Autor Tema: Blokiranje kocnica Golf 3  (Pročitano 3160 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dzoni 13

  • VW Početnik
  • Poruke: 63
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vento 2.0 GTI
Blokiranje kocnica Golf 3
« poslato: Septembar 21, 2013, 08:35:11 posle podne »
Pozdrav... Imam problem sa kocnicama.

Auto je kocio odlicno i odjednom je poceo polako da blokira. Ostavim auto preko noći on razblokira ali kad kocim po gradu par puta oseca se kao da su ublokirale kocnice. Idem nekih 20km/h  i nagazim kvacilo i osecam da auto staje i kao da sam stisnuo lagano pedalu stane. tako je bilo nekih mesec dana dok nisam poceo da se selim u drugi stan i onda se desilo u sred grada da je zablokirao skroz i tvrda papucica kocnice a diskovi vreli napred a paknovi i dobosi nisu.

Sagnem se ispod auta na desnom tocku odsrafim "sisicu" za ozracivanje, izadje ulja i on se razblokira. Opet stisnem 5-6 puta kocnicu i on zablokira.

Da li je problem u glavnom kocionom ili je nesto drugo u pitanju?


Juce sam skidao glavni kocioni malo obrisao kanticu, njega razradio, obrisao i vratio nazad, sipao novo ulje, ozracio glavni ali  opet kao da blokira malo...

TTS

  • Gost
Odg: Blokiranje kocnica Golf 3
« Odgovor #1 poslato: Septembar 21, 2013, 08:37:31 posle podne »
Blokira ti klip i klizači na kočionim kliještima. Odvezi to nekom majstoru neka rastavi i vidi šta je...

Van mreže Dzoni 13

  • VW Početnik
  • Poruke: 63
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vento 2.0 GTI
Odg: Blokiranje kocnica Golf 3
« Odgovor #2 poslato: Septembar 23, 2013, 11:04:23 pre podne »
hteo sam da zamenim glavni kocioni cilindar. kako da izbacim vazduh iz glavnog kocionog?  da li postoji neka caka ili se ozracuje na tockovima dole?

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Blokiranje kocnica Golf 3
« Odgovor #3 poslato: Septembar 23, 2013, 05:45:09 posle podne »
Caka ima i to jedna jedinstvena. Poodvijas sisice na kocionim aparatima dole i dok vazduh ne prestane da izlazi na zavijas sisice. Kad zavijes svaki tocak po na osob par puta prodrukaj i ispusti za svaki slucaj. Vodi racuna o nivou tecnosti u boci. E to ti je ta caka, druga ne postoji. :26 :46
Boban-Rus

TTS

  • Gost
Odg: Blokiranje kocnica Golf 3
« Odgovor #4 poslato: Septembar 23, 2013, 10:36:12 posle podne »
Nije do glavnog kočionog,kliješta ti blokiraju na prednjim točkovima...

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Blokiranje kocnica Golf 3
« Odgovor #5 poslato: Septembar 24, 2013, 11:48:13 posle podne »
Kupi nova creva i kocionu tecnost, dva napred i msm da su 2 pozadi, ispusti svu tecnost, operi posudu glavnog kocionog i moli Boga da ti nisu propale gumice na cilindrima. Blokiraju ti tockovi jer su se creva sjebala od prastare tecnosti i sada deluju kao nepovratni ventil.
Elem, puste pritisak prema klipovima, ali ga pridrzavaju na povratku i zbog toga ti blokiraju tockovi, a po tvom objasnjenju: razblokiraju preko noci i kad odsrafis sisicu izlazi tecnost ;)

mahac
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Dzoni 13

  • VW Početnik
  • Poruke: 63
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vento 2.0 GTI
Odg: Blokiranje kocnica Golf 3
« Odgovor #6 poslato: Septembar 25, 2013, 10:17:37 pre podne »
ovako... Napumpa drug kocnicu, ja odem ispod auta, crevo na sisicu pa u kanticu i popustam sisicu ispustam ulje. I tako par puta tocak po tocak. Ulje nisam ispustao skroz, svaki tocak po malo. Ulje koje je izaslo iz kocnica je bilo tamno zuto, i gusto kao da je neko sipao sae 90. Znaci predlog: zamena creva, gumica na klipovima napred i kompletna zamena kocione tecnosti.
P.s. Zadnje kocnice koce extra i ne blokiraju. Nebih reko da su otisle pozadi gumice.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Blokiranje kocnica Golf 3
« Odgovor #7 poslato: Septembar 25, 2013, 12:20:02 posle podne »
Prvo promeni creva na prednjim aparatima i zameni svo ulje pa probaj, Gumice samo ako i tad ne bude vracalo na prednjim aparatima. Jedino ako si prasinjare iscepao onda stavi obavezno nove. Unutra ne diraj za pocetak nista jer verovatno sve radi samo te zezaju creva.
Boban-Rus

Van mreže Dzoni 13

  • VW Početnik
  • Poruke: 63
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vento 2.0 GTI
Odg: Blokiranje kocnica Golf 3
« Odgovor #8 poslato: Septembar 29, 2013, 09:37:41 posle podne »
radio sam danas kocnice. Skidao prednja klesta, vadio klipove napolje, ocistio ih, proverio gumice, i one spoljne(prasinjare) i one unutra. Unutra prebrisao i klip ide super i napolje i unutra. Podmazao klizace, zamenio prednja creva i komplet kocionu tecnost i izbacio vazduh. I opet se desava isto. Blokira napred a papucica visoka. U pocetku je bila dobra dok ne zakoim par puta i onda zablokira napred.
Zadnji dobosi rade super.
Sta da radim? Neznam vise.
I jos nesto. Kad sam skidao klesta prednja na njih je pisalo "VW II". Da li je moguce da se od golf 2 uklapaju klesta i da je neko pre mene budzio nesto pa da to pravi problem?