Autor Tema: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?  (Pročitano 34610 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #20 poslato: Januar 03, 2018, 09:03:18 posle podne »
Svaka cast sto si javio i izneo svoje iskustvo. Ako nije tajna, koja snaga je dobijena? Mislim da si prvi covek na ovom forumu koji je izjavio (citaj priznao) da mu je skocila potrosnja nakon povecanja snage. :53

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #21 poslato: Januar 04, 2018, 11:38:39 pre podne »
Skoči ako se navadiš da stiskaš. Kako si došao do cene u dolarima? :) Čipuje se ECU
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže sink.as

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: solin
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #22 poslato: Januar 04, 2018, 03:44:18 posle podne »
Ako ides hardwerski poboljsavat motor onda moras sve komponente povecat, ako si stavio turbo i intercooler nisi dobio nista bez dizni, a ako ides na dosta vecu konjazu triba i kvacilo, u nrkom normalnom svijetu bi tribalo ako stavljas gljivu umisto obicnog panel filtera doradit mapu, znaci dzabe sve ako nisi mapu odradio i to custom. Ako bi ti samo malo vise konja onda je daleko najisplativije samo mapu napravit, onda odes do nekog tunera i on ti snimi mapu koja daje oko 30ks i to se zove genericka mapa koja je "univerzalna" za odredeno tip auta npr za g3 ili g7 ili neko bilo koje drugo auto. Ima tu na forumu dosta tunera koji ce ti jos bolje i detaljnije objasnit. Nemoj zaboravit da se treba zaistavit kad imas vise konja nego tvornicki. LP

@Wele
On je vjerojatno kupia ne ebayu power box koji je obicni potenciometar i to je isto moga napravit odvrtanjem nafte na pumpi

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk


« Poslednja izmena: Januar 05, 2018, 05:18:56 posle podne od strane Modus »

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #23 poslato: Januar 05, 2018, 04:27:04 posle podne »
Zasto da krijem nesto sto je ocigledno...xD

Ne znam koja je snaga dobijena, ali meni trenutno dovoljno, ako bih morao da nagadjam negde oko 30KS, ali to od prilike, nisam imao gde da oteram auto na valjak da se to tacno utvrdi. Tako da sa fabrickih 90KS (iako je to vremenom opalo) sada bi auto trebao da ima negde oko 115-120KS.

Cena je trebala da bude u eurima, ali nisam mogao da nadjem taj karakter na tastaturi pa sam stavio znam dolara...xD


Citat
On je vjerojatno kupia ne ebayu power box koji je obicni potenciometar i to je isto moga napravit odvrtanjem nafte na pumpi

Ovo je izuzetno glupa predpostavka. Iako nisam nesto preterano obrazovan po pitanju tjunovanja auta, znam neke osnovne stvari. Ono sto ste naveli, da ako se "hardverski" poboljsava da jedna stvar vuce drugu i tako u krug, ja se tu slazem, ali pod predpostavkom da ja imam jendo 2000E viska da bacim na auto i da hocu da taj auto ima neku nenormalnu snagu. Meni kao vozacu je sasvim dovoljno da se zameni interkuler, omoguci turbini malo vise mesta da "dise", da auspuf ima manje prepreka, da u motor ulazi vise goriva i samim tim bude za nijansu jaci, startniji. Da, trosice vise, jer priznajmo ne moze da ide na vazduh. Za moje potrebne, svakodnevne voznje po gradu, 3-4 puta mesecno ako odem za Cacak, Kragujevac ili tako negde van grada, godisnje ako 2-3 puta odem van Srbije. Nije ovo auto koji ce se voziti na stazi pa ja sad gledam da u njega naguram 300KS, da ogulim enterijer i sl. Meni je cilj bio da "probudim" auto, jer se vremenom uspavao, pobeglo mu par konjica, jbg godine. Taj cilj sam ostvario, svestan sam da ovaj motor ne moze da bije neke nebeske cifre, ali za moje potrebe, bar sada, je dosta :D

Planiram da kroz 3-4 godine kupim Audi A4 Quattro ili Subaru Imepza 2.0 AWD, na tim motorima se moze dodati ozbiljnija snaga... :)

Jedino sto mi je jos u planu, jeste zamena menjaca, ulja, ubacivanje short sifter kit-a, zamena ako je potrebno kvacila i sl....

Van mreže sink.as

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: solin
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #24 poslato: Januar 05, 2018, 05:08:42 posle podne »
Razumijemo se ali tih 30ak ks si mogao dobiti samo mapom koja kosta 150 do 200eura maksimalno, s tim sta si ti promijenio i sa dobrom mapom mogao si izvuc 50ak konja bez problema. Ako si zelio da tvoj auto od 90ks navuces na 120ks bilo je pptrebno samo softwerski uradit bez ikakvih drugih harverskih promjena jer je sve ostalo uzalud bacen novac, to je sve sta ti pokusavam objasniti a svacija je stvar sta zeli od svoje imovine i mi se ostali nemamo pravo mijesat, samo kolegijalno i forumski dajemo savjete kako doci do zeljenog cilja a oces li ti ili bilo ko poslusat to je vasa osobna stvar. LP

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

« Poslednja izmena: Januar 05, 2018, 05:18:08 posle podne od strane Modus »

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #25 poslato: Januar 05, 2018, 05:25:44 posle podne »
Mogao si to da uradis izmenom parametara na mapi kod Joce u Pro Tuningu u Zemunu za 50 evra i da nista ne cackas drugo i ne bacas pare.
Boban-Rus

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #26 poslato: Januar 05, 2018, 10:58:46 posle podne »
Kacerac najgore moguce je da dajes procenu koliko auto konja ima jer iz dosadasnjeg internet iskustva sa remapiranjem ta cifra raste po potrebi u raspravama. Jedino sta priznajem jeste dijagram sa valjaka kod proverene kuce.
Zemljak iz Solina ti je dobro rekao. Dzabe sve nabacani delovi kada tu nije usko grlo za snagu. Jedino sto to povecava snagu jeste u tvojoj proceni.
€ znak se ispisuje tako sto drzis (levi ili desni) Alt i na numerickoj tastaturi (ukljucen Num Lock) ukucas 0128 i pustis Alt
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #27 poslato: Januar 11, 2018, 05:57:21 posle podne »
Hvala za instrukcije po pitanju znaka "€". Slažem se ja sa sam mogao sa običnom mapom da dobijem slične rezultate, ali veliki broj stvari koje su odrađene imaju svoju svrhu. Pumpa koja je skinuta je bila loša, bar je tako rekao čovek u Ljigu koju ju je testirao. EGR je ugašen jer mi je za godinu dana 3 puta prijavljivao grešku, svaki odlazak u servis je bio sa dijagnozom da EGR ne valja pa je isti menjan. Sad tih problema nemam. Interkuler je stavljen iz razloga što je većeg kapaciteta u odnosu na favrički, brže će turbinu, bar se nadam, a i lepše izgleda...

Razumem da ovaj motor sam po sebi ne može više, imam PD130 u strancu, on će biti ubačen tek kad ovaj crkne. Taj PD130 bi treba da može na 150-160KS samo uz modifikaciju te mape...

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #28 poslato: Novembar 06, 2018, 05:55:26 pre podne »
Da ne otvaram novu temu.

Može li na potpuno fabrički Golf 4 1.9 TDI AJM 115ks da se ugradi turbina od ASZ 130 ili ARL 150 modela? Ima li prepravki?

Je li ko radio slično?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

TDI POWER

Van mreže MileSrb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 546
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +21/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTD AFN
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #29 poslato: Novembar 06, 2018, 10:09:20 pre podne »
Ja sam stavio turbo od arl ali na afn motor. Imas dosta prepravki od auspuha do dovoda i odvoda ulja, mislim da ces menjati i usis turba jer VB lezi na nizoj poziciji od fabricke turbine. Izlaz prema interkuleru kod ARL i ASZ turba ima ima krivinu i to moras da resis.
Najjednostavnije ti je turbo od AWX ili AVF passata, u slucaju da stavljas ARL turbo onda mu nabavi i dizne od istog.

Van mreže dekishaaa

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 TDI
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #30 poslato: Novembar 08, 2018, 03:10:47 pre podne »
Ljudi sta da promenim na auto. Izgubio je snagu ubrzava
,malo brze od mrtvog konja? Nema onaj moment vise. Protokomer stavljen nov, imate li ideju neku??

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk


Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #31 poslato: Novembar 08, 2018, 05:54:53 pre podne »
Уради неко “освежавање” мотора, пробај нешто тако.
Скини турбину и очисти, скини егр и очисти, очисти усисну грану, пробај са неким адитивом за дизне.... лагано једно по једно, наравно ако је све механички исправно. Значиће му мало да продише после очишћене гарежи...


Sent from my mk5

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #32 poslato: Novembar 08, 2018, 06:58:46 pre podne »
Ja sam stavio turbo od arl ali na afn motor. Imas dosta prepravki od auspuha do dovoda i odvoda ulja, mislim da ces menjati i usis turba jer VB lezi na nizoj poziciji od fabricke turbine. Izlaz prema interkuleru kod ARL i ASZ turba ima ima krivinu i to moras da resis.
Najjednostavnije ti je turbo od AWX ili AVF passata, u slucaju da stavljas ARL turbo onda mu nabavi i dizne od istog.
Hvala kolega.
Ima tu dosta prepravki, ali nije da nije izvodljivo. Vidjećemo.



Ljudi sta da promenim na auto. Izgubio je snagu ubrzava
,malo brze od mrtvog konja? Nema onaj moment vise. Protokomer stavljen nov, imate li ideju neku??



Pogledaj da ti nije neko crijevo probilo, pa si vuču izgubio.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
TDI POWER

Van mreže dekishaaa

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 TDI
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #33 poslato: Novembar 08, 2018, 07:58:40 pre podne »
@mur3633

Zar nebi ako je crevo ili selna neka, zvizdalo na dodavanje gasa?

Moj Koji mi je zameni protokomer, kaze da je moguce do map ili maf senzora tako nesto. Jel zna neko gde se to nalazi? Da probam to, imam par ljudi koje znam voze golf 4 takodje, mozda da probam pre nego sto pazarim.

U pitanju je golf 4 1.9 ajm motor 115 konja 6 brz.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk


Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #34 poslato: Novembar 08, 2018, 09:13:03 pre podne »
Kolega, iste muke mučimo.
Ni moj Golf 4 AJM nikud ne može.
Sharanom ga ostavim laganice.
Je li ti Golf uvezen iz Njemačke?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

TDI POWER

Van mreže dekishaaa

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 TDI
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #35 poslato: Novembar 08, 2018, 12:52:35 posle podne »
Ma sigurno je vakum neki ili senzor oko turba ili tu negde.

Nije uvezen vozim ga na slo tablice tamo s ga uzeo

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #36 poslato: Novembar 08, 2018, 01:16:00 posle podne »
Уради неко “освежавање” мотора, пробај нешто тако.
Скини турбину и очисти, скини егр и очисти, очисти усисну грану,

Msm da ovo moze bez ikakvog skidanja uz onu dekarbonizaciju ili kako god...

Van mreže dekishaaa

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 TDI
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #37 poslato: Novembar 08, 2018, 03:50:05 posle podne »
Za pocetak cu zatvoriti I ugasiti egr u ecu kod nekog. Pa idem na otpad sa izmenjam, te map, maf sta god I taj neki vakum ventil na turbini. 99% ljudi sa Kojima Sam pricao sumnjaju na to, jednostavno ventil ne otvara kako bi Inace Trebao da radi, I zato nema tog momenalta da peilepi malo. Nego samo linearno ubrzanje.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk


Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #38 poslato: Novembar 08, 2018, 05:36:11 posle podne »
Potpuno ista stvar kod mene. Nema eksplozivnosti.

Nećeš ništa dobiti zatvaranjem EGRa to je sigurno.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

TDI POWER

Van mreže dekishaaa

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 TDI
Odg: Poboljsanje performansi motora 1.9TDI ?
« Odgovor #39 poslato: Novembar 08, 2018, 06:05:48 posle podne »
Resen problem, zvao me majstor u pitanju je bio vakum ventil neki(cini mi se na turbini), ako sam ga dobro razumeo. Videcu sutra kad odem po auto. Ali to je to kaze da potezevl sad bas kako treba.

Jo's mi je pomenuo nesto, magnetni ventil ja msm da je to taj vakum o Lome Sam pricao,samo radi na magnetnom principu valjda..

@mur3633 ako ovo nije kod tebe, ona moguce da imas onaj problem sto se pise po netu za te 115 KS motore. A to je da su lopatice u turbini, tj pokrivile su se. I promenile geometriju same turbine. Probaj prvo sa ovim map maf senzorima,i tim ventilom sto je vezan za turbinu, kao kod mene. U vecina slucajeva je to. Sig imas nekog koga znas, da vozi kao tvoj auto. To se cas skine I proba kod tebe I obrnuto.
« Poslednja izmena: Novembar 08, 2018, 06:14:22 posle podne od strane dekishaaa »