Autor Tema: KONEKTORI DIZNI  (Pročitano 11886 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
KONEKTORI DIZNI
« poslato: Septembar 23, 2018, 08:02:49 posle podne »
 :26Pozdrav,da li mozda neko zna kako da dugorocnije resim problem sa konektorima dizni?naime svakih 1000/1500 km mi pocne trokirati auto,trza,trese,radi na 3 klipa,,,vise puta su mi majstori to popravljali tako sto te konektore izvade iz ležišta vrate i auto posle toga ide kao da nista nije bilo.Dijagnostika pokaze da je problem npr 2 dizna on samo taj đžek,konektor protrese,vrati i sve stima....ali dugoročno to ne pije vodu....usred voznje opet pocne da trza.Čak sam i ja jednom skidao poklopac i to odrađivao i auto ide lepo....Da li je mozda kvar negde dublji od tih konektora ili je potrebno mozda promeniti tu celu instalaciju sa ta 4 konektora?Da napomenem da auto nikada ne izbacuje crni dim i slično.
Kad radi normalno ima normalnu snagu i kompresiju...Valjda se ta instalacija zove magistrala ili nesto slično.

Unapred hvala za normalne komentare. :) :)



« Poslednja izmena: Septembar 23, 2018, 09:06:41 posle podne od strane Goranbanjica »

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #1 poslato: Septembar 23, 2018, 09:47:51 posle podne »
Pa najbolje da ju zamjenis drugom, mislim da je to najlakse rjesenje.
Ili ako ti stalno jedan konektor pravi problem, odcvikaj ga sa otpada ostavi 3-4 cm zice, odcvikaj svoj nabaci termobuzir i zalemi.
Ali mislim da je daleko bolje zamjeniti drugom polovnom ili novom.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #2 poslato: Septembar 23, 2018, 10:15:52 posle podne »
Kad je majstor radio pokazalo da je 2 kontakt problem.On ga prodrmo vratio i auto ko zmaj.E sada se meni desilo isto na putu usred noci i nisam imao pojma koji je.Izvucem sva 4 vratim nazad i auto ide lepo.Ali sve ucestalije mi se to desava.Mozda najbolje promenit tu magistralu novom i mozda se resi problem.Slazem se drug.Nema smisla svaki 1000 km otvarati dekle....verovatno dotrajalo...nadam se da nije negde dublji problem i da su u pitanju samo ovi konektori?
« Poslednja izmena: Septembar 23, 2018, 10:18:25 posle podne od strane Goranbanjica »

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #3 poslato: Septembar 24, 2018, 08:09:41 pre podne »
Prvo na dijgnostiku izmeriti protok dizni.Onda promeniti magistralu ili skini sa istog auta čisto da uporediš.Onda opet na dijagnostiku i uporediti parametre.Ako je razlika primetna ,najbolje kupiti novu magistralu sa novim instalacijom.
U firmi smo imali isti problem sa kombijem.Stavili nova creva i instalaciju i nikad više nije tu imao problem.
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2018, 08:14:15 pre podne od strane 2busy »
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #4 poslato: Septembar 24, 2018, 09:21:12 pre podne »
Busy hvala.Tako cu i napraviti...jer iako se ti konektori izvade,vrate,ucvrste za mesec dana opet trza i traktorise..dotrajalo...18 godina star auto..nekada ali povremeno hoce i da podrhtava i trza u 1 brzini kada krenem...zatrese se auto..to nema veze sa ovim problemom mozda ali da ne otvaram novu temu....nemam pojma sta je to..
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2018, 09:28:20 pre podne od strane Goranbanjica »

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #5 poslato: Septembar 24, 2018, 05:40:13 posle podne »
Busy hvala.Tako cu i napraviti...jer iako se ti konektori izvade,vrate,ucvrste za mesec dana opet trza i traktorise..dotrajalo...

Da li je mozda problemm i u nekim ulošcima od dizni?

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #6 poslato: Septembar 24, 2018, 09:25:46 posle podne »
Busy hvala.Tako cu i napraviti...jer iako se ti konektori izvade,vrate,ucvrste za mesec dana opet trza i traktorise..dotrajalo...18 godina star auto..nekada ali povremeno hoce i da podrhtava i trza u 1 brzini kada krenem...zatrese se auto..to nema veze sa ovim problemom mozda ali da ne otvaram novu temu....nemam pojma sta je to..
Ako treska kad pustas kvacilo i pocinjes da se pomjeras onda je plivajuci vjerovatno ako ga imas. Ako je ubacen fiksni zamjac moze biti korpa/lamela
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #7 poslato: Septembar 25, 2018, 07:19:26 pre podne »
Ni sam neznam jel  plivajuci ili fixni.A te simptome imam ali zanimljivo samo ponekad...ne svakodnevno...to mi jako cudno...npr kada imam neki put od 1500 km vratim se,sutradan treska prilikom pustanja kvacila .posle se smiri....

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 12, 2018, 08:43:20 pre podne »

Pa najbolje da ju zamjenis drugom, mislim da je to najlakse rjesenje.
Ili ako ti stalno jedan konektor pravi problem, odcvikaj ga sa otpada ostavi 3-4 cm zice, odcvikaj svoj nabaci termobuzir i zalemi.
Ali mislim da je daleko bolje zamjeniti drugom polovnom ili novom.

Zamenih magistralu za polovnu i sad mi zvuk motora ko traktor...majstor menjo....uzas..trese razbija

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 13, 2018, 03:03:19 posle podne »
Kod ovog traktorisanja nije ni magistrala problem jer je proverena...vec izgleda onaj djek u dizni i da na njemu gubi kontakt....a ne djek na magistrali...jel mozda neko zna jel se taj đžek moze posebno promeniti ili moram kupovati drugu diznu????Jer taj djek se cak moze skinuti sa dizni ali pitanje da li bi to neko skidao sa dizni...i prodao...

Prvo na dijgnostiku izmeriti protok dizni.Onda promeniti magistralu ili skini sa istog auta čisto da uporediš.Onda opet na dijagnostiku i uporediti parametre.Ako je razlika primetna ,najbolje kupiti novu magistralu sa novim instalacijom.
U firmi smo imali isti problem sa kombijem.Stavili nova creva i instalaciju i nikad više nije tu imao problem.

Stavili mi polovnu magistralu ali me zezno servis i uvalio mi neku da mi celi auto tresao kad mi stavise tu magistralu..ja vratio opet staru i radi lepo...elektricar mi proverio staru i nema greske na njoj...očigledno je problem u đžeku koji je u dizni a ne  u đžeku koji ide iz magistrale...ne znam da li bi mogao promeniti te đžekove a da ne menjam komplet diznu...jer se nalaze u dizni....
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2018, 12:33:09 posle podne od strane Modus »

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 17, 2018, 02:22:47 posle podne »
Mozeli mi neko reci sta je problem kada mi auto pocne trzati tj traktorisati i raditi na3 cilindra?Odvedem na servis očiste mi konektore na magistrali radi neko vreme dok se dobro auto ne zagreje i opet ista stvar.Opet odvedem na servis prikljuce na lap top i dijagnostika pokaze problem 2 cilindra.Opet oni čiste magistralu i jovo nanovo.Ja kazem da mozda nije problem u dizni.Kazu nije!!!!A problem ne mogu resiti.Hvala na komentarima.

Van mreže dekishaaa

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 TDI
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 18, 2018, 12:45:56 pre podne »
Odi do bosiste nekog na pregled.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk


Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 24, 2018, 07:55:34 posle podne »
Imam 3 diagnoze zasto trza...magistrala(elekticna instalacija)...čistiti dizne....bregasta....kazu jedno po jedno resavati...
Standardna nasa posla....moram sam provaliti u cem je problem

Van mreže dekishaaa

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 TDI
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 25, 2018, 12:04:39 pre podne »
Ko sto rekoh odi do bosiste nekog dok Jo's nisi spucao para bez veze. Ako volis sam da cackas to je vec nesto drugo.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk


Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 25, 2018, 10:03:23 pre podne »
Bio kod bošiste on bi cackao dizne a drugi bošista bi menjao magistralu el.instalaciju....nije lako drug moj...a meni se ne daj pare za oboje ako ne moram....nema ueednacenog stava to je problem...vise puta mi menjali 10 stavki dok ne rese sada pazim jbg..
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2018, 10:48:53 pre podne od strane Modus »

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 25, 2018, 03:12:56 posle podne »
Bio kod bošiste on bi cackao dizne a drugi bošista bi menjao magistralu el.instalaciju....nije lako drug moj...a meni se ne daj pare za oboje ako ne moram....nema ujednacenog stava to je problem...vise puta mi menjali 10 stavki dok ne rese problem.Sada pazim jbg..
Ako ima gde bošista koji ce reci "taj kvar imaš a ne ako ne budu dizne onda je magistrala,ako nije ni ona onda je bregasta,ako nije ni bregasta promeni auto"....klasicno tezgarenje....ja još nisam sreo majstora koji ce vratit lovu ako je pogresio....tako jedno po jedno menjati moze svatko.....
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2018, 03:35:41 posle podne od strane Goranbanjica »

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 25, 2018, 03:33:21 posle podne »
Kada se spoji na vcds moze se vidjeti odstupanje tj korekcija ubrizgavanja dizni. I po tome se moze vidjeti jesu li dizne problem.
Bregasta kad se potrosi vidi se okom da je potrosena a obicno uz to propanu i hidropodizaci.
A mislim da ti je najjeftinija solucija nova magistrala i probaj.

A i majstori su ljudi. Tesko ko ce znati sto posto sta je osim vidovitog Milana ako ga se jos ko sjeca  :57
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 25, 2018, 03:40:28 posle podne »
Hvala Spedy cenim takve odgovore.....meni to nijedan majstor ko ti ne rece....ne krivim ja njih ako pogrese...ali kad pogrese ne priznaju gresku...zadnji put mi promeniše polovnu magistralu auto posle tako počeo traktorisat i proizvodit jači zvuk...razbiao je...ja se vratih reklamirati ni okreunli se nisu....ne vratise ni pare i još neljubazni....neznam sta uradiše...verovatno na silu gurali neodgovarajuću magistralu...

Meni bošiste spoje na komp ne izbacuje gresku kad auto ne trza-secka....i kazu cisti dizne....auto lepo ide dok nije u fazi da pocne trzati....kad trza oni reinstaliraju đžekove/konektore stisnu i on ko nov...kad se dobro zagreje...nekih 500 km da vozim neki dalji put opet trzanje i baci me na 3 klipa....laptop pokaze "prekid sagorevanja 2 klip"....ja opet kod majstora oni opet stegnu konektore i nikom nista.....probam dugorocno resiti ali svi se ograde kada treba popraviti sa"možda je dizna mozda magistrala....i ja ko amater znam da je mozda...ali ne daje mi se 200 eur tek tako...orginal magistrala 100,ciscenje dizne 100 eur....
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2018, 03:46:42 posle podne od strane Goranbanjica »

Van mreže dekishaaa

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +1/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 TDI
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 25, 2018, 04:18:11 posle podne »
Dizne mora da se skinu I da se stave na probni stol. 99% je neki od injektora. Aj pa javi sta se desava

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk


Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: KONEKTORI DIZNI
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 25, 2018, 04:46:45 posle podne »
Nisu mi to resenjje nudili vec odmah CISCENJE DIZNI....100 eur i tacka...ukljucio lap top koji nije pokazivao nikakvu gresku i rece da moram cistiti dizne....ne da ih proverava pa tek onda čisti...vec ODMAH čistiti

Konsultirao sam se sa neki bošistom i objasnio mi kao ako se djekovi na magistrali prodrmaju pa radi motor normalno nemaju sta čačkati po diznama....ko ce ga znati vise sta je...



« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2018, 05:01:39 posle podne od strane Goranbanjica »