Autor Tema: Audi A4 8E 1.8T Quattro  (Pročitano 17790 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Solomaher

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 32
  • Lokacija: Istočno Sarajevo
  • Karma: +24/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Audi A4 8E 1.8T Quattro
« poslato: Maj 02, 2020, 09:49:15 posle podne »
Pozdrav

Vraćam se na forum poslije duze pauze a ovaj mališan me je natjerao na to... poslije dvojke, ima tema, dopunicemo je dijelovima i trenutno ceka da se rastavi farbanje i na novo slaganje, no o tom cemo tamo... Prešli smo na "novije" malo, u pitanju je navedeni model Audi A4. Iskljucivo sam htio karavana u toj nekoj opremi iz moje glave sa 1.8T motorom i cisto na benzinu. Izbor se tokom par mjeseci sužavao jer ni jedan nije ispunjavao moje prohtjeve a ovaj je jos bio Quattro. Iskreno nije mi bilo pod moranje, niti imam potrebe za takvim pogonom, al kad vec nemam izbora, daj ga...(mnogi su mi govorili da je to nesto posebno, vidjeces kazu ko proba jednom quattra onda samo quattro)
Uglavnom nisam neki vrsan poznavala audia, ali sto je moje oko vidjelo je crno nebo, šiber, hrom lajsne, 17ke felne, roletne u zadnjim prozorima, 4x podizaca, el retrovizori, tempomat, klimatronic, grijači siceva, 6 brzina, S line volan, 2din Audi simhony II (valjda samo pogodio model), woofer u zadnje desnom boku, fabricki bi xenon farovi, sjedista polu kozna, S line podvozje, euro kuka thule, parking senzori nazad, perači farova.... itd itd... Neki kazu 2x S Line misleci na enterijer i podvozje al kako rekoh ne poznajem dovoljno audicije pa cu se prosvjetliti nekad....ni sam ne znam sta je sve moglo doci, ali u poredjenju sa drugim za mene nije bilo konkurenta. Uvezen 2017. godine iz Svicarske bio kod jednog vlasnika u BIH koji je ono baš picajzla. Najviše me je privukla očuvanost kako spoljašnosti, pogotovo enterijera tipki, siceva...
 I pala je odluka, Audi A4 1.8T 120KW Quattro 2004 godina














































« Poslednja izmena: Maj 02, 2020, 09:52:10 posle podne od strane Solomaher »

Van mreže delja

  • VW Početnik
  • Poruke: 122
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat 1.6
Odg: Audi A4 8E 1.8T Quattro
« Odgovor #1 poslato: Maj 03, 2020, 12:21:54 posle podne »
Dobar audi, u zdravlju da te sluzi.
Trokraki volan S line je top.
Koliko te izasao ako nije tajna?
1342

Van mreže Tomislav Goronja

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1073
  • Age: 24
  • Karma: +20/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1 Cabriolet, Passat B5.5
Odg: Audi A4 8E 1.8T Quattro
« Odgovor #2 poslato: Maj 03, 2020, 08:17:44 posle podne »
Odličan audi, oprema i stanje je  :46  :84

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Audi A4 8E 1.8T Quattro
« Odgovor #3 poslato: Maj 03, 2020, 10:46:45 posle podne »
Dobar skroz. Dobrodosao nazad.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Audi A4 8E 1.8T Quattro
« Odgovor #4 poslato: Maj 04, 2020, 02:03:27 posle podne »
Odlican je. Auto koji je u svakom smislu ispred vremena u kom je proizveden. :46

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Solomaher

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 32
  • Lokacija: Istočno Sarajevo
  • Karma: +24/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Audi A4 8E 1.8T Quattro
« Odgovor #5 poslato: Maj 05, 2020, 10:00:54 posle podne »
@delja
@Tomislav Goronja
@boćanac GTD
@BladeBG

Zahvaljujem društvo na ponovnoj dobrodošlici i komentarima  alealeee

U suštini zadovoljan sam. Na nagovor drugova smo otisli i do Jahorine da vidimo kako se ponaša. Dok sam i razgledao generalno ove modele usput sam i neke dijelove nalazio, u glavi to nesto slagao kako šta i stiglo je par sitnica. Kačketić nazad, S line lajsne po vratima i navi RNS-E iz B7 modela. Naravno za navi sam se zaletio misleci da je to dzek na dzek ali instalacija se razlikuje. Trenutno sam na cekanju dok stignu prelazni dzekovi koji zbog novonastale situacije kasne. Usput sam potamnio bijeli dio štopki folijom sto mi se svidjelo pa neka ih neko vrijeme, ofarbao retrovizore u sivu boju i lakirao jer hrom tesko nalazim a i vecinom je u losem stanju za pare koje traže. Masku isto prošarao hromom (vidjeh negdje pa hajd' da probam) dok ne izleti S line maska. Tu su i 18ke za ljetneg seta koje cekaju da se srede ofarbaju i montiraju.
Slike su hronološki od dana kupovine do dan danas






























« Poslednja izmena: Maj 05, 2020, 10:27:56 posle podne od strane Solomaher »

Van mreže Solomaher

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 32
  • Lokacija: Istočno Sarajevo
  • Karma: +24/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Audi A4 8E 1.8T Quattro
« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2020, 05:35:13 posle podne »
Evo mene opet  mahac
Auto slusa hvala Bogu
Felne ljetne su montirane 18ke, nabavljena S line maska haube, hrom prekidač sa kojeg sam tipku prebacio na svoj, ubačen RNS-E i blago stakla tonirana. Slike ce sve reci















E sad jedno pitanje ko se bolje razumije. Slomio sam lijevi dio prednjeg branika, onaj dole nastavak... Koliko sam skontao on se rastavlja od branika... buduci da je vec tako nasao sa S line nastavak ali nema mrezica. Da li neko zna konkretno da li su te mrezice (lijeva, desna, srednja) univerzalne ili se razlikuju. Evo mjesec dana ganjam to da nadjem, ili komplet ili samo mrezice ali izgleda da je bas prerijetko za vidjeti, a ne kupiti...  :(
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2020, 05:42:34 posle podne od strane Solomaher »

Van mreže Solomaher

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 32
  • Lokacija: Istočno Sarajevo
  • Karma: +24/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Audi A4 8E 1.8T Quattro
« Odgovor #7 poslato: Jul 30, 2021, 12:23:01 posle podne »
Pozdrav  mahac

Da dignemo malo temu
U sustini autic slusa sto je najbitnije
@nebojsaGtd mi je pomogao oko prednjeg S line branika za koji sam vise mislio da je nemoguca misija na cemu mu se ovom prilikom zahvaljujem
Montirana S maska kao i abmlem quattro u prednje grilje
Uzete od B8 felge za ovu sezonu i to bi bilo to od noviteta












Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Audi A4 8E 1.8T Quattro
« Odgovor #8 poslato: Jul 30, 2021, 02:03:39 posle podne »
Одлично изгледа!

Sent from my vw mk5


Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Audi A4 8E 1.8T Quattro
« Odgovor #9 poslato: Jul 30, 2021, 04:10:10 posle podne »
Super izgleda auto, kako ga nosi ovaj motor? Koji je turbo na njemu, tj. koja je razlika u odnosu na 1.8t iz cetvorke i pasata petice?

Van mreže Solomaher

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 32
  • Lokacija: Istočno Sarajevo
  • Karma: +24/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Audi A4 8E 1.8T Quattro
« Odgovor #10 poslato: Avgust 04, 2021, 10:36:22 pre podne »
@vllada Hvala drug  coilleo2tj

@Madison Hvala drug  mahac Ne znam tacno koji je turbo, oznaka i to, vjerujes nisam ni gledao. 120kw je i oznaka motora BFB. Buraz ima Golf 4 1.8T 110kw AUM i djeluje mi dosta startniji, lakse potegli sto je meni i razumljivo kad uporedim tezinu, pogon i felne. Prva druga brzina u obrtajima puni brze, trzne se, vec treca cetvrta kako kazaljka ide do 3000rpm tako i do 7000rpm. Nekako po meni linearno vuce, nema da lijepi za sjedista. Mozda bi ga neki blagi čip malo osvjezio ubrzanjem, ali nisam jos razmisljao o tome. Vec sam navikao, stiskao sam češće kad sam ga tek uzeo, sad samo u preticanju sto dignem obrtaja.
« Poslednja izmena: Avgust 04, 2021, 10:38:10 pre podne od strane Solomaher »