Autor Tema: Golf 4 tdi gubi snagu ?  (Pročitano 2915 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže miko888

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Golf 4 tdi gubi snagu ?
« poslato: Jul 22, 2021, 06:18:30 posle podne »
Podrav svim ljudima ovog predivnog foruma. Golf 4 tdi 1.9 66kw 2001. alh ,upali normalno i nakon 15 min malo brže vožnje gubi snagu u smislu da ne reaguje na gas skoro nikako. Prilikom pada snage auto uopšte ne trza niti se trese nego kao da se točkovi okreću u zraku .Vag dijagnostika pokazuje greške 17964 i 18047 . Urađen je mali servis ali opet isto .Kada je tek upaljen može se dodavati gas i do 5000 obrtaja ,a ako vozim i pazim da ne pređem 2000 obrtaja tada mogu preći sto km  .
Da li je neko imao sličan kvar jer ovo nije vožnja nego mučenje i auta i mene u njemu ?
 :30
« Poslednja izmena: Jul 22, 2021, 06:20:36 posle podne od strane miko888 »

Van mreže sasaburai

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Age: 22
  • Lokacija: Backo Gradiste, Opstina Becej
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI
Odg: Golf 4 tdi gubi snagu ?
« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2021, 06:39:35 posle podne »
E vidi, ja sam imao pa ja msm da je isti slucaj, bio je u safe modu golf, 74kw, znaci isao je maksimalno 125kmh, vukao slabo strasno, nisam smeo nikog ni da obidjem, tj jedva je i mogao, sramota, msm 100 konjica ne moze tako da ide. Da bih odneo kod majstora i ustanovio je da ne vuce vakum, valjda sam se dobro izrazio, znaci cistio je komplet turbinu do najsitnijeg dela, menjao neke ventile, creva za vakum i nzm sta jos, i nije jeftino bilo, tako da eto mzd ti ovo pomogne cisto da dodjes do zakljucka sta je... moj majstor se patio 5 dana nije mogao da prokljuvi, jer taman namesti nesto, dobije vakum, provoza se malo, opet ga nema, i tako u krug, dok jednostavno nije seo i ocistio turbinu skroz skroz tu je ugl resilo sve :)

Van mreže miko888

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 tdi gubi snagu ?
« Odgovor #2 poslato: Jul 22, 2021, 07:22:00 posle podne »
Da u pravu si . Ono što nisam napomenuo je kada auto gubi snagu upali se žuta blinkajuća lampica grijača (ugasim na ključ i ponovo upalim nema lampice ali moram sporo voziti ) . Najgore je što kad pomenem kvar majstorima oni kažu da je to sporo popraviti i kad ponudim 5 dana da ostane auto da pokušaju oni neće tako (lakše zamijeniti kočione diskove ili na nekom servisu malom ili velikom napraviti posao i naplatiti ). Ja ujutro kad krenem na posao u prvih 15 min vožnje sve ide super i pretičem mnoge vozače i odjednom pad snage . Otvarali su egr ventil i kažu da je čist ,pa su skidali pedalu gasa (koja je kod 18047 i logično da kada gubi auto snagu mi dodavanjem gasa šaljemo signale prema ecu koji samo dopiše i taj kvar ) i kažu da izgleda kao potpuno nova i bez ikakvih ogrebotina i oštećenja . Sjećam se kvara  prije 3 godine kada je auto trzao i gubio snagu i bespotrebno su čistili egr a u pitanju je bio maf senzor ili protokomjer koga dijagnostika kao da i nije vidjela (čudno ) . Pokušao sam popraviti ventil n75 visokog pritiska u smislu da ga rasklopim i očistim ( jer je njegov elektromagnet pokazivao otpor oko 16 oma ) i bilo je kao malo nečistoća na gornjem dijelu i ponovo smontiram i spojim one cjevčice tada je auto kao bolje vuklo ali pri gašenju čujem nešto bruji i zvuk šištanja .Taj zvuk je dolazio sa one vakum tanke cjevčice od n75 (trebao sam ga samo produvati a ne rasklapati ) .Danas sam na auto otpadu dobio 2 ventila n75 da testiram i neke cjevčice i sve pospajao ali nisam uspjeo testirati auto zbog silnih kolona vozila .Sutra ću otići do jedne staze za karting vozila pa probati (jer ako juriš cestom najčešće neko sustigne iza i šta kad auto usporava a nema stop svjetala ako ne stignem stisnuti kočnicu ) .
« Poslednja izmena: Jul 23, 2021, 01:49:24 posle podne od strane Modus »

Van mreže miko888

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 tdi gubi snagu ?
« Odgovor #3 poslato: Jul 22, 2021, 08:51:13 posle podne »
Šta znači žuta blinkajuća lampica grijača u safe modu ?
Da li je to samo indikacija da je auto prešlo u taj režim rada ili ipak dodatna signalizacija da nešto se pregrijava (možda) .Lampica check engine se ne pali .

Van mreže sasaburai

  • VW Početnik
  • Poruke: 20
  • Age: 22
  • Lokacija: Backo Gradiste, Opstina Becej
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI
Odg: Golf 4 tdi gubi snagu ?
« Odgovor #4 poslato: Jul 23, 2021, 06:25:48 posle podne »
Iskreno ne znam sta moze da lampica da znaci, meni nije palio nikakve lampice, ali kad se poveze na komp, jasno je pokazivao da je u safe modu.. Sad sto se tice majstora, ovo mi je drugar drugara, pa zato je i drzao toliko, inace ne verujem da bi i jedan majstor uzeo na toliko dugo, mada po meni je to glupost. Ako si automehanicar i neko ti dodje sa problemom, brate uzmes i probas da namestis kolko god da trebalo vremena, ali zato i naplatis shodno situaciji... Mislim sigurno da nije neko jeftino resenje kako si opisao, tako da ne znam sta bih ti dalje rekao, iskreno se nadam da ces srediti to sto pre, osecaj da ti auto ne ide, a znas da moze je uzaaaas

Van mreže miko888

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 tdi gubi snagu ?
« Odgovor #5 poslato: Jul 24, 2021, 01:03:29 posle podne »
Da u pravu si potpuno (muško i auto su neraskidiva veza ) . Nisam automehaničar ali makar jesam profesionalni elektroničar . Nisam imao kada pobrisati greške jer dolazim pokasno a vrlo rano na posao .Ono što je zanimljivo je da je u jučerašnjem testu auto se ponašao lijeno ali sam postizao brzine i do 140 km/h a do gubitka snage nije došlo .Kažem ovo je super .Jutros na vag očitanju sama od sebe se pobrisala greška 17964 a ostala je greška 18047 . Da li ecu nije znao obrisati ovu grešku drugu ( 18047) od pedale gasa i neka 2 senzora (g79 i g85) .Ja sam obrisao tu grešku manuelno vag-om a zanima me gdje se nalaze ta 2 senzora (jedni pominju da ima nekakv konektor ispod haube u blizu brisača za staklo , to ne znam ) .
Da li neko zna gdje budu ta 2 senzora ?
« Poslednja izmena: Jul 24, 2021, 02:02:09 posle podne od strane Modus »

Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Odg: Golf 4 tdi gubi snagu ?
« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2021, 08:53:16 pre podne »
Imao sam isti problem zbog zaprljane i zaglavljene geometrije turbine.
Evo ti link gde sam opisao kako sam to sam rešio (poslednji post na: http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=79147.0), mada ne mora da znači da je to i kod tebe uzrok zbog koga motor ide u "safe mode". Proveri da li ti se ona polugica na turbini lako pomera gore/dole kada je pritisneš rukom (može da joj se priđe iz kanala), odnosno pomoću neke duže šipke odozgo pored EGR ventila, pa ako nema "slobodan hod" od oko 1 cm znači da se zaglavila zbog gareži...
« Poslednja izmena: Jul 29, 2021, 09:34:51 pre podne od strane TheViljuska »

Van mreže miko888

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Golf 4 tdi gubi snagu ?
« Odgovor #7 poslato: Avgust 03, 2021, 11:28:32 posle podne »
Ja sam problem riješio ali ipak je trebalo malo vremena da se auto testira i naravno proprati vag-om . Zamijenjena sva crijeva od vakuma ,pomenuti ventil n75 ,uradio oba servisa (mali i veliki ) i auto nema nikakvih grešaka više .