vise oznaka zavisi od godista ali i dalje nismo shvatili koje su razlike sem u oznakama. Ni u ovlascenom ne znaju oni ne znaju ni da ima grejac al ajde. oznak je 8R0 131 969 E on je navodno do 20.05.2013. posle ide sa F oznakom itd.. ima ih gomila.

Posto nova pumpa sa grejacem izadje oko 105k dinara kad se odbije pdv opet dodje oko 80k+ din. a nema vracke tako da smo odustali i potrazili polovan. Naravno tu sam naisao na tezak polusvet od ljudi da ne komentarisem cega sam se naslusao. Nadjemo u cacku za 250 eura ceo rezervoar sa svim unutra. Zamenimo kad mucak opet isto. I onda majstor skonta da ima jos jedan grejac koji se nalazi pre dizne za ubrizgavanje u auspuh tu negde u cevima ima jos jedan grejac njega je on porucio ne znam ni oznaku nit ista oko 20k din je nov i kad smo ga stavili sve je bilo ok.

Pa eto cisto da znate da ima dva grejaca itd.

p.s. Auto moze da se vozi bez tog grejaca samo sija check engine lampica i to moze da se sredi premoste se neke zice i radi jedino sto je problem sto zimi moze da zaledi to smece i da sjebe pumpu itd...

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Audi q5 2.0 tdi adblue grejac
« Odgovor #6 poslato: Maj 23, 2019, 01:29:55 posle podne »
Sad je zreo za cipovanje