Autor Tema: Stabilnost?!  (Pročitano 1957 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bbbiiiggg

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTD/Golf 2 GTI
Stabilnost?!
« poslato: April 29, 2012, 07:09:29 posle podne »
E ovako drugari posto sam mjenjao skoro sve na trapovima ostavio sam opruge ne promjenjene!!I sada mi se pocinje auto navijati u krivanama malo vise!To je najvjerovatnije do njih!E sada volio bi da mi auto bude stabilno u krivini da mi se ne navija da mogu da ga peglam u njoj!
Sta vi mislite da li ce mi se stabilnost povecati ako stavim fk opruge 35-40 mm?!Sto se tice spustenosti sa tim sam se pomirijo i nije mi apsolutno bitno oce li auto biti nize po centa il 2 centa samo mi je bitno da mi auto bolje lezi sad trenutno nisam u stanju da izdvajam veliku svotu para za gewinde(koje bi bile najidealnije rjesenje)!
Isto tako zanimam me posto kazu da do 40mm i neskodi toliko amortu al to mi i neigra toliku ulogu skoro su mi novi amorti!!Zanimaju me vasa iskustva sa ovakvim oprugama dal se dobije ta stabilnost dal se javljaju jos neki problemi(osim tog skracenog vjeka trajanja amortizera)!I da rjec je o golf 2 gti 8v 90'god!Izvinjavam se ako sam  pogrjesio mjesto teme i ako je vec negdje bila!!Znaci svi komentari i savjeti i misljenja i iskustva su mi dobro dosla!!!  mahac mahac

Van mreže NikolaRS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3400
  • Age: 36
  • Lokacija: Foča, Republika Srpska
  • Karma: +72/-75
  • Auto: Passat
Odg: Stabilnost?!
« Odgovor #1 poslato: April 29, 2012, 07:15:48 posle podne »
trebaju ti tvrdji amortizeri i sportske opruge crvene za dvicu

Van mreže bbbiiiggg

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTD/Golf 2 GTI
Odg: Stabilnost?!
« Odgovor #2 poslato: April 29, 2012, 07:30:49 posle podne »
Drug opruge sam i namjeravao uzeti(to po bojama nista ne zavisi to je sve od proizvodjaca do proizvodjaca) al me zanima dal onda dobijam na stabilnosti!!!Jer  neisplati mi se sad uzimati sporcke amorte jer sam prije mjesec i po dana uzeo nove obicne!!!A ja sam namjeravao uzati FK oruge 35-40 mm za golfa 2 crvene su boje ako to nes znaci(ja mislim da nista neznaci al ok)!! :huh:

Van mreže bbbiiiggg

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTD/Golf 2 GTI
Odg: Stabilnost?!
« Odgovor #3 poslato: April 30, 2012, 08:46:59 posle podne »
Zar niko nista da kaze ?!!   :huh:

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Stabilnost?!
« Odgovor #4 poslato: April 30, 2012, 11:36:55 posle podne »
najlakse je lupiti, budi srecan sto se nisu pojavili "majstori" da ti objasne lollol
lollol

Van mreže bbbiiiggg

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTD/Golf 2 GTI
Odg: Stabilnost?!
« Odgovor #5 poslato: Maj 01, 2012, 10:20:34 pre podne »
Znaci toliko je malo ljudi koji poznaju ovu tematiku da svi lupaju jel?!  wacko  :huh:

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13073
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Stabilnost?!
« Odgovor #6 poslato: Maj 01, 2012, 12:17:10 posle podne »
Koje amorte imas? Marka, gasni, uljni?

Naravno da ce auto biti stabilniji, ako je auto nizi, niza je tacka tezista, samim tim bolje lezi. Drugo, najbolje je imati tvrdje amorte, ali i ako stavis krace opruge, amorti ce da se sabiju i bice tvrdji. Samo moras da znas, amorti ce brze propadnuti, ali ako si ih skoro menjao, ne bi trebalo da brines. ;)

Van mreže bbbiiiggg

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTD/Golf 2 GTI
Odg: Stabilnost?!
« Odgovor #7 poslato: Maj 01, 2012, 12:28:46 posle podne »
Amortizere sam promjenuo prije dva mjeseca i od tada sam presao mozda 3000km!Znaci oni su poprilicno novi!!Amortizeri su uljni Monroe!To i sam znam da ce mi otici prije al me zanima za koliko bi to moglo da se desi posto cujem da ako opruga spusta do 4cm moze da se poprilicno ocuvaju duze vrjeme, a izndad 4 cm pa nadalje da pas brzo propisaju!I da oce li mi se javljati skakutanje u krivinama ako stavim te opruge do 35-40mm ja nes kondam da to nije nes znacajno posto ne spustaju nes puno!!  :huh:

pekar

  • Gost
Odg: Stabilnost?!
« Odgovor #8 poslato: Maj 01, 2012, 09:31:57 posle podne »
ako hoces da ti auto ko pegla lezi u krivini,onda ti trebaju ne uljni amortizeri,jer ti amortizeri ti nista ne vrede na sportskim oprugama, vec ti trebaju gasni amortizeri,i nema vise naginjanja u krivini,ali od udobnosti ces se oprostiti ;)

Van mreže bbbiiiggg

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +8/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 GTD/Golf 2 GTI
Odg: Stabilnost?!
« Odgovor #9 poslato: Maj 01, 2012, 10:23:44 posle podne »
Ma hocu da mi lezi bolje u krivini neg sad jel se sad navija kapirate netrazim ja stabilnost ko na gewindama!!

pekar

  • Gost
Odg: Stabilnost?!
« Odgovor #10 poslato: Maj 01, 2012, 10:30:19 posle podne »
ne moras gewinde da stavis ako neces,vec uljni amortizer ti je mnogo meksi od gasnog,zato se u krivinama i navaljuje,a ako hoces stabilnost,samo gasni amortizer sa sportskim oprugama,ali amortizer mora biti kratak u skladu sa tim oprugama,ne sme biti klasican amortizer na kracim oprugama,jer moze ti doci do ispadanja opruga iz lezista kada se mortizer izvuce a to ti nikako ne treba ;)

Van mreže Stoske

  • Old School
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6237
  • Age: 33
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +94/-50
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw passat
Odg: Stabilnost?!
« Odgovor #11 poslato: Maj 01, 2012, 11:03:13 posle podne »
ma brate tebi je sigurno roknuo neki amortizer .. cim je tebi toliko nestabilno da si postavio pitanje ..
hahaha Stoske poligloTka hahaha Gde Stoske glotkne tu trava ne raste :)