Autor Tema: Prednja vuca protiv zadnje  (Pročitano 139307 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #100 poslato: Januar 09, 2016, 08:19:22 posle podne »
Mozda u pocetku.
Posle je sigurno ukljucen.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #101 poslato: Januar 09, 2016, 08:20:59 posle podne »
Mislim na ovaj deo od 2:42

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #102 poslato: Januar 09, 2016, 08:23:29 posle podne »
Ja sam mislio na deo oko kruznog toka.

Tu je prvo bio iskljucen pa ukljucen.

Van mreže Niki Lauda

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-1
  • Pol: Muškarac
  • JeRi DiZel?
  • Auto: B6, Mk2, Yaris
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #103 poslato: Januar 09, 2016, 08:39:59 posle podne »
Pogubih se nakon ovih vasih komentara... vise ne znam ni kad je ukljuceno, ni iskljuceno.  lost006

Ja sam se naucio voziti na automobilima sa zadnjim pogonom, kasnije sam presao na prednju vucu... Danas vozim obje, s tim sto je dzip i 4x4, po potrebi.

Mislim da je za upravljivost najbitnija ispravnost trapova i dobre gume. Svaka vuca ima svoje predosti i mane, ukusi su razliciti... ali dzaba tebi sto vuca ako imas luftove, krive mostove i lose gume. Sto se elektronskih pomagala tice (raznih sistema stabilnosti, proklizavanja, kocenja...) mislim da su mac da dvije ostrice, narocito kad su u pitanju mladi vozaci. Da me ne shvatite pogresno, to su jako korisni sistemi, ali sve ima svoju granicu.  :46
My philosophy is: It’s none of my business what people say of me and think of me. I am what I am and I do what I do. I expect nothing and accept everything. And it makes life so much easier.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4815
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #104 poslato: Januar 09, 2016, 09:31:35 posle podne »
na e46 kada pritisnes dugme da iskljucis upali lampicu i cim osjeti proklizavanje pali ga automatski, a kada dugme drzis duze upali lampicu kao od rucne ali zute boje i onda je iskljucen 100%. ja sam se iskreno skroz odvikao prednjeg pogona i sada kad vozim prednji ogon pogotovu po snijegu i ledu hoce auto da mi pobjegne preko nosa ravno, dok sa zadnjim udarim malo kontre i ravnam bez pola muke.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #105 poslato: Januar 10, 2016, 01:25:01 posle podne »
 :75


Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #106 poslato: Januar 10, 2016, 02:15:27 posle podne »
Hajde da se i ja malo uključim u raspravu. Kao što je poznato svima automobili su nastali od kočija koje su se pokretale snagom konja ili neke slične životinje. E,sad me zanima,zašto su konji "VUKLI",a ne "GURALI" kočiju? Mislim da to mnogo govori. Po meni zadnji pogon ima svrhu samo ako auto ima preko 250KS,ostalo je bez veze.
Doduše iskompleksiranim "drifterima" koji voze BMW 316 sa jadnih i bijednih 100-tinjak konja je zadnji pogon mrak. Samo ne možeš "međedu" objasniti da sa tih jadnih 100KS u motoru,na zadnjim točkovima ima oko 40,jer mu ostatak pojede mjenjač,kardan i diferencijal.
I još nešto,slabo sam kad na snijegu (pošto ga ovdje kod mene zna biti poprilično) stao sa prednjim pogonom,ali sam se zato nagledao raznih BMW-a i Mercedesa kako onako jadno stoje pored puta,dok sam ja išao bez problema i to sa lošijim gumama nego su oni imali.
Nikad neču moći shvatiti kako neko može kupiti Mercedes ili BMW,kad se za manje para može kupiti 5x bolji Audi sa lijepim Quattro pogonom.
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4815
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #107 poslato: Januar 10, 2016, 02:19:00 posle podne »
uz Sabine Schmitc jos jedna leteca Njemica
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #108 poslato: Januar 10, 2016, 02:44:41 posle podne »
Kad smo vec kod konja i kilovata

"In general, the majority of the weight is borne by the front legs, while the rear legs provide propulsion."

 :36


Van mreže Niki Lauda

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-1
  • Pol: Muškarac
  • JeRi DiZel?
  • Auto: B6, Mk2, Yaris
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #109 poslato: Januar 10, 2016, 04:56:37 posle podne »
Blago ovim zenama, uzivaju u zivotu.  :)
My philosophy is: It’s none of my business what people say of me and think of me. I am what I am and I do what I do. I expect nothing and accept everything. And it makes life so much easier.

Zrnojed

  • Gost
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #110 poslato: Januar 10, 2016, 05:41:28 posle podne »
Hajde da se i ja malo uključim u raspravu. Kao što je poznato svima automobili su nastali od kočija koje su se pokretale snagom konja ili neke slične životinje. E,sad me zanima,zašto su konji "VUKLI",a ne "GURALI" kočiju? Mislim da to mnogo govori. Po meni zadnji pogon ima svrhu samo ako auto ima preko 250KS,ostalo je bez veze.
Doduše iskompleksiranim "drifterima" koji voze BMW 316 sa jadnih i bijednih 100-tinjak konja je zadnji pogon mrak. Samo ne možeš "međedu" objasniti da sa tih jadnih 100KS u motoru,na zadnjim točkovima ima oko 40,jer mu ostatak pojede mjenjač,kardan i diferencijal.
I još nešto,slabo sam kad na snijegu (pošto ga ovdje kod mene zna biti poprilično) stao sa prednjim pogonom,ali sam se zato nagledao raznih BMW-a i Mercedesa kako onako jadno stoje pored puta,dok sam ja išao bez problema i to sa lošijim gumama nego su oni imali.
Nikad neču moći shvatiti kako neko može kupiti Mercedes ili BMW,kad se za manje para može kupiti 5x bolji Audi sa lijepim Quattro pogonom.
E svaka ti dala za ovo!

Sent from "Zhb"


Van mreže Bata83

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 300
  • Age: 40
  • Lokacija: Djurdjevo
  • Karma: +3/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk3 2.0 16v
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #111 poslato: Januar 10, 2016, 05:43:19 posle podne »
Prva zima sa pogonom na prednjim tockovima 7 god vozio e30, pao sneg opustena voznja kad gle cuda, na semaforu poceo da me pretice zadnji kraj prilikom skretanja. Po navici udarim kontru i malo po gasu a ono ni da ga dirne. Tako po meni svaki pogon ima svoje prednosti i mane, posto zivim u vojvodini nije mi problem sta cu voziti.
Vise volim zanji pogon posto je zanimljivije za voznju ali to  sada spada u vrstu nasilnicke voznje  boodala

Van mreže Slobodan.

  • VW Početnik
  • Poruke: 124
  • Lokacija: Klondajk
  • Karma: +4/-36
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf2 paja b6
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #112 poslato: Jun 25, 2016, 12:16:46 pre podne »
Samo prednja vuca, tu je kraj  ovi sa zadnjom vucom redovno guraju sa parkinga cim se  sneg zabeli a zimi ih  pored puta ima vise nego znakova kad krene da veje.

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #113 poslato: Jun 25, 2016, 10:06:18 pre podne »
Da se i ja nadovezem,Od kad znam za sebe vozim prednji pogon i to zimi po bas dubokim snegovima...Po meni posle syncro i 4x4 pogona ide prednji.Ako slucajno stane nekad po dubljem i raskvasenom snegu,onda su tu lanci ili prosto kretanje u rikverc bez lanaca i do sad nema da me je neki sa prednjim pogonom ostavio...Inace probao sam i nekolko e30 320 a i ladurina lom i mogu vam reci da mi se to nista ne svidja(msm na e30).Po meni prednji pogon je zakon. :26
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #114 poslato: Jun 25, 2016, 01:29:26 posle podne »
Najlepši osećaj u vožnji sa zadnjim pogonom je izvlačenje iz krivine preko gasa. Sa prednjim pogonom u najboljem slučaju vozilo ostaje neutralno, a u većini slučajeva prednji kraj beži ka spoljnom delu krivine. Dugo već vozim prednji pogon i isto tako dugo sanjam zadnju krutu osovinu sa LSD.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #115 poslato: Jun 25, 2016, 01:51:41 posle podne »
Deluje, što kolega TTS kaze, da je fizički lakse automobilu sa prednjom vučom. Lakše je gurati, nego vući, to stoji. Auto sa zadnjom vučom ima više gubitaka, ako se tako pogleda, mada recimo BMW to kroz istoriju nije pokazao. Ako pogledamo modele od pre 20 godina, BMW je uvek bio startniji i bolje ubrzavao od Audija, VW-a, Opela ili Mercedesa. Sa novijim generacijama sve se nekako izjednačilo, razlika je samo ko šta voli.

Ja sam za prednju vuču, pošto mislim da je lakse zimi, kada proklizaš ili se zaglaviš, da izmanevrišeš sa točkovima na kojima je pogon, nego sa onima na kojima nije.

Svi koji zivite u BG, znate...Raskrsnica B.D. Stefana i Dečanske. I skrećete iz Bulevara D. Stefana u Dečansku...Jedne zime neočišćeno, meni gume onako, nisu bile krš, ali nisu ni za reprezentaciju. Imao sam Passata B5, a ispred mene BMW 5 e39. Čovek se jedva popeo uzbrdo i skrenuo. A ja bez problema. Potrefiše nam se putevi i stanemo jedan do drugog na semaforu na Zelenom Vencu. Bacim pogled kakve su mu gume. Sve 4 bolje od mojih.

Znate ono kada stariji ljudi kažu, za ,,Tristaća,, , nekad misaonu imenicu... ,,Tristać bio limuzina, veliki, udoban...Ali zimi bez džaka cementa u gepeku bolje da ne krećeš,, .
« Poslednja izmena: Jun 25, 2016, 01:53:57 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Rocco77

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Podgorica Crna Gora
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #116 poslato: Jun 26, 2016, 08:05:41 pre podne »
Sto se mn tice VW prva ljubav koja zaborava nema,kao daily car koristim iskljucivo vozila marke bmw.Trenutno vozim 523i e39 kojeg ne bih promijenio trenutno ni  za jednu prednju vucu. Sto se tice agresivnije voznje u svaku krivinu cu uci sa vecim gasom nego ijedna prednja vuca,a izac iz krivine sa jos vecim osmjehom.Sto se snijega tice kod mn rijetko kad padne tako da stim nemam problema

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока


Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #117 poslato: Jun 26, 2016, 12:16:09 posle podne »
Jbg ovde uporedjuju tristaca i ladu specijal sa golfom 4, e39 niko nije video kamoli vozio

edit izvinjavam se video ga blejd jednom na raskrnici procitao iz kabine dot na obe gume :48
« Poslednja izmena: Jun 26, 2016, 12:21:50 posle podne od strane Desmo »

Van mreže s/line

  • VW Klub Prijatelj
  • Sr. Member
  • ***
  • Poruke: 717
  • Lokacija: Grocka
  • Karma: +34/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #118 poslato: Jun 26, 2016, 12:53:11 posle podne »
Nema većeg zadovoljstva nego dobar powerslide u krivini,ali jebi ga volim Audi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Prednja vuca protiv zadnje
« Odgovor #119 poslato: Jun 26, 2016, 04:33:29 posle podne »
Ja sam upoređivao BMW 5 E39 i Passata B5, koji su nedge istih godina. Tristaća sam spomenuo, pošto je to bio auto koji nije imao ništa sem ,,suve,, mehanike. Kakav sistem protiv proklizavanja - kakva čuda? Nego polako i paziš da ti ne zapleše zadnji deo auta.

Pitam ja bilo koga od vas...Da li ste imali slučaj da se zimi zaglavite ili proklizate sa autom sa zadnjom vučom i sa prednjom? I kako vam je bilo u oba slučaja?

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.