Autor Tema: automatski menjac......(problerm)  (Pročitano 29260 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: automatski menjac......(problerm)
« Odgovor #20 poslato: Mart 09, 2012, 08:25:24 posle podne »
misko ne radi automatike. a pican nek prepravi na manuelni ko svi normalni ljudi
Misko ustvari najvise radi automatike, manuelne slabije. . . Ne znam otkud ti to? Verovatno ne mislis na Miska ludaka

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: automatski menjac......(problerm)
« Odgovor #21 poslato: Mart 09, 2012, 09:07:04 posle podne »
@gedora

Znaci imace problema kad bude hteo da ga proda, u svakom slucaju :))  Mnogo su jeftiniji automatici, ako prebaci na manuelni bar moze koji euro vise da izvuce

Prebaci na manuelni i teraj, posle ga prodas nekom laiku koji to nece da provali i kupujes neki auto sa manuelnim obavezno
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže Taske83

  • VW Početnik
  • Poruke: 45
  • Age: 40
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF MK3
Odg: automatski menjac......(problerm)
« Odgovor #22 poslato: Mart 11, 2012, 07:18:02 pre podne »
Gedora mislim da nema potrebe da se ponasas tako......ja ako sam pican, pican sam za sebe a ne za tebe. Molio bi te da ne prozivas jer niti se znamo niti nista. Hvala na tvom misljenju ukoliko zelis da mi pomognes ....... Da li je dobar autom...menjac to je pitanje ukusa. videcu sta da radim. za bilo kakav poso ili repariranje ili da promenim na man.menjac treba mi najmanje 500e +. pozzzz mahac

Van mreže vaske2

  • VW Početnik
  • Poruke: 142
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Golf 6 1.6 tdi
Odg: automatski menjac......(problerm)
« Odgovor #23 poslato: Mart 11, 2012, 11:30:13 pre podne »
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=26565.0

Druze,imaš u ovoj temi kako je jedan član foruma rešio svoj problem sa automatikom,probaj stupi u kontakt sa njim pa vidi ko mu je odradio...i bez sekiracije nije kod tebe neki veliki kvar u pitanju.

Van mreže Taske83

  • VW Početnik
  • Poruke: 45
  • Age: 40
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF MK3
Odg: automatski menjac......(problerm)
« Odgovor #24 poslato: Mart 11, 2012, 02:02:27 posle podne »
Hvala druze.....pozzzz

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: automatski menjac......(problerm)
« Odgovor #25 poslato: Mart 11, 2012, 11:30:54 posle podne »
kako se ponasam? picane daj 1600-1800eu za remont automatskog mjenjaca i dobices garanciju godinu dana. ko te proziva i po cemu si se ti ovde osjetio prozvanim? vaske sto se ti ne prihvatis da mu sredis to saltanje kad vec taj automatski mjenjac zakivas u zvijezde? kad vec nije veliki kvar sto da ne?

Van mreže golf 1 1.8/16v

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Age: 41
  • Lokacija: Skopje
  • Karma: +10/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: automatski menjac......(problerm)
« Odgovor #26 poslato: Mart 12, 2012, 03:53:54 pre podne »
Druze kod tebe nije obicni automatik vec ima ecu, prvo bi trebao da odes na dijagnostiku da se vidi dali ima gresaka
posto ti je menjac sa elektronikom ako ne odradi neki ventil na pr dok prebacuje brzine stornirace gresku u komp,
idi na dijagnostiku ako ima greske nek izbrise i nemoj da odma menjas to sta tester kaze prvo provozaj auto jos par dana i opet na dijagnostiku ako ima istu gresku menjaj taj deo.
Kod tebe bi trebalo da bude ZF menjac to ti je Nemacki proizvodzac samo automatskih menjaca koji koristi vw audi bmw itd, tako da u principu su isti ja sam radio BMW 530d sa ZF menjac koji nije hteo da ubacuje u rikverc a naravno kupio sam delove za vw posto su jeftiniji s amo treba da znas sta trazis, coveku su rekli da treba da kupi nov menjac koji kosta pun k...c para a mene je deo kostao  coilleo2tj  manje od 2l CocaCole.
Kod tebe bi moglo da bude ili ploca ili je neka lamela otisla naravno i jedno i drugo se menja i servisira ko zna, tako da nije nista strasno.
Da ti je bio mercedesov menjac reko bi ti odma sta mu je posto ja vozim E klasu automatik i ispraksirao sam ga do  jaja
g-lader

Van mreže vbobex

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: automatski menjac......(problerm)
« Odgovor #27 poslato: Mart 13, 2012, 01:22:19 posle podne »
Potpuno si u pravu uopste nemora da znaci da je ozbiljan kvar vrlo lako moze biti neki vintil na hidro bloku koji uopste nisu skupi niti se skida menjac da bi se zamenio vec samo karter menjaca i hidro blok je odma prvi(1 sat posla) a mozes proci sa pedesetak eura a to sto je neko spominjao 1500-1800 eura je u pravu al za kompletan remont koji se nikad neradi jer nikad nije potrebno tom zf-u raditi kompletan remont.Ja ti mogu preporuciti 3 dobra majstora za te popravke al su jako daleko od tebe u NS-u su i Beceju a sto se delova tice ako ti nesto bude trebalo javi pa cu ti proveriti cene da te neklepaju tamo posto svi izuvaju za delove...samo mi kazi jel ti upali gresku menjaca kad ti se desava taj problem?

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: automatski menjac......(problerm)
« Odgovor #28 poslato: Mart 13, 2012, 03:19:37 posle podne »
@gedora

Znaci imace problema kad bude hteo da ga proda, u svakom slucaju :))  Mnogo su jeftiniji automatici, ako prebaci na manuelni bar moze koji euro vise da izvuce

Prebaci na manuelni i teraj, posle ga prodas nekom laiku koji to nece da provali i kupujes neki auto sa manuelnim obavezno
Automatski menjac CUVA motor, tako da nije uvaljivanje prebacivanje manuelnog menjaca, vec usluga ;)
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže totonka

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Beograd mml
  • Karma: +0/-0
Odg: automatski menjac......(problerm)
« Odgovor #29 poslato: Mart 16, 2012, 03:45:39 posle podne »
imam ja polovnih odlicnih automatskih menjaca ako si za tu varijantu.

Van mreže Taske83

  • VW Početnik
  • Poruke: 45
  • Age: 40
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF MK3
Odg: automatski menjac......(problerm)
« Odgovor #30 poslato: Mart 16, 2012, 05:32:52 posle podne »
koja je cena ili da se cujemo?

Van mreže golf 1 1.8/16v

  • VW Početnik
  • Poruke: 137
  • Age: 41
  • Lokacija: Skopje
  • Karma: +10/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: automatski menjac......(problerm)
« Odgovor #31 poslato: Mart 16, 2012, 05:50:59 posle podne »
to ti je isto ko da menjas motor zbog gumice ventila  bonk
g-lader

Van mreže Rorsah

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Potraznja
Odg: automatski menjac......(problerm)
« Odgovor #32 poslato: Februar 22, 2015, 09:14:19 pre podne »
da ne otvaram novu temu,zanima me da li je nekako moguce proveriti nivo ulja a i samo ulje autom. menjaca, bez ispustanja na karter?