Autor Tema: Homokineticki zglob  (Pročitano 5389 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Homokineticki zglob
« poslato: Jul 02, 2007, 09:12:37 pre podne »
Ucinilo mi se da sam cuo juce par caktanja zgloba, kretao sam uzbrdo sa namotanim volanom i kao da je caknulo nesto 3,4 puta, bas ono karakteristicno caktanje zgloba. E sada koliko moze jos sigurno da se vozi kada pocne da krcka i koliko kosta nov homokineticki zglob? Inace volan sam namotavao u desno, jel to znaci da je desni zglob ili nema veze?

Danas na istom mestu nije nista caktalo, da li zglob kada pocne stalo krcka ili samo povremeno?

Van mreže Lara_BG

  • VW Početnik
  • Poruke: 193
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
    • http://
Homokineticki zglob
« Odgovor #1 poslato: Jul 02, 2007, 01:04:19 posle podne »
mozesh da vozish, nece da ti otpadne tochak. za golfa dvojku je oko 50e bio, al nemoj me drzati za rech, nisam skoro menjala, u svakom sluchaju, promeni nije to skupa stvar, i nemoj sad bash godinu dana da vozish sa tim koji ti je otishao.
2 FAST 2 REAL

Van mreže Kanarinac

  • VW Početnik
  • Poruke: 197
  • Lokacija: BG
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Homokineticki zglob
« Odgovor #2 poslato: Jul 02, 2007, 01:45:50 posle podne »
Kad namotash desno i chuje se onda je levi otishao.Inache kad tek krene da krcka ne ce bash uvek da se chuje.U principu zavisi kolko vozish auto al komotno mozhesh 3-4 meseca da vozish.Al ako imash pare zameni.Ne verujem da je skupo za keca.

I love my

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Homokineticki zglob
« Odgovor #3 poslato: Jul 02, 2007, 02:27:50 posle podne »
OK, hvala, ovo krckanje sam samo jednom primetio, jos nije nista hitno, nego ja auto ubijam kad izlazim iz dvorista, ostra kratka uzbrdica pa pun desni... svaki dan vise puta...
A za homo zglob sam cuo da kad bas pocne jako da krcka da se zamene mesta levom i desnom, onda krcka kad ide u rikverc...

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Homokineticki zglob
« Odgovor #4 poslato: Jul 02, 2007, 04:59:55 posle podne »
Ja na mom audiju 80 sam napravio posle prvog krckanja 7000 km pa sam ga tek onda zamenio. Homo zglob ti kosta od 20 do 25 evra. Ja sam za audi placao 25 nemacki a italijanski su malo jeftiniji. Kad pocne da se cuje na levo i desno motanje onda bi ga trebalo zameniti.

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Homokineticki zglob
« Odgovor #5 poslato: Jul 03, 2007, 09:08:57 pre podne »
Juce posle posla sam isprobao sve moguce kombinacije, kratanje sa punim levim, desnim, napred, nazad... i nema krckanja! Mozda nije bio homo zglob u pitanju, mada mi se tada ucinilo da jeste, videcu...
25 evra nije puno, ja sam ocekivao mnogo vise tako da mi nije strasno!
Hvala na odgovorima, pozdrav

Van mreže thebeast_16v

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 625
  • Age: 36
  • Lokacija: Negotin
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
Homokineticki zglob
« Odgovor #6 poslato: Jul 03, 2007, 10:45:57 pre podne »
Ja sam kod mene na gti-u pre par dana zamenio oba zgloba i izaslo me 7000 dinara pa bi trebalo da je za jedinicu jeftinije.

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Homokineticki zglob
« Odgovor #7 poslato: Jul 13, 2007, 09:01:09 pre podne »
E juce sam popenio u kolima! Umalo mi nije otpao tocak na magistrali, kada sam bio zadnji put u servisu da mi zamene lezajeve, krajeve spona... nisu mi dotegli amortizer i to je lupkalo a ne homo zglob! Pre neki dan sam primetio da mi nije bas sve ok oko prednjeg trapa ali nikako ne nalazim vremena da pogledan, juce sam izasao na magistralu i sve je ok dok ne naidje na neku neravninu, tocak pocne da se trese, da lupa, jeza me prodje, imam osecaj da se raspada, stanem na pumpu i nogom gurnem tocak a on se pomeri za par cm-a!!! Polako kuci na dizalicu i imam sta da vidim, skroz otpusteni srafovi OK17 sto drze amortizer a tocak landara!!! U servisu su ih popustili i nisu stegli!!!
Vise taj servis mene nece videti, vracam se kod mog majstora koji radi za pivo!!!

Van mreže bane

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Karma: +0/-0
Homokineticki zglob
« Odgovor #8 poslato: Jul 13, 2007, 01:27:01 posle podne »