Autor Tema: Most Mihajla Pupina  (Pročitano 7934 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Most Mihajla Pupina
« poslato: Decembar 21, 2014, 01:07:30 posle podne »
E bio sam danas preko novog mosta nadajući se da će mi skratiti ili vreme ili kilometražu do posla. Međutim avaj  bonk
Ja koji živim u Zemunu, a radim na Karaburmi (Višnjici) preko novog mosta mi je dalje oko 7-8km i vremenski duže oko 12-15min. Merio sam po vremenu nedeljom, pretpostavljam da je preko radnog dana još veća gužva.
Čak i ako idem za Pančevo tj Vršac bliže mi je kroz centar grada 5km nego preko novog mosta.
Sam most i put je sasvim ok, malo neravnina, ali po meni najveća mana je što se ceo saobraćaj usmeruje na Zrenjaninski put prepun semafora i Pančevački most koji je i ovako u kolapsu svaki dan.
Od početka mosta u Zemunu do isključenja za Borču ima skoro 10min malo brže vožnje. Ne znam kako će ovo da rastereti saobraćaj, ali neka prođe neko vreme.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #1 poslato: Decembar 21, 2014, 01:20:13 posle podne »
Ja sma juce prosao, isli smo iz zemuna do borce put je dosta kraci i dosta se brze stigne, jedino je trenutno problem kad izadjes na zrenjaninac tonu semafora i jedna traka pa tu bude velika guzva. Mada oni tek trebaju da odrade prilaznice itd. Sto kaze vele most tj. put je dosat neravan bar sam ja i ostali koji su se vozili su osetili.


Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #2 poslato: Decembar 21, 2014, 01:32:47 posle podne »
Jel može neko na karti da obeleži gde se nalazi taj most za nas koji slabije poznajemo Bg ?

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #3 poslato: Decembar 21, 2014, 01:41:18 posle podne »
Primarna namena tog mosta je da izmesti teretni saobracaj iz, skoro pa centra Beograda. To je za sada reseno. Putnicka vozila, bar sto se tice borcanske obale Dunava ce za sada malo da kruze, ali resice se i to.

Sledece sto je u planu je da se spoji pancevacki sa zrenjaninskim putem i da se naprave prilaznice iz Krnjace i Borce. Primetio si sigurno onaj nadvoznjak iznad prilaznog puta sa borcanske strane. E to ce onda biti prava stvar. Do njega treba da dodje put iz naselja i da se tu ukljucis. Da ne bi ako zivis u Borci morao da izlazis na Zrenjaninski put, pa onda na petlju i za Zemun. To je kruzenje bez potrebe. A koje ce se sa tim nadvoznjakom neutralisati.

Od Krnjace do Zemuna stignem za 20 minuta opustene voznje. Cak i aku uzmem u obzir blagu guzvu koja se stvara od nekadasnje kafane ,,Putnik,, do Sivog Doma u Borci.  A to sam do sada mogao jedino u vecernjim satima kad ,,nema nigde nikoga,, . A potrosnja koju sam video na bordu mi je delovala kao da me neko zeza.
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2014, 01:43:04 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #4 poslato: Decembar 21, 2014, 01:41:34 posle podne »
Ograničenje na mostu je 50km/h.Nemoj posle jao. :)
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #5 poslato: Decembar 21, 2014, 01:45:24 posle podne »
To ogranicenje je tu sa razlogom. Nema razdelne ograde. Ljudi setaju po sredini,a video sam i biciklistu koji vozi kranjom levom trakom juce i ljude koji pretrcavaju.  boodala  Hteo sam bas malo da produvam masinu. Ali nisam iz pomenutih razloga.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9781
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #6 poslato: Decembar 21, 2014, 03:14:10 posle podne »
"Ипак, велики део теретног саобраћаја неће мењати трасу, пошто је простор испод Дунавске улице заправо Лука Београд и разна стоваришта и фирме. Ту већ мора да се сачека измештање луке низводно."


 :26 

Државна химна Народне Републике Кине (српски)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #7 poslato: Decembar 21, 2014, 04:13:02 posle podne »
To ogranicenje je tu sa razlogom. Nema razdelne ograde. Ljudi setaju po sredini,a video sam i biciklistu koji vozi kranjom levom trakom juce i ljude koji pretrcavaju.  boodala  Hteo sam bas malo da produvam masinu. Ali nisam iz pomenutih razloga.
Naravno da uvek ima razlog samo što je u većini slučajeva glup. Koja ograda? Koji biciklisti? Koje pretrčavanje? Zbog toga da stavimo 50kmh? Njiva levo, njiva desno. Najbolje da napravimo semafor za fazane i prepelice. Znaš li ti koja je poenta novih puteva? Da ljudi brzo i bezbedno stignu iz tačke A u tačku B. Na istom ovakvom putu u Grčkoj ograničenje je 130kmh.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Vertigon

  • VW Početnik
  • Poruke: 98
  • Lokacija: Beograd/Borcha
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk5 1.9 TDI
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #8 poslato: Decembar 21, 2014, 04:26:13 posle podne »
ja zivim u Borchi, Zemun je sada bukvalno preko mosta na 10 minuta, nema da se ide kroz pola grada pola sata minimum, eventualno nocu nesto krace.

pun kapacitet mosta ce da se oseti tek kada zavrse deonicu kod Ovce na Pancevacki put

glavna namena mosta je da se izmesti teski saobracaj iz centra, sve ostalo je bonus, naravno kome se uklapa u kilometrazu.

drugo, za sada taj deo nije izgradjen toliko, ali se u buducnosti moze ocekivati rapidno naseljavanje te zone, pa samim tim i veca frekventnost saobracajnica. uz postepeno navikavanje vozaca da voze i tuda, vecina ljudi vozi rutama na koje su navikli

Van mreže Vertigon

  • VW Početnik
  • Poruke: 98
  • Lokacija: Beograd/Borcha
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk5 1.9 TDI
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #9 poslato: Decembar 21, 2014, 04:29:08 posle podne »
Jel može neko na karti da obeleži gde se nalazi taj most za nas koji slabije poznajemo Bg ?



Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #10 poslato: Decembar 21, 2014, 05:19:24 posle podne »
Wele majku mu, pa i na google mapi se vidi da je duže tim putem.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #11 poslato: Decembar 21, 2014, 05:41:40 posle podne »
To ogranicenje je tu sa razlogom. Nema razdelne ograde. Ljudi setaju po sredini,a video sam i biciklistu koji vozi kranjom levom trakom juce i ljude koji pretrcavaju.  boodala  Hteo sam bas malo da produvam masinu. Ali nisam iz pomenutih razloga.
Naravno da uvek ima razlog samo što je u većini slučajeva glup. Koja ograda? Koji biciklisti? Koje pretrčavanje? Zbog toga da stavimo 50kmh? Njiva levo, njiva desno. Najbolje da napravimo semafor za fazane i prepelice. Znaš li ti koja je poenta novih puteva? Da ljudi brzo i bezbedno stignu iz tačke A u tačku B. Na istom ovakvom putu u Grčkoj ograničenje je 130kmh.


E hvala ti sto si mi rekao koja je poenta, ja nisam znao. Ovo nije Grcka, nego je Srbija. A ovi razlozi za ogranicenje koje ti nazivas glupim...njihovo zanemarivanje moze da dovede do katastrofalnih posledica. A na tom auto putu u Grckoj nisam video da biciklisti voze levom trakom, da ljudi pretrcavaju i setaju po delu koji razdvaja dva smera puta.

Neka setaj ljudi i neka se voze biciklisti. Ali da postoji ograda. Pa iza nje pesacka i biciklisticka staza. Onda bi moglo da bude ogranicenje kao u Grckoj. A ako se nadje neka budala koja ce da preskace i tu ogradu, onda sta da radis...

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #12 poslato: Decembar 21, 2014, 07:09:38 posle podne »
Vidim da ne znaš, kao ni većinu stvari kako funkcionišu. Zato što su ljudi debili treba da zatvorimo put kako bi bili oni bezbedni? Video sam i ja golu budalu kako trči aerodromom, jel treba da zatvorimo aerodrom?  Tvoja logika je ravna onome da postavimo svuda oko zgrada trampoline ukoliko neko poželi da se ubije skokom sa zgrade. Nema leka niti zakona kojom bi se budale sačuvale u životu.
Koja je razlika između Grčke i Srbije? Kad kažeš Srbija onda opravdavaš i razumeš sve gluposti? Koja je razlika kad već objašnjavaš tako?

Joco, tek kad sam došao na posao pogledam guglmaps i vidim kakav sam krug napravio  bonk. Nema veze, lepo sunčano pre podne i malo sam se okolo provozao do posla. Toliko od mene i novog mosta :)
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2014, 07:12:53 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže LEMI

  • Youngtimer
  • VW Klub Prijatelj
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 3413
  • Age: 113
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
  • Karma: +48/-31
  • Pol: Muškarac
  • KORREKT
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #13 poslato: Decembar 21, 2014, 08:08:08 posle podne »
@Blade pa i most na adi kad se napravio, ljudi su jeli na sred mosta, ja prvi  lollol  trcali i peske i bajsevima , cak i nakon pustanja su se zaustavljali sa strane i blejali. Mora da razumemo da su mostovi kod nas ozbiljna novina, i da treba ljudima dosta da se naviknu na to.


Van mreže nemanja7

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1486
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd-Borca
  • Karma: +12/-10
  • Pol: Muškarac
  • Das Auto
  • Auto: Seat Leon 1.9 Seat inca 1.4
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #14 poslato: Decembar 21, 2014, 08:15:38 posle podne »
Dok su ove guzve dok nesrede (2 trake ,kruzni tok ili sta vec)cim dodjes na zrenjaninac skrenes desno gde ide 96 i zaobidjes celu guzvu sto se stvara zbog jedne trake i eto te na Visnjici ,dalje jeste ali brze sigurno,pogotovo kada se vracas kuci nbg guzva uvek,u svakom slucaju most je vise doneo nama sa leve obale Dunava nege vama u Zemunu
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2014, 08:22:07 posle podne od strane nemanja7 »

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #15 poslato: Decembar 21, 2014, 09:18:09 posle podne »
Vidim da ne znaš, kao ni većinu stvari kako funkcionišu. Zato što su ljudi debili treba da zatvorimo put kako bi bili oni bezbedni? Video sam i ja golu budalu kako trči aerodromom, jel treba da zatvorimo aerodrom?  Tvoja logika je ravna onome da postavimo svuda oko zgrada trampoline ukoliko neko poželi da se ubije skokom sa zgrade. Nema leka niti zakona kojom bi se budale sačuvale u životu.
Koja je razlika između Grčke i Srbije? Kad kažeš Srbija onda opravdavaš i razumeš sve gluposti? Koja je razlika kad već objašnjavaš tako?

Za razliku od tebe, ja znam gde zivim i kako stvari u realnosti funkcionisu, a ne pricam praznu teoriju.

Ne trebaju da se zatvaraju putevi, aerodromi, postavljaju tramboline,...I naravno da nema zakona po kome ce se budale sacuvati u zivotu i biti bezbedne.

Da je na tom putu dozvoljeno 200, ja cu da vozim onoliko koliko ja procenim da mogu, ako nista drugo zbog svoje bezbednosti. A kad vidim da ljudi masovno setaju po razdelnom ostrvu, bicikliste u levoj traci i ljude koji pretrcajavaju, necu da vozim ni 100. Zato sto cu dok je takva situacija da vozim manjom brzinom, jer cu tako lakse da izbegnem neku budalu koja ne vodi racuna o sebi tako sto ppretrcava put, seta po razdelnom ostrvu i vozi biciklu levoj traci. Ne nosi mi se niko od njih na dusi, niti mi se ide na robiju. A u Grckoj nigde nisam video biciklistu na auto-putu i nisam video da neko pretrcava auto-put, a kod nas sam video i pre ovoga. I tamo postoji razdelna ograda na svim takvim putevima koje sam video. Samo to je razlika. Sa strane pored puta, pa setaj i vozi bicikl. A koliko znam, na putu takvog profila zabranjeno je kretanje pesaka i biciklista. Ali to opet ne znaci da sa obe strane trebaju da stoje panduri i da brane pesacima i biciklistima da se tuda krecu, nego oni sami trebaju da znaju da ne trebaju tuda da prolaze na taj nacin, zbog svoje bezbednosti, pa tek onda zato sto zakon to zabranjuje.
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2014, 09:25:21 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #16 poslato: Decembar 21, 2014, 09:57:08 posle podne »
@blade jesi li isao neki dan kad se javno otvarao, da se slikas na mostu i objavis slike na fejsu kao i ostali beogradski debili/pacenici?

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #17 poslato: Decembar 21, 2014, 10:10:48 posle podne »
Nisam isao. Sta cu ja tamo? Te ljude koje si ti tamo video su bili placeni da tamo stoje, aplaudiraju i sve drugo sto treba. A fejs nemam. Ne bavim se ja time. Ne zanima me to.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #18 poslato: Decembar 21, 2014, 10:17:14 posle podne »
ma gdj su bili placeni, bilo ih je vise od hiljadu jesil ti lud

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Most Mihajla Pupina
« Odgovor #19 poslato: Decembar 21, 2014, 10:27:29 posle podne »
Joco, tek kad sam došao na posao pogledam guglmaps i vidim kakav sam krug napravio  bonk. Nema veze, lepo sunčano pre podne i malo sam se okolo provozao do posla. Toliko od mene i novog mosta :)

I to što kažeš: lep dan, prošao, video...  driving

 :26