Autor Tema: Passat b5.5 (z)migavci  (Pročitano 1928 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dejanmartin

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5 2.0B
Passat b5.5 (z)migavci
« poslato: Februar 21, 2020, 08:04:56 posle podne »
Aloha svima,
Danas mi se javio sledeci problem: kad dam (z)migavac, bilo levi bilo desni, on trepne 2-6 puta i prestane, iako je rucica ostala u polozaju, da ne kazem u kliku.
Sva cetiri rade normalno. Ovo se desava nevezano za to da li je pritisnuta kocnica (prethodni auto je mesao struju pa se zmigavci gasili).
Inace zazirem od problema sa strujom (i kompleksnijih zahvata oko motora i menjaca), oko ostatka mehanike i limarije se volim igrati. Tako da se nadam da je ovde dovoljno zameniti neki relej, osigurac, ili onaj prekidac za sva cetiri.
Svaki savet sta uraditi je dobrodosao.

Pozzzzz!

Van mreže Markoz361

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: Passat b5.5 (z)migavci
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2020, 08:49:02 posle podne »
Kontakt sprejem naprskaj dno rucice tamo gde su kontakti dobro, i isklikci je na sve strane. A ako to ne pomogne onda novi relej sva 4 pomogne

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Van mreže dejanmartin

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5 2.0B
Odg: Passat b5.5 (z)migavci
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2020, 08:51:04 posle podne »
 Hvala, to mi je zanimacija za vikend  :)
Standardno javljam sta sam uradio.

Van mreže Zeleni Zub

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 295
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +23/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5,5
Odg: Passat b5.5 (z)migavci
« Odgovor #3 poslato: Februar 22, 2020, 08:27:45 pre podne »
Pazi ako koristis kontakt sprej na taj nacin... Ja ako bih to tako radio (a neverujem da bih), sigurno bi prvo skinuo struju sa akumulatora pa tek onda prskao. Pa kad se dobro osusi sve onda tek vratio struju.
Drugar imao sl problem, pa je na kraju ispalo da je rucica od zmigavaca. Taman je iskoristio kad je vec menja i namontirao sa tempomatom.

Van mreže dejanmartin

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5 2.0B
Odg: Passat b5.5 (z)migavci
« Odgovor #4 poslato: Februar 25, 2020, 09:46:54 pre podne »
@ Marko: Hvala na jednostavnom i efikasnom savetu. Poprskano kontakt sprejem, izvadio sam i prekidac za sva cetiri i njega "produvao". Ali zbog ovoga sto je rekao Zeleni Zub (a sto sam procitao nakon poprskavanja), par dana, zbog sramote, nisam prijavljivao da
               i dalje ne radi  kako treba  biggrin. Do sad se sve osusilo, ne valja, radi mozda malo bolje a mozda sam i umislio.  Moracu da nadjem novi automat, nadam se da necu morati da skidam volan i menjam rucice.

@ Zeleni Zub: Pod jedan - kakav Passat, svaka cast  formidable! Ispratio sam tvoju temu sa apgrejdovanjem auta i malo je reci da sam odusevljen. Jedina slicnost sa mojim su boja i motor  :). Moj je od tjuninga dobio samo LED za tablice  lollol, i prilikom kupovine
                     uz njega su isle neke fensi 17" sa letnjim gumama.

                     Drugo, naprskao sam sprej bez skidanja klema (logika - na uputstvu pise da ne provodi e, a ako ne provodi e onda je izolator, a ako je izolator nema veze sto nisam skinuo kleme i kad se osusi opet ce provoditi e). Zabrinuh se nakon sto sam procitao
                     tvoj komentar, ali inzenjerska logika me i ovaj put sacuvala.

Znam da je najlakse (i cesto najsvrsishodnije) auto odvesti do majstora, ali volim sam da se igram i pocetnik sam u tome, pa mozda izgleda da razglabam nasiroko oko neke banalne stvari, ali u tome je draz.

Van mreže Markoz361

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: Passat b5.5 (z)migavci
« Odgovor #5 poslato: Februar 25, 2020, 10:09:48 pre podne »
Ja sam par puta prskao ali sa pogresne strane, kontakti na palici za migavce su prema dole, najbolje da uzmes cevcicu pa da ubacis skroz unutra i naprskas. Ja sam imao slocan problem i samo zamena automata mi nije pomogla jer su kontakti na rucici bili prljavi, i onda kad sam zamenio i relej i naprskao dobro kontakt sprejem radi okej od tada, a pre toga mi levi zmigavac nije radio, blinkao je brzo relej ali nista nije svetlelp, ni indikstor na tabli ni zmigavci. Kontakt sprej ne provodi pa nema bojazni za kratkim spojevima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Van mreže dejanmartin

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5 2.0B
Odg: Passat b5.5 (z)migavci
« Odgovor #6 poslato: Februar 25, 2020, 11:58:31 pre podne »
Pre svega cu jos poprskati. Sad sam zbunjen, zar nisu relej i automat jedno te isto?
« Poslednja izmena: Februar 25, 2020, 12:01:16 posle podne od strane Modus »

Van mreže Markoz361

  • VW Početnik
  • Poruke: 61
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: Passat b5.5 (z)migavci
« Odgovor #7 poslato: Februar 25, 2020, 11:59:49 pre podne »
Jeste, relej i automat su isto :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Van mreže dejanmartin

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5 2.0B
Odg: Passat b5.5 (z)migavci
« Odgovor #8 poslato: Februar 25, 2020, 12:43:08 posle podne »
Uh, dobro je. Reko' da sam nesto prevideo.
« Poslednja izmena: Februar 25, 2020, 02:56:20 posle podne od strane Modus »

Van mreže dejanmartin

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5.5 2.0B
Odg: Passat b5.5 (z)migavci
« Odgovor #9 poslato: Februar 27, 2020, 08:22:32 pre podne »
Problem resen zamenom prekidaca za sva 4/releja. Ni cela bocica kontakt spreja nije pomogla.
Hvala svima na pomoci!