Autor Tema: Paja b5.5 turbak  (Pročitano 8151 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Petar D

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw passat b5.5 1.8T
Paja b5.5 turbak
« poslato: Mart 14, 2017, 04:04:09 posle podne »
Kao sto sam naveo u predstavljanju buduci sam vlasnik pasata b5.5. Krajem ovog meseca pocetkom sledeceg bi trebao biti u mojim rukama. Imao sam audija a3 8L pre 2 kola .1.8 turbo gewinde i odusevljen sam drzanjem po krivinama. Auto po recima prodavca ima gewinde, za felne nisam pitao ali boze zdravlja trebale bi doci felne sa audija rs4 (18 ili 19 videcemo koliko mesta ima) slike enterijera nemam, nisam skinuo sa oglasa, stofani krem enterijer, cetvorokraki plasticni volan da se najezis kad cujes. U planu mi je ubacivanje fabricke GPS navigacije, felne, lip na gepeku, highline krem koza ukoliko je nadjem (nema ni jedna po oglasima) otvaranje devil eye farova i farbanje u crno. Poliranje celog automobila i zamena kompletnog osvetljenja kako u enterijeru vozila tako i u eksterijeru. Ukoliko ne nadjem enterijer krem kozni moracu ceo enterijer sa tepihom da menjam za crni. Ali elem sa planovima nikad kraja. Kasnije se mozda bude cacnulo malo oko motora. Evo slika sa oglasa. E da zaboravih cim dodje u moje ruke auto skidam sve nalepnice tako da nemojte to da gledate  lollol lollol I zatamljivanje obavezno!








Van mreže Aleksandar_99

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 600
  • Age: 25
  • Lokacija: Smederevo-Beograd
  • Karma: +13/-7
  • Pol: Muškarac
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #1 poslato: Mart 14, 2017, 06:22:36 posle podne »
Srecno u daljim radovima, lepe planove imas biggrin
A za nalepnice si i sam rekao :25

Van mreže Figo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 761
  • Age: 28
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Karma: +22/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk4 gti USA
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #2 poslato: Mart 16, 2017, 12:26:15 pre podne »
Srecno  thumbup

Van mreže BAKI95

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 28
  • Lokacija: Prhovo
  • Karma: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT tdi
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #3 poslato: Mart 16, 2017, 12:11:40 posle podne »
Sa srecom...  ;)

Van mreže Petar D

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw passat b5.5 1.8T
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #4 poslato: Mart 17, 2017, 02:47:29 posle podne »
Posto nisam uspeo da nadjem enterijer krem highline, uzecu crnu full kozu za pasata, nazalost menjacu sve tepih tapacire polutablu tj donji deo onaj. Sto se felni tice pala je odluka da se uzme 18-ica ipak felna jer je auto previse spusten. I dalje se razmisljam izmedju 2 felne, mada preovladava da se uzme Voltec Baracuda. Hocu da spremim sve delove, u ponedeljak bi trebao enterijer da bude poslat i u toku sl nedelje dogovor za felne da se napravi ispraticu sve slikama. Zelim da spremim unapred sve delove za ugradnju jer ne mogu da docekam da stigne auto i da pocnem da radim na njemu.

Van mreže Petar D

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw passat b5.5 1.8T
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #5 poslato: Mart 19, 2017, 02:45:23 posle podne »





 Evo jos nekih slika kola, covek koji mi dovozi auto mi je rekao da je klocne poturao da bi mogao auto da utera na prikolicu. Sto potvrdjuje i prva slika. U petak boze zdravlja stizu sveze slike radova iz mog dvorista  alealeee alealeee alealeee

 Felne su kupljene sad idu sledece nedelje na peskiranje, u pitanju je Voltec Baracuda 18. Sad videcemo da li ce srce u crno a falc poliranje ili kako cemo. Dobro bi mi dosao predlog o farbanju felne. Mada cini mi se da ce gun metal sa MAT lakom biti dobitna kombinacija.
« Poslednja izmena: Mart 19, 2017, 02:48:35 posle podne od strane Petar D »

Van mreže headingmachine

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #6 poslato: Mart 19, 2017, 03:05:09 posle podne »
Super. I felne mi se jako svidjaju. Da li je tajna za koliko si ih kupio? I koliko bi kostale 17" otprilike?

Van mreže Petar D

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw passat b5.5 1.8T
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #7 poslato: Mart 19, 2017, 03:49:02 posle podne »
@heading felne sam uzeo od rodjenog brata, plastifikacija je pocela da se ljusti na felnama, vozene su na astri H OPC ali posto ona nosi 5x110 a felne su 5x112 kaze da mu tresu preko 150. Nisam siguran video sam da bez guma felne 18 idu na oglasu i do 350-400e. Mi smo imali srece pre 6 meseci i uzeli smo sa kao novim gumama tipa 7mm sare za 160 ili 170e slagacu te. Tako da sam ih ja toliko platio :D
Evo na astri kako su stajale.
 
« Poslednja izmena: Mart 19, 2017, 03:51:10 posle podne od strane Petar D »

Van mreže headingmachine

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #8 poslato: Mart 19, 2017, 05:39:05 posle podne »
Super si prosao onda.

Van mreže Petar D

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw passat b5.5 1.8T
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #9 poslato: Mart 22, 2017, 10:51:22 pre podne »
Juce narucen za pasata lip na gepeku, kao spojler onaj mali.

Van mreže Petar D

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw passat b5.5 1.8T
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #10 poslato: Mart 28, 2017, 11:04:05 posle podne »
Stigao,odmah sam namontirao felne 18" ofarbao ih u metal gun...
Slika govori vise od reci  :)  auto je na slici i dalje prljav jel je stajao na carini.



Van mreže BAKI95

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 28
  • Lokacija: Prhovo
  • Karma: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT tdi
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #11 poslato: Mart 29, 2017, 11:27:37 pre podne »
Zanimljiv je u ovoj boji... Hoces ga polirati?
Po meni si trebao neku svetliju nijansu za felne,ali dobro... Cekamo jos slika...

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #12 poslato: Mart 30, 2017, 09:31:49 posle podne »
Možda ti treba ovako nešto https://www.facebook.com/groups/726084967507722?view=permalink&id=1256754567774090


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Solomaher

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Age: 32
  • Lokacija: Istočno Sarajevo
  • Karma: +24/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #13 poslato: Mart 30, 2017, 10:45:12 posle podne »
Obavezno ako budes farbao unutrasnjost farova u crno, vrati i masku i grilje oko maglenke u crno... previse se ubijelio ovako

Inace lijep autic, daj nam slike enterijera, koliko kw, godina i slicno? U koju boju mjenjas osvjetljenje?

PozdraVW

Van mreže PERKE

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 543
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5 1.9 TDI
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #14 poslato: Mart 31, 2017, 09:45:28 pre podne »
ovde mogu da idu polirane felne u kombinaciji sa belom bojom jer  je ceo auto beo  :)

Van mreže BAKI95

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 28
  • Lokacija: Prhovo
  • Karma: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT tdi
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #15 poslato: Mart 31, 2017, 11:29:03 pre podne »
Možda ti treba ovako nešto https://www.facebook.com/groups/726084967507722?view=permalink&id=1256754567774090


Sent from my iPhone using Tapatalk

I meni ovo treba.Hvala za oglas.  :46

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Paja b5.5 turbak
« Odgovor #16 poslato: Mart 31, 2017, 12:28:20 posle podne »
Ti se pogodi za cenu i ostalo a ja mogu sutra da ih pogledam, posto idem do Pazara.
Izvinjavam se za off.

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Poslednja izmena: Mart 31, 2017, 12:31:07 posle podne od strane Fitipaldi »
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Petar D

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw passat b5.5 1.8T
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #17 poslato: Mart 31, 2017, 11:00:15 posle podne »
Da napisem jos ponesto o automobilu. Nisam imao vremena jer 3 dana iz garaze ne izbijam od jutra do mraka. Pa da krenemo. Automobil je imao ekrane u naslonima za glavu SONY jedan iscupan ostao CD chardzer i jedan ekran, Sony ericson blutut kocku probuseno nebo zbog nje. MAC muziku takodje pocupana, izvukao sam kablova za ozvucenje pa brat bratu 10kg bakra. Iste veceri kad je stigao auto ofarbane resetke u maglenkama bumper crnom bojoj, ostavljene bele strafte do podbranika. Felne nikako bela jer razmisljam i spojler crn da ostavim da razbijem ovu monotoniju od automobila. 2003 je godiste 110KW. Povadjene NEONKE iz kola, lepljene LED trake ma budi bog s' nama. Ima automobil dosta potencijala, ali ovo sto sam do sada video, ili je neki matorac pakovao sa krizom srednjih godina, ili neki klinac pubertetlija. Masku prednju ne mogu da skinem provrteli srafovi, pa cu sutra naci neko verodostojno resenje za taj problem, ide i ona u mat crno. Danas sam odradio dubinsko pranje na autu, mumije i crknute kerove sam izvadio peska bilo vise u kolima no u sahari, veliki servis je odradjen pre 20K km. Planovima nikad kraja sutra cu sibnuti neke fotografije enterijera i eksterijera  driving driving driving

Van mreže Figo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 761
  • Age: 28
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Karma: +22/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk4 gti USA
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #18 poslato: April 01, 2017, 12:36:57 posle podne »
Samo strpljivo i bez nerviranja i bice to kako si zamislio  :26

Van mreže Petar D

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw passat b5.5 1.8T
Odg: Paja b5.5 turbak
« Odgovor #19 poslato: April 02, 2017, 02:48:01 posle podne »
Juce je dignut motor sa pasata, otvoren karter dole izbuseno sito radi prevencije, jer znam sta moze da uradi sa motorom kad se sito zapusi. Sutra stize bardalov cistac ulja i hidropodizaca, to ce da odradi lep posao, da se naspe novo ulje. Ispraticu slikama sve. Sutra bi trebao boze zdravlja ceo mali servis da se odradi, da se uzmu nove plocice pozadi da se nabavi rucica menjaca, i neke sitne plastike, razmisljam se o distancerima na tockovima, kroz nedelju dve ide kod limara auto, da se sredi posto je jedan bad look malo pustio. Poliranje posto se bavim u svoje svrhe detailingom bi takodje trebalo da krene uskoro. Slepci su probusili tablu kod vozaceve noge sa desne strane i stavili prekidac sa produznog kabla za paljenje neonki, racing nalepnica na piksli, kukaste krstace monster nalepnice ma odrao sam se od posla 3 dana samo sam auto kupusao. Probuseni tapaciri po sredini neki visokotonci stavljani. Lagano pocinje da lici na auto ja cinim sve sto se moze uciniti. Za sada imam samo par slika islikacu neki dan auto pa cu okaciti sve. Bubreg za divno cudo nije iscepan, tako da ostaje stofani enterijer dokle god ne naleti krem koza u odlicnom stanju.

Evo slika jucerasnjeg dizanja motora zbog skidanja kartera






I Naravno dubinskog pranja, nije mi jasno dal sam ja udaren mokrom carapom u glavu pa sam preterano pedantan po pitanju kola, ili su ostali ljudi svinje, ja ne znam vidite po slici razliku izmedju desne strane koju sam odradio masinom i leve koja je tek trebala da se radi.