Autor Tema: Lupkanje iz motora  (Pročitano 8993 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Lupkanje iz motora
« Odgovor #20 poslato: Jun 11, 2020, 03:22:17 posle podne »
I ja se slazem s Acom.
Zamajac bi mogao praviti taj zvuk samo u slucaju da je zakovao, pa prenosi vibracije na spojnicku pa klaparaju zupcanici.
I mene interesuje sta ce na kraju biti.

To sto u prvu ne ulazi, ako u rikverc ulazi, i ne krhne vjerovatno samo sajle treba poštelati.

U svakom slucaju mjenjac treba van, i odma se moze vidjeti stanje zamajca, samo ako imas iskrenog majstora da te ne smota bas na nacin kako kolega napisa.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Lupkanje iz motora
« Odgovor #21 poslato: Jun 11, 2020, 03:31:16 posle podne »
Ne mogu da verujem da ti svaki majstor kaze da je zamajac... Kako niko ne posumnja na menjac s obzirom da klaparanje prestaje kada pritisnes kvacilo. Da ima neke vibracije pri gasenju, ubrzanju isl, pa da kazes da je zamajac, ali ovako...
Pratim temu, bas me zanima sta ce biti na kraju.

Ako ti servis kod koga imas garanciju na menjac kaze da je set kvacila (i zamajac) problem, mene ne bi cudilo da bas oni "rese" problem zamenom seta kvacila, a ustvari zamene samo lezajeve u menjacu koji dosta manje kostaju od tih 600e koliko bi bio set kvacila. A ostave set koji je bio. Dobri budu u najgorem slucaju oko 400e.
Ne mora da znaci da sam u pravu, samo razmisljam kao vecina majstora.

Drug svi mi kao govore zamajac ali tacno vidim da nemaju argumente da cvrsto kazu e vidis to ti je zbog toga. Nego gledaju pale gase, stiskaju kvacilo i onda onako se misle i kazu zamajac

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Lupkanje iz motora
« Odgovor #22 poslato: Jun 11, 2020, 10:44:02 posle podne »
Ne mogu da verujem da ti svaki majstor kaze da je zamajac... Kako niko ne posumnja na menjac s obzirom da klaparanje prestaje kada pritisnes kvacilo. Da ima neke vibracije pri gasenju, ubrzanju isl, pa da kazes da je zamajac, ali ovako...
Pratim temu, bas me zanima sta ce biti na kraju.

Ako ti servis kod koga imas garanciju na menjac kaze da je set kvacila (i zamajac) problem, mene ne bi cudilo da bas oni "rese" problem zamenom seta kvacila, a ustvari zamene samo lezajeve u menjacu koji dosta manje kostaju od tih 600e koliko bi bio set kvacila. A ostave set koji je bio. Dobri budu u najgorem slucaju oko 400e.
Ne mora da znaci da sam u pravu, samo razmisljam kao vecina majstora.

I meni je to palo na pamet mozda hoce usput da zamjene set kvacila pa da uzmu duple pare. Uglavnom sutra cu odvesti kod svog mehanicara da se dogovorim. Fino mu ostavim auto i reknem da mi popravi sta je i to je to. Ako je zamajac nek ga mijenja ali da sledeci dan kad upalim ne bude opet lupanje inace cu ih onda fino predati na sud pa fino pravnim putem svima naplatiti. Dao sam za garanciju 300€ i ako se ispostavi na kraju da je mjenjac bio u kvaru onda fino na sud i da mi sve troskove popravke oni snesu plus izgubljeni zivci :)

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Lupkanje iz motora
« Odgovor #23 poslato: Jun 12, 2020, 10:52:59 pre podne »
Ovako ljudi danas sam opet bio na servisu pitao sam majstora je li siguran da je zamajac on kaze da jeste. Ja ga pitao jel moguce da su lezajevi u mjenjacu on kaze da su lezajevi da bi onda brujao dok vozim. Kaze da je to za nove vw automobile karakteristican simptom zamajca. Uglavnom on je meni to sve strucno objasnio kako i zasto se desava i rekao sam mu da nije problem ni platiti ali nemoj poslije da bude nesto drugo a ja dao pare. I on tvrdi i garantuje da je to. Jos smo se dogovorili ulje u mjenjacu zamjenuti. Tako da sve skupa ovde u Sloveniji 700€ ce me izaci. Zanimljivo da mi u BiH odakle sam inace traze isto 700€ da sve odrade :D
U cetvrtak imam zakazano pa vam javim sta se desilo na kraju :D

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-9
  • Pol: Muškarac
Odg: Lupkanje iz motora
« Odgovor #24 poslato: Jun 12, 2020, 07:33:06 posle podne »
U pravu je,lezaj se cuje cuje u voznji a ne u leru.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Lupkanje iz motora
« Odgovor #25 poslato: Jun 12, 2020, 11:25:33 posle podne »
Da, lezaj se cuje u voznji, ali se cuje i te kako i na leru (to prepoznatljivo klaparanje).

Zavisi koji lezaj na kom snopu je otisao, pa tako moze da se cuje u vidu zujanja u 5. i 6. brzini npr. ili u 3. i 4. itd.

Meni na Oct se cuo menjac samo u 1. i u 2. ali manje. I takodje na leru klaparanje.
Zamenjeni takozvani dupli lezajevi (dva lezaja u jednom kucistu) i sve bilo u redu posle toga.

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Lupkanje iz motora
« Odgovor #26 poslato: Jun 18, 2020, 06:43:06 posle podne »
Danas majstor popravio. Lukov set sa zamjenom ulja u mjenjacu 700€ sve ukupno. Evo imam snimak od seta koji je skinut pa prosudite sami u kakvom je stanju bio. Ono sto sam primjetio da je kvacilo duplo mekanije i da mijenjac pri dodavanju gasa u petoj brzini se malo cimne. Uglavnom sutra ujutro kad ga upalim vidjet cu ima li onog klepetanja :D

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Lupkanje iz motora
« Odgovor #27 poslato: Jun 19, 2020, 03:17:13 posle podne »
Jutros upalio sve normalno nema vise onog klepetanja. Kvacilo mekano. Ovo sto mi je rucica mjenjaca setala danas majstor rijesio za 5 minuta nesto pod haubom sarafao i sad je sve normalno. Tako da je ipak bio plivajuci zamajac :D