Autor Tema: Potrosnja  (Pročitano 13843 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #60 poslato: Septembar 14, 2010, 11:56:28 posle podne »
jesi li ti cuo kad za inerciju? da tezina auta sama nastoji da se auto krece, ti ga ubacio u drugu i mislis da ce raditi  tad na 900 obrtaja? brate raspitaj se malo stvarno mi glupo da pisem o takvim skolskim stvarima
Ma o čemu pričaš,voziš nizbrdo u petoj,i auto je na nekom broju obrtaja,nebitno,i ti pustiš gas,ostaviš auto da se kotrlja sam od sebe,zašto onda rastu brojevi obrtaja,a kad ga izbaciš iz brzine obrtaji momentalno padnu,kakav se to prekid desi i zašto obrtaji nisu pali kad si si oduzeo gas i nastavio da se krećeš po inerciji,nego tek kad si ga izbacio iz brzine.

Kad na ovo budeš imao odgovor onda će ti i sve ostalo biti jasno.


pa kako nece rasti obrtaji?  stavi ga iz pete u trecu i otice ti obrtaji i na 3000 iako nediras gas ako je velika nizbrdica inercija ti tjera auto nizbrdo i naravno da ce povecavati obrtaje. povecavace se obrtaji i na autu sa ukljucenim tempomatom niz brdo. na leru ti motor radi kako radi i nema veze sa poluosovinama i pogonom jer nemas tog otpora jer nije u brzini,  kako pitas za tako neke skolske stvari koje zna svaki prosjecan vozac?

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Potrosnja
« Odgovor #61 poslato: Septembar 15, 2010, 12:00:05 pre podne »
sat revija je u julskom broju objavila rezultate testiranja svih mogucih i nemogucih stvari koje uticu na smanjenje/povecavanje potrosnje.test je trajao mesec dana i bilo je ukljuceno nekoliko vozila.u testu nisu ucestvovale dijane,pezejci i zaporosci,vec vozila sa modernom tehnologijom.utvrdjeno je ,izmedju ostalog,da kocenje motorm povecava potrosnju goriva.

stvarno mi nije jasno sto se palamudi toliko oko gluposti.  angry2

Andrija

  • Gost
Odg: Potrosnja
« Odgovor #62 poslato: Septembar 15, 2010, 12:03:32 pre podne »
@ BG2225 and rajko... Zamislite da krenete, recimo, u Francusku (reeecimo)... Srbija je na 44189468786 m nadmorske visine, a Francuska na 560 m... Non stop se vozite nizbrdo sa pola litra goriva u rezervoaru i bez problema prevalite citav put, a? Divno zvuci, morate priznati  biggrin

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #63 poslato: Septembar 15, 2010, 12:04:53 pre podne »
 lollol bravo student beer

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Potrosnja
« Odgovor #64 poslato: Septembar 15, 2010, 12:07:12 pre podne »
Eee buraz, ali bord pokazuje 0l kad ides nizbrdo  lollol

Andrija

  • Gost
Odg: Potrosnja
« Odgovor #65 poslato: Septembar 15, 2010, 12:08:26 pre podne »
Aj, moze lock   sex

Van mreže BG2225

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #66 poslato: Septembar 15, 2010, 12:08:55 pre podne »
bg2225 moram ja tebe nesto da pitam, spustas se na nizbrdici auto ti je npr u trecoj u 3000 obr/min - po tebi ne trosi gorivo, stiskas kvacilo, auto pada na 900 obr/min da li i tada ne trosi gorivo ili ... ?
E,kad pritisneš kvačilo,onda krene da troši gorivo,i šta bi se desilo kad bi išao npr,kao što ti kažeš nizbrdo,u trećoj brzini a motor se okreće na 3000 obrtaja,i ti prikočiš malo,zašto onda broj obrtaja smanji,a ti ne diraš gas,šta se onda dogodi,ili prebaciš u veću brzinu,onda se kotrljaš na npr. 2300 obrtaja,zatšo pada broj obrtaja kako prebacuješ u veću brzinu i kako usporavaš tako broj obrtaja lagano pada.
jesi li ti cuo kad za inerciju? da tezina auta sama nastoji da se auto krece, ti ga ubacio u drugu i mislis da ce raditi  tad na 900 obrtaja? brate raspitaj se malo stvarno mi glupo da pisem o takvim skolskim stvarima
Ma o čemu pričaš,voziš nizbrdo u petoj,i auto je na nekom broju obrtaja,nebitno,i ti pustiš gas,ostaviš auto da se kotrlja sam od sebe,zašto onda rastu brojevi obrtaja,a kad ga izbaciš iz brzine obrtaji momentalno padnu,kakav se to prekid desi i zašto obrtaji nisu pali kad si si oduzeo gas i nastavio da se krećeš po inerciji,nego tek kad si ga izbacio iz brzine.

Kad na ovo budeš imao odgovor onda će ti i sve ostalo biti jasno.


pa kako nece rasti obrtaji?  stavi ga iz pete u trecu i otice ti obrtaji i na 3000 iako nediras gas ako je velika nizbrdica inercija ti tjera auto nizbrdo i naravno da ce povecavati obrtaje. povecavace se obrtaji i na autu sa ukljucenim tempomatom niz brdo. na leru ti motor radi kako radi i nema veze sa poluosovinama i pogonom jer nemas tog otpora jer nije u brzini,  kako pitas za tako neke skolske stvari koje zna svaki prosjecan vozac?
Pa sam si dao odgovor za celu stvar,inercija tera,tako inercija tera motor da radi i zato povrećava obrtaje,ti obrtaji nisu tek tako na nekom broju,zato i rastu kako ubrzavaš,ili padaju kad usporavaš,pa da ne misliš valjda da se to motor sam prilagođava brzini pa podiže broj obrtaja,podiže ga sila inercije koja na nizbrdici sve više ubrzava auto točkovi se brže okreću,pa preko transmisije i menjača okreću i radilicu,i onda nema ni potrebe za ubrizgavanjem ogriva jer je radilica porenuta,to ti je odgovor.

Pa ne bi kompjuter u kolima zatvarao dotok goriva kad se koči motorom,ugasio bi se motor momentalno ako je tako kao što ti pišeš.




Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Potrosnja
« Odgovor #67 poslato: Septembar 15, 2010, 12:09:16 pre podne »
nbt,ipak bi u fr.stigao bar sa 100gr goriva. lollol

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Potrosnja
« Odgovor #68 poslato: Septembar 15, 2010, 12:10:44 pre podne »
4 stranice trabunjanja  lollol lollol lollol
Ae po 20 do sutra ce biti 10  biggrin
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #69 poslato: Septembar 15, 2010, 12:11:01 pre podne »
procitaj gore sta je andrija napisao za francusku i nemoj vise nista pisati, napisao i rekao si sve beer

Van mreže BG2225

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #70 poslato: Septembar 15, 2010, 12:15:17 pre podne »
@ BG2225 and rajko... Zamislite da krenete, recimo, u Francusku (reeecimo)... Srbija je na 44189468786 m nadmorske visine, a Francuska na 560 m... Non stop se vozite nizbrdo sa pola litra goriva u rezervoaru i bez problema prevalite citav put, a? Divno zvuci, morate priznati  biggrin
U takvoj situaciji bi stigao do Francuske i sa ugašenim motorom. biggrin

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #71 poslato: Septembar 15, 2010, 12:15:20 pre podne »
Ljudi ovaj decko mene za*ebava???????? Brate nisam mehanicar, nisam strucnjak, ne znam sve, ali znam da kada ti se okrece zupcasti kais na dizelu, okrece se i BOS pumpa, a cemu sluzi bos? Da gura vazduh, jel tako???

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #72 poslato: Septembar 15, 2010, 12:15:56 pre podne »
@ BG2225 and rajko... Zamislite da krenete, recimo, u Francusku (reeecimo)... Srbija je na 44189468786 m nadmorske visine, a Francuska na 560 m... Non stop se vozite nizbrdo sa pola litra goriva u rezervoaru i bez problema prevalite citav put, a? Divno zvuci, morate priznati  biggrin
U takvoj situaciji bi stigao do Francuske i sa ugašenim motorom. biggrin

Bravo, sa ovom izvalom si POBEDIO  tapsac  tapsac  tapsac

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #73 poslato: Septembar 15, 2010, 12:18:01 pre podne »
pa na pasatima vazduh izgleda. sramota je vise da pisemo o ovome, bg molim te rspitaj se sutra malo po servisima u komsiluku pa javi sta su ti rekli. nezajebavaj vise pretjera ga bas

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Potrosnja
« Odgovor #74 poslato: Septembar 15, 2010, 12:27:13 pre podne »
Ljudi ovaj decko mene za*ebava???????? Brate nisam mehanicar, nisam strucnjak, ne znam sve, ali znam da kada ti se okrece zupcasti kais na dizelu, okrece se i BOS pumpa, a cemu sluzi bos? Da gura vazduh, jel tako???
Ja nemam ni zubcasti ni bosch pumpu, a dizel  :huh: i  trosi 10 11 u gradu
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže BG2225

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #75 poslato: Septembar 15, 2010, 12:32:58 pre podne »
Ma nema veze,mislite šta hoćete,bord pokazuje 0.0.

aleexis

  • Gost
Odg: Potrosnja
« Odgovor #76 poslato: Septembar 15, 2010, 12:35:17 pre podne »
ajde sta se palite ljudi...vidite da vas lik drka...manite ga,nek mu ne trosi uopste,njegov problem...
on sipa,ne vi ;)

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #77 poslato: Septembar 15, 2010, 12:36:30 pre podne »
Ljudi ovaj decko mene za*ebava???????? Brate nisam mehanicar, nisam strucnjak, ne znam sve, ali znam da kada ti se okrece zupcasti kais na dizelu, okrece se i BOS pumpa, a cemu sluzi bos? Da gura vazduh, jel tako???
Ja nemam ni zubcasti ni bosch pumpu, a dizel  :huh: i  trosi 10 11 u gradu

AAA to je neki prototip, a zato sto nema zupcasti i bosch ti laze bord  bleh probaj nizbrdo, ako pokaze 0.0 nemoj vise da sipas dizel, taj ti ide na vazduh, a taj dizel ti curi negde, proveri to  lollol

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Potrosnja
« Odgovor #78 poslato: Septembar 15, 2010, 12:42:35 pre podne »
Ma nema veze,mislite šta hoćete,bord pokazuje 0.0.
E ajd ovako, ove Nishlije da sledeci skup pracve na Kopu. Pa ono, da se skupe ljudi iz kljuba da ti se napuni na vrhu auto do cepa, i idemo dole bez gasa! Pa da ga napunimo u Brzecu :D I ja stavljam ko pimbe samo dizem ulog na 100, da ce da potroshi vishe od 1.5l/sat :D
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže cvijander

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3856
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 Tas+Mexico
Odg: Potrosnja
« Odgovor #79 poslato: Septembar 15, 2010, 12:46:39 pre podne »
Moram da okacim, izvinjavam se ako je bilo.

Dođu Mujo i Haso na benzinsku pumpu u Njemačkoj i pita ih radnik: -Dizel? Super?
Kaže Mujo: Vaser! (Voda)
Gleda
Nijemac u čudu, ali svejedno natoči vode do vrha. Mujo izvadi neku
tabletu i ubaci u rezervoar, sjedne u auto, upali i ode. Nijemc...u
... pala vilica. Sutra, ista situacija, opet Mujo traži vodu, Nijemac
natoči, Mujo ubaci tabletu i ode. Treći dan, Mujo dolazi na pumpu, traži
vode, ali dolazi mu neki gospodin u odijelu i kaže:- Čuo sam da imate neke posebne tablete. Ja sam direktor ESSO-a i spremni smo vam dati milion evra za njih!Kaže Mujo: Ili tri milona ili ništa od posla.Nijemac izbroji tri miliona, Mujo mu da bočicu tableta i ode. Ulazi Mujo u kola, kad ga pita Haso:- Je li Mujo, kako ćemo se mi sad vozit?- Pa na plin, k`o i dosada! - reče Mujo i upali kola

morao sam a vi brisite  lollol lollol lollol lollol