Autor Tema: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3  (Pročitano 137516 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« poslato: Avgust 20, 2008, 08:54:38 pre podne »
Ljudi kolika je zezancija da se dobosi zamene sa diskovima? Drugar mi daje sa G2 GTI zadnje glavcine, diskove, celjusti, sve kompletno. Da li samo skinem moje istavim te (sraf na sraf) ili moram nesto da prepravljam? Koliko realno mogu da dobijem na kocionoj sili? Da li moram da menjam i sajle rucne kocnice? Inace dobosi i paknovi su mi stari 3 meseca ali eto, mogu da stavom diskove pa da li da se cimam ili ne?
« Poslednja izmena: Jul 30, 2012, 08:10:38 posle podne od strane Modus »

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #1 poslato: Avgust 20, 2008, 11:18:38 pre podne »
moras mnogo toga da odradis-i sa tim sajlama je zezanje zesce,pa i te glavcine da li mogu da se usrafe,ja sam to mislio da odradim na g2 ali mi je majstor rekao da batalim tu pricu--da bi kocio bolje to bi ali kad su kocnice u pitanju to mora da se uradi bez ikakvog kompromisa-znaci perfektno!a i sam si rekao imas nove dobose i paknove pa je pomalo bar po meni prica besmislena
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #2 poslato: Avgust 20, 2008, 01:14:43 posle podne »
OK, to je i moje razmisljanje ali cisto ako nije neko veliko cimanje steta da se ne iskoristi prilika. Ali cu da odustanem, ipak sto kazes kocnice su to...

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #3 poslato: Avgust 20, 2008, 05:33:29 posle podne »
i ne razmisljaj o tome kao o jednostavnom poduhvatu, ja sam stavio diskove pozadi, ali morao sam da mijenjam cijelu gredu jer su dobosi nitovani za gredu i nema skidanja, a drugacija je i greda sama po sebi, onda moras na prepravis sajle od rucne i rucicu rucne da prepravis da pasuje na te sajle jer su krace, ili da postavis distancijale na sajlama od dobosa da bi bilo knap...
nije toliko zeznuto kad znas koliko dobijas, ali moras znati da je rucna sama po sebi losija kod diskova, dok je kocenje noznom kocnicom daleko bolje......
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #4 poslato: Avgust 20, 2008, 09:03:22 posle podne »
Ok, thanks, odustajem od poduhvata, dobro koci i ovako

Van mreže YUPOWER

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1716
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Karma: +8/-2
    • http://www.boracompany.com
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #5 poslato: Avgust 20, 2008, 11:57:12 posle podne »
pitaj vladicu on je to radio na golfu mislim da i nije toliko tesko ali svakako pitaj

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #6 poslato: Avgust 21, 2008, 08:57:36 pre podne »
OK, videcu jos, ima vremena

pozz

Van mreže mk2vr6

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 890
  • Age: 33
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +48/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2 vr6
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 23, 2008, 02:36:47 posle podne »
Razmisljao sam o ugradnji zadnjih diskova umjesto dobosa.Nabavio sam diskove i glavcine, ali nisam klijesta jos uvijek.Buni me to sto sam cuo da postoje klijesta od novog i starog tipa, pa me zanima pasuju li klijesta od novog tipa na glavcine i diskove od starog i obratno i jesu li isti precnici diskova sa novog i starog tipa
low life

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 23, 2008, 09:11:21 posle podne »
za pocetak, jesi li probao da skines dobose,,,,,da jesi shvatio bi da se dobosi ne mogu zamijeniti diskovima,,,odnosno da je potrebno postaviti komplet zadnju gredu od golfa sa diskovima,jer se diskovi sa glavcinama skidaju, ali se dobosi tj glavcina dobosa ne skida,,,nitovana je i pertlovana za gredu
,,i celjusti su iste, i za g2 i g3 tj taj noviji tip,,,,i klijesta su ti oko 40-50e komad,,,,uzmi novi tip od trojke,,,jaci su...
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže mk2vr6

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 890
  • Age: 33
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +48/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2 vr6
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 24, 2008, 12:25:23 pre podne »
To sam i ja mislio, ali majstor mi je pokazao 4 sarafa kojh drze dobose, sa istim promjerima rupa kao na glavcinama diskova.Klijesta od 3ke ne pasuju na 2ku jer je drugacije kacenje sajli i crijeva za hidrauliku, i drugaciji je promjer rupa za klijesta na glavcini, a glavcine od 3ke ne pasuju jer na njih 'leze' samo diskovi sa 5 rupa, a moji su sa 4...
low life

Van mreže Rogi

  • In Car Electronic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2663
  • Age: 39
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +16/-8
  • Pol: Muškarac
  • VW
  • Auto: Golf 5
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 24, 2008, 01:06:19 pre podne »
Ja sam hteo isto da stavim pozadi diskove,ali se mora menjati ceo zadnji most od mk3 GT...da mi ostanu 4 rupe za felne...jer je od GTI 5 rupa.

Van mreže milosgti

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 24, 2008, 06:50:14 posle podne »
druze moze da se promeni bez problema, ja sam to uradio. samo moras da promenis i sajle za rucnu posto je drugacije kacenje ali

to nije skupo. jedina razlika na zadnjem vesanju je model sa abs-om i bez oni sa imaju jamicu na glavi ali ona moze da se izbrusi.

Van mreže mk2vr6

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 890
  • Age: 33
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +48/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2 vr6
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 24, 2008, 09:07:40 posle podne »
Brate, ja sam se raspitao za to, cak sam licno vidio te sarafe sto drze dobose, nabavio sam diskove, glavcine, nove pakne i sajle za rucnu, a sjutra stizu klijesta iz BG-a.Ne bi mi majstor rekao da sve to nabavim da nije siguran moze li se to odraditi...a kazi mi samo, povecava li se trag tockova ugradnom diskova, jer mi se cini da je debljina glavcine i diska veca od debljine dobosa?
low life

Van mreže legionar

  • VW Početnik
  • Poruke: 66
  • Age: 42
  • Lokacija: Sarajevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
    • VW CLUB Bosna i Hercegovina
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 25, 2008, 01:06:50 pre podne »
Sve se moze odraditi ali vjeruj mi da ti to nije sigurno, ja znam za nekoliko slucajeva da su zadnja kljesta zabokirala ppri kocenju i momak jedva glavu izvukao!
Ja sam sebi to htio raditi i polse tih prica i toga desavanja odustao!Nego ti nabavi bolje diskove i pakne i disk plocice i to je to, vjeruj mi, npr LUCAS ;)

pozzzzzz

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 29, 2008, 07:04:01 posle podne »
sigurno je samo da kad imas pozadi diskove da je kocenje bolje,ali to je bas velika muka naci dobra kljesta i sve to lepo napakovati-moja preporuka ti je da bolje te pare--- oko 150 evra---das na sredjivanje postojeceg kocionog sistema-dobre dobose,diskove od napred mozes da stavis sa gti-a samo uz odgovarajuce plocice,koje su sa tanjim mesom nego one kod diska od 12mm,jer je disk sa gti-ja 20mm znaci da mogu celjusti da obuhvate diskove i plocice,pozadi dobre dobose ko sto sam rekao,proveris koje cilindre pozadi imas ako su od 14mm,zameni sa onim od 17,4mm.e kad to sve lepo odradish,prvo polako sa kocenjem jedno 300km da to lepo nalegne,i da se lepo okale plocice i ostalo.kad predjes tih 300km,ima da ti koci u mestu pa ces pod obavezno da vezujes pojas da nebi ljubio soferku hehehe lollol lollol lollol
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže mk2vr6

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 890
  • Age: 33
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +48/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2 vr6
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 30, 2008, 02:52:49 posle podne »
E diskovi prednji su novi, dobosi su novi, pakne su nove...i na tehnickom-pao.ne hvata zadnja lijeva kocnica, a desna-srednja zalost.prednje perfektno koce.Zato nazad sigurno idu diskovi.Nabavio sam polovne diskove, glavcine, a sad su mi stigla i klijesta iz bg.Diskovi nisu odradili ni 1000km.Dobra klijesta nisam mogao da nadjem u CG.Zato su ova iz Bg u odlicnom stanju.Imam i nove originalne ATE pakne i naravno sajle za rucnu i crijeva.Zamjena dobosa diskovima je jednostavna, jer nema nikakvih prepravki
low life

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 30, 2008, 03:21:53 posle podne »
ako nehvata zadnja leva znaci da ti je blokirao kocioni cilindar,desna-srednja hmmm nasta mislic ako mislis na desni zadnji onda ti je isto problem sa cilindrom,a to srednji   blink blink
DRIVE IT WITH PRIDE

Van mreže DANDY

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 768
  • Age: 44
  • Lokacija: Bijeljina-Beograd, medakovic
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 30, 2008, 07:26:03 posle podne »
drugar moras biti svjestan da rucna kod diskova slabije hvata nego dobosi, ali je kocenje daleko bolje sa diskovima,,,i ja sam ti govorio o celjustima za diskove koji su stari tip trojke sa 4 srafa,,,,one su jace od dvojkinih i pasuju,,,,,
sajlu moras mijenjati od rucne, jer je drugacija  aostalo pasuje, a ako ne pasuje zamijeni cijevi od 5 cilindra i prilagodi kako ti treba

a ja bih volio da vidim te srafove za skidanje glavcina,,,,da vodim sto li sam ja skidao gredu,,,,,jer je nitovano....
Vozi sigurno.......vozi TENK
www.vw-club.rs

Van mreže mk2vr6

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 890
  • Age: 33
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +48/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2 vr6
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 30, 2008, 11:54:59 posle podne »
@banderas Nisi razumio.Rekao sam da je zadnja desna kocnica-'srednja zalost' (izraz koji se koristi kad nesto jadno)
@dandy Dobices slike sarafa cim pocnem sa zamjenom.Ustvari, slikacu cio postupak zamjene
low life

Van mreže banderash

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 686
  • Age: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • vw builds cars-others just try to do it
Odg: Ugradnja DISKOVA umesto DOBOSA - GOLF/VENTO/PASSAT/ mk1/mk2/mk3
« Odgovor #19 poslato: Novembar 02, 2008, 09:44:54 pre podne »
ok.vidi opet ti kazem,mada si ti reshen da to zamenis,ali tu su verovatno kocioni cilindri na tockovima problem-zaglavljuju ili su zapekli.
DRIVE IT WITH PRIDE