Autor Tema: Koja rikverc kamera  (Pročitano 10886 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Koja rikverc kamera
« poslato: Januar 15, 2021, 09:34:20 posle podne »
Pozdrav,

Pošto sam rešio dilemu koju multimediju da pazarim, ostalo mi je još da pazarim rikverc kameru.

Gledam po oglasima te rikverc kamere se kreću od 10 evra pa na gore. Je l ima neke razlike kod ovih skupljih ili je to sve isto pa da uzmem tu najjeftiniju ako je to sve isto?

TakođeKod Pola je otežavajuća okolnost jer su tablice na braniku, a ne na vratima gepeka kao kod Golfa pa se razlišljam gde ju je bolje staviti kod VW znaka na gepeku, na tablice na braniku ili negde drugde zbog ugla pod kojim će da snima?

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2021, 10:31:33 posle podne »
Mozes probati unutra na zadnju soferku u vrh sami na onu plastiku i taman nece da ti se prlja

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2021, 11:29:05 pre podne »
Nisam siguran koji ugao, odnosno koliku površinu može da pokrije kamera ako se stavi tako visoko. Jesi probao tu da staviš kameru?

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2021, 08:55:40 posle podne »
Jesam ali kameru za snimanje tokom voznje...pa logicno je da ce pokriti vecu povrsinu nego da je stavis dje si planairao...uostalom probas pa ces vidjeti dje je najbolje...ali na malo-kratko auto pogotovo tokom voznje po kisi posle 1km neces vise vidjeti na nju ako bude napolje montirana

Van mreže zvezdo

  • VW Početnik
  • Poruke: 102
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B8
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2021, 01:50:30 posle podne »
Uzmi onu sto je integrisana u svetlo tablice.
Nisu sve kamere iste razlika je u rezoluciji i jos kojecemu.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #5 poslato: Januar 17, 2021, 10:50:35 posle podne »
@BogdanPG
Svakako si u pravu za ovo što kažeš da je velika problematika ako se zaprlja kamera.

@Zvezdo
Naravno da je rezolucija bitna, ali mislim da ovde nike presudna pošto veličina multimedije nije toliko velika, da treba za snimanje pa da se gleda na velikom monitoru to je onda već druga priča.
Kako misliš integrisana kamera u svetlo tablice? Meni su na Polu dva svetla sa festoon sijalicom i preko plastični poklopac. Možda da se ugradi između svetala, pošto je kamera od blata i prljavštine zaštićena sa gornje strane, jedino ne znam kako sa donje strane pošto je tu branik i relativno nisko da blato sa puta ne baca direktno na kameru.

Na mreži dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #6 poslato: Januar 17, 2021, 11:07:38 posle podne »

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #7 poslato: Januar 17, 2021, 11:36:49 posle podne »
mislim da "vanjske" kamere na kratkim autima uopste ne treba razmatrati jer nece biti vajde, jednostavno nece biti za upotrebu...ali kako god

Van mreže zvezdo

  • VW Početnik
  • Poruke: 102
  • Lokacija: Šid
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B8
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #8 poslato: Januar 18, 2021, 08:08:36 posle podne »
Ja sam imao ovako nesto na Grande Puntu i dobra rezolucija i te kako igra ulogu. takodjer nisam imao problema sa prljanjem! bude prljava ali normalno se vidi. hocu reci NIKADA je nisam cistio osim kada sam prao auto a nisam rob pranja. https://www.amazon.com/Reversing-Integrated-Waterproof-Hatchback-KugaEverest/dp/B07MZLQDR3
Ne bih se iz visegodisnjeg iskustva slozio da nece biti vajde. Od kada je imam nisam se nikada okrenuo niti gledao u retrivizore! Sada na Pasatu to je tek prica za sebe!

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #9 poslato: Mart 20, 2021, 12:26:52 posle podne »
Ovako utisci nakon ugradnje kamere su pozitivni. Pošto od kamere koja je plaćena 10 evra nisam očekivao čuda. Elem kao što je neko rekao najveći problem je što se kamera zbog pozicije na kojoj se nalazi između svetla tablice nisko na braniku jako brzo zaprlja i tada čim padne kiša ili neka slična bljuzga, sneg, kamera se zaprlja i gotovo ništa se ne vidi. Takođe i noću ili uslovima slabije osvetljenosti jako se slabo  vidi ili je slika mutnija iako kamera ima 4 le diode za osvetljenje. Dok recimo kad je napolju dan i nema kiše vidljivost kamere je i više nego dobra. Tako da dolazim do zaključka da je ipak trebalo izbeći montažu na branik i za uslove slabije osvetljenosti treba ipak neka bolja kamera. Ipak ova najjeftinija od 10 evra radi odlično koliko je plaćena.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1228
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #10 poslato: Mart 20, 2021, 06:23:24 posle podne »
A to je logicno bilo ali aj sad...pa uvijek je mozes prebaciti unitra i imaces mnogo bolju preglednsot

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #11 poslato: Mart 20, 2021, 06:43:20 posle podne »
Ovako utisci nakon ugradnje kamere su pozitivni. Pošto od kamere koja je plaćena 10 evra nisam očekivao čuda. Elem kao što je neko rekao najveći problem je što se kamera zbog pozicije na kojoj se nalazi između svetla tablice nisko na braniku jako brzo zaprlja i tada čim padne kiša ili neka slična bljuzga, sneg, kamera se zaprlja i gotovo ništa se ne vidi. Takođe i noću ili uslovima slabije osvetljenosti jako se slabo  vidi ili je slika mutnija iako kamera ima 4 le diode za osvetljenje. Dok recimo kad je napolju dan i nema kiše vidljivost kamere je i više nego dobra. Tako da dolazim do zaključka da je ipak trebalo izbeći montažu na branik i za uslove slabije osvetljenosti treba ipak neka bolja kamera. Ipak ova najjeftinija od 10 evra radi odlično koliko je plaćena.
Ubudžiš u rikverc svijetla neki jak LED H7 i nemaš problema više
TDI POWER

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #12 poslato: Mart 21, 2021, 02:26:53 pre podne »
@bogdanPG
Veruj mi posle ovoliko drndanja oko kamere više ne diram tapacirung ni pod razno i ovako se umalo nije raspao jedva smo plastike vratili posle provlačenja kabla. Mogu samo da stavim bolju kameru što ću verovatno u nekom trenutku i da uradim. Kad kažeš da prebacim unutra gde tačno da stavim unutra ako si mislio na vrh   zadnjeg vetrobrana tu je stop svetlo, ne znam kako bi estetski izgledalo i gde da zabušim pošto kamera ima nosač sa dva mala šrafa?

@mur3633
Ne znam da li se šališ ili misliš ozbiljno na koje si H7 le diode mislio? H7 sijalica ide u far za kratki svetlo. Na Polu ima samo jedna rikverc sijalica (P21W tip sijalice) i to čini mi se u desnoj stopaljci, a u levoj je maglenka.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #13 poslato: Mart 21, 2021, 07:20:04 pre podne »





@mur3633
Ne znam da li se šališ ili misliš ozbiljno na koje si H7 le diode mislio? H7 sijalica ide u far za kratki svetlo. Na Polu ima samo jedna rikverc sijalica (P21W tip sijalice) i to čini mi se u desnoj stopaljci, a u levoj je maglenka.

Ne šalim se ni malo.




TDI POWER

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #14 poslato: Mart 21, 2021, 03:16:05 posle podne »
Šta je ovo kompletna elektronika za konvertovanje svetla štopaljke u Led? Je l to ima oznaku H7 isto kao sijalica fara?

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #15 poslato: Mart 21, 2021, 03:20:32 posle podne »
Kompletna elektronika zvana lemilica

Razbušiš lemilicom ležište P21W sijalice i uglaviš LED H7 kao što ide u far, ako treba malo okolo staviš lijepka bilo kakvog da drži.
TDI POWER

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #16 poslato: Mart 21, 2021, 05:29:50 posle podne »
Dobro lepa zamisao i konstruktivno rešenje, ali bojim se da sa ovim rešenjem ne bi mogao da prođeš tehnički pregled (barem ne regularno) ili u još gorem slučaju da te saobraćajna policija isključi iz saobraćaja i kazni. Isprva kad si postavio sliku delovalo mi je kao da sija far, a ne štop svetlo, al' rekoh možda mi se čini slika  je to ipak

Na mreži dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #17 poslato: Mart 21, 2021, 05:44:52 posle podne »
Ма дај, како ико зна на техничком која је сијалица унутра?! Нисам још чуо да отварају штопове/фарове ако су сијалице исправне..

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #18 poslato: Mart 21, 2021, 05:51:15 posle podne »
odlicno odradjeno sa malo truda ... :25
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2452
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Koja rikverc kamera
« Odgovor #19 poslato: Mart 21, 2021, 05:52:16 posle podne »
Neće da otvaraju ni kad su neispravne, nego te šalju da napraviš pa da dođeš

Niko ne može ni da primijeti da je LED H7 unutra. Jače svijetli i to je to. Što se policije tiče to tek nema šanse, pa ne radi mi rikverc po cio dan, nego to par sekundi dok se okrenem.

E sad, da smo možda Njemačka, pa da moraju atesti i čuda, ali tad ne bi mogao nikakvu LED.

Preporodio sam se, s obzirom da G4 ima najgore moguće rikverce, sa malim sočivima, još kad je model sa tamnim štopovima eto bruke. Moram isto da odradim i na Sharanu, ali kod njega su dosta veći rikverci, pa i jeftiniji LED solidno svijetli.
« Poslednja izmena: Mart 21, 2021, 05:54:21 posle podne od strane mur3633 »
TDI POWER