Autor Tema: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...  (Pročitano 428558 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1500 poslato: Februar 26, 2015, 08:56:07 posle podne »
Jeste da se malo čekalo da se gazda otvori, ali bolje ikad no nikad. Motorola Razr je časno odradila svoj radni vek  :46
Utiske ću nakon nekog vremena korištenja.


LG G3
5.5 inches (~75.3% screen-to-body ratio)
1440 x 2560 pixels (~538 ppi pixel density)
Chipset Qualcomm MSM8975AC Snapdragon 801
CPU    Quad-core 2.5 GHz Krait 400
GPU    Adreno 330
16 GB, 2 GB RAM
Kamera zadnja 13 MP, 4160 x 3120 pixels, phase detection/laser autofocus, optical image stabilization, dual-LED (dual tone) flash
Kamera prednja 2.1 MP, 1080p@30fps
Li-Ion 3000 mAh battery
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Zrnojed

  • Gost
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1501 poslato: Februar 26, 2015, 09:05:46 posle podne »
Nek je srećan!
Btw-čuo sam da je ovaj skrin tu bodi rejšio veoma bitan.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1502 poslato: Februar 26, 2015, 09:06:16 posle podne »
  coilleo2tj

Ljudi nije poenta ove teme sta ste kupili vec vasi utisci kroz koristenje odredjenih modela.




Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1503 poslato: Februar 26, 2015, 10:42:16 posle podne »
Joco napisao sam da cu izneti nakon par dana koristenja.
Zrno meni je taj "ratio" bila bitna stvar za izbor G3. Kolege su odabrale Nokia 930 ili neke Sony sa manjim ekrianima, ali zbog tog odnosa korisnosti ekrana prakticno su istih spoljnih gabarita. Meni su se uvek svidjali ti telefoni sa ekranom od ivice do ivice. G3 mislim da ima najveci taj "ratio"
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1504 poslato: Februar 26, 2015, 11:00:13 posle podne »


               Wele    :26

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1505 poslato: Februar 26, 2015, 11:10:56 posle podne »
Pravi izbor Wele, strašan telefon. Jedan savet, pazari neki bumper što pre. Drugaru je ispao sa male visine i povukao ceo displej.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže NikolaRS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3400
  • Age: 36
  • Lokacija: Foča, Republika Srpska
  • Karma: +72/-75
  • Auto: Passat
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1506 poslato: Februar 27, 2015, 12:57:15 posle podne »
 thumbup

Zrnojed

  • Gost
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1507 poslato: Februar 27, 2015, 04:12:33 posle podne »
Joco napisao sam da cu izneti nakon par dana koristenja.
Zrno meni je taj "ratio" bila bitna stvar za izbor G3. Kolege su odabrale Nokia 930 ili neke Sony sa manjim ekrianima, ali zbog tog odnosa korisnosti ekrana prakticno su istih spoljnih gabarita. Meni su se uvek svidjali ti telefoni sa ekranom od ivice do ivice. G3 mislim da ima najveci taj "ratio"


Pa to reci,a ne kerefeke. I meni se sviđa taj fon,baš zbog toga ;)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1508 poslato: Mart 03, 2015, 10:31:31 posle podne »
Kad se pomene taj ratio zna se na sta se misli :) Npr G3 je veci 6mm od koleginog Sony M2. Kad se stave jedan pored drugog skoro su isti spoljnih dimenzija, ali je zato dijagonala ekrana skoro 18mm veca (5.5 naspram 4.8incha). Po meni G3 i M8 neuporedivo najlepsi telefoni zbog toga.
Nakon ovih par dana sumiram svoje i kolegine utiske.
Prvo baterija koja je uvek bolna tacka pametnih telefona. Ja jos uvek puno cackam i testiram, svaki slobodni trenutak koristim za istrazivanje i podesavanje i veceras sam ga stavio na punjenje nakon dan i po. Kolega danas izvukao 2 dana i jos ostalo 20%. Moja neka procena da ce bez problema da izvlaci 2 dana standardnog koristenja. Retko ko napise u specifikaciji i vreme punjenja za telefon sa ogromnim baterijama (npr Lenovo tu cuti za svoje megabaterije od 4000mAh) Merio sam vreme punjenja preko LG original punjaca i od 0 do 100% napuni za 1h i 45min sto je po meni odlicno za 3000mAh jer skoro isto vreme mi se punio Razr sa 1750mAh. Za zenu planiram da uzmem G3 Stylus Dual koji ima skromniji hardver, ali istu bateriju i tu procenjujem da ce taj telefon da izvlaci 3-4 dana bez punjenja. Kupim jos dock za punjenje telefona i punjenje dodatne baterije i milina + kompatibilni smo sa baterijama izmedju sebe ako zatreba.
Druga stvar - softver. Pregledao sam pre kupovine mnogo opisa o G3 i na skoro svim je zakljucak da su HTC i LG mnogo uradili na softveru i da se lag i stucanje nigde ne pojavljuje. Sta je LG uradio? Izbacio je sav nepotreban "bloatware" kojim Samsung obiluje. Ubacili su ono sto je stvarno korisno za svakodnevnu upotrebu i optimizovali za svoj hardver. Po meni to je super stvar jer na taj nacin ne instaliras razne programe nepoznatih izvora koji mogu da gutaju XXX resursa telefona i onda bude android je sranje :) Gomila sitnica koje mi se svidjaju npr u toku zvonjenja melodije izgovori na engleskom ime iz imenika koje poziva npr danas u sred razgovora sa disom mi javlja iz dzepa da me sestra zove, okrenem telefon u dzepu i on prebaci na mute. Onda ne moram da se javljam na telefon vec dovoljno je da ga prislonim na uvo i sam se javi itd itd bas gomila opcija koje sve mogu da se podese i na srpskom jeziku i na cirilici. Ima automatski sms odgovor za odbijanje poziva i jedna po meni super stvar npr ukoliko sam u nekoj aplikaciji ili igrici poziv ne prekida aplikaciju vec se pojavi u vrhu ekrana ime/broj pozivaoca, javi se, sms ili odbij poziv. Znaci ne prekida poziv ono sto radite jer ovo upravo pokazuje ono sto govorim odavno da je Android danas sve manje telefon, a sve vise opsti multimedijalni komunikacioni uredjaj. Znaci primanje poziva nije vise vrhunski prioritet vec jedna od funkcija uredjaja.
Stavili su lepe programcice, quick memo, daljinski za sve IC uredjaje u okruzenju, cloud app, office paket, radio, chrome, vreme... Sve precice mogu da se podesavaju po zelji cak i na lock screenu. Cuveni LG knock code ne koristim jos uvek :) a sto se tice budjenja kuckanjem na ekran covek se jako brzo navikne na dobre stvari pa sad sve android uredjaje kuckam ko detlic pre nego provalim da nije LG i onda trazim gde dugme. Totalno su pokupili iskustvo svih najboljih stvari i sastavili u svoju verziju softvera. Po prvi put ne treba da instaliram launcher jer ovo sto su stavili po defaultu sve radi kako treba i podesavam kako zelim. LG je pustio zvanicno lolipop koji se instalira prvim apdejtom i nekih 600mb skidanja. Mnogo znaci kad proizvodjac stoji iza svog proizvoda sa najnovijim softverom sto u proslosti mnoge velike firme nisu mogle da isprate. Ono sto mi se nije svidelo jeste njihov dialer i sms koje sam zamenio sa TrueDialer i GO SMS Pro.
Trece - hardver. Ovde mogu da opisem samo ono sto vidim, bez procesora i unutrasnjosti. Ekran je brutalan, ali brutalan. 1440 x 2560 pix. Veca rezolucija nego full HD  :9 Zumiram maksimalno Clash of clans igru koju igram 2 godine i prvi put primecujem travke na zemlji, a pri tome i dalje svaka ivica, svaki obris nevidjeno ostar.
LG promo snimak sa telefona pokazuje mogucnosti ekrana. Ljudi koji pogledaju klip ostaju bez teksta pogotovu kad zumiram tokom reprodukcije.
https://www.youtube.com/watch?v=fcJ3xClwQrs
Kameru jos nisam preterano cackao, ima laser za fokus, slike u zatvorenom prostoru su sasvim pristojne i ostre za smanjenu svetlost. Imaju svoj softver za obradu fotografija sto mi se svidja. Evo jedan retro pokusaj, direkt link  4,160px × 2,340px   napravicu kasnije neku u 13Mpx
http://i.imgur.com/fLVcTQV.jpg
Sto se izrade tice telefon mi je iz prve bio lagan. Nigde ne krcka deluje cvrsto u ruci. Malo jeste sapunjastog oblika i OBAVEZNA je neka silikonska obloga posto oce da kliza i treba malo veca saka da se uhvati cvrsto po duzini. Po sirini se lako drzi i koristi jer LG ubacio opciju da se odabere 1 hand i bira se da li je sve za levoruke ili desnoruke.
Za ovih nekoliko dana dosta od mene, nadam se da ce nekome da koristi pogled na G3 i LG iz mog ugla.
« Poslednja izmena: Mart 03, 2015, 11:04:00 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1509 poslato: Mart 03, 2015, 10:36:29 posle podne »
 pop1

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1510 poslato: Mart 03, 2015, 10:45:20 posle podne »
Ne, Nino ovaj LG nije na preklop ne bi ti odgovarao  biggrin
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže kruska

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1812
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +79/-68
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1511 poslato: Mart 03, 2015, 10:46:24 posle podne »
Postoji li neko ko je procitao veletov poslednji post cijeli?

Van mreže Radomir89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1560
  • Age: 34
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +79/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 5 GTI DSG
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1512 poslato: Mart 03, 2015, 11:11:44 posle podne »
hahaha evo sad sam prvi put video i preleteo sam ga za 2 sekunde, nema sanse da probam da citam  biggrin
VW motorsport

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1513 poslato: Mart 03, 2015, 11:14:19 posle podne »
Pročitao sam ja... +
VW fan

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1514 poslato: Mart 03, 2015, 11:14:37 posle podne »
ma jebem ti ja telefon koji nema dobru rezoluciju i dobar ratio i puno piksela.
a velibore?
mogu li ja biti urednik ove teme za simbiane i poluandroide?

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1515 poslato: Mart 04, 2015, 12:13:59 pre podne »
procitao iz cuga biggrin

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1516 poslato: Mart 04, 2015, 04:59:51 pre podne »
Pročitao sve.Jedino me zanima,a vidim promaklo je u rejšio objekšn analizis ovog multimedijalnog uređaja fablet grupe,a to je da li može da posluži kao tacna za posluženje kafe ili sokića?I koliko može da ih ponese?
Inače G3 je zmaj telefon,sve pohvale,ali sa ovakvom mrežom(4G full speed protok) i sporim netom van wifi zone(kuće,stana),njegove performanse se "poništavaju" i on je u Srbiji samo telefon sa poziv/poruka funkcijom i statusni simbol.
« Poslednja izmena: Mart 04, 2015, 05:04:28 pre podne od strane 2busy »
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1517 poslato: Mart 04, 2015, 12:56:55 posle podne »
Kruška bi sve dao samo da skrene sprdnju sa bidea iz njegove kuće  :53
Širina G3 je neznatno veća od bilo kojeg 4.7 telefona to može da se proveri na gsmareni. To možeš da probaš i u bilo kojoj radnji operatera nije nikakav bauk. To što je tebi nošenje pića na ovakvom uređaju vrh kreativnosti samo pokazuje koliko smo, fala Bogu, svi različiti.
Ne slažem se da je G3 statusni simbol jer model je skoro godinu dana star, a i to mesto je rezervisano za ajfon i Samsung razne modele iz hyper-marketinga. Jednostavno je dobar telefon. Što se tiče pokrivenosti mreže, ovde u BG gde ja živim VIP 3G mreža radi perfektno i to mi je daleko više nego što mi je potrebno. DL 12-21.5, UL 4-5Mb. Jel treba više?

13Mpx slika sa Magic Zoomom. Nakon slikanja klikne se na deo slike koji hoće se fokusira NAKON slikanja i dobije se ovo.
Fokus na heftalicu
http://i.imgur.com/NjnW6hi.jpg

Fokus na ormar
http://i.imgur.com/q4VGvxG.jpg

http://i.imgur.com/R4eTwbN.jpg
http://i.imgur.com/ZDOOeUz.jpg

Screenshot iz Clash of clans, jedan običan i dva sa max zoomom.
http://i.imgur.com/IeU3NEV.jpg
http://i.imgur.com/3u6xZgr.jpg
http://i.imgur.com/wGuZHuu.jpg
Inače screenshot se radi vrlo jednostavno sa power button+vol down na poleđini telefona
« Poslednja izmena: Mart 04, 2015, 12:58:28 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1518 poslato: Mart 04, 2015, 06:50:57 posle podne »
Welibore ... ja znam Spanski , ali ovo bre Spansko selo Ne Znam ...daj prevedi brate na srpski da te ceo svet razume ...  :31

i drugo ... sta ti kazes na ovo , cena odnos kvaliteta ... prosto rukovanje itd ... karakteristike ...

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CD8QqQIwBA&url=http%3A%2F%2Fmondo.rs%2Fa774450%2FMob-IT%2FVesti%2FMicrosoft-Lumia-640-i-Microsoft-Lumia-640-XL-cene-i-specifikacije.html&ei=VUP3VLvkC4H6UJ2SgdgM&usg=AFQjCNHXFK50Xv6lMIpr7PIj9han1_7FfQ&bvm=bv.87519884,d.d24


 beer ...    Muchisimo gracias amigo mio ... disculpa por molestar ...  :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Mobilni telefoni IOS,ANDROID,SYMBIAN,WINDOWS PHONE, itd...
« Odgovor #1519 poslato: Mart 04, 2015, 07:14:28 posle podne »
Koliko dugo igras clash of clans kad si dogurao do 101 level? :D