Autor Tema: Doslo vreme da se Golf presvuce.....  (Pročitano 5520 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Duledudule

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 204
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +11/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fabia 1.9 TDI Combi
Doslo vreme da se Golf presvuce.....
« poslato: Oktobar 27, 2008, 08:42:53 pre podne »
Doslo je vreme da Golf dobije novu garderobu,
iste boje naravno, ali Vam se obracam za pomoc i sugestije....
Farbanje u istu (belu) boju, koja farba (proizvodjac), u saobracajnoj pise bela 01, da li ista bnijansa bele ili neka druga...
Jos jedno pitanje, kada budem rasturio auto, hteo bih da mu malo popravim zvucnu izolaciju (ako je to kod golfa moguce, radi se o obicnom dizelu), kakva izolacija, itd.... Bice jos pitanja....
Za pocetak...dosta...
Hvala
E0A 1D0 5SL 5RQ 1KK 6FB 1AP 3FA 1N2 1ND H0G 4UE 4R2 3NC 3QT 4X0 4A0 8L3 J0L 7AA 8GD 6YO 9AP 8RE 7QO 8AA 8QE 8XO 4K3 B14 GO2 QN0 3L1 9P0 Q1A 7XO 9WO BWA 7AO QGO 0GE L08 7P0 F0A 3S2

Van mreže boro

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Doslo vreme da se Golf presvuce.....
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 27, 2008, 12:09:10 posle podne »
Pa gde nadje belu ? :(


Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Doslo vreme da se Golf presvuce.....
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 27, 2008, 01:14:26 posle podne »
realno u perla belu farbaj, al da bude metalik fazon a ne da stavljas perle druge boje......nema veze sta ti pise u saobracajnoj...ortak ima srebrnu boru a ja tamno sivog golfa a saobracajnoj za oba pise siva c4....tako da ne moras da brines oko toga....

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Doslo vreme da se Golf presvuce.....
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 27, 2008, 01:40:11 posle podne »
ne postoji bela metalik.... a ako imas pare lepa bi ti bila perla bela video sam kod jednog lika na puntu i extra je. farba samo Max Mayer oni su u vrhu. Duga i tako neke jeftinije farbe stavljaj samo ako ces da ga prodajes. Izolaciju mozes da mu stavis nesto dole onaj terpapir (za ovo nisam siguran da li valja) to cu i ja na mom da stavim (isto dizel u pitanju) ili jos jedan sloj npr tepih, a pozadi cu staviti neku plocu mozda ter papir i stiropor :)
A za saobracajnu ne brini se meni pise ljubicasta 7d a meni je neka metalik plava pa ono boli me uvo :) ajde ako mozes postavi slike pa da ti damo jos neke konstruktivne predloge :)
« Poslednja izmena: Oktobar 27, 2008, 02:07:28 posle podne od strane MC Dule »

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: Doslo vreme da se Golf presvuce.....
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 27, 2008, 04:13:49 posle podne »
Max Mayer je medju najboljim farbama...tako da vidi da uzmes od te marke ako radis za sebe auto.

Zvucnu izolaziju vrata mozes odraditi,znaci damping materijal bas za te stvari...

Van mreže MC Dule

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 688
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Doslo vreme da se Golf presvuce.....
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 27, 2008, 04:17:13 posle podne »
Max Mayer je medju najboljim farbama...tako da vidi da uzmes od te marke ako radis za sebe auto.

Zvucnu izolaziju vrata mozes odraditi,znaci damping materijal bas za te stvari...
e to i mene zanima damping video sam da kosta 130 evra 2.5 kvadratna metra a to je dosta para. jel ima negde jeftinije da se nadje? i sta je uopste taj damping tj od cega se pravi?

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Doslo vreme da se Golf presvuce.....
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 27, 2008, 04:41:02 posle podne »
bela boja sa srebrnim perlama, na po sam mislio kao metalik fazon...

Van mreže DejanxD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 261
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +0/-0
Odg: Doslo vreme da se Golf presvuce.....
« Odgovor #7 poslato: Novembar 01, 2008, 02:55:28 posle podne »
Perlasta bela boje je mnoogooo lepaaaaa,to ima jedan lik iz Smedreva na Vectri (verovatno ga znate)  vrlo dobro izgleda :) Ali mislim da nije bas jeftino da se odradi kako treba.. Ako mislis klasicnu belu,onda po meni gresis.. Ja bi preporucio titanium sivu boju svakom ko farba auto iznova.. Mnogoo lepo izgleda ta boja!

Van mreže Duledudule

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 204
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +11/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fabia 1.9 TDI Combi
Odg: Doslo vreme da se Golf presvuce.....
« Odgovor #8 poslato: Novembar 05, 2008, 02:56:56 posle podne »
Hvala na sugestijama, lepo je perla bela ali su lepe i parice za takvo zadovoljstvo...
Necu da se glupiram sa jednom bojom spolja, a drugom bojom koseva i gepeka...
Max Meyer ili PPG, obzirom da je PPG kupio Max-a pre tri godine, i sada je to njihov brend, razlike u ceni gotovo i da nema.
Na raspolaganju si mi i jedna i druga marka, sta uzeti?

Damping materijal - papreno skup..i treba ga naci...
http://www.dynamat.com/download/auto/2040_Auto_Brochure_Standard.pdf
Koliko vidim alternative za dynamat nema....
E0A 1D0 5SL 5RQ 1KK 6FB 1AP 3FA 1N2 1ND H0G 4UE 4R2 3NC 3QT 4X0 4A0 8L3 J0L 7AA 8GD 6YO 9AP 8RE 7QO 8AA 8QE 8XO 4K3 B14 GO2 QN0 3L1 9P0 Q1A 7XO 9WO BWA 7AO QGO 0GE L08 7P0 F0A 3S2

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Doslo vreme da se Golf presvuce.....
« Odgovor #9 poslato: Novembar 05, 2008, 03:04:12 posle podne »
Stavi i izolaciju na haubu jer ona ne samo spolja smanjuje buku nego i unutra jer u osnovi menja frekvenciju zvuka pa motor deluje tisi i u kabini. Ne treba da ide svuda dampovanje, dovoljno je da se oblozi lim ispred motora, ali je skupo.

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: Doslo vreme da se Golf presvuce.....
« Odgovor #10 poslato: Novembar 08, 2008, 09:14:56 posle podne »
Maxmayer.... pa meni oni bas i nisu pri vrhu... to je srednja dobra klasa boje. Ja licno vishe postujem CAR SYSTEM. Do duse dosta je skuplji ;)
Al evo npr ja sam mog radio sa car system materijalom za pripremu, git, spric git i to.... i nigde ni posle godinu dana ne pokazuje ris od smirgle i sl.... a maxmayerova podloga to hoce da pokaze. Jedan od razloga za to je sto se maxmayer jako brzo susi, mislim sad na spric git, i onda ne stigne da se slegne i to pokaze posle nekog vremena, a car system se jako dugo susi i uzasno je tvrd za smirglanje posle al nema tragova posle. A boja.... po meni u svakom slucaju radi baza lak varijantu, dal ces metalik ili bez kristala sve jedno al baza lak da ide jer je jaca boja, postojanija. Ja nisam imao para na kraju za takvu varijantu pa sam opicio akril, pa mi sad nije bas najdraze jer... akril je mnogo meksi....
A izmedjuostalog sto ne promenis boju auta? bela nekako i ne cuci golu najnaj.... sem ako imas duboke branike, obrvice i sl... onda ok izgleda

Van mreže Duledudule

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 204
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +11/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fabia 1.9 TDI Combi
Odg: Doslo vreme da se Golf presvuce.....
« Odgovor #11 poslato: Novembar 11, 2008, 02:45:20 posle podne »
Bice svega kao sto Vlada rece, i branika i obrvica.....
Niko mi ne rece ima li altrnative osim Dynamata, znam da je broj jedan za takve prilike.
Da li je neko probao da smanji vibracije plastike oko instrument table necim drugim?
Ah, da izolaciju na izpod haube imam, ona fabricka...
E0A 1D0 5SL 5RQ 1KK 6FB 1AP 3FA 1N2 1ND H0G 4UE 4R2 3NC 3QT 4X0 4A0 8L3 J0L 7AA 8GD 6YO 9AP 8RE 7QO 8AA 8QE 8XO 4K3 B14 GO2 QN0 3L1 9P0 Q1A 7XO 9WO BWA 7AO QGO 0GE L08 7P0 F0A 3S2

Van mreže gridcaha

  • VW Početnik
  • Poruke: 174
  • Age: 38
  • Lokacija: Novi Sad/Sombor
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • GTI the best!!!
    • Portfolio
  • Auto: GOLF 2 GTI
Odg: Doslo vreme da se Golf presvuce.....
« Odgovor #12 poslato: Novembar 24, 2008, 09:27:49 posle podne »
Evo slika da vidis kako sam ja resio izolaciju na mom golfu....i zvucnu i "vlaznu"  lollol

Prvo sam lim zastitio nekom temeljnom farbom, pa sam preko toga nabacio sloj poliestera, sve sa platnom, pa preko platna pola santimetra debelu staklenu vunu i sve to zalio, tj zalepio odgovre kondorom, na kondor fabricki filc pa jos tapacirung....veruj mi da je buka smanjena mnooogo!!!  B)
Kondor lepis pomocu limarskog fena koji ga topi i onda spaklom nanosis tamo gde zelis i kada se osusi zalepljen je kao presom da je radjeno!!!

Evo slika


By gridcaha

Sledece sto cu da uradim je da izolujem i unutrasnost haube i necu nista cuti od strane motora!!!  biggrin


Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Doslo vreme da se Golf presvuce.....
« Odgovor #13 poslato: Novembar 25, 2008, 03:25:02 posle podne »
Evo slika da vidis kako sam ja resio izolaciju na mom golfu....i zvucnu i "vlaznu"  lollol

Prvo sam lim zastitio nekom temeljnom farbom, pa sam preko toga nabacio sloj poliestera, sve sa platnom, pa preko platna pola santimetra debelu staklenu vunu i sve to zalio, tj zalepio odgovre kondorom, na kondor fabricki filc pa jos tapacirung....veruj mi da je buka smanjena mnooogo!!!  B)
Kondor lepis pomocu limarskog fena koji ga topi i onda spaklom nanosis tamo gde zelis i kada se osusi zalepljen je kao presom da je radjeno!!!

Evo slika


By gridcaha

Sledece sto cu da uradim je da izolujem i unutrasnost haube i necu nista cuti od strane motora!!!  biggrin


izuzetno dobra i jeftina varijanta.zavrsava posao u potpunosti
DRIVE IT WITH PRIDE