Autor Tema: Golf 5- Cudno trzanje  (Pročitano 5484 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nemanja6

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 1.9 TDI
Golf 5- Cudno trzanje
« poslato: Avgust 05, 2020, 03:07:36 posle podne »
Dobar dan svima,imam VW Golf 5 1.9 77kwh.Od skoro poceo je auto cudno da se ponasa,naime u jednom trenutku kao da mi se gas sam dodaje i popusta.Iako drzim papucicu na istom pritisku.Uglavnom se desava i najosetniji je od 1500-2000 al na laganom gasu.Ako kojim slucajem pritisnem gas jako,auto radi kao sat.Ako krenem da ga izvlacim i vozim ostrije,on se ne buni.Jos je cudnije da se to povremeno desava,ne non stop.Mogu da ga vozim 10 dana i sve da bude u redu i jedan dan da ga upalim i tako se ponasa sve dok ga ne ugasim.Posle toga kao da je sve u redu.Na autu su nove dizne,nov set kvacila,zamajac.Veliki servis radjen pre 20 hiljada,mali pre 9000.U svakom slucaju auto je dobro odrzavan.Da li imate neki predlog sta bi to moglo biti?

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Golf 5- Cudno trzanje
« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2020, 05:39:22 posle podne »
Slično se i meni dešavalo. Na 1700 obrtaja dok se ne zagreje, ne svaku put, kao da po malo secka. Da li ti se cuje pumpa u rezervoaru kada das kontakt? Da li se normalno cuje ili brunda? Ja sam promenio tu pumpu u rezervoaru jer je riknula i uradio mali servis. I sada vec nekoliko dana nisam osetio trzanje, a kada je pumpa nacisto crkla i kada sam ga jedva upalio seckao je neko vreme muski. Ne zmam zasto jer ta pumpa samo radi par sekundi. Drugo, pogledaj kada budes radio mali servis kakva je nafta u cantri gde stoji filter nafte. Kod mene ima ulja jer je i tandem pumpa losa, pa je mozda i filter za naftu bio zaprljan. Videcemo vreme ce pokazati

Van mreže Nemanja6

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 1.9 TDI
Odg: Golf 5- Cudno trzanje
« Odgovor #2 poslato: Avgust 20, 2020, 09:08:58 posle podne »
Meni nema pravila,dodje i ode bez predhodne najave ili zbog nekog odredjenog stila voznje.Kad ga upalim samo se cuje kao neka klapna,pretpostavljam DP filter.Stavljao sam na dijagnostiku ali kao za baksuz uvek kad radim auto se ponasa normalno,nikad ga nisam povezao kad se desi to da trza.Pa inace vozim auto dosta pa se radi mali servis na 3-4 meseca.Menjao sam sve sto treba.Radicu jos jedan uskoro pa cu obratiti paznju.Sve me nesto vuce kao da je neka elektrika u pitanju,magistrala za dizne ili crevo neko.

Van mreže Nikola Mk5

  • VW Početnik
  • Poruke: 21
  • Lokacija: Temerin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Golf 5- Cudno trzanje
« Odgovor #3 poslato: Septembar 28, 2020, 10:51:54 posle podne »
I meni se to isto desi po nekad(1 u 2 meseca). Isti motor isto sve. Javi sta si uradio  majstor1

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Golf 5- Cudno trzanje
« Odgovor #4 poslato: Septembar 29, 2020, 08:00:40 posle podne »
dali si probao -probali da ga zakacite na dijagnostiku i vozite u tom intervalu -pa kad trzne -cima ...dal ce ona pokazati neku promenu ...

po meni da je nesto ozbiljnije ...izbacio bi gresku

ovako moze da bude totalna sitnica ili glupost

primer neki kontakt nekog dzeka za protokomer , neki dzek koji ima veze sa strujom

dovod goriva ... moze da se nabraja

ali probati voziti dok je zakacen na dijagnostici - pa videti

amaterski probati neke dzekove koji su vam dostupni odozgo ili iz kanala -raskaciti naprskati wd40 ili neki dr sprej ponovo spojiti -udzekati ...

pa probati voziti  :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Nemanja6

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 1.9 TDI
Odg: Golf 5- Cudno trzanje
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 10, 2020, 05:45:00 posle podne »
Moracu da pokusam sa dijagnostikom u pokretu.Za sad mi ne izbacuje ni jednu gresku.Zaboravio sam samo da vidim da li mi radi dpf,posto je auto kod mene vec godinu i po dana,fizicki je tu ali ne znam da li je mozda iskljucen softverski,ne znam da li bi se ponasao tako da mu je zapusen DPF i EGR?