Autor Tema: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...  (Pročitano 428475 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1520 poslato: Mart 04, 2015, 09:03:04 posle podne »
Da li ima opciju da sam uključi pauzu na Youtube ako okreneš glavu?

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1521 poslato: Mart 04, 2015, 09:19:55 posle podne »
Ne znam da li radi za youtube, ali znam da radi kad se pusti video klip u njegovom plejeru.
Danas sam uzeo 102. Nisi citao onaj veliki post :) napisao sam dve godine.
Zoco, sve sto ti nije jasno nije ni bitno na kraju, to su detalji za one koji znaju o cemu govorim.
Svi Nokija telefoni su dosta dobri, pisao sam pre godinu dana od Nokiji 520 (najslabijem modelu) koji i danas radi odlicno i bez stucanja. Jedan kolega je uzeo Nokia 930 i to je odlican telefon, ali samo je stvar navike da li ti se svidja Windows operativni sistem ili ne. Ja sam razmislio i dosta mi je drazi Android operativni sistem, pruza vise mogucnosti, ja se lakse pronalazim u istom. Ipak dosta vise ima aplikacija za Android nego za Windows sto je jedan od razloga zasto Windows radi tecnije na slabijem hardveru jer su slabe sanse da ga lose optimizovana aplikacija ugusi. Npr Windows iz meni nekog nepoznatog razloga ne prepoznaje OTG fles memoriju. Ubacim u svoj telefon mali fles na mikro USB port i odma pusta film Grdanu u full HD. Izvadim flesh stavim kod kolege u Nokia930 i uopste ga ne prepozna. Posle zguglamo da Nokija jos nije podrzala OTG memorije za svoje telefone. U svakom slucaju to su dobri telefoni ukoliko nemas predrasuda prema Windowsu
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1522 poslato: Mart 04, 2015, 09:31:41 posle podne »
Wele ne jedno Pivo nego Gajba ... ako ne pijes Pivo ...paket Coca-cole ...   congratulations

razumeo sam te , upravo su to detalji kome sta vise odgovara tj sta ko zeli od kog modela i sistema telefona ... koji ustavri vise odavno nisu samo telefoni ... imao sam Lumiu 520 ... bas mi je bila nekako bedna i slaba ... zato sam te i pitao konkretno za model microsoft 640  ;)

drugar ima Lumiu 930 stalno ga baterija nesto zzz ... a nov Fon ...  lost006

 :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Zrnojed

  • Gost
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1523 poslato: Mart 04, 2015, 10:14:06 posle podne »
Ma nemam ja predrasude,no je sve zbrkano ,brate. Dokle nađem neku opciju,podešavanje ili funkciju,ode voz,zajedno sa mojim strpljenjem. Zavrzlame oko Win-Nokia naloga neću da pominjem. Pih!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1524 poslato: Mart 04, 2015, 11:50:14 posle podne »
I meni je taj Win interfejs nekako nedovrsen. Jutros sam pokusao da otvorim docx fajl koleginici na Lumiji i na kraju nisam uspeo da sacuvam fajl iz mejla na telefon. Bas su zapetljali. Daleko brze radim navigaciju kroz android, pogotovu sa LG resenjima npr svajp sa 3 prsta i sl. Bas malopre preko Hangouta kuckam sa dva drugara istovremeno jedan u Spaniji, drugi u Sloveniji i samo switch-ujem komunikaciju. I onda pomislim kako bi ovo islo na Nokiji... NIKAKO ! :D  Mada sve su to sitnice i sve ima svoje dobre i manje dobre strane.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Zrnojed

  • Gost
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1525 poslato: Mart 06, 2015, 06:19:00 posle podne »
Ja sam gledao i android na Nokia fonu,ali su i njega uspjeli da zajebu.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1526 poslato: Mart 11, 2015, 09:02:46 pre podne »
Preksinoc bili u kafani i nenajavljeno puste u prodaju karte preko neta za play-off. Drugar sa I-phone 5s ne moze da kupi, tj. ne moze da "klikne" na sedista na mapi stadiona. Jos 2-3 telefona bila tu Android ista stvar, vadim Nokiu N8 iz sprdnje da probamo, kad ono bez problema odradio. Karte su inace bile rasprodate za 15 min.
Castili me pivo. :26

PS: I na Androidu i na Symbianu smo koristili Operu, bas ni meni nije bilo jasno...
« Poslednja izmena: Mart 11, 2015, 09:04:35 pre podne od strane Madison »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1527 poslato: Mart 11, 2015, 11:41:57 pre podne »
Ti sto su pravili tu online kupovinu su strucni ko nas ministar policije kad oni nisu testirali kako se ponasa na najpoznatijim i najrasprostranjenijim platformama Ili vi imate cevap prste :)
Mi na poslu koristimo neka sherovana dokumenta na Gugldrajvu i samo kolega sa Nokijom ne moze da menja podatke vec samo da ih cita. Ista prica je i u obrnutom pravcu. Ako on sa OneDrive (Majkrosoftova verzija Gugldrajva) sheruje Androidima mi mozemo samo da ih citamo.

Da li ima opciju da sam uključi pauzu na Youtube ako okreneš glavu?
  Testirao sam. YT se ponasa kao aplikacija i cim pokrenes neku aplikaciju ne gasi se ekran i ne pauzira, ali ako si u glavnom meniju (YT ili bilo gde) i dokle god imas upereno lice u telefon nece se ugasiti.
Dva dana baterija izvlaci opusteno. Veoma je tolerantna na pozive, ali igranje igrica kolje. Preko noci telefon u standby rezimu potrosi 1do 2% baterije sto je smesno.
Ne vidim nikakva podesavanja za kameru sto se tice nocnog rezima, slike su korektne, daleko od odlicnih i verujem da je nokija tu daleko bolja. Bas cu da opalim koju nocnu uporedo sa kolegom.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1528 poslato: Mart 11, 2015, 12:55:52 posle podne »
Jeste njihova greska, ali cak i pretraga bolje radi kod mene, tj. izbacuje odmah sugestije kao na kompu, kod njega na I nema.
Daleko od toga da je moj fon bolji, Symbian nazalost umire, tj. kompanije ga ubijaju, ali je lepo kad vidim kako ova "starudija" bolje odradi posao. Kao kad dvojka gti odere novu a6 tdi. :) O kameri da ne pricam, zbog nje sam i uzeo telefon.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1529 poslato: Mart 11, 2015, 01:19:14 posle podne »
Ja koristim vec pola godine LG L80 i mogu reci da je telefon vise nego dobar, najvise me je odusevila baterija od 2450 mAh, uz aktivno koriscenje sastavi dva dana bez problema, takodje po meni pravi telefon po velicini i po samim mogucnostima, nije mi se desilo da zabaguje nijednom, drago mi je sto se mogu koristii sve google aplikacije kao na kompu, jedina mana koja meni malo smeta je kamera koja ne pravi fotke nekog kvaliteta, ali opet za 5 megapixela zavrsava posao.
Sledceci koji budem kupovao ce verovatno biti LG g3 ili neki samsung, losa iskustva sam imao sa HTC i Alcatelom iako su imali jake konfiguracije.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1530 poslato: Mart 11, 2015, 01:57:42 posle podne »
Retko koji tel da je spor danas. Proveris i rezultat u antutu benchu za odredjeni telefon.Zasto mislim da je 5" danas min granica? U kuci imam 3.2" 4" 4.3" (moj tel) 5" i dva 8.3" tableta i ovaj od 5" mi posle tableta najprirodniji za koristenje. Danas je telefon sve manje tel, a sve vise MF uredjaj. Interesantne su najave za fablete koji se pojavljuju uskoro na trzistu, licno mislim da vredi sacekati koji mesec za opasne uredjaje.
http://www.aliexpress.com/store/product/Original-iocean-M6752-Octa-Core-1-7GHz-5-5-1920X-1080-IPS-3GB-RAM-16GB-ROM/404310_32285598794.html?spm=5261.1730211.1998430228.1
Dual sim, 8core64bit, 3GB ram, 5.5", 16GB interne, fullHD res za 200$?
Moze.
Pri tome Antutu pokazuje solidno bolji rezultat od G3, S5, M8...
LG resenja u Samsung kucistu
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže im6987

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 730
  • Age: 50
  • Lokacija: Knjaževac
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • VW
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1531 poslato: Mart 11, 2015, 05:48:04 posle podne »
Sve je to lepo, al ako se kojim slucajem pokvari nesto ili npr napukne staklo na ekranu, delova u Srbiji za ovo nigde.. Dok narucis delove iz Kine, pa cekas par nedelja na njihov dolazak... Evo ja bih prvi uzeo neki no name telefon sa extra specifikacijama samo da rese problem sa delovima i podrskom.
VW champ1

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1532 poslato: Mart 11, 2015, 06:05:30 posle podne »
Nema ništa od rezervnih delova, čim je ZTE racer II izašao ja kupio klincu, nisam nikad našao foliju i futrolu za njega.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1533 poslato: Mart 11, 2015, 08:44:53 posle podne »
Za 200$ i da se raspadne istog trena nije neka preterana žalost. Razumem skepticizam mada delove i kad bi postojali u Srbiji plaćali bi ih bar 2x skuplje. Skoro sam za firmu uzimao neke mrežne adaptere koji su kod nas 40e, a u Kini 11$ i rade savršeno. Ja ionako godinama kupujem skoro sve preko neta. Iz Kine do Srbije 15-25 dana u najgorem slučaju, a iz UK otprilike 7-10 dana.
Gledao sam nemački test za ovaj telefon dobio je 9/10 ocenu, meni interesantnan jer je dual sim što mi treba za ženu.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1534 poslato: Mart 11, 2015, 08:47:10 posle podne »
Mnogo je moćan, nama šta   formidable
Kažeš iz Kine do Srbije 15-25 dana, ne treba duže?

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1535 poslato: Mart 11, 2015, 10:05:32 posle podne »
Treba duze ako je bas negde zapelo.Meni je iz kine najbrzi paket stigao za dve nedelje okruglo a najduze sam cekao mesec ipo dana.
Ovaj telefon je na nekom snizenju na aliju inace kosta mislim oko cetiri glave $, i treba imati u vidu da ce krvnici naplatiti carinu za robu skuplju od 50€...
Земунчанин

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1536 poslato: Mart 11, 2015, 10:23:27 posle podne »
Ok. Tnx!  :26

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1537 poslato: Mart 12, 2015, 12:12:54 pre podne »
Paketi iz Kine najvise vremena gube u nasoj carini. To vidim po broju za pracenje. Cesto 5-6 dana bleje po raznim razvrstavanjima i kontrolama. Koliko vidim regularna cena ovog telefona je 240$. Inace jako brzo ovi telefoni se nadju kod nas u prodaji po slicnim cenama kao i u Kini npr vidi Meizu MX4 na Ali i Amazonu su 300e+ otprilike kao i kod nas u oglasima.
Cekam od drugara tacnu informaciju troskova nase carine, pa cu napisati. Da je samo 20% carina to bi bilo super :) mada ima vise nacina da se nabavi ovaj tel povoljno.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

pekar

  • Gost
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1538 poslato: Mart 12, 2015, 12:20:14 posle podne »
ide ti 20% PDV i plus 10% carina,sto znaci na ukupnu cenu plus 30% gore, provereno jer sam ja jedan telefon narucio sa alia ;)

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1539 poslato: Mart 12, 2015, 02:37:19 posle podne »
Ali expres zna da iznenadi i pozitivno i negativno. Drugaru sam narucio neki punjač za Sony expiriu Z3 i stigao je za 12 dana. I tri puta jeftiniji nego u Srbiji. Meni da stignu led sijalice je trebalo skoro 50 dana. Dosta zavisi i od toga koliko duboko u unutrašnjosti Kine se nalazi  lokacija prodavca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!