Autor Tema: Prednja vuca protiv zadnje  (Pročitano 138502 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Prednja vuca protiv zadnje
« poslato: Jul 10, 2008, 10:05:56 posle podne »
Da ozivimo malo temu. Da cujemo vasa iskustva sa prednjom/zadnjom vucom, za i protiv.
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2010, 11:28:02 posle podne od strane Devil »

Van mreže mujo_g1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Age: 33
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #1 poslato: April 04, 2009, 07:02:49 posle podne »
sa zadnjom smo sleteli sa puta ja i buraz po kisi tako da glasam za prednju, nejlepsi je osecaj kad putujes iz visegrada do sarajeva i one krivine hvatas za zverkom od 150 ks i prednjom vucom pri 120 km/h (audi a4 TDI) ;)
NORTH SIDE TEAM Subotica

Van mreže milepn

  • VW Početnik
  • Poruke: 194
  • Age: 67
  • Lokacija: Paracin
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
  • Uzivajte u zivotu,jer zivot nema reprizu.
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #2 poslato: April 05, 2009, 08:09:41 pre podne »
13 god.sam vozio Mercedes Miniku 200D,koja je naravno imala zadnju vucu.Auto mi nikada nije proklizao ili da me je ostavio negde zaglavljenog u snegu,dok sam sa pojedinim vozilima koja imaju prednju vucu imao problema pogotovo na usponima kada je klizavo. Po mome,puno je stabilniji u krivinama,a i na pravom putu od ovog Audija kojeg sada vozim.Za te 13 god nism imao nikakvih problema sa diferencijalom,kardanom,poluosovinama i homokinetickim zglobovima iako su mi sve 4 manzetne na njima bile pocepane.Tako da nemam nista protiv zadnje vuce-naprotiv.
Uzivajte u zivotu,jer zivot nema reprizu.

Van mreže mujo_g1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Age: 33
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #3 poslato: April 05, 2009, 10:28:44 posle podne »
da milenp to je zadnja vuca i 65 ks ili tako nesto, ali uleti za BMW-om od 175ks malo brze i muda ti budu ko kikiriki koliko zanosi  biggrin
NORTH SIDE TEAM Subotica

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #4 poslato: April 06, 2009, 05:08:26 pre podne »
Prvo ako je prednja VUCA, onda je zadnja GURA . . .   bleh

Meni svejedno, tj 60% napred, a resto pozadi, osim ukoliko se drugacije ne naredi  bleh

Ipak mislim da je prednja sigurnija, a za paljenje guma zadnja (BMW 325i 6 u liniji  boodala) nisam mog'o guma da nakupujem  wacko
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #5 poslato: April 06, 2009, 11:26:25 posle podne »
Nije ovo glasanje pa samo da pisete PREDNJA - ZADNJA. Ako nemate sta da napisete onda nemojte da gusite temu svojim komentarima. angry2 batine
« Poslednja izmena: April 06, 2009, 11:28:13 posle podne od strane Ivan KS »

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #6 poslato: April 12, 2009, 09:46:04 posle podne »
Kazu da nema dobrog automobila bez 2000 cm3 i kardana, ali je prednj vuca amin. Bar za mene. I manuelni menjac.
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže mikki

  • VW Početnik
  • Poruke: 22
  • Age: 37
  • Lokacija: Bratunac-Beograd
  • Karma: +0/-0
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #7 poslato: April 24, 2009, 09:31:49 posle podne »
Ja sam 4 godine vozio mercedes 124 300d automatik,u njemu nucio voziti,i nikad nisam imo ni najmanji problem po snijegu,samo je tata par puta iz predostroznosti stavljo cement u gepek,posto je cesto iso zimi preko Romanije.Samo dobre gume...i nema da stane.A sto se tice voznih osobina,cini mi se da je bio bolji i stabilniji u krivinama nego passat koga sad vozim (mozda je to moj subjektivni utisak)!

sale89bre

  • Gost
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #8 poslato: Decembar 24, 2009, 12:16:07 posle podne »
Ja sam godinu dana vozio ladu i sa njom sam prosao sito i reseto... Mnogo se bolje ponasala na snegu i u klizavim uslovima nego golf koji sada vozim i sa kojim sam vec par puta sleteo s puta... Ono sto me najvise nervira kod prednje vuce je to sto na snegu ili ledu ne smes nimalo da taknes kocnicu dok motas volan... To je mozda reseno kod novijih automobila ali sto se tice ovog mog cuda to je katastrofa... Druga stvar je sto zadnja vuca lakse izlazi na kraj sa vecim opterecenjem... Moj glas ide zadnjoj vuci

Krle

  • Gost
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #9 poslato: Decembar 24, 2009, 07:37:40 posle podne »
Evo ovako... Vozio sam golfa 2 1.3, sa njim prosao teren koji retko koji terenac prolazi... Vozio sam 2-ku gti, isto tako lepo sve... vozim 3-ku 1.8 od 90 ks, nikakvih problema ni preko zime ni na klizavom terenu... Po ovom sad snegu i ledu se vozio polo sa kojim sam isao da izvlacim ladu nivu, tacnije, sam sam isterao nivu... A polagao sam na kamionu koji ima zadnju vucu, i zadnjih 10 casova sam vozio po najgorem snegu i ledu, i sve sto hocu da kazem je to da su i prednja i zadnja vuca odlicne...ali po meni je bitnije kakav je vozac... Mozes ti dati coveku i auto od 50 ks sa prednjom vucom on ce ga slupati ako ne zna da vozi... Ja sa polom sto sam proklizavao, sve je bilo pod namernom rucnom, i to na mestima gde nema saobracaja i u sta da se udari... Znaci pamet u glavu, pogonska osovima je po meni ne bitna... Naravno da razlika postoji, ali to je stvar ukusa a ne sigurnosti...

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #10 poslato: Decembar 25, 2009, 09:32:38 pre podne »
Naravno Krle, svaka ti je zlatna  lollol, mislim da je zadnja vuca pogodnija za vece preformanse i ostriju voznju ali u svakodnevnom zivotu prednja vuca ima prednost sto potrosnje sto prakticnosti za upravljanjem.  ;)

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #11 poslato: Decembar 25, 2009, 02:43:15 posle podne »
Ja sam godinu dana vozio ladu i sa njom sam prosao sito i reseto... Mnogo se bolje ponasala na snegu i u klizavim uslovima nego golf koji sada vozim i sa kojim sam vec par puta sleteo s puta... Ono sto me najvise nervira kod prednje vuce je to sto na snegu ili ledu ne smes nimalo da taknes kocnicu dok motas volan... To je mozda reseno kod novijih automobila ali sto se tice ovog mog cuda to je katastrofa... Druga stvar je sto zadnja vuca lakse izlazi na kraj sa vecim opterecenjem... Moj glas ide zadnjoj vuci

Nemogu da verujem u to: lada sa zadnjom vs golf sa prednjom po snegu??? Pitanje je sa kakvim gumama si vozio....

Vozio sam i ja dosta vrsta automobila sa obe varijante i prednost dajem prednjoj vuci za zimske uslove a zadnjoj za letnje. Tacno je sto Krle kaze da dosta zavisi od vozaca.

sale89bre

  • Gost
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #12 poslato: Decembar 25, 2009, 02:48:13 posle podne »
Na golfa sam stavio zimske gume koje su bile na ladi... Na ladi su bile na prednjim tockovima kao i na golfu...
Ma potpuno se drugacije ponasaju na snegu i ledu a na to cu jednostavno morati da se naviknem...

Van mreže TRICK FX

  • VW Početnik
  • Poruke: 80
  • Lokacija: arandjelovac
  • Karma: +1/-0
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #13 poslato: Mart 27, 2010, 11:53:13 posle podne »
vozim ww golf rallye g 60 vec tri godine i mogu reci samo jedno>>>>SVAKA CAST I SKIDAM KAPU.imao sam i ladu nivu ,jebiga to je bas za extremne uslove,ali ovaj golf je koliko stabilan pri ostroj voznji na pravcu i krivinama toliko je uspesan pri savladavanju losih puteva.vozio sam ga uz planinu po suvom snegu visine 30 cm.on jednostavno ide.i prednja i zadnja vuca su uskladjene besprekorno i rade bez problema.za letnje gume koristim model BARUM bravuris 195/50/15 i mogu reci  da su se pokazale odlicno i u ostrim prolascima kroz krivine a i vrlo dobro prijanjaju uz vruc asfalt sto znaci da vrlo lako se auto zaustavlja i pri velikim brzinama.zimske gume su mi SAVA eskimo s3,195/65/15.jednostavno idu gde god zamislim.retka su mesta gde nisam mogao da prodjem, a to je jedino gde je veoma mokar sneg pa patos vozila legne na njega.onda mora malo napred nazad i opet ide.eto toliko o vuci na cetiri tocka  clap clap clap clap clap clap clap clap clap

aleexis

  • Gost
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #14 poslato: Mart 28, 2010, 04:02:45 pre podne »
ja sam vozio drugarovu ladu,i das gas u krivini moze da te okrene (pri vecoj brzini)
na mom golfu sam imao prosle zime  m+s 2 nove miselinke 15ice...ali ipak nije to to...
sad sam vozio na 13icama zimskim,dobre gume,i radio sam sta sam hteo pod rucnom,a ovako,nikad proklizao...

glas ide prednjoj

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #15 poslato: Mart 30, 2010, 11:40:36 posle podne »
I moj glas ide prednjoj vuci,pogotovo sto sam sa mojim kecom proslog petka izvukao novu mecku E classe koja je sletela u kanal,s tim sto mi je pre izvlacenja taj vozac rekao,kako moj jadani golf nema sanse da izvuce njegovu mecku,ali medjutim kad sam mu izvukao kola lik je zinuooooo ko pocepana cipela  clap

Van mreže TRICK FX

  • VW Početnik
  • Poruke: 80
  • Lokacija: arandjelovac
  • Karma: +1/-0
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #16 poslato: Mart 31, 2010, 10:10:47 posle podne »
svaka cast majstore clap clap clap osvetlao si nam obraz alealeee alealeee

Van mreže golfo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 723
  • Age: 45
  • Lokacija: Neradin-Irig
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3 tdi,Polo 9N 1.4 tdi
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #17 poslato: April 01, 2010, 01:43:56 pre podne »
hvala druze na komplimentu,naravno da jesam,msm mora da se zna ko je najbolji  clap alealeee

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #18 poslato: April 08, 2010, 04:41:09 posle podne »
Naravno Krle, svaka ti je zlatna  lollol, mislim da je zadnja vuca pogodnija za vece preformanse i ostriju voznju ali u svakodnevnom zivotu prednja vuca ima prednost sto potrosnje sto prakticnosti za upravljanjem.  ;)

potpuno se slazem sa ovom konstatacijom ;) a i ta pogodnost zadnje vuce za vece performanse i ostriju voznju mislim da je samo kod vozila kojima je motor i tezina smestena pozadi ili centralno tipa porsche neki ferrari lamburghini veyron formula itd itd...

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0
Odg: Prednja vu?a protiv zadnje
« Odgovor #19 poslato: Maj 01, 2010, 09:59:23 posle podne »
niste upravu ni jedan ni drugi. upravo su automobili sa RWD i motorom napred upravljiviji od bilo koje druge varijante. prosta stvar, raspored tezina... jos ako je i menjac pozadi... sreci nikad kraja. e sad, zasto je zadnja vuca upravljivija od prednje... sednite u karting i sve ce vam biti jasno a ako i dalje ne verujete sami sebi vec ste subjektivni upravo iz razloga sto vozite FWD evo jedan klip koji objasnjava sve. nisam pristrasan posto trenutno vozim RWD a i to mi je prvi u zivotu. pre toga je uglavnom bio quattro i mozda jedan ili dva su bili FWD ali RWD je nesto sto treba probati i voziti.

http://www.youtube.com/watch?v=dZTTn2gq67I

« Poslednja izmena: Maj 01, 2010, 10:01:10 posle podne od strane zverko »