Autor Tema: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi  (Pročitano 12358 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« poslato: Avgust 21, 2021, 09:29:25 posle podne »
Pošto se rukovodim nekom svojom "škoda nikad dosta" juče smo dobili novog člana limene porodice.
U putanju je fabia, u combi varijanti, elegance paket opreme al nažalost za Srpsko tržište tako da elegance i nije bas elegance al dobro nista sto se ne može srediti. Auto je 2005 godište, kupljen nov u Srbiji, sa 37kkm stigla 2015 kod mene na posao i od onda je vozim službeno. Da ne širim i dužim priču posle neuspjelog prvog pokušaja otkupa konačno je došla u moje vlasništvo juče, sa nepunih 95kkm. Kao što naslov kaze opremljena je 2.0 benzinskim motorom od 85kw. Posla oko nje ima, prvih par slika su odmah nakon preuzimanja









Van mreže miovrag

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Age: 38
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touran,Polo,Leon
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #1 poslato: Avgust 24, 2021, 08:04:45 pre podne »
Da te dobro sluzi zemljače,pa sa njom do Norveske da stignes

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #2 poslato: Avgust 24, 2021, 09:08:34 pre podne »
Ne znam sto se hvalis kad je tvoja odavno, samo si je preveo ako si i to uradio uopste :)...samo nek je sa srecom ;), mora te sluziti vala sa ovakvom km

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #3 poslato: Avgust 24, 2021, 09:22:50 pre podne »
Jesi to ti presvlacio volan u crveno, posto vidim na jednoj slici da je crn?

Kako sluzi taj motor u fabiji?

Na mreži Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #4 poslato: Avgust 25, 2021, 08:57:26 posle podne »
Cestitam Crvenu Furiju  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #5 poslato: Avgust 26, 2021, 09:55:16 posle podne »
Hvala svima.
Crveno s volana skinuto cca 45minuta nakon preuzimanja vozila duže nije izdržalo  :))
Miovraže hvala: za Norvešku jedino ako kuku uradim pa neku kamp prikolicu povučem  lollol
Bogdan: zvanično je moja od prije par dana, do tada je bila moja na papiru samo, al da je znám u dušu to stoji  biggrin
Madison: motor je pjesma, u stvari prije će biti menjač, auto je jako startan, umije fino da povuče a salta se na 1200 obrtaja bez da se imalo pobuni, na nekih 300metara izsaltam svih 5 brzina do nekih 50kmh. A kad zatreba opet se rado vrti, baš neki čudan osjećaj za atmosferca. S potrošnjom se kreće oko 10 litara. Vjerovatno može i duplo al tako se slatko vozi u niske obrtaje da je bespotrebno je vrceti, dok sam je vozio službeno nijedan mjesec mi nije izbacila preko 9 prosjek na nekih 1500kmh.

Za vikend se ugradjivala sjedišta od VW Pola 9n face-lift, verzije sa 3 vrata. Postupak promjene sjedišta smiješno lagan, 4 sarafa po jednom prednjem sjedistu, zadnja su tek smiješno laka za demontažu (pod uslovom da vam nije slomljena ručka za obaranje sjedišta  =))).
Nakon demontaze sjedišta prizor je bio sledeći
windows 7 screenshot
Zatím se pristupilo obrnutom procesu od demontaze tj montazi novih sjedišta.
Na kraju to sve izgleda ovako nekako



Prednosti: sjedišta masu udobnija, imaju bolje držanje mada s mojom kilazom prije bih rekao da su taman nego sportski profilisana, prednja imaju fioke na obje strane, suvizacev je podesiv kao i vozačev, zadnja imaju naslon za ruku i treći naslon za glavu (što pri dimenzijama fabije unutra i nije neka prevelika prednost ali svakako izgleda ljepše). E I time što su sjedišta iz verzije sa troja vrata imam preklapanje prednjih sjedišta što ne može da škodi a čim ne škodi znači da koristi (kako bi rekao jedan od naših glumackih velikana).
Nedostaci montaže sjedišta od Pola: prednje kopce od pojaseva su niže pa kace od srednju konzolu između sjedišta, nije pretjerano al kače. Zadnja sjedišta ne nalijezu idealno u dijelu vrata u dnu (vidi se na slici) I kopce zadnjih pojaseva su na Fabiji drugačije razmjestene nego na Polu tako da ne pasuju idealno al pokušaćemo to riješiti nekako.




To bi bilo to za sada. Slijedi montaža deflektora protiv promaje kako ih zovem i naslona za ruku između prednjih sjedišta.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #6 poslato: Septembar 09, 2021, 04:21:22 posle podne »
Laktoopirač iliti naslon za ruke ugrađen



Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #7 poslato: Septembar 09, 2021, 11:03:40 posle podne »
Jel i naslon iz pola?


Da li i kod fabije hatch pasuju zadnja sedista iz polo sraf u sraf ili ne? Interesantna stvar

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #8 poslato: Septembar 09, 2021, 11:16:50 posle podne »
Naslon je namjenski rađen za Fabiju, jer nije imala fabrički naslon za ruku.
Sjedišta su u potpunosti identična bez obzira na karoserijsku izvedbu, jedini je problem sa kopcama pojaseva kako sam opisao. Mislim nije problem al to je jedina razlika da bude sve savršeno.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #9 poslato: Decembar 12, 2021, 08:33:20 pre podne »
Već nekih mjesec ipo dana se vozimo u stilu bifuel  :)
Ugrađena "sekvencija" kako bi rekli pojedini iz oglasa. StAG uređaj sa bocom od 42 litra umjesto rezervnog točka. Ugrađeno jako solidno, još se sve steluje nekako nemam vremena da se tome posvetim.


Prilikom montaže plina dok je auto bilo na dizalici došlo je do blokiranja amortizera, tako da smo original fabricke amorte iz 2005 godine zamjenili nešto novijim Monroe.
Takodje ljetos nabavljene neke sitnice poput alu felgi, xenon farova, patosnicu pozadi u sredinu (ko ima klince zna o čemu pričam  biggrin), i još nekih sitnica.
Xenon farovi sredjeni, ispolirani, namontirani prije par dana, situacija dosta dobra, pasuju bez ikakvih prepravki, nažalost trenutni izbor bio samo 6000K, ipak je 5300K bolja varijanta.

Mala pomoć u poliranju

I ovako to na kraju izgleda


Takodje zamenjene i gume, sava eskimo hp na čeličnim felgama prodate i kupljene nove zimske Marshall, a pošto ovaj model nosi malo bzv. dimenziju 185/55r15 koja je nekako mala i gubi se u otvorima blatobrana i od koje nije bio neki izbor a 195/50r15 nije bila mnogo bolja situacija, odlučili smo biti pametniji od fabrike i metnusmo 185/60r15. Rolamo se nepun cm više od zemlje što zimi i nije tako loše.














« Poslednja izmena: Decembar 12, 2021, 08:35:07 pre podne od strane Miro MNE »

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2450
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #10 poslato: Decembar 12, 2021, 09:43:53 pre podne »
Fino ti to sređuješ
Sad još lajsne na branicima i kvake na vratima u boju auta i biće extra.
TDI POWER

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #11 poslato: Decembar 12, 2021, 11:25:28 pre podne »
Hvala! Na branike ružno izgleda kad se ofarbaju u boju auta al kvake možda i odradim. Uglavnom plače za poliranjem al estetika posle zime.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #12 poslato: Januar 05, 2022, 01:18:27 posle podne »
Prije svega srećna Nova svima!



Pošto se u novu ne ulazi sa prljavim kolima i ove godine smo ispoštovali tradiciju  biggrin



Nakon ždranja valjalo je malo izać na svjež vazduh, a kuda u CG nego preko brda ...



... pa od svjež vazduh ogladnesmo



... i onda pravac da se ugriju kosti na plaži





Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #13 poslato: April 19, 2022, 10:47:13 posle podne »
Vrijeme za par apdejta
Svaka posjeta Srbiji se završi sa nekom novom investicijom u prevozno sredstvo. Drugačije nije bilo ni ovaj put tako da sam od Marjanketa (boćanca) pokupio krovne nosače i kuku a našao se tu jos i volan, prskalice farova i krovna torba jer gepek Fabie nije na naduvavanje  :))

Nakon 4h i bezbroj ogrebotina i sitnih posjekotina rezultat je izgledao ovako

 Zatim je uslijedila montaža volana, koji je za razliku od većine sa oglasa izgledao više nego pristojno ali svejedno je za moj ukus bilo potrebno prefarbati ga, dakle sprej Motip,  smirg papír od 2500 i 3000, malo alkohola i nanonesnje spreja u 3 ruke.

Rezultat sasvim OK, jos je ostalo nekako eliminisati znak VW sa airbaga.


Osim navedenog prezuli smo zimsku obuću tako da sada furamo 16" style felge sa mk1 Octavie koje smo podmladili u neku kull granit boju jer crna je na svakom ćošku a siva je previše fabrički



Posle dugog dumanja nad time koju dimenziju guma uzeti za 16 felgu jer se auto svakodnevno koristi i vozi po ne baš uređenom putu, izbor je spao na 195/50r16 ili fabričku 205/45r16. Pošto u prvoj dimenziji izbor preko noći postade jadan a provjereni kinezi Aplus A607 nisu bili dostupni, odluka je pala na fabričku dimenziju a gumu smo odabrali Davanti Dx390 model. Ocjene imaše solidne, komentari solidni, cijena sasvim OK tako da uzesmo. Prvi utisci guma premekana, auto se naginje malo više nego što sam očekivao, komfort vožnje neverovatan - buka do 130 apsolutno neizrazena nisam primjetio neke druge nus pojave.
Danas montirani krovni nosači više probe radi ali mora da padne jedno kracenje kako bi bili smješteni u gepeku i po potrebi se montirali.
Uglavnom to je to, za praznike će se malo više raspišem jer smo bili malo da provjetramo ovih ljutih 115ks 

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #14 poslato: April 20, 2022, 03:18:45 posle podne »
Baš mi se sviđa kako si sredio Škodu, stvarno lijep primjerak. Za znak na volanu ti je možda najbolje da odradiš gelirani Škodin znak u toj dimenziji koja ti treba i nalijepiš preko VW znaka, to sam vidio da ima i da se kupi.

Na mreži Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #15 poslato: April 20, 2022, 06:24:17 posle podne »
uuu bas si picnuo ... felne bas cucnule  :84
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #16 poslato: April 20, 2022, 09:59:48 posle podne »
Fin auto ispade od one klotare. beee

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #17 poslato: April 23, 2022, 10:28:39 posle podne »
Hvala svima.
E najbitnije zaboravih, izvršen upgrade menjača, 5ta brzina kao što sam ranije pisao je bila izuzetno elastična, od 50kmh po gradu pa do toga da sa 70kmh uzbrdo vuče (u skladu sa kapacitetom motora naravno  biggrin) ali na 120kmh smo bili na 4000 obrtaja tako da prijatna potrošnja od nekih 7 litara na otvorenom se vrlo lako pretvori u potrošnju lade nive i gadje na 9.5+litara na autoputu. Už své navedeno buka motora bila je nepodnosljiva tako da sam posao do mog mehaničara i nakon mojih primjedbi odlučio je da petu brzinu zamjeni zupcanikom od 1.4 tdi motora. Rezultat je mrtvija peta koja je upotrebljiva tek od 65kmh, slabija vuča ispod 150kmh, na autoputu uz jače brdo 5ta neupotrebljiva ali zato Vmax je po nekim proračunima bar 240kmh i ono što je meni najbitnije na 120kmh se sad vrtimo na 2800 a na 4000 idemo 190kmh. Pošto je 4ta dosta brza i elastična, mislim da sam ubo tačno ono što mi je trebalo  biggrin
« Poslednja izmena: April 23, 2022, 10:31:02 posle podne od strane Miro MNE »

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #18 poslato: April 24, 2022, 07:03:32 pre podne »
Extra, a reci mi je li se to pripremas za ovaj nas autoput dje ce voznja da nam traje 7 ipo minuta :)

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Škoda Fabia Combi 2.0 mpi
« Odgovor #19 poslato: April 25, 2022, 08:05:42 pre podne »
Ma jok, za njega mi je druga/treća sasvim dovoljna  thumbup