Autor Tema: Prednja vuca protiv zadnje  (Pročitano 140471 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #160 poslato: Septembar 10, 2016, 09:29:51 posle podne »
Samo da dodje zima,izbacicu da vidite slike i snimke kuda sve gura vw golf 2-prednja vuca.Ic 1400-1700 m nv,tu svaki Bavarac moze samo da place u mestu. ;)

gdje god ti izades sa golfom i ja cu sa bavarcem. sti da ti vozis na maksimalnoj sirini gume 185, a moje zimske su 215
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #161 poslato: Septembar 10, 2016, 10:26:23 posle podne »
A je l' prazan gepek na bavarcu?

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #162 poslato: Septembar 10, 2016, 10:53:54 posle podne »
Nije. Ima rezervni točak, dizalicu, alat i akumulator...stim što je teži 500-600 kila i klirens mu je upola manji. Tako po 100 put na forumu poredimo babe i žabe. Ja postavih slike, al ne vredi.

Jedina mana tom auto sto se tice voznje po dubokom snegu uzbrdo je agregat, velika turbo rupa i neravnomeran razvoj snage kad krene turbo. Kao i kod svakog mrtvog td.
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2016, 10:59:32 posle podne od strane Desmo »

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #163 poslato: Septembar 10, 2016, 11:10:09 posle podne »
uzalud Madar pricati i objasnjavati
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #164 poslato: Septembar 11, 2016, 12:47:36 pre podne »
jel mogu i ja sa vama dvojicom ? :P
225 zimske i quattro , 1800kg sa budalon unutra, prosle godine sam slucajno izasao na pola ski staze xD

elem, sledece sto uzimam bi bilo lepo da je zadnja vuca.. navukao sam se na kartingu, bruka je koliko vise kontrole imas ako se nesto desi, ko sto paul rece.. vozis prakticno i volanom i gasom
lollol

Shooter92

  • Gost
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #165 poslato: Septembar 11, 2016, 01:48:24 pre podne »
Polako Hamiltone  lollol Ovde sve samo rodjeni trkaci  biggrin Tako volim da udjem na youtube i da gledam sa Nurburgring-a crash kompilacije. Svi do jednog su zadnja vuca ,narocito ljudi sa BMW-ima koji misle da su uhvatili Boga za jajca. Kod nas u Srbiji BMW sta 15 godina kosta 4500e ,a recimo u Dohi BMW Z4 2010 i35 kao grom  presao 40000km 14000e (a tamo se ne placa ni registracija i gorivo je 40din /l) i ne mogu da ga prodaju godinu ipo dana....Srbi samo znaju za BMW ,Golf i Pasata i u njih se kunu. Oni mogu da idu po masnoj gredi ,da skacu jer imaju prevelik turbo pa sasija ne moze da izdrzi ,sa 200 ulece u krivinu ,da se "teleprontuju" itd.
Svaki dan u BG-u ginu ljudi sa kolima ,a kamoli u Srbiji...nemojte stavljati performance na stazi umesto sigurnosti. Ko kaze da je zadnja vuca sigurnija ,laze.
Sigurno da je zabavnija na stazi i za igranje ali pricamo o kolima u kojim se vozite vi ,vasi prijatelji ,porodica itd. Pa sta je bolje veca mogucnost da izgubis kontrolu i da ih pobijes ili da ih normalno dovezes.

Usput ako si pro i automobil ima snage mozes da zadriftujes i sa prednjom vucom i da je okrenes pod rucnom itd.
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2016, 01:50:08 pre podne od strane Shooter92 »

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #166 poslato: Septembar 11, 2016, 02:14:23 pre podne »
Desmo, hvala na konstruktivnom objasnjenju, nisam rekao da ne moze po snegu, nego nista slicno nisam probao po klizavoj podlozi.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #167 poslato: Septembar 11, 2016, 02:18:47 pre podne »
ajoj sta si sve sad nalupetao :(
1) na nurbu se lupaju sa svim vucama
evo ti primer


2) meni bmw dolazi u obzir za porodicni, jer japanci odavno ne prave RWD sedane nazalost. inace me nista od rwd kola samo japanska i par egzoticnih zanimaju.

3)ovo na prvom snimku je understeer, podupravljanje po naski... auto ima i upravljanje i pogon na iste 2 gume i ti okrenes volan a auto ide pravo. ako kocis, opet koristis gume i auto ide pravo, ako pustis gas, tezina ide pozadi, prednji deo postaje laksi, i opet ides pravo. za laika koga voznja ne zanima je sigurnija varijanta jer ces nabosti uvek nosom u nesto, sto je najsigurniji  nacin. kod auta sa zadnjom vucom u toj situaciji imas prilike da promenis pravac auta sa gasom.. auto nece da skrene, dodas gas, guzica izadje vise van ose i to je to.. za laika jako opasnije zato sto kad odleti, odleti guzicom, ili cesce po strani, gde je auto najslabiji.. i zato toliko ginu jebiga. tako da je pitanje koliko zapravo znas da vozis, nista drugo.
moj dodatak.. quattro se 90% ponasa kao prednja vuca na kolima ispod 400KS , po pitanju toga sam jako razocaran.

4) ovo me je vec licno pogodilo .. drift je drzanje ose volana u drugom pravcu od ose kretanja na duze vreme, pritom drzeci isti smer. auto sa prednjom vucom NE MOZE da driftuje. sem u need for speedu odakle mi se cini da je vecina tvog iskustva, pored youtuba.
lollol

Van mreže Mihajlo027

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 227
  • Age: 27
  • Lokacija: Prokuplje
  • Karma: +7/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi 90 2.3E
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #168 poslato: Septembar 11, 2016, 02:43:44 pre podne »

E ovako bi nesto ja al samo 80 cc quattro,u kombinaciji sa 1,8 motorom ide kao terenac provereno. ;)
Ocigledno nisi probao petaka pa tako pricas.
A sto se tice quattro pogona,bice moj ubrzo .

Послато са SM-G920F
Zivot je jedan,al Audi je 2.3 

Shooter92

  • Gost
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #169 poslato: Septembar 11, 2016, 03:27:48 pre podne »
1. Ne lupaju se ljudi na Nurburgring-u, nego se sudaraju i to ne zbog vuce ,nego zbog greske za volanom ,lose procene ,pregrevanja kocnica kao i zbog voznje sa neadekvatnim gumama i pregrevanjem istih.
2. A zasto su presli ?! Verovatno zato sto se ne razumeju u automobile ? Zasto od hatchback-ova Mercedes A45 AMG od 380 konja ima prednju vucu ,a dopunjuje je zadnjom ,Golf R ,Civic type R ....da ne na brajam ,svi sem BMW 135 koji je profi vozaca na pravcu okrenuo ,samo sto ga nije ubio.
3. I opet pustas snimke sa staze, a govorimo o normalnoj voznji kakva je 99.99999%
4. Ljudi se zakucavaju jos jednom zbog losih i pregrejanih guma. Prednja vuca ce te uvek lepo ispostovati u krivini i omoguciti ti da ubrzavas u istoj mnogo ranije od zadnje vuce ali ocigledno ne znas da je vozis.
5. Covek mora da zna granice svog automobila da se ne zakuca ...ni jedan auto nije imun na proklizavanje, samo je pitanje gde je kom granica i koliko je kvalitetan.
6. Bitno je da ti dolazis licno iz Tokia da driftujes po ulicama Republike Srbije i dok je tvog znanja , mi se ne sekiramo. Prosto se pitam da li si ti Ken Block i da li je ovo skrivena kamera  :46
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2016, 03:29:34 pre podne od strane Shooter92 »

Van mreže Rocco77

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Podgorica Crna Gora
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #170 poslato: Septembar 11, 2016, 08:53:37 pre podne »
Ja cu samo da se nadovezem na pricu od kad znam da vozim vozim iskljucivo bmw i nikad mi se nije desilo da me je okrenuo,prolkizao mi je par puta ali nista strasno. Kod nas je problem sto vecina mladih momaka kad polozi vozacki odma kupi bmw 320-325 cisto da se buka kroz grad jos ako nije sperovan odma se diff vari i onda nastaju stanja usled neiskustva. I onda nastaju
Price zadnja vuca ovo ono

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока


Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #171 poslato: Septembar 11, 2016, 10:37:35 pre podne »
znam da nije tema i da je vw forum ali iskoristicu priliku da pitam, vidim da ima vlasnika bmw-a e46, pa me zanimaju iskustva za taj model

koje godiste uzeti, koji dizel motor se najbolje pokazao? sta su najvece boljke.. itd   moze odgovor i na pp

Shooter92

  • Gost
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #172 poslato: Septembar 11, 2016, 11:37:07 pre podne »
Najvece boljke su ti skupi delovi i ako ga kupujes uvezi ga iz Nemacke. Imas ih milion na mobil de. jer kod nas ces da ga debelo preplatis. Nisam siguran samo, proveri da li je Euro 3 ili visi standard, zato sto trojka ne moze da se uveze.

Van mreže Rocco77

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Podgorica Crna Gora
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #173 poslato: Septembar 11, 2016, 12:42:38 posle podne »
Ako oces dizela uzmi 2.0d 100kw ili 3.0d ali ne xd nego obicni, a ako ces benzinca 2.3 ili 2.5. Kod svih provjeri kilometrazu ako je oko 400k onda mu je prikraju dihtung glave I kod ovog 2.0 provjeri bospumpu to mu je boljka

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока


Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #174 poslato: Septembar 11, 2016, 08:13:17 posle podne »
Igore dizel od 110 Kw godiste od 2001 pa gore. benzinci 1.8 i 2.0 imaju problem sa lancem koji nije ne rjesiv ako se na vrijeme zaustavi, a od ovih dizela od 85 i 100 Kw moras da pazis na turbinu i bosch pumpu. stim da imas dizel modela od 85kw i 2003 godine sa cr motorom

Shooter92
druze nemoj se naci uvrijeden, ali koliko si ti do sada auta vozio i koliko si kilometara presao? ja bmw vozim od e21,e30,e36,e46 i sa ova prva dva navedena modela se znalo i da nekontrolisano pobjegne zadnji kraj. sto zbog neiskustva sto zbog gluposti a sa serijom 3 od modela e36 gdje je bmw napravio omjer tezine 50:50 mi se nikada nije desilo da i pomisli da pobjegne kada ja to ne zelim bilo suho, mokro, snijeg, led. i garantujem cim god hoces da cu sa bilo kojim bmw-om uci u bilo koju krivinu sigurno za 15-20 km/h brze od bilo kojeg VW-a
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Shooter92

  • Gost
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #175 poslato: Septembar 11, 2016, 09:01:38 posle podne »
Iskreno sta sam vozio
Porche 911 carrera 4s
Porche Cayenne turbo
Porche Cayenne hibrid
Cla 45 AMG
Audi a3 2.0tfsi
Mercedes slk 350 r171
Opel Insignia 2.0 cdti
Mercedes A klasa 180cdi
Peugeot 106
Omega b 3.0 MV6
Alfa 147 1.6 t. spark
VW Golf 6 1.6tdi cr
daa i bmw 325

...presao 140 000km
Moji automobili su od ovih bili Pezo ,opel i VW , a ove ostale sam vozao cesto jer moji rodjeni brat kao i braca od tetke rade u inostranstvu i mogu sebi da priuste to.
« Poslednja izmena: Septembar 11, 2016, 09:03:35 posle podne od strane Shooter92 »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #176 poslato: Septembar 11, 2016, 09:47:08 posle podne »
Opusteno momci  driving




Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1788
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #177 poslato: Septembar 11, 2016, 10:45:57 posle podne »
Svi sa prednjim pogonom.  bleh
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Shooter92

  • Gost
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #178 poslato: Septembar 11, 2016, 11:38:10 posle podne »
Slk 350 R171 je zadnja vuca ,bmw 325i zadnja vuca ,Omega 3.0 cipovana sa 220 konja zadnja vuca...

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1788
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #179 poslato: Septembar 11, 2016, 11:52:13 posle podne »
Ma na ove iz spota sam mislio. Ja sam vozio stari dajc kamion. Medjugas i duplo kvacilo (dsg  lollol), sportska masina. I naravno zadnji pogon.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.