Autor Tema: Sipka za merenje ulja GOLF 5  (Pročitano 8053 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MikiBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Sipka za merenje ulja GOLF 5
« poslato: Jul 11, 2019, 06:42:05 posle podne »
Imam Golf 5 , 2.0TDI , 140ks, 2005 god. Sipka za merenje ulja je na njemu crne boje , nesto najgluplje sto sam u zivotu video, nema nigde nijedan spljosteni deo , sva je ogrugla itd... nema sanse nikakve da se vidi na sipci koliko ima ulja ulja i sl....mislim moze se nagadjati ali nije da se bas vidi. Pokusao sam da stavim npr od golfa 5 1.9TDI sipku na kojoj se sve lepo vidi ali ona nemoze da stane u ovaj motor. Da li je nekome poznat taj problem i da li neko zna da li postoji neka normalna sipka za merenej ulja Golf 5 , 2.0TDI, koja na sebi ima sivu boju ili je siva ili ima neki spljosteni deo, sve u svemu neka normalna sipka na kojoj se normalno moze videti nivo ulja u motoru. Pretpostavljam da sam detaljno objasnio o cemu se radi , ako treba mogu i sluku neku da okacim. Pozzz

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 484
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #1 poslato: Jul 11, 2019, 06:47:15 posle podne »
Када ти је ауто хладан, извади шипку, обриши је, опет гурни и видеће се лепо ниво уља. Имаш и стрелице минимума и максимума... Бар ја тако радим када проверавам лепо се види...

Sent from my vw mk5


Van mreže MikiBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #2 poslato: Jul 11, 2019, 06:55:25 posle podne »
Radio sve to i nije da ja nevidim dobro , gledalo jos bar deset ljudi i svi kazu jbt koja je ovo glupost ovo se bas skoro nista nevidi , ja stvarno neznam , da li mozda postoji jos neka druga vrsta sipke za ovaj model golfa jer sam pitao u nekim prodavnicama ali ni oni neznaju ? Ova moja je skroz crna , bez igde ijednog spljostenog dela nego samo neke glupe izbocine na njoj u vidu kruzica

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #3 poslato: Jul 11, 2019, 08:40:53 posle podne »
Uzmes knjigu na kojoj pise Upustva za upotrebu i u toj knjizi pise kako se mjeri ulje i sta znace izbocine u vidu kruzica. Ne trebas biti ni pismen jer je sve slikovito opisano. I ne moze ti drugih deset ljudi koji isto kao i ti nisu nikada vidjeli takvu sipku ulja da konstatuje da je glupost.

Ja bih da sam na tvom mjestu pisao peticiju sa drugarima i poslao u Wolfsburg da im je sipka ulja bezveze i da opozovu sva vozila sa tom sipkom coilleo2tj
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže MikiBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #4 poslato: Jul 18, 2019, 01:39:51 posle podne »
Niko nije pominjao min ili max na sipci , nisi dobro ni procitao sta je napisano...........nebitno , PROBLEM RESEN , koga interesuje evo odgovora.

Znaci ovako GOLF 5 2.0 TDI  ima tu okruglu sipku za merenje ulja koja je skroz crne (tamne) boje i kada sipate novo ulje i dok je isto jos uve novo i nije zaprljano , ono je toliko svetlo da na takvoj sipci nije moguce jasno videti koliko ima ulja u motoru ( svako koga sam pitao a ima taj motor i ko je imao potrebu da pogleda ulje na sipci mi je isto rekao)  u sustini upalice se lampica u kolima ukoliko nemate dovoljno ulja , ali ako iz nekog razloga imate potrebu da pogledate na sipci koliko ima ulja, kao sto sam ja imao, to cete resiti na sledeci nacin.

Standardno kada ostavite auto da odstoji, izvadite , ocistite i vratite sipku itd....uzmete neku lampu koja ima LED sijalicu i koja ima sijalicu od  bar 500-600 lumeni, zatim stanete na neko normalno mesto gde nije jako sunce i tu lampu usmerite prema sipci pod odredjenim uglom i onda cete pod nekim tamo uglom jasno videti na sipci dokle je ulje. Pozzz.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #5 poslato: Jul 18, 2019, 05:19:09 posle podne »
Bravo Kolumbo :46 Otkri si jos jedan balkanski trik. I ti se cuvaj Kineza coilleo2tj
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #6 poslato: Jul 18, 2019, 06:51:12 posle podne »
 ...  :84 ... A kako da vršimo proveru nivoa ulja mi koji nemamo lampu sa LED sijalicom od najmanje 500-600 lumena  :54 ...

Mogla bi da se otvori nova tema BALKANSKI TRIKOVI  majstor1 ... pa da malo posavetujemo jedne druge šta i kako  majstor1 ...
...
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #7 poslato: Jul 18, 2019, 08:30:53 posle podne »
Kakva lampa kakvi bakraci. Balkanske teorije i izumi. 2.0 tdi ima oznake na sipci na hladan i topal motor. Samo treba upustva procitati...

ps. Zaboravio sam da upustva nisu na Srpskom pa je i to mali problem
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #8 poslato: Jul 21, 2019, 10:32:55 pre podne »
Ko jos cita user manual na balkanu? Lehenda kaze daprosecan Srbin procita uputstvo da vidi gde se zahebo :D a ne kako ide   lollol

Drugo, moj auto star 10+ godina, user manual nemam a ne pada mi na pameta da skidam sa neta. A sipka je najdebilnije resena, da ne verujem da ima na jos nekom proizvodjacu isto. Takodje mucim muku sa tim, a posto su vozila vec stara, nismo prvi i jedini.

I na kraju, zato i postoje forumi da razmenjujemo iskustva. Nisam imao pojma da ima nacin merenja za vruc i hladan motor. Kad sam pre par godina imao polo 9n3, pisalo negde da se ulje meri kad je vruc motor... pojma nemam


Btw, moj, balkansko-srpski trik je da kradom obelezim vertikalnu liniju na sipci, oduvam visak krede i izmerim.

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #9 poslato: Jul 22, 2019, 03:39:01 posle podne »
Zbog toga sto je balkanac najpametniji i ne cita upustva za upotrebu i ima svoje teorije o svemu je sav sretan sto vozi auto koje je zapad odbacio i glavno pitanje koje je osiguranje najpovoljnije za slepanje sa godisnjeg za koji ce se narednu godinu vracati kredit
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #10 poslato: Jul 23, 2019, 06:59:29 pre podne »
Upravo. Prosecan balknac radi za 300e. Prosecan gastoz za 1600. Prosecan gastoz kupi kola na lizing, a prosecan balkanac 15 god staru ragu koja izgurala 500k km i ne zna da postoji uputstvo za upotrebu (i onako pola stvari prestane da radi u tih 15 god). Ako gastoz ne procita uputstvo, garancija nece vaziti, a tih 250, tesko zaradjenih eura mesecno, koje se da na lizing, nece da prezali nikako...

Necemo o tome... prepucavanja vode u dalja prepucavanja. Nije lepo smejati se tudjoj nesreci :)

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4811
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-120
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #11 poslato: Jul 23, 2019, 10:50:43 pre podne »
Jest ali je ispod nizenja voziti gori auto od komsije, nema veze sto se jedva sabere da se gorivo naspe a kamo li odrzava. Na balkanu u pola bijela dana kafici puni, mobiteli i kljucevi po stolovima, dok u isto vrijeme na zapadu normalni ljudi rade.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #12 poslato: Jul 23, 2019, 11:02:13 pre podne »
Ovo je istina ziva!

Послато са HUAWEI G700-U20 уз помоћ Тапатока

TDI POWER

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #13 poslato: Jul 25, 2019, 07:07:00 pre podne »
Pa i to je ostao samo mit. U Nemackoj, konkretno, ima ljudi po kaficima vise nego li u SRB. To da su njihovi restorani, kafici i trzni centri prazni u vreme rada je takodje mit. Odnosno, jesu prazna mesta sa pocetna dva ili tri slova na tablicama (ko je bio preko zna koja su to mesta, sela), jer ljudi odlaze u vecim gradova, sto da rade, sto da setaju po trznim centrima... Berlin, Hamburg, veci gradovi, su postali sodoma i gomora, tako da to sa kljucevima i mobilnom na stolu, vise ne pije vodu. Kafa i kisela (u srb) su 2e, nije to neka para, a uzivanje nema cenu ;)
« Poslednja izmena: Jul 25, 2019, 07:08:49 pre podne od strane Galaxy »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #14 poslato: Jul 25, 2019, 08:34:07 pre podne »
Paule, jel bi nemci vozili to sto voze da ih majstori, drzava i euro norme ne jebu za stara kola?

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #15 poslato: Jul 25, 2019, 09:20:55 pre podne »
a jel nemci drze krst od 30 cm okacen o retrovizor.

nije poenta u punim kaficima nego u praznim casama i flasama koje su na stolu.

skupis 2e za kafu i kiselu a onda sedis 3 sata i vrtis plasticnu
kasikicu medj zubima  boodala
...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #16 poslato: Jul 27, 2019, 12:03:53 pre podne »
Aaaaaaa nee... Pogresnim ocima gledas. Nema praznih casa... Ako neko ne trosi na izlaske, to su stranci. Ma koji bili. Uvek ima debila, svuda ima debila koji se mrste i sisaju kasicicu, ali ovo na sta ciljate, ne postoji vise u SRB. Prazne price. Kafane pune, pije se, trosi se. Srbi idu u Paraliju i Sutomore na letovanje, ali vole da popiju i pojedu u kafani i kaficima... 
A sta sve Nemci drze po retrovizorima... Gledaj malo kad putujes...



Predrasude... klasicne...

Ode ova tema u debeli off.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Sipka za merenje ulja GOLF 5
« Odgovor #17 poslato: Jul 27, 2019, 12:11:10 pre podne »
U tudjega tatka, pogolema patka  coilleo2tj