Autor Tema: B8 ugradnja parking senzora ili kamere  (Pročitano 10120 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AleksandarA

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Age: 44
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mozda Passat B8
B8 ugradnja parking senzora ili kamere
« poslato: Februar 08, 2020, 02:30:57 pre podne »
I jedno i drugo ima svojih prednosti i mana. A svakako je mana za oba, naknadna ugradnja. Jer sam protiv tih naknadnih ugradnji bilo cega. Ali nemam izbora. Auto je kupljen polovan i takav je kakav je, a meni treba bar jedno od ova dva.
Ako bi isao na senzore, izbegao bi one najjeftinije koji se iz aviona vide da su naknadno ugradjeni i uglavnom sastave jedno 6 meseci da rade kako treba. Nemaju graficki prikaz na fabrickoj multimediji, jedva se cuju ako ih igradite bilo gde osim negde kod glave vozaca (uglavnom u srednjem stubu). Pa ako imate preporuku za parking senzore koji zadovoljavaju moje kriterijume.
Ako bi isao na kameru, takodje mi treba neka pouzdana varijanta. Ali i pouzdan majstor koji ce to da ugradi kao dolikuje. Takodje, ne znam da li je uopste moguce povezati je na fabricku multimediju.
Izbegao bi onu, za mene najpovoljniju varijantu, da sam porucujem preko ali-a. Jer cu da se nacekam da sitgne, pa jurim majstora, pa kada ne bude radilo kako treba lupam glavu da li je do majstora ili izbora kamere. Dakle tu mi odgovara, odem negde, ugrade mi i odmah vidim radi li ili ne, zadovoljava li moje kriterijume ili ne. I opet ako posle odredjenog vremena pocne da zeza, imam kome da se obratim po tom pitanju.
Pa dajte neke predloge, sta je bolji izbor. Kamera ili parking senzori. Kao i gde to kupiti i ugraditi.


Fotografija je preuzeta sa interneta. Kod mene je identicni uredjaj u pitanju, samo nemam navigaciju. Tako da su sa desne strane umesto dugmeta NAV i TRAFFIC kod mene SETUP i SOUND.

Hvala

Van mreže chanandler_bong

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan AD1 2.0TDI
Odg: B8 ugradnja parking senzora ili kamere
« Odgovor #1 poslato: Februar 29, 2020, 01:38:12 posle podne »
Pozdrav, ja sam na istom zadatku, sa Tiguanom AD1 obzirom da su uređaji isti mogu ti odgovoriti u vezi kamere. Postoji jeftinija i skuplja originalna varijanta, odnosno "low" i "high", razlika je u tome što skuplji prikazuje putanju vozila pomeranjem volana a jeftiniji ne, druga razlika je da je jeftiniji samo plug&play a skuplji pored instalacije potrebno je kodirati HU (head unit) kako bi funkcionisao.

Van mreže AleksandarA

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Age: 44
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mozda Passat B8
Odg: B8 ugradnja parking senzora ili kamere
« Odgovor #2 poslato: Februar 29, 2020, 02:54:17 posle podne »
Hvala na odgovoru. Ta fabricka bi trebala da je u znaku na gepek vratima. Valjda ima elektromotorcic, kada se ubaci u rikverc, znak se malo podigne i pojavi se kamera.
Da li imas neku preporuku gde ugraditi. Kako sam naveo u predhodnom postu, vise sam za opciju da odem negde, zavrsim sve i ne mislim dalje o tome.
Pozdrav.

Van mreže AleksandarA

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Age: 44
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mozda Passat B8
Odg: B8 ugradnja parking senzora ili kamere
« Odgovor #3 poslato: Mart 07, 2020, 12:05:07 posle podne »
Odlicno. Znaci moze to sto sam ja zamislio. Jos samo da nadjem gde to da uradim, jer koliko vidim ti si iz Hr :(

Na mreži AleksandarAca

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: B8 ugradnja parking senzora ili kamere
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 19, 2021, 10:00:21 posle podne »
Isto pitanje imam i ja - gde u Beogradu ili Srbiji moze da se ugradi kamera za Passat B8 karavan sa OEM dinamickim linijama i izgledom za Discovery pro uredjaj sa slike (slika skinuta sa neta da se vidi koji je uredjaj).


Sent from my SM-N985F using Tapatalk
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2021, 10:04:30 posle podne od strane AleksandarAca »

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: B8 ugradnja parking senzora ili kamere
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 20, 2021, 01:08:55 pre podne »
Ugrađujem ja, povezivanje, kodiranje, kalibracija... piši pp ako te interesuje

Na mreži AleksandarAca

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: B8 ugradnja parking senzora ili kamere
« Odgovor #6 poslato: Mart 22, 2022, 11:51:19 posle podne »
Uradjen retrofit OEM Highline kamere kod Dixona Code Goat pre nekog vremena i sve radi kao fabrika.


Sent from my SM-G998B using Tapatalk
« Poslednja izmena: Mart 22, 2022, 11:53:24 posle podne od strane AleksandarAca »

Van mreže markoricko88

  • VW Početnik
  • Poruke: 13
  • Lokacija: paracin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: B8 ugradnja parking senzora ili kamere
« Odgovor #7 poslato: Mart 24, 2022, 01:54:31 pre podne »
Mnogo mocna stvar,kad izlaziz sa parkinga milina pozadi sve vidis hvata veliki ugao i ako auto pored tebe stoji nema da polako krenes pa bacis pogled dal ima neko sve se vidi na nju...menja se i ugao kamere kad treba npr prikolicu da prikacis za rudu...

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока